21 gusht 2018

August 21, 2018 03:05

21 gusht 2018

August 21, 2018 03:05
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH August 21, 09:20

  KURBAN BAJRAMI NE KALIFATIN E BATHORES!
  ”Kleriku i pare eshte mashtruesi i pare qe takoi idjotin e pare”VOLTER
  ——————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Thuhet e shkruhet se nje ‘aljen’ me emerin Skender Bruçaj nuk i dihet as origjina e as misioni e nga ç’planet ka zbritur ne kete vend tashme pa shtet e Rrumpalle, lajmeron se te marten qysh me Saba ne oren 7 allaturka ne sheshin qendror te kryeqytetit te shqipetareve qe mban merin e heroit kombetar’Skenderbj’ do mblidhen ca nj humane te quajtur besimtare e do ti luten Allahut m rastn e kurban Bajramit!?
  Nga ana tjeter ne kushtetuten kalfatt te Bathores shkruar nga Imami 30 vjet me pare, ne Nenin 10 thuhet se:’Ne Republiken e Shqiperise nuk ka fe zyrtare’!
  Po a mund te kete me ‘ZYRTARIZIM’ e ‘legalizim’ te nje feje fondamentaliste e xhihadiste qe qysh ne Saba me urdher ne emer te Allahut te pushtohet sheshi qendror i kryeqytetit te nje populli 90 perqind LAIK dh te ‘LEMERISEN’ femijet nga gjumi duke degjuar
  ‘Zani i hoxhes dhe i priftit ne nji kanga te degjenerueme..”

  Bathorja ‘Kalifat’ apo ish shteti islamik i shrise se mesme te Esad Pashe Toptanit!?
  Feja ne te gjithe Boten e qyteteruar eshte diçka absolutisht individuale e nuk MUND e nuk DUHET istitucionalizuar se ndysh nuk kemi te bejme as me besim e besimtare kur ajo diktohet me ‘Urdher’ nga te tjeret a m teper kur propogandohet edhe nga kreret e antishtetit me imunitet qe jane edhe perdhunuesit kryesore te ’10 Kmandamentve’ te Zotit!?

  Lirja e nje individi ,perfshI dhe te ‘Aljeneve’ Veliaj e Bruçaj,mbaron atje ku nuk shkelet lrija e tjetrit aqe me teper e 800 Mije shqipetareve qe banojne ne kryeqytet e aqe me teper ti perdhunosh menderisht duke propoganduar Allahun e duke ju pushtuar sheshin qendor te Kryeqytetit simbol i Civilizimit shtetit LAIÇIZMIT,Lirise!

  Ku e gjen te drejten kushtetuese nje kryetar bashkije qe ta trajtoje teritorin e nje Bashkije e aqe me teper te nje kryeqyteti ta trajtoje si mall ‘VAKEF’ apo pa ZOT e ta trajtoje e perdhunoje si te doje e ‘zyrtarizoje’grumbullime te njerezve te pa kontrolluar as si shtetesi as si besim e pa asnje te dhene nderkohe qe ne sheshin Skenderbej nuk behet asnje feste zyrtare qe ka te beje me historine,luften çlirimin e Kryeqytetit dhe Shqiperise!?

  A mund te konsiderohet kryetar Bashkije i nje kryeqytetit te nje Shteti Laik n mes te Europes nj xhhadst bn kurban para deres se Bashkise e te pretendoje te behet kryeminister nderkohe qe nga njera ane vret e vjedh e nga ana tjeter ben ‘sakrifikon’ jo vehten po deshet!

  Nese do te ngjitesh deri ne Qiell,si pretendojne kreret e xhihadit me imunitet ne kete vend me pare duhet te zbresesh deri tek kush vuan e ti japesh doren te varferit dhe Mjerimi dhe Varferija or ti ‘aljeni’ Bruçaj dhe Erion Velija nuk jane tek sheshi ‘Skenderbej’ qe tu shohe juve Bythet e dhjamosura e gjithe gjize as Perendija e as njerezija!

  ‘Mjerimi eshte ne periferi-thote kreu i Vatikanit Papa Françesku dhe atje duhet te ndertohen kultet e fese ku ka nevoje e ka me shume besimtare”.Atehere pse nuk shkojne kreret e xhihadit te ‘luten per kurban Bajram ,kalifi Sali ne Viçidoll bashke me Mul Noken e aga Besnik Mustafa,’Presidenti i ‘koke palareve’ pse nuk shkon te falet ne Skrapar me qe kerkon te jete edhe kryeKar shteti qe mungon dhe kryetar feje apo kerkojne te propogandojne xhihadin ne prezence te telekamerave ne prani te zonjave te para si MEKATARE e perdhunues te ’10 Komandamenteve’ te Zotit se jo vetem e PERGOJOJNE por edhe kane VJEDHUR dhe VRARE Shqipetare ne emer te Allahut!?

  Nje nder personalitetet e krishterimit ne Itali ish partizan gjate luftes se dyte boterore, Don Andrea Galo ne nje nder tshprehjet e tij thote:
  ”Mua nuk me intereson tu pyes nese ini apo jo besimtare,Ju pyes nese ini te besueshem.Kjo eshte qe nje dite Zoti do tu pyese sejcilin nga ne”!

  A jane te besueshem kreret e antishtetit ne kalifatin e Bathores nga kalif Salija e tere xhihadistet e tjere perfunduar tek Like Florija qe mezi presin te ‘UROJNE’ ne emer te Allahut besimtaret qe i kane vrare vjedhur ,shpronesuar e dhene rruget neper Bote te prostituohen lypin e ngujohen dhe keta krere te ISIS jetojne parajsen ne token e ish shqipetareve,per ‘meriten’ se kane perdhunuar tere komandamentet e Zotit perfshi dhe Zotin vete!

  A mund ti besohen dogmat nje kreu te nje keshilli mysliman me emer Skender qe nuk le çast e vend duke qendruar ne mes e propoganduar ‘çiftin’presidencial te ‘koke palareve’ per ti propoganduar duke e ditur se jane mekataret me te medhenj ndaj ketij populli e vendi pas kalifit Sali!?

  ‘Kurban bajrami eshte simbol i heroizmit,sakrifices,sinqeritetit,devotshmerise dhe perkushtimit ndaj Zotit”-Thote Bruçaj.
  Nder tere keto simbole çfare perfaqesojne kreret antishqipetare me imunitet qe mezi pret ti ‘bekosh’ ne emer te Allahut per ‘heroizmat’ qe kane vrare shqipetare,per sakrificat qe jetojne ne tere vilat ne bregdet e shqipetaret vdesin per buke,apo ‘devotshmerine’ e perkushtimin ndaj zotit si PERDHUNUES te tij !?

  Ne mbyllje per tere besimtaret praktikante myslimane qe ne kete dite luten sejcili per hesap te vet e ne hallet e veta do tu ‘uroja’ festen e kurban Bajramit me dy thenjet e çiftit ‘presidencial’ te koke palareve:

  MONA:’LIR Po sterviten gjithe naten ne Jale!’ Perse?
  LIKJA:’Zoti i bekofte ne perjetesi Shqiperine dhe Shqipetaret”! Per ke Shqiperi e shqipetare ta kete fjalen ‘presidenti’ i ‘koke palareve’?

  P.S ”Fakti se nje besimtar eshte me i lumtur se nje mendimtar nuk do te thote asgje me shume se fakti se sa nje i dehur eshte me i lumtur se nje i kthjellet”
  Kreret e xhihadit ne kalifatin e Bathores kur ‘urojne’ besimtaret jane te ‘Dehur’ apo te ‘Kthjellet’?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 21, 09:31

  KURBAN BAJRAMI NE KALIFATIN E BATHORES!
  ”Kleriku i pare eshte mashtruesi i pare qe takoi idjotin e pare”VOLTER
  ——————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Thuhet e shkruhet se nje ‘aljen’ me emerin Skender Bruçaj nuk i dihet as origjina e as misioni e nga ç’planet ka zbritur ne kete vend tashme pa shtet e Rrumpalle, lajmeron se te marten qysh me Saba ne oren 7 allaturka ne sheshin qendror te kryeqytetit te shqipetareve qe mban emerin e heroit kombetar’Skenderbej’ do mblidhen ca qenje humane te quajtur besimtare e do ti luten Allahut me rastn e kurban Bajramit!?
  Nga ana tjeter ne kushtetuten e kalifatit te Bathores shkruar nga Imami 30 vjet me pare, ne Nenin 10 thuhet se:’Ne Republiken e Shqiperise nuk ka fe zyrtare’!
  Po a mund te kete me ‘ZYRTARIZIM’ e ‘legalizim’ te nje feje fondamentaliste e xhihadiste qe qysh ne Saba me urdher ne emer te Allahut te pushtohet sheshi qendror i kryeqytetit te nje populli 90 perqind LAIK dhe te ‘LEMERISEN’ femijet nga gjumi duke degjuar
  ‘Zani i hoxhes dhe i priftit ne nji kanga te degjenerueme..”!!!?

  Bathorja ‘Kalifat’ apo ish shteti islamik i Shqiprise se mesme te Esad Pashe Toptanit!?
  Feja ne te gjithe Boten e qyteteruar eshte diçka absolutisht individuale e nuk MUND e nuk DUHET istitucionalizuar se ndysh nuk kemi te bejme as me besim e besimtare kur ajo diktohet me ‘Urdher’ nga te tjeret a m teper kur propogandohet edhe nga kreret e antishtetit me imunitet qe jane edhe perdhunuesit kryesore te ’10 Kmandamentve’ te Zotit!?

  Lirja e nje individi ,perfshI dhe te ‘Aljeneve’ Veliaj e Bruçaj,mbaron atje ku nuk shkelet lirija e tjetrit aqe me teper e 800 Mije shqipetareve qe banojne ne kryeqytet e aqe me teper ti perdhunosh menderisht duke propoganduar Allahun e duke ju pushtuar sheshin qendor te Kryeqytetit simbol i Civilizimit shtetit LAIÇIZMIT,Lirise!

  Ku e gjen te drejten kushtetuese nje kryetar bashkije qe ta trajtoje teritorin e nje Bashkije e aqe me teper te nje kryeqyteti ta trajtoje si mall ‘VAKËF’ apo pa ZOT e ta trajtoje e perdhunoje si te doje e ‘zyrtarizoje’grumbullime te njerezve te pa kontrolluar as si shtetesi as si besim e pa asnje te dhene nderkohe qe ne sheshin Skenderbej nuk behet asnje feste zyrtare qe ka te beje me historine,luften çlirimin e Kryeqytetit dhe Shqiperise!?

  A mund te konsiderohet kryetar Bashkije i nje kryeqytetit te nje Shteti Laik ne mes te Europes nj xhihadst qe ben kurban para deres se Bashkise e te pretendoje te behet kryeminister nderkohe qe nga njera ane vret e vjedh e nga ana tjeter ben ‘sakrifikon’ jo vehten po deshet!

  Nese do te ngjitesh deri ne Qiell,si pretendojne kreret e xhihadit me imunitet ne kete vend me pare duhet te zbresesh deri tek kush vuan e ti japesh doren te varferit dhe Mjerimi dhe Varferija or ti ‘aljeni’ Bruçaj dhe Erion Velija nuk jane tek sheshi ‘Skenderbej’ qe tu shohe juve Bythet e dhjamosura e gjithe gjize as Perendija e as njerezija!

  ‘Mjerimi eshte ne periferi-thote kreu i Vatikanit Papa Françesku dhe atje duhet te ndertohen kultet e fese ku ka nevoje e ka me shume besimtare”.Atehere pse nuk shkojne kreret e xhihadit te ‘luten per kurban Bajram ,kalifi Sali ne Viçidoll bashke me Mul Noken e aga Besnik Mustafa,’Presidenti i ‘koke palareve’ pse nuk shkon te falet ne Skrapar me qe kerkon te jete edhe kryeKar shteti qe mungon dhe kryetar feje apo kerkojne te propogandojne xhihadin ne prezence te telekamerave ne prani te zonjave te para si MEKATARE e perdhunues te ’10 Komandamenteve’ te Zotit se jo vetem e PERGOJOJNE por edhe kane VJEDHUR dhe VRARE Shqipetare ne emer te Allahut!?

  Nje nder personalitetet e krishterimit ne Itali ish partizan gjate luftes se dyte boterore, Don Andrea Galo ne nje nder tshprehjet e tij thote:
  ”Mua nuk me intereson tu pyes nese ini apo jo besimtare,Ju pyes nese ini te besueshem.Kjo eshte qe nje dite Zoti do tu pyese sejcilin nga ne”!

  A jane te besueshem kreret e antishtetit ne kalifatin e Bathores nga kalif Salija e tere xhihadistet e tjere perfunduar tek Like Florija qe mezi presin te ‘UROJNE’ ne emer te Allahut besimtaret qe i kane vrare vjedhur ,shpronesuar e dhene rruget neper Bote te prostituohen lypin e ngujohen dhe keta krere te ISIS jetojne parajsen ne token e ish shqipetareve,per ‘meriten’ se kane perdhunuar tere komandamentet e Zotit perfshi dhe Zotin vete!

  A mund ti besohen dogmat nje kreu te nje keshilli mysliman me emer Skender qe nuk le çast e vend duke qendruar ne mes e propoganduar ‘çiftin’presidencial te ‘koke palareve’ per ti propoganduar duke e ditur se jane mekataret me te medhenj ndaj ketij populli e vendi pas kalifit Sali!?

  ‘Kurban bajrami eshte simbol i heroizmit,sakrifices,sinqeritetit,devotshmerise dhe perkushtimit ndaj Zotit”-Thote Bruçaj.
  Nder tere keto simbole çfare perfaqesojne kreret antishqipetare me imunitet qe mezi pret ti ‘bekosh’ ne emer te Allahut per ‘heroizmat’ qe kane vrare shqipetare,per sakrificat qe jetojne ne tere vilat ne bregdet e shqipetaret vdesin per buke,apo ‘devotshmerine’ e perkushtimin ndaj zotit si PERDHUNUES te tij !?

  Ne mbyllje per tere besimtaret praktikante myslimane qe ne kete dite luten sejcili per hesap te vet e ne hallet e veta do tu ‘uroja’ festen e kurban Bajramit me dy thenjet e çiftit ‘presidencial’ te koke palareve:

  MONA:’LIR Po sterviten gjithe naten ne Jale!’ Perse?
  LIKJA:’Zoti i bekofte ne perjetesi Shqiperine dhe Shqipetaret”! Per ke Shqiperi e shqipetare ta kete fjalen ‘presidenti’ i ‘koke palareve’?

  P.S ”Fakti se nje besimtar eshte me i lumtur se nje mendimtar nuk do te thote asgje me shume se fakti se sa nje i dehur eshte me i lumtur se nje i kthjellet”
  Kreret e xhihadit ne kalifatin e Bathores kur ‘urojne’ besimtaret jane te ‘Dehur’ apo te ‘Kthjellet’?

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit August 21, 10:29

  KE HARRU ME PERMEND SHAKAXHIUN E KALIFATIT KRYEXHIHADISTIN EDVIN ANETA RAMA QE URON BESIMTARET E NUK DI KU JANE SHQIPETARET….!!!!!PERENDI TE BEFSHA MUTIN QE MBAN SEHIR SI VDESIN PER BUKE MIJERA SHQIPETARE E FEMIJE KAVJE PER ORGANE QE TE MBIJETOJNE KETA KRRIMINELE….

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic August 21, 11:14

  ALLAH! KURE TA KTHYME SHPINEN TI NA BEKOVE,
  TANI QE NE TE PERGJEROHEM TI NA MALLKOVE

  Me ne shqiptaret Allahu ka mjafte pune. Nuk e dije se perse po ndodhe keshtu.Duke bere disa krahasime dhe duke pare qe nje pjes e njerzve tere prespektivat e tyre I kan pare dhe I shofin vetem tek lutje5t tek ne shqiptaret nje gje e tille nuk po ngjet.Ketu ose neve duk po dijme ti lutemi Allahut ose ai Allahu neve nuk na degjon. Edhe une I lutem c`do dite nuk e heq vemendjen pore duke pare se c`fare ndodhi ne shqiperi edhe une kam renditur disa fakte qe kemi pasur mundesi ti jetojme dhe ti perjetojem konkretishte” perse Allahu kur ta kthyem shpinenai na Bekove, ndersa tani qe I falam pese here ne dite ti na mallkove.!
  ALLAH.! Kure ta kthyem shpinen ja c`fare ne ke dhene.!
  Ne dhe pune per te gjithe..
  – -Na dhe shkolle per te gjith deri 95 % te shkolluar.
  – Na dhe drite elektrike ne te gjith shqiperin.
  – Na dhe buke per te gjithe.
  – Na dhe dashuri dhe rrespekt per njeri tjetiri.
  – Na dhe fuqi per tu mbrojtur.
  – Nuk patem kurre droge.
  – Nuk patem kurre prostitucion.
  – Nuik petem kurre boxhe te medha.
  – Patem shkolla per cdo fshte.
  – Patem sherbim shendetsore falase.
  – Patem harmoni ne mes veti.
  – Nuk patem vellavrasje.
  – Na I pajtove gjaqet edhe te kohes se Zogut
  – Patem Akademi te te gjitha llojve.
  – Fluturuam me avjo
  -Na dhe florririn
  – Na dhe Begati te gjithanshme
  – E donim Atedhun
  -E donim Nene dhe Baban,Vellai,Motren shokun e shoqen.
  -Nuk numerohen sa te mira ne ka dhen e mbi te gjitha na dhe garanci per jeten e sejcilit.

  TANI QE TE LUTEMI PSE HERE NE DITE TI ALLAH NAMALLKOVE.!
  Pikrishte kure neve te thirrem o Alla ti sikur nuk na deshe, kshtu Allahi, kure neve tashi te lutem, te pergjerohem, te biem ne gjunje, madje nje pjes te luten edhe pese here ne dite.E tiAllah tashi nuk na don!.Na deshe kur nuk tu lutem, ndersa tani nuk ne done qe te lutemi cdo dite.!
  Perse Allah keshtu.? Perse Allah nuk e done ose me mire perse tani e urren vendin time urren kaqe shume popullin time. Ti Allah I dhe shume fatkeqesi popullit tim, pikrishte tani qe une te lutem cdo dite.
  Po perse Allah keshtu.Une more edhe specialist klerik qe te lutem sa me mire te solla Janullatesin ketu qe ti Allah t`me degjosh me mire.
  Allah nuk e dije pers neve neve nuk nuk na done na mallkove keqe a mos velle beme meket te medha Allah.?
  PERSE ALLAH TANI KURE TE DUA TI ME MALLKOVE. DHE JA C`FARE ME BERE.
  -Na mbyte ne dete.
  – Na fute ne rruge te gabuera.
  – Na dhe Droge.
  – Na dhe prostitucion.
  – Na dhe toke dhe une u vrava me vellan.
  – U vrava me baban.
  – Babai vrau djelin
  – Djali perdhunon te jemen
  – Perdhunimi ka marre permasa.
  – Na dhe prostitucion me mijra vajaza prostuojen rrugeve te botes, e pikrish tani qe une te pergjerohen.
  – Na dhe vellavrasje te medha jo pak pore me shume se mbi 10 000
  – Na I ngujove femijet.
  – Na I hoqe femijt nga shkolla.
  – Na i veshe me ferexhe e perseri ti Allh nuk I done.!
  – Na I hoqe shkollat nga fshati
  – Na hoqe punet nga dora.
  – Na dergon ne lufte ne siri.
  -Atje ne Siri Allah ne emrin ten ne goj presin koka njrezish.
  A tua vertet Alla ti I bekon keta xhelat.? Ne perdite te lutemi e ata presin koka si sogj pulash.!
  – Na bere hasem me vellan. Nuk e di perse keshtu Allan eve te dergojme me mijra Like ty Alla dhe prap nuk jemi pishman.!.
  Ti Allah idhujet I shkatrrove dhe mire bere se asnjher nuk I ke dashur idhujt, pore me vegjelin c`pate Allah perse kete vegjeli e fute ne keto rruge kaqe te gabuera e pikrisht tani qe une te pergjerohem, te lutem deri ne pese here ne dite, madje te therrase edhe me kebore te medha ne c`do dite e ti Allah ne vende qe t`me bekosh neve na mallkon c`do dite.!
  Ehe I dashur Allhu ime nuk e dije nuk po me degjon apo nuk po di te te lutem.Te lutem Allah mos e mallko popullin time edhe tane qe une te lutem c`do dite deri dhe pese here ne dite.!.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim