Në maj mund t’u rikthehen udhëtimeve, britanikët “prenotojnë” Mesdheun

Në maj mund t’u rikthehen udhëtimeve, britanikët “prenotojnë” Mesdheun 1

🕔13:56, 28.Feb 2021

Britanikët po përjetojnë ende karantinimin për shkak të pandemisë, edhe pse ditët e para të diellit që paralajmëron pranverën i ka bërë të dalë nëpër parqe për të shijuar diellin që i ka munguar prej kohësh. Por ka një tjetër

Lexo më shumë
“Shkodra paguan koston e zgjedhjes”, Rama thumbon Voltana Ademin: Ka tension të lartë tifozllëku politik

“Shkodra paguan koston e zgjedhjes”, Rama thumbon Voltana Ademin: Ka tension të lartë tifozllëku politik 11

🕔13:44, 28.Feb 2021

Kryeministri Edi Rama gjatë bashkëbisedimit me të rinjtë që i bashkohen PS, tha se prapambetja e Shkodrës lidhet me zgjedhjet që ka bërë ndër vite duke iu referuar këtu bindjeve politike. Rama u shpreh se në këtë qytet kjo bindje

Lexo më shumë
Rama konfirmon: Do të jem në listën e Durrësit për zgjedhjet e 25 prillit

Rama konfirmon: Do të jem në listën e Durrësit për zgjedhjet e 25 prillit 6

🕔13:27, 28.Feb 2021

Kryeministri Edi Rama konfirmoi se do të jetë në listën e Durrësit për zgjedhjet e 25 Prillit. Rama tha gjatë bashkëbisedimit me anëtarët e rinj të PS se ky mandat i tretë do të jetë i veçantë për Durrësin si

Lexo më shumë
Programi “Deputeti që duam”, Veliaj: Në Partinë Socialiste nuk ka rëndësi se kush je, mirëpriten të gjithë

Programi “Deputeti që duam”, Veliaj: Në Partinë Socialiste nuk ka rëndësi se kush je, mirëpriten të gjithë 12

🕔13:17, 28.Feb 2021

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, njëkohësisht drejtuesi politik i PS-së për Tiranën, Erion Veliaj gjatë fjalës së tij në kuadër të programit ‘Deputeti që duam’ tregoi një copëz nga historia se si u bë pjesë e kësaj partie, pa pasur

Lexo më shumë
Makinat bëhen “copash” me njëra-tjetrën, 16-vjeçari që ndërroi jetë nga aksidenti, djali i kryetarit të njësisë Administrative të Sukthit

Makinat bëhen “copash” me njëra-tjetrën, 16-vjeçari që ndërroi jetë nga aksidenti, djali i kryetarit të njësisë Administrative të Sukthit 7

🕔13:12, 28.Feb 2021

16-vjeçari që vdiq si pasojë e një aksidenti me makinë pasditen e djeshme është djali i kryetarit të njësisë administrative të Sukthit. 16-vjeçari që vdiq në spitalin e Durrësit pas aksidentit është Flavio Osmani, i biri i Rrapo Osmanit. Mësohet

Lexo më shumë
Efektet anësore të vaksinave ndaj COVID, epidemiologu tregon simptomat

Efektet anësore të vaksinave ndaj COVID, epidemiologu tregon simptomat 3

🕔13:02, 28.Feb 2021

Mjeku Ilir Alimehmeti ka treguar efektet anësore të vaksinave kundër koronavirusit të tre kompanive të mëdha prodhuese, AstraZeneca, Pfizer dhe Moderna. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Alimehmeti ka sjellë përditësimet nga Francë për gjysmën e shkurtit, kanë treguar 971

Lexo më shumë
U shkarkua para kohe dhe fitoi gjyqin ndaj Metës, Rama prezanton ish-shefin e Shtabit të Përgjithshëm si kandidat për deputet

U shkarkua para kohe dhe fitoi gjyqin ndaj Metës, Rama prezanton ish-shefin e Shtabit të Përgjithshëm si kandidat për deputet 8

🕔12:42, 28.Feb 2021

Ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Bardhyl Kollçaku është prezantuar ditën e sotme nga kryeministri Edi Rama, si një nga kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit. Kollçaku prezantoi veten, duke përmendur eksperiencat e tij në karrierë ndërsa u premtoi

Lexo më shumë
Kishte shkuar në mal me miqtë, humb jetën tragjikisht 19-vjeçari shqiptar teksa ngjitej për alpinizëm

Kishte shkuar në mal me miqtë, humb jetën tragjikisht 19-vjeçari shqiptar teksa ngjitej për alpinizëm 1

🕔12:24, 28.Feb 2021

Një i ri shqiptar ka humbur jetën, teksa ngjitej për alpinizëm në malin Marmagna në Itali. Mediat italiane raportojnë se 19-vjeçari Marinel Senka jetonte në Pontremoli. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 02:00, ndërsa lajmi i hidhur tronditi gjithë komunitetin

Lexo më shumë
“Deputeti që duam”, Rama: Mandati i dytë u thye në mes nga tërmeti dhe pandemia, kanë aplikuar 1581 qytetarë

“Deputeti që duam”, Rama: Mandati i dytë u thye në mes nga tërmeti dhe pandemia, kanë aplikuar 1581 qytetarë 6

🕔11:51, 28.Feb 2021

Në kuadër të platformës ‘Deputeti që duam’, kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me kandidatë për deputetë për të përfaqësuar Partinë Socialiste në parlamentin e ardhshëm. Rama ndodhet me disa prej finalistëve që do të jenë pjesë e Skuadrës

Lexo më shumë
Shërohet nga COVID, ministrja del shëtitje në Elbasan: Ndjesë që isha larg zyrës kaq gjatë

Shërohet nga COVID, ministrja del shëtitje në Elbasan: Ndjesë që isha larg zyrës kaq gjatë 3

🕔11:40, 28.Feb 2021

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka fituar betejën me COVID-19 dhe është rikuperuar plotësisht. Këtë e dëshmon edhe ajo vetë me një postim në rrjete sociale teksa shfaqet duke ecur në Parkun “Rinia” të Elbasanit. Ajo i

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim