Mario Draghi lut personelin shëndetësor të vaksinohen kundër koronavirusit!

Mario Draghi lut personelin shëndetësor të vaksinohen kundër koronavirusit! 0 Updated

🕔23:58, 31.Mar 2021

Qeveria italiane i bëri thirrje të mërkurën të gjithë punëtorëve shëndetësor që të vaksinohen kudër Covid-19. Kjo thirrje e qeverisë italiane vjen pasi një pjesë e punonjësve shëndetësorë kanë refuzuar të marrin dozat e vaksinës. Që nga fillimi i pandemisë

Lexo më shumë
Shtyhet afati i vlefshmërisë së pasaportave të skaduara deri me 30 prill, vendimi i Këshillit të Ministrave

Shtyhet afati i vlefshmërisë së pasaportave të skaduara deri me 30 prill, vendimi i Këshillit të Ministrave 0 Updated

🕔23:50, 31.Mar 2021

Qeveria shqiptare, me propozim të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, ka vendosur që të zgjasë vlefshmërinë për pasaportat që u ka përfunduar afati. Vendimi i kaluar sot me VKM, është marrë një javë pas vendimit për shtyrjen e afatit edhe

Lexo më shumë
“Më kritikoni mua, jo skuadrën”, Challandes e zbut humbjen ndryshe: Spanja i shënoi gjashtë gola Gjermanisë

“Më kritikoni mua, jo skuadrën”, Challandes e zbut humbjen ndryshe: Spanja i shënoi gjashtë gola Gjermanisë 4 Updated

🕔23:41, 31.Mar 2021

Kosova humbi 3-1 ndaj Spanjës, ndeshje e vlefshme për Grupin për kualifikueset e Kupës së Botës Katar 2022. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes foli pas ndeshjes, ku ndër të tjera tha: “Nuk mund t’i them diçka skuadrës, pasi luajtëm kundër

Lexo më shumë
Spanja injoron në maksimum Kosovën, tentativë për heqje flamuri, shihni si ia shkruajnë emrin në tabelën e rezultatit

Spanja injoron në maksimum Kosovën, tentativë për heqje flamuri, shihni si ia shkruajnë emrin në tabelën e rezultatit 6

🕔23:26, 31.Mar 2021

Në këto momente po luhet ndeshja mes Kosovës dhe Spanjës në Sevilla, e vlefshme për Kualifikueset e Botërorit. Ashtu siç kanë bërë gjatë gjithë kësaj kohe, mediat spanjolle vijojnë ironinë ndaj dardanëve. Televizioni Kombëtar po transmeton ndeshjen, teksa emri i

Lexo më shumë
Përplasen me sende të forta të rinjtë në Elbasan, njëri prej tyre në spital, policia ende asnjë reagim

Përplasen me sende të forta të rinjtë në Elbasan, njëri prej tyre në spital, policia ende asnjë reagim 1

🕔23:15, 31.Mar 2021

Burime për gazeta DITA bëjnë me dije se një konflikt mes disa të rinjve ka ndodhur këtë të mërkurë në Elbasan, me pasojë plagosjen e një personi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Skënderbej”, ku të rinjtë kanë përdorur

Lexo më shumë
Rama: Më thonë mua komunist? Unë jam nipi i Zef Kolombit! Saliu të paktën kishte karakter

Rama: Më thonë mua komunist? Unë jam nipi i Zef Kolombit! Saliu të paktën kishte karakter 13

🕔23:03, 31.Mar 2021

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në Shirokë të Shkodrës ekipin e të zgjedhurve me të cilët në 25 prill do të kërkojë mandatin e tretë. Ai nuk ngeli pa sulmuar dhe opozitën. “Donin të nxirrnin jashtë të moshuarit që vaksinoheshin.

Lexo më shumë
Zekthi: Të përfshirët në konfliktin e “Ditës së Verës” ishin të armatosur! E tall nënkryetari i bashkisë

Zekthi: Të përfshirët në konfliktin e “Ditës së Verës” ishin të armatosur! E tall nënkryetari i bashkisë 1

🕔22:44, 31.Mar 2021

Një ndër koordinatorët e shumtë në Partinë Demokratike, koordinatori kombëtar për komunikimin social dhe politik, Fitim Zekthi ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me ndodhinë e 14 marsit në Elbasan. I ftuar në emisionin “Open”, teksa flisnin për fushatë

Lexo më shumë
Aldo premton që do bëjë kur të vijë në pushtet ato që nuk bëri kur ishte

Aldo premton që do bëjë kur të vijë në pushtet ato që nuk bëri kur ishte 2

🕔22:23, 31.Mar 2021

Kandidati nga listat e Partisë Demokratike Aldo Bumçi, i ftuar në News 24 foli për ato që i quan abuzime të qeverisë Rama lidhur me pronat dhe ndihmën ekonomike. Në fjalën e tij Bumçi tha se PD do të shfuqizojë

Lexo më shumë
“Nuk do pird*ja fare për virus”. Çfarë e nervozoi analistin përballë ish-kolegut

“Nuk do pird*ja fare për virus”. Çfarë e nervozoi analistin përballë ish-kolegut 5

🕔22:20, 31.Mar 2021

Analisti Andi Bushati nuk është kursyer në përballjen me Alfred Prezën lidhur me fushatën që po zhvillohet në kohë pandemie. I ftuar në emisionin “Open”, Bushati tha se i kuptonte qytetarët që dilnin pa maska në takimet me Bashën, duke

Lexo më shumë
Lidhjet SHBA-Shqipëri, në fokusin e konferencës për 30 vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve

Lidhjet SHBA-Shqipëri, në fokusin e konferencës për 30 vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve 0

🕔22:09, 31.Mar 2021

Në Tiranë, 30 vjetori i rivendosjes së marëdhënieve diplomatike SHBA – Shqipëri u përkujtua sot në konferencën e Institutit Shqiptar për Studime Ndërkombëtare: “Marrëdhëniet shqiptaro-amerikane: e Shkuara, e Sotmja dhe e Nesërmja”. Në Konferencë ishin të ftuar Instituti Shqiptar për

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim