Shitblerja e votave? Rama e ka përgjigjen: Ndodh edhe në Itali, PS dhe PD nuk e bëjnë, që ta zhdukim si fenomen, duhet zhdukur LSI

Shitblerja e votave? Rama e ka përgjigjen: Ndodh edhe në Itali, PS dhe PD nuk e bëjnë, që ta zhdukim si fenomen, duhet zhdukur LSI 14

🕔22:42, 13.Apr 2021

Kryeministri Edi Rama akuzoi Lëvizjen Socialiste për Integrim, LSI si parti që blen vota. Njëkohësisht Rama i doli në mbrojtje jo vetëm partisë që drejton prej vitit 2012 por edhe partisë së kundërshtarit të tij. Kreu I qeverisë u shpreh

Lexo më shumë
Basha premton se nëse vjen në pushtet do të dënojë shokët

Basha premton se nëse vjen në pushtet do të dënojë shokët 2

🕔22:21, 13.Apr 2021

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi në Tempora se kur PD të vijë në pushtet do të dënojë të gjithë politikanët e korruptuar dhe kokat e krimit. Basha u shpreh se politika ka investuar për të mos ndëshkuar politikanët

Lexo më shumë
A është LSI e dobët në Vlorë? Meta ka informacione “për skenarë mafiozë brenda LSI-së”:  Duan të shesin vullnetin e popullit vlonjat

A është LSI e dobët në Vlorë? Meta ka informacione “për skenarë mafiozë brenda LSI-së”: Duan të shesin vullnetin e popullit vlonjat 16

🕔21:37, 13.Apr 2021

Kreu i shtetit në një intervistë në një televizion lokal në Vlorë ka folur me tone të ashpra për socialistët, ndërsa është shprehur se ka informacion se ka edhe persona brenda partisë së bashkëshortes së tij të cilët kanë skenarë

Lexo më shumë
Kim: Nëse para zgjedhjeve  të jep një iPhone të përdorur, e dini, ju vleni më shumë se kaq! Nëse përpiqeni të bleni një vote, jeni një kriminel.

Kim: Nëse para zgjedhjeve të jep një iPhone të përdorur, e dini, ju vleni më shumë se kaq! Nëse përpiqeni të bleni një vote, jeni një kriminel. 4

🕔21:22, 13.Apr 2021

Për ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, “blerja e votës është krim”. Në një intervistë me gazetarin Lutfi Dervishi,  Kim tha se përpjekja për të blerë vota është krim ndaj ata politikanë që tentojnë të blejnë vota ajo i

Lexo më shumë
Gjonaj: Mandati i tretë nuk është dëshirë për kolltuk pushteti. Mandati i tretë duhet që reformat të mos ndalen

Gjonaj: Mandati i tretë nuk është dëshirë për kolltuk pushteti. Mandati i tretë duhet që reformat të mos ndalen 4

🕔20:58, 13.Apr 2021

Pas takimeve të kufizuara me banorët e njësisë, dy javët e fundit, Gjonaj ka zhvilluar takime komunitare në mjedise të hapura me më shumë zgjedhës duke diskutuar me ta për çka është bërë dhe çka do të vijohet të bëhet

Lexo më shumë
Plagosja e efektivëve në Mamurras, kush janë 3 personat në makinën që nuk iu përgjigj urdhërit të patrullës

Plagosja e efektivëve në Mamurras, kush janë 3 personat në makinën që nuk iu përgjigj urdhërit të patrullës 1

🕔20:52, 13.Apr 2021

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me konfliktin në Mamurras, ku u plagosën 3 persona mes të cilëve dy efektivë policie. Në automjetin i cili nuk iu përgjigj efektivëve të patrullës ishin duke udhëtuar tre persona, Nikoll Vokrri  alias

Lexo më shumë
Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK për prokuroren Lindita Male

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK për prokuroren Lindita Male 0

🕔20:41, 13.Apr 2021

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për prokuroren e Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, Lindita Male e cila u konfirmua në detyrë. Përmes një njoftimi, Komisioneri Publik, thotë se e ka ankimuar këtë vendim

Lexo më shumë
Spartak Braho kritikon Metën/ “Ka shkelur me të dyja këmbët ligjin. Ai krahason veten me Ismail Qemalin dhe kërkon ta çlirojë”

Spartak Braho kritikon Metën/ “Ka shkelur me të dyja këmbët ligjin. Ai krahason veten me Ismail Qemalin dhe kërkon ta çlirojë” 0

🕔20:32, 13.Apr 2021

Me dalje në terren dhe përfshirjen në fushatën elektorale të Presidentit Ilir Meta, kreu i shtetit ka shkelur me të dyja këmbët ligjin. Me këtë argument kandidati për deputet, socialisti Spartak Braho për Report Tv thotë se ky aktivitet i

Lexo më shumë
Basha: Jemi mësuar në fushata që ofrohet hëna,do futemi në BE dhe do bëjmë pagat 35 mijë lekë

Basha: Jemi mësuar në fushata që ofrohet hëna,do futemi në BE dhe do bëjmë pagat 35 mijë lekë 4

🕔20:10, 13.Apr 2021

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një takim me punonjëset e një fasenorie në Durrës, tregoi planin që Partia Demokratike ka për rindërtimin, rritjen e punësimit dhe pagës minimale. Basha tha se paga minimale nuk rritet me akt normativ, por duke i

Lexo më shumë
Vjosa Osmani takon paraardhësit e saj, bisedë mbi përvojat në krye të Kosovës dhe nevojat e vendit

Vjosa Osmani takon paraardhësit e saj, bisedë mbi përvojat në krye të Kosovës dhe nevojat e vendit 0

🕔20:00, 13.Apr 2021

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një takim  me paraardhësit e saj në këtë detyrë. osmani priti në zyrë Fatmir Sejdiun, Behgjet Pacollin dhe Atifete Jahjagën, për të diskutuar mbi përvojat që ato kanë patur në krye të vendit. Presidentja

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim