Rritet numri i të infektuarvenë Maqedoni, humbin jetën 11 persona

Rritet numri i të infektuarvenë Maqedoni, humbin jetën 11 persona 0

🕔16:43, 28.Feb 2021

Në Maqedoninë e Veriut gjatë orëve të fundit është shënuar  305 raste të reja me Covid dhe kanë humbur jetën 11 persona. Sipas ministrisë së Shëndetësisë rastet e reja janë konfirmuar 153 janë në Shkup, 30 Kavadar, Kumanovë 22, Prilep

Lexo më shumë
Po udhëtonte me motorin e punës, përplaset për vdekje 20 vjeçari shqiptar

Po udhëtonte me motorin e punës, përplaset për vdekje 20 vjeçari shqiptar 0

🕔16:28, 28.Feb 2021

Gjatë mesnatës, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytetin grek, në Athinë, ku humbi tragjikisht jetën 20 vjeçari shqiptar Niko Nikolli. I riu ishte duke udhëtuar me motorin e punës me të cilin shpërndante pica teksa është përplasur për

Lexo më shumë
Grushti i shtetit në Mjanmar, shkon në 18 numri i viktimave gjatë përleshjeve

Grushti i shtetit në Mjanmar, shkon në 18 numri i viktimave gjatë përleshjeve 0

🕔16:14, 28.Feb 2021

Policia qëlloi kundër manifestuesëve në Mjanmar duke vrarë të paktën 18 prej tyre, në ditën më vdekjeprurëse që kur nisën protestat kundër grushtit të shtetit. Të shtunën, forcat e sigurisë nisën shtypjen e dhunshme të protestave që kanë përfshirë vendin

Lexo më shumë
VIDEO: E rëndë, ndërron jetë një 18-vjeçar nga aksidenti i trefishtë në autostradën Fier-Vlorë, katër persona në gjendje të rëndë, bllokohet lëvizja e automjeteve

VIDEO: E rëndë, ndërron jetë një 18-vjeçar nga aksidenti i trefishtë në autostradën Fier-Vlorë, katër persona në gjendje të rëndë, bllokohet lëvizja e automjeteve 3

🕔15:51, 28.Feb 2021

Nga aksidenti i regjistruar pak më parë në autostradën Fier-Vlorë ku janë përfshirë 3 automjete, raportohet se ka ndërruar jetë një 18-vjeçar.  Dy automjete me targa AA183BA Benz dhe AA 371Af u përplasën, ndërsa në aksident është përshirë edhe një

Lexo më shumë
Shënohen 453 raste të reja dhe 4 të vdekur në 24 orë në Kosovë

Shënohen 453 raste të reja dhe 4 të vdekur në 24 orë në Kosovë 0

🕔15:28, 28.Feb 2021

Nga raporti i fundit i Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, bëhet e ditur se janë shënuar 453 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit dhe katër persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. “Gjatë

Lexo më shumë
Basha merr timonin në dorë, bashkëshortja e tij publikon foton

Basha merr timonin në dorë, bashkëshortja e tij publikon foton 20

🕔15:09, 28.Feb 2021

Kreu i PD-së këtë fundjavë është shfaqur ndryshe, teksa ka hequr kostumin zyrtar me të cilin jemi mësuar ta shohim. Aurela, bashkëshortja e Bashës, ka publikuar një foto, ku shfaqet në makinë duke udhëtuar, ndërsa në timon ndodhet kryedemokrati. “Një

Lexo më shumë
Përplasen tre makina në aksin Fier-Vlorë, disa të plagosur

Përplasen tre makina në aksin Fier-Vlorë, disa të plagosur 0

🕔14:58, 28.Feb 2021

Një aksident i trefishtë është regjistruar pasditen e sotme në autostradën Fier-Vlorë ku tre makina janë përfshirë në të. Raportohet se të paktën dy persona të plagosur që dërgohen me urgjencë për të marrë ndihmën e parë mjekësore. Policia ka

Lexo më shumë
“Gjërat më të vërteta i mëson nga fëmijët”, Manastirliu ndan foton me vajzat

“Gjërat më të vërteta i mëson nga fëmijët”, Manastirliu ndan foton me vajzat 7

🕔14:34, 28.Feb 2021

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zgjedhur ta kalojë të dielën me familjen dhe ndërkohë ka publikuar në rrjetet sociale një foto me vajzat e saj duke e shoqëruar edhe me një përshkrim. “Gjërat më të vërteta i mësojmë nga

Lexo më shumë
Mallra kontrabandë në makinë, kapet 37 vjeçari në Korçë

Mallra kontrabandë në makinë, kapet 37 vjeçari në Korçë 1

🕔14:29, 28.Feb 2021

Në Korçë është arrestuar një 37-vjeçar, pasi është kapur me mallra kontrabandë. Sipas policisë në pranga ka rënë E. B., 37 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë. Ky i fundit në aksin rrugor Korçë-Pogradec, me mjetin tip “Volksvagen”, gjatë kontrollit të

Lexo më shumë
“Unë u vaksinova”, kryeministri hungarez merr vaksinën kineze

“Unë u vaksinova”, kryeministri hungarez merr vaksinën kineze 4

🕔14:13, 28.Feb 2021

Kryeministri hungarez Viktor Orban ka marrë sot vaksinën  kineze Sinopharm dhe këtë lajm e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në rrjetin e tij social në Facebook. “Unë u vaksinova “, shkroi Orban. Të mërkurën, Hungaria u

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim