21 dhjetor 2017

December 21, 2017 02:00 Updated

21 dhjetor 2017

December 21, 2017 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH December 21, 08:34

  SHQIPERIA DIGJET ‘MONAT’ DHE KUKALESHAT E ‘INFORMACIONIT’ KRIFEN!
  ‘Injoranca eshte ADM-Arma Demtimit Mase me e rezikeshmja ne Bote’!
  ———————
  Jashte teme:E gjithe alabakerija e kesaj ‘politike’ dhe veçanerisht zagarija e ketij dizinformacioni ne sherbim te SAJ qe 27 vjet perdorin tog fjaleshin ‘Sistem komunist'(ashtu si edhe ne editorialin e sotem) jane IDJOTE te lindur!Ne historine e njerezimit u linden shume sisteme mga ai primitiv e deri tek neoliberizmi shtazarak kapitalist por KURRE nuk lindi e smund te lindete ‘sistemi komunist’ qe presupozon teorikisht dhe humbjen e rolit te shtetit sepse ne vend te Mulave ,monave,mehmetajve e nishaneve do egzistonin qenje njerezore meshkalle ndergjegje superjore qe nuk do kishin nevoje per shtet!

  Brenda temes :
  E ashtuquajtura ‘reforme ne drejtesi’ eshte vetem nje ‘perrua’ ne oqeanin shtet te se drejtes ndersa ‘vetting’ vete aqe me teper nje ‘prokuror’ Llalle jane vetem grimceza uji ne tere ate oqean qe quhet shtet pavaresisht madhesise teritoriale te tij e numuriot te popullsise qe jeton brenda ketij apo atij teritori!

  Paopulli shqipetar ,qe ta ,marre vesh gjithe Bota mbare perfshi ‘Ambasadore’ ‘Nishane’ e gomare kane 27 vjet qe ka humbur SOVRANITETIN bashke me te gjitha te drejtat e tij me themelore e humane ,i çveshur nga te gjitha perfshi PRONEN dhe PUNEN perfshi edhe te drejten me themelore te VOTES ku 27 vjet as VOTON e as VOTOHET dhe SOVRANITETI i popullit SHQIPETAR u eshte deleguar 128 bandave KRRIMINALE te quajtura ‘Parti’ ku ne krye te tyre qendrojne KRYEBANDITE e kryekrriminele xhihadiste ne shtetin e kalifatit drejtuar 27 vjet nga dhendurri SERB apo ‘burri i shtetit’ me emerin Kalif Berisha apo Neroni Sali!

  Populli shqipetar bashke me shtetin nuk ka humbur vetem teresin e TERITORIALE bashke me tere PASURITE mbi e nentokesore por ka humbur edhe tere ligjet e shoqerise e te se DREJTES po mbi te gjitha ka humbur ‘GJYSMEN’ e tij AJKEN e shoqerise shqipetare e RININE dhe ketu ka ngelur vetem HIRRA apo LLALLA!

  Populli shqipetar ka 27 vjet qe nuk perfaqesohet ne asnje pushtet apo istitucion te ketioj ANTISHTETI jo vetem qe me kushtetuten e Imamit leter higjenike i eshte hequr SOVRANITETI por 60 perqind as qe mer pjese ne ‘VOTIME’ ndersa 40 perqind ben sikur ‘votonì’ dhe ASKUSH nuk i perfaqeson sepse Monat,.Mulat,Metat,Pandi bythkat e Mutat te veteemeruar perfaqesojne krimin korrupsionin hajduterine antishqipetarizmin po kurre shqipetaret dhe Shqiperine!?

  A mund te quhemi me popull kur 27 vjet jetojme sistemin SKLLAVOPRONAR ku jetojme me keq se SKLLEVERIT qe ne mesjete edhe pse nuk paguheshin kidshin te siguruar ushqimin dhe kur shiteshin shoqeroheshin dhe udhetimi ish GRATIS ndersa tek ne SKLLEVERIT shqipetare 27 vjet edhe kuir shiten ne tere BOTEN per tu prostituar apo per ORGANE jane te detyruar te ikin te pa shoqeruar si kafshet e pyllit dhe bileten e bpresin vete pa KTHIM!?

  Kush jane keta KAFSHE ambasadore e misionere ulur kembekryq ne kete vend toke e djegur 27 vjet qe flasin per gfantazxmat ‘asocim’,’Integrim’ BE e SHBA kur ketu çdo gje e ish shtetit shqipetar eshte hedhur nga xhihadistet ne HAVA dhe ‘ambasadoret’ si interlokutore nuk kane POPULLIN po kreret e KRIMIT e SHPERBERJES!?

  Si mund te ‘RILINDin’ shtetin VARRMIHESIT e tij Salija e ‘salisjanet’,Edvin Nano e ‘socialSSalistet’ ‘MonaLiket e ‘metistet’ kur ata jane te gjithe pa perjashtim me ne krye kalifin SALI per ne gjyqin e HAGES!
  Kaqe injorante e njerez me BISHT i konsiderojne shqipetaret kaubojsat e Ameriqise dhe IDJOTET e BE qe flasin per INTEGRIM te nje POPULLI qe ka ngelur rrugeve te Botes e vendin e tyre e kane zene ytere rracat e krriminelet me IMUNITET xhihadister muxhaherdine kamikaze agjente e ISIS!?

  Shtetin e kujt do ‘Rilindin’ kur shqipetaret mungojner e nuk ‘votojne’ per shtetin e tyre se i kane hequr SOVRANITETIN dhe e kane PERÇARE me fantazmen PROPORCIONAL vene qellimisht ne kushtetuten e kalifatit per ta bere ‘kashte e koqe’ me 128 banda parti e te vrasin njeri tjetrin deri ne SHUARJE!?

  Kush do ta rilindi Shtetin heqja e nje LLALLE e venja e nje GJIZE apo shperndarja urgjente e nje PARLAMENTI-KRRIMINAL-ANTISHQIPETAR dhe me nje kryereforme te sistemit ELEKTORAL te shkohet URGJENT ne VOTIME ku popullit shqipetar atij me duar kryq brenda i pa pune e kryesisht AJKES se shoqerise ne emmigrim TU kthehhet SOVRANITETI e te ZGJEDHIN direkt perfaqesuesit e tij ne PARLAMENT ,70 shqipetare te MORALSHEM ndersa tetre KRRERET e KRIMIT jo vetem BERISHAT por tere ISHAT deri ne brezin e TRETE para gjyqit te POPULLIT e ne emer te POPULLIT te perballen me gjyqin e HAGES!?

  ‘A,mbasadfore’ nuk doni ,.nuk dini apo ‘nuk mundeni’ qe pas 27 vjeteshj ti riktheni shtetin shqipetareve vetem me nje ‘LEVIZJE’:Brenda muajit reforma elektorale e ligj elektoral me Diktat(Nga SH B A dhe BE nepermjet komisionit te Veneciads) ku tu hiqet e drejta e ‘perfaqesimit’ krereve te KRIMIT 27 vjet pa asnje perjashtim e tu rikthehet Shteti -SHQIPETAREVE

  P.S Ambasadoret perfdshi edhe tere misionaret e SHBA dhe BE jo vetem po diskretitojne vehten me perralla dhe fantazmen ‘integrim’ por po deskrititojne edhe vendet e administratat qe perfaqesojne e te lene te kuptosh qe jane bashkepunetore ne ‘KRIM’!
  Si mund te ‘integrohet’ nje popull si askush ne Bote qe VOTEN ja numurojne ne nje fantazem KQZ me militane bandash parti e jo SHTETI I TIJ!?Si mund te flitet per ‘integrim’ kur ‘Avokati i popullit’ eshte nje fantazem si ne asnje vend te Botes nje militant bandit i nje bande e quajtur ‘Parti’!?

  Reply to this comment
 2. MIGJENI December 21, 08:52

  ”PERDITE SHOH QARTE E MA QARTE
  DHE VUEJ THELLE E MA THELLE”

  Reply to this comment
 3. QInam QIrjo QIrjazi December 21, 11:03

  Nje dit Diele nje dit zemoni
  mblodha shoqet me shku ne Jale
  me nigju ‘leksione’ politike
  Atje flitej veç pidh e kare!

  Drejtoresh bordello MonaLikja
  zevedesuese ish nje Mehmeti
  S’ngeli i huaj pa i provuar
  qener bastarde e gjith mileti

  keto jane ‘virgjereshat’
  qe drejtojne Skiperine
  slane kare pa thyer si qefleshat
  lene pa buke popull mavrine

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*