Dallëndyshe Bici e në PS dhe Orjela Nebiaj në PD, dy kandidatet që bënë ndryshimin në partitë e tyre

Dallëndyshe Bici e në PS dhe Orjela Nebiaj në PD, dy kandidatet që bënë ndryshimin në partitë e tyre 0

🕔22:10, 30.Apr 2021

  Përfundimi i numërimit të votave të marra nga kandidatët në zgjedhjet e 25 Prillit ka treguar edhe një herë superioritetin e listës së kandidatëve socialistë përballë rivalëve të tyre në PD apo LSI. Në renditjen përfundimtare të votave rezulton

Lexo më shumë
Dënohen me 45 vjet burg në total 3 shqiptarët e përfshirë në trafik kokaine në Britaninë e Madhe ( EMRAT+FOTOT)

Dënohen me 45 vjet burg në total 3 shqiptarët e përfshirë në trafik kokaine në Britaninë e Madhe ( EMRAT+FOTOT) 1

🕔22:03, 30.Apr 2021

BRITANI– Gjashtë shpërndarës droge që shisnin kokainë në të gjithë Jug-Perëndimin e Britanisë janë dënuar me 45 vjet burg. Sipas mediave britanike, burrat, tre prej të cilëve janë shqiptar, morën dënime në total më shumë se 45 vjet sot për pjesmarrje

Lexo më shumë
Kush është 27 vjeçari i panjohur, statistikisht një nga tre politikanët më të votuar në Shqipëri (dhe disa shifra të tjera nga 25 prilli – grafikët)

Kush është 27 vjeçari i panjohur, statistikisht një nga tre politikanët më të votuar në Shqipëri (dhe disa shifra të tjera nga 25 prilli – grafikët) 16

🕔21:33, 30.Apr 2021

  Nga Gjergj Erebara Ornaldo Rakipi, një 27-vjeçar i panjohur dhe i sapodiplomuar në universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, doli nga zgjedhjet e 25 prillit si një nga kandidatët më të votuar dhe aktor vendimtar në fitoren e Partisë Socialiste

Lexo më shumë
OBSH konfirmon që në qarkullim ka vaksina false! Dy vendet ku janë zbuluar deri tani dhe fushata globale e vaksinimit, si treg për mashtruesit

OBSH konfirmon që në qarkullim ka vaksina false! Dy vendet ku janë zbuluar deri tani dhe fushata globale e vaksinimit, si treg për mashtruesit 2

🕔21:09, 30.Apr 2021

Një përfytyrim horror. Ti shpreson e beson se më në fund po vaksinohesh kundër virusit korona, që po përhapet me shfrenim në të gjithë botën, dhe paguan madje shumë para, për t’u vaksinuar ndoshta me një vaksinë të rremë. Fushata

Lexo më shumë
Do të blihen edhe 2.2 milionë vaksina/ Synohet imunizimi i plotë i popullsisë, Kuvendi miraton 20 milionë dollarë shtesë

Do të blihen edhe 2.2 milionë vaksina/ Synohet imunizimi i plotë i popullsisë, Kuvendi miraton 20 milionë dollarë shtesë 2

🕔19:57, 30.Apr 2021

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka vendosur, që Ministria e Shëndetësisë të përdorë rreth 20 milionë dollarë për blerjen e 4.4 milionë vaksinave, me të cilat synohet imunizimi i plotë i popullsisë. Drejtoresha e Buxhetit në Ministrinë e Financave Mimoza Dhëmbi

Lexo më shumë
Mbyllet numërimi i votave preferenciale në Tiranë, kush janë më të pëlqyerit e PS, PD, LSI e PSD. Dy kandidatët që hyjnë në Kuvend nga vota e qytetarëve dhe jo kryetarit

Mbyllet numërimi i votave preferenciale në Tiranë, kush janë më të pëlqyerit e PS, PD, LSI e PSD. Dy kandidatët që hyjnë në Kuvend nga vota e qytetarëve dhe jo kryetarit 4

🕔19:43, 30.Apr 2021

Është mbyllur procesi i numërimit të votave për kandidatët në Tiranë. Në zgjedhjet e 25 prillit, votuesit kishin të drejtë që përveç partive politike të zgjidhnin edhe kandidatin e tyre të preferuar. Kështu kandidatët kishin mundësinë që të hynin në

Lexo më shumë
Rikthimi i nxënësve në shkolla, Kushi: Angazhim maksimal për mbarëvajtjen e procesit mësimor

Rikthimi i nxënësve në shkolla, Kushi: Angazhim maksimal për mbarëvajtjen e procesit mësimor 0

🕔19:35, 30.Apr 2021

Nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe gjimnazeve në vend i rikthehen normalitetit dhe mësimit në bankat e shkollës këtë javë që vjen, pas ndërprerjes për shkak të COVID-19. Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka zhvilluar një takim ‘online’

Lexo më shumë
83 mijë vota të pavlefshme në të gjithë vendin, Celibashi: Nëse fleta e votimit do të ishte me emra numri do ishte më i vogël

83 mijë vota të pavlefshme në të gjithë vendin, Celibashi: Nëse fleta e votimit do të ishte me emra numri do ishte më i vogël 7

🕔19:21, 30.Apr 2021

Kryekomisioneri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nëse fleta e votimit do të ishte me emra, do të kishte më parë vota të pavlefshme. Në një dalje për mediat, Celibashi ka thënë se numëri i lartë

Lexo më shumë
Nuk siguroi dot asnjë mandat, Nard Ndoka: Heq dorë nga drejtimi i PDK-së

Nuk siguroi dot asnjë mandat, Nard Ndoka: Heq dorë nga drejtimi i PDK-së 8

🕔18:49, 30.Apr 2021

Nard Ndoka në një dalje televizive ditën e sotme ka deklaruar se do të heqë dorë nga drejtimi i Partisë Demokristiane pasi kjo e fundit nuk arriti që të siguronte asnjë mandat në zgjedhjet e 25 prillit. “Unë e konsideroj

Lexo më shumë
OBSH: Javën e ardhshme do japim vlerësimet tona për vaksinat kineze

OBSH: Javën e ardhshme do japim vlerësimet tona për vaksinat kineze 0

🕔18:36, 30.Apr 2021

Organizata Botërore e Shëndetësisë pritet që të dalë në një deklaratë mbi vaksinat kineze anti-Covid dhe të Modernas. The Guardian shkruan se OBSH-ja ka bërë analiza dhe humlumtime për këto vaksina dhe pritet që të tregojnë përfundimet e tyre në

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim