Greqia zyrtarizon 65.000 vende pune sezonale, përfitojnë shqiptarët që punojnë në shtetin fqinj

Greqia zyrtarizon 65.000 vende pune sezonale, përfitojnë shqiptarët që punojnë në shtetin fqinj 3

🕔12:02, 6.Feb 2021

Punësimi sezonal, tashmë është i thjeshtë dhe me të drejta të plota për të punësuarit. Janë vendosur rregulla dhe është krijuar regjistri i punonjësve sezonalë në vend, shumica prej të cilëve janë shqiptarë. Është publikuar në fletoren zyrtare vendimi për

Lexo më shumë
“Janë njerëz të urtë”, Rama zbulon qytetin shqiptar që u ka pëlqyer arabëve

“Janë njerëz të urtë”, Rama zbulon qytetin shqiptar që u ka pëlqyer arabëve 13

🕔11:29, 6.Feb 2021

Kryeministri foli dje nga Gjirokastra për një projekt investimesh nga Emiratet e Bashkuara në Përmet. Rama tha se ata kanë ardhur dhe kanë zgjedhur Përmetin, pasi u ka pëlqyer peizazhi. “Grupi i ngarkuar nga Princi i Kurorës ka shprehur interes

Lexo më shumë
Rastet me koronavirus po rriten frikshëm, Greqia drejt mbylljes totale

Rastet me koronavirus po rriten frikshëm, Greqia drejt mbylljes totale 0

🕔11:19, 6.Feb 2021

Qeveria greke po ndërmerr masa shtesë për të mbajtur nën kontroll pandeminë pasi rritja e numrit të rasteve ka shqetësuar epidemiologët. Sistemi shëndetësor është i mbingarkuar dhe nga ana tjetër vendi po sheh një rritje rastesh alarmante. Ekspertët pas një

Lexo më shumë
Dy shkrime të F. Nolit mbi J. Krishtin dhe Muhametin

Dy shkrime të F. Nolit mbi J. Krishtin dhe Muhametin 0

🕔11:06, 6.Feb 2021

Nga Prof: Nasho Jorgaqi Lexuesi po merr në dorë një vepër që u projektua nga Fan S. Noli për t’u botuar, por që nuk arriti të shohë dritën e botimit në gjallje të tij. “Portrete dhe skica” ka një histori

Lexo më shumë
Një mjekim i ri kundër Covid!

Një mjekim i ri kundër Covid! 2

🕔10:44, 6.Feb 2021

Qendra Mjekësore Ichilov në Tel Aviv ka përfunduar me sukses studimet e fazës një të projektit kërkimor mbi këtë ilaç të ri, i cili po jep përgjigje shumë inkurajuese AGI – Izraeli po eksperimenton me një ilaç kundër Covid, i

Lexo më shumë
Batuta e Ramës nga Gjirokastra: Po si s’na keni vënë një pikë ujë përpara, tamam gjirokastritçe

Batuta e Ramës nga Gjirokastra: Po si s’na keni vënë një pikë ujë përpara, tamam gjirokastritçe 3

🕔10:29, 6.Feb 2021

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat gjatë një bashkëbisedimi me disa qytetarë në Gjirokastër, ku iu ka kujtuar atyre shprehjen e famshme për këtë qytet. Kreu i qeverisë kritikoi organizatorët e këtij aktivitet, që po mbahet në shtëpinë

Lexo më shumë
‘Bonus qiraje për mjekët në rrethe?’ Rama ironizon programin e PD-së: Basha mund t’ju ofrojë SPA dhe pishina

‘Bonus qiraje për mjekët në rrethe?’ Rama ironizon programin e PD-së: Basha mund t’ju ofrojë SPA dhe pishina 3

🕔10:19, 6.Feb 2021

Kryeministri Edi Rama gjatë nja bashkëbisedimi nga Gjirokastra është ndalur edhe në programin ekonomik të PD-së. I pyetur nga një mjeke e re nga Tirana e cila ishte transferuar në Gjirokastër me punë, nëse do t’ju mundësohet një bonus qiraje,

Lexo më shumë
Vidhnin përmes kartave të kreditit, kreu i bandës së hajdutëve që u shkatërrua nga Europol, zbulohet se është shqiptar

Vidhnin përmes kartave të kreditit, kreu i bandës së hajdutëve që u shkatërrua nga Europol, zbulohet se është shqiptar 3

🕔09:00, 6.Feb 2021

Detaje të reja dalin në dritë nga operacioni i EUROPOL ku u shkatërrua një grup kriminal që vidhte përmes kartave të kreditit. Mediat greke raportojnë se kreu i këtij grupi nuk është grek, por me kombësi shqiptare. Shqiptari me banim

Lexo më shumë
Diell dhe temperatura deri në 18 gradë Celsius, njihuni me parashikimin e motit

Diell dhe temperatura deri në 18 gradë Celsius, njihuni me parashikimin e motit 0

🕔08:45, 6.Feb 2021

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga

Lexo më shumë
Durrës/ Mbytet në det një 50 vjeçar, ende nuk është identifikuar

Durrës/ Mbytet në det një 50 vjeçar, ende nuk është identifikuar 0

🕔08:29, 6.Feb 2021

Në Durrës një 50-vjeçar është gjetur në breg të detit i mbytur. Në njoftimin e policisë së Durrësit thuhet se viktima ende nuk është identifikuar dhe se paraprakisht është arritur në përfundimin se nuk ka shenja dhune në trupin e

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim