21 dhjetor 2019

December 21, 2019 01:28

21 dhjetor 2019

December 21, 2019 01:28
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH December 21, 10:57

  ‘KRYEDIPLOM(u)ATËT’ ANTISHQIPËTARE,NË GJYQIN E HAGES SI KRRIMINELE APO DËSHMITARE!?

  ”Ne keshtjelle t’atdheut,ne tempull te fese
  Jane shtruar sarafet’ pa shpirt e pa bese..”Noli
  ——–
  Haber-akshamet nga Hamamet e kalifatit te Bathores:
  -Simboli i hajduterise ,presidenti i ‘koke palareve’ takoi nje te burgosur me mbiemer Salianji i veshur tepdil si Fari Balliu,apo ‘Nishani’!?
  -Vajza e ish ministres se ‘Integrimit ne Shishtufine qe ka qene BORDELLO e te huajve dhe qe i vidhte popullit shqipetar e femijeve pa BUKE per çdo vit,30 vjet rresht nga 200 MILION lek te Reja thuhet se eshte ‘ndare’ nga djali bastard Erik Fullani qe fshi bythen me 500 Euro si djali i kfreut te KRIMIT bankar Adrian qe ka perdorur THESARIN e shqiptareve ne sherbim te krereve te xhihadit kalif SALISE dhe Like Florise dhe njekohesisht ka qene mik per koke i ambasadorit mongolerz ARVIZU-ZISE qe e ftonte ne mbremje gala edhe kur ka qene ne arrest shtepije e kercente valle PALI KARI ne krah te krereve te xhihadit kalif SALISE-MEDISE-LIKE FLORISE!

  Nuk thuhet ASGJE as per ‘rilindjen’ e shtetit,as per reformen fantazem drejtesi,as per dhjetra istitucione fantazma SPAK-KLP-KPD-KLGJRA OMNRA TE PEGERA se nder 35 MIJE DOSJE 3500 qe jane te ‘nxehta’ apo ‘perveluese’ me ‘peshkaqene’ e NGJALA sa kohe duhen per njeren prej tyre dhe te ndara ne 8 Hajdare te SPAK ish vartes te HAJDARMATES per sa VITE-DRITE do mbarojne pas vdekjes se kalif SALISE dhe Liker florise!?

  As nje LAJM nuk jep nipi i Hisnise Bushati rritur pa breke ne preherin e serb kalif SALISE se kush do jete paresija e SPAK dhe kush do jene 24 emrat krere te ISIS qe do gjykohen ne ‘gjykaten e Hages si dikur 24 kreret e nazizmit ‘SS’ ne gjyqin e Norimbergut mbas Kalif Salise,Like Florise,Fullhanerise e tere BODE-gardeve te ekonomise sistemit financiar,bankar e ZAGARISE me emera e mbiemera perfshi ate te çam MEDISE!?
  -As nje ‘haber’ per ‘tragjedine’ termet qe eshte sa nje grimce uji ne DET krahesuar me tragjedine 30 vjeçare shkaketuar nje vendi dikur Shqiperi e nje populli SHQIPTAR nga kalifi SALI dhe BANDA frreth tij qe na kane lene pa shtet atedhe prone pune pasuri kufij siguri SHQIPERI!
  Kur perralliset se demi nga nje ‘termet’ eshte 600 MILION Eur dhe kemi mbledhur vetem 20 Milion qe do te thote qe afati ‘rikuperimit’ te demit do 30 vjet kush ua ka hequr te ‘drejten’ ‘òunave te bllokut’ dhe ZAGAREVE te nje dizinformacioni qe nuk FLET!?

  Ne vend te pafraDhenjes!
  ——————
  Ne gjyqin e Nrinbergut zhvilluar pas luftes se dyte Boterore me kujdesjen dhe drejtimin e aleateve nder 24 kreret e larte ‘SS’ qe shumica u denuan me VDEKJE nder ta i pari qe u denua me varje ne LITAR ish dhe ish ministri i jashtem i fashizmit RIBBENTROP i cili u akuzua per 4 vepra penale!

  Po tere ish ‘ministrat e jashtem’ te antishtetit apo shtetit xhihadisto-fashist te ketyre 30 vjeteve ne tere qeverrite kujslinge antishqiptare,.kur do te denohen me VARJE!?
  Nese krimet e nazizmit paten si pasoje MILIONA te vrare ne Bote ,krimet e fashizmit e xhihadizmit ne kete vend ne mes te Europes per numur te popullsise e ne 30 vjet qendrojne ne PERQINDJE shume me te larte se ato te nazizmit sepse pasojat jane shuarja e nje SHTETI,shperberja e nje POPULLI bashke me tere bazen ekonomike ,pasurite kombetare dhe kapitalet STRATEGJIKE duke u shoqeruar me MIJERA E MIJERA te vrare ,te mbytur,te zhdukur,te ngujuar,prostituuar,e deri THERUR per pjese kembimi ORGANESH!?

  ‘Kryediplomutet’ ministra te jashtem te kalifatit ne gjyqin e Hages si krriminele apo deshmitare:
  ——————
  1.-Tritan ‘PRESHI’!
  Qe pas 30 vjet krimesh ne krah te kalifit SALI deklaron e jep ‘leksion’:
  ‘Mini shengeni nuk duhet te jete se nguron njerezit e nuk i lejon te IKIN’!
  Shqip kerkon qe edhe per Kosovaret e ngelur te zbatohet po ajo strategji gjenocidi TITIST si per tere shqiptaret e perzene ne emer te ‘Levizjes se lire’ dhe ish Shqiperija ashtu dhe Kosova te kthehen ‘shprehje gjeografike’ apo çifligji ku shqiptareve u ‘keshillohet’ si sot e 30 vjet te mos shkojne mire vellaji me vellane te perçare ne 128 banda Parti e aqe me teper me KOMSHIJ por te fluturojne direkt e ne Europe ku ashtu si ISIS u serviret si BORDELLO ku haet vidhet Q.. pa para e pa pune!
  E ben nga frika e SPAK,po behet zedhenes i Kalif Salise apo po fluturon me PRESH Tritani per ti shpetuar DREJTESISE!?

  2.-Aga Besnik MUSTAFA!
  Ish nepunes i rangut te pare ne diktature ne Istitutin e studimeve Marksiste-Leniniste drejtuar nga gruaja e diktatorit ,heroina e popullit Nexhmije Xhuglini si ish i perkedhelur i regjimit ,nga kAmunist ne antikAmunist e shumicen e 30 vjeteve xhihadist trushpelare tropojan i races Biberaj-Beogradas-Berishe pas 30 vjetesh kerkon te jape ‘leksione’ koke palareve:
  ”SPAK duhet te filloje me keta qe jane ne pushtet’!
  Ky aga Mustafa i inkriminuar deri ne gryke kerkon ne emer te ‘alla akbar’ me kuranin ne dore se prapthi e kthyer permbys qe te zbatoje thenjet e popullit:
  ”U be òu be le ti harrojme,’,’I ikuri dhe i vdekuri jane njesoj’,’Te vdekurit me te vdekurit e te gjallet me te gjallet’ kur ne kete vend pa SHTET e pa POPULL nuk ka me SHQIPTARE as te VDEKUR e as te GJALLE se te VDEKURIT jane òvarrosur e zevendesuar me greke turq serb e HAJDARE dhe te GJALLET kane 30 vjet qe jane PERZENE e kane lene VATANE!
  Leksione nga frika e SPAK,si zedhenes e ZAGAR ne varesi te padronit serb SALI apo kerkon te hedhe shashka tymuese per ti shpetuar gjykimit ne emer te popullit e reforma ne DREJTESI!?

  3.-‘Profesori’PASKAL!
  Nje shprehje e popullit per gjera qe nuk harrihen kurre ose ‘qiqera ne hell’ thuhet:
  ‘Te puthesh me Milon’!Kete mesazh kerkon edhe ‘profesori’ Paskal ti jape POPULLIT te shperbere shqiptar pas 30 vjetesh ne krye te Kalifatit apo ‘sistemit’ xhihadisto-fashist:’Te putheni me Milon’!?
  Si mund te kihet shprese akoma kur nje mender ‘profesor’ i perkedhelur i tere regjimeve ne krye te antishtetit 30 vjet njehere si kAmunist,pastaj socialSSalist,salisjan,enverist,zogolljan,zogist METIST te arrije e te nxjere nga GOJA-BAJGA kur thote:

  ”Rama dhe Basha nuk duan ta ndryshojne sistemin per te siguruar ne perjetesi rotacionin…dita e ZEZE ka qene ne Prill 2008 kur u ndryshua kushtetuta nga Berisha-Rama..se vihet ne rrezik demokracija dhe perfaqesimi i popullit ne shtet e pushtet…”!?
  Edhe shqiptari me idjot kur degjon idjotesira te tilla mbas 30 vjetesh nga nje ‘qenje’ ne krye te antishtetit e ne krye te nje bande ‘parti’-njeri si 128 bandat e tjera qe dogjen tere 30 vjet nje Shqiperi DYSHON se o ka pjerdhur nga trute ne pleqeri e kjo eshte gjysma e se keqes o i kane shkuar PORDHET NE ZEMER nga SPAK-SòPURDHJAK, ose tragjikisht si shumices se ketyre mekatrareve te INKRIMINUAR deri ne gryke i eshte ‘LOPESUAR KARAKTERI’ dhe kerkon te marre rolin e ZXAGARIT e lehe ne obortrin e ‘presidences’ ku mer avdes M ulla Omar qe naten kthehet ne LIKE FLORI qe 30 vjet vjedh FLORI e diten ne ABAS ALI qe ne emer te ‘alla akbar’ pret e percjell Paskale e SALIANJE ti rrefehen e ti shpetoje nga MEKATET qe kane bere per 30 vjet ne emer te ‘Alla akbar’ kunder nje POPULLI te quajtur dikur SHQIPETAR si perdhunues te ’10 Komandamenteve te Zotit’!

  P.S ‘8 Mosketjeret’ e SPAK ish ‘Hajdare’ vartes te HajdarMates e te Llalles nga do e fillojne ate qe quhet PUNE per te zbatuar thenjen universale:
  LIGJI ESHTE I BARABARTE PER TE GJITHE!
  Nga Salija Hitler,Aga Mustafa Ribentrop,Fevzija Gobbels Fullani-EDVINI-LIKE FLORIJA apo do kerkojne te vazhdojne te perkthejne tere gazetat e Botes me urdher te kinezit LU se ,mos gjejne gjekundi emerin SAJMIR alias ‘SAJE QORRI’ ta bejne KURBAN per tere KRRIMINELET e popullit shqiptar!?

  Reply to this comment
  • Xhuxhumaku December 21, 14:34

   O Figure ia ke fut kot. Nuk thuhet:

   LIGJI ESHTE I BARABARTE PER TE GJITHE!, por

   TE GJITHE JANE TE BARABARTE PARA LIGJIT.

   Mos na boj te humbim konsideraten tashti.

   Reply to this comment
 2. EDVIN TUFA December 21, 11:59

  E nerumja Redaksi,
  Kush e pengoi dje te nerumin gazetar ‘kale race’ ta pyste Milon vetem e vetem per nje gje:::::::::::::::
  Ner keto tridhet vite kush nga tre ministrat e puneve te perjashteme qe citon i nerumi GRAMSH nga Tritan ‘PRESHIì’ qe kur ka qen pioner ka dale fotografi me shokun Enverr,gtek Besnik MUSTAFAJ qe ka punuar ne istitutin e drejtuar nga gruja e shokut Enver,e vete shoku Paskal historiani i shokut Enver..-.Ti kete bere leter DASH qe ti riatdhesonte tere KUJSLINGET e koloboracioniste e luftes dyte boterore e tu behej gjyqi ushtarak ne emer te popullit shqipgtar nga Xhafer Devat,Mit’hat frasherit,staraveckat,Ahmet Zogolleve e tan horrave ashtu si bane tane vendet perendimpre e demokratike per ti denu ne emen te popullit shqiptar!?
  Ku kan kene keta tre ministra te puneve te perjashteme kur treshja e mosketjerve BENAME-Berisha-Nano-Meta i nxoren uje te ZI nanes son te nerume tashme te çnerumi Shqypni???????????????

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit December 21, 12:18

  SAKTE QARTE SI DRITA E DIELLIT…VUAJME SINDROMEN E STOKOLMIT,NUK JETOJME DOT PA PERDHUNUESIT FAZLLIQ,RAJERSON,ARVIZU,LU TE BLERE ME FLORI MGA SERBI SALI ÇAMI MEDI,SKRAPARLLIU LEKE FLORI…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim