Turpi i Hipokratit: Këta janë dy mjekët që mashtruan në 21 Janar

January 20, 2018 14:00

Turpi i Hipokratit: Këta janë dy mjekët që mashtruan në 21 Janar

 

Mes vrasësve dhe manipulatorëve të 21 janarit janë edhe dy mjekë. 

Fjala është për dyshen Koçeku – Gega, që në ato orë të trazuara kur konfirmohej vdekja e tre personave në protestë, jepnin versionin e “vrasjes së tyre nga afër”, duke lënë të nënkuptuar se ishte fjala për një komplot, pasi paralel me deklarimet e tyre “profesionale”, mediat afër qeverisë dhe zërat e drejtpërdrejtë qeveritarë aludonin për vrasje të realizuara nga rradhët e opozitës.

Pas dështimit të skemës për t`ia faturuar protestuesve vrasjen e protestuesve, deklarimet e mjekëve gati u harruan.

Ata nuk u ndjenë më pas ngjarjes.

Për shumëkënd, është e tepruar të merresh me deklarimet e dy mjekëve, gjersa Berisha, ideatori i atyre vrasjeve dhe më pas fshehësi i tyre, ende nuk është çuar për t`u ballafaquar me Drejtësinë.

Por ‘21 janari’, ka vulën e turpit edhe për këta dy mjekë, të cilët kanë shkelur me dy këmbët edhe betimin e Hipokratit.

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj i është drejtuar në dt. 13/1/2014 Këshillit Rajonal të Urdhrit të Mjekut në Tiranë me një ankesë ndaj dy mjekëvë Sami Koceku dhe  Alfred  Gega.

E cila mbeti thjesht ankesë:

Në datën 21 Janar të vitit 2011, të dy këta mjekë kanë qënë duke shërbyer pranë spitalit të traumës, në momentin kur pas tubimit të opozitë së atëhershme, në spital janë paraqitur shumë protestues, për të marrë ndihmë mjeksore.

Ata kanë deformuar realitetin dhe dizinformuar publikun, mbi gjëndjen shëndetësore dhe shkakun e vdekjes së shtetasve:

–           Ziver  Veizi

–           Hekuran  Deda

–           Faik Myrtja

–           Aleks Nikaj

Mjekët deklaruan se vdekja e shtetasve të sipërcituar, kishte ardhur si rezultat i goditjes nga armët e zjarrit dhe se qitja ishte kryer nga një distancë shumë e afërt, duke marrë kështu përsipër të bënin dhe punën e ekspertit balistik.

Ja ç”deklaruan mjeku KOÇEKU dhe GEGA në TV News 24:

Dr. Sami Koçeku: Janë… dy mbeten të identifikuarit, janë ekzakt sipas parametrave mjekësorë, dy konsiderohen të vdekur civilë, kanë shkuar në morg, një i identifikuar dhe një i paidentifikuar. Dhe tjetri që është i identifikuar është në Spital Ushtarak akoma, faktikisht, pavarësisht se ai ka bërë…, ka vdekur…, ka bërë…, ne po e mbajmë në monitorim, po e konsiderojmë në rrugë mjekësore…i vdekur, është plagë armë zjarri, por ne, thjesht, që është moshë 38 vjeç, po e mbajmë me monitor, duke punuar vetëm për hir të aparatit.

Gazetari: Doktor, le të themi dhe personi i tretë ka vdekur nga një plumb?

Dr. Sami Koçeku: Nga një plumb në kokë.

Gazetari: Në kokë. Dhe kjo, nga distancë e afërt?

Dr. Sami Koçeku: Shiko tani, ne kemi një eksperiencë prej 18 vjetësh në plagët prej armëve të zjarrit dhe eksperiencën më të madhe në Shqipëri e ka qendra jonë, për këtë eksperiencë kaq të madhe edhe mund të orientohemi. Plagët me të cilat kanë ardhur janë të distancës së afërt, kanë dhe shenjat e djegies, shenjat e plumbit, apo unazën e plumbit. Dhe unë, kur kam folur që thashë janë të distancës së afërt kam folur duke i’u referuar eksperiencës sime prej kaq vjetësh në spital dhe i njoh mirë plagët nga armë zjarri.

Gazetari: Pikërisht, nga kjo experience, nga sa afër mund të jenë qëlluar zoti Koçeku?

Dr. Sami Koçeku:    Distanca është shumë e afërt, shenjë plumbi dhe djegieje nuk e bën distancë mbi një metër e gjysëm

 

Intervista e dytë:

Gazetari: Do na jepni një informacion sa persona janë plagosur dhe a ka persona që kanë humbur jetën apo jo?

Dr. Sami Koçeku: Ekzakt nuk mund të jap asnjë lloj informacioni për numrin e tyre këtu, por ekzakt dihet se aktualisht kemi dy civilë të vdekur, janë me plumba në distancë të afërt, janë me të gjitha shenjat…, konfirmim që distanca ka qenë shumë e afërt nga qëllimi i tyre. Duhet të jenë armë të kalibrit të vogël, për arsye se, nuk janë plagë që hyjnë dhe dalin, janë vetëm plagë hyrëse, që tregon se s’kanë fuqi arme dhe janë qëlluar nga afër…

Gazetari: Po, po.

Dr.Sami Koçeku: Për numrin total të të aksidentuarve, të ardhurve këtu nuk mund të japim për arsye se vazhdojnë vijnë dhe janë të paregjistruar një pjesë.

Gazetari: Në ekspertizën tuaj zoti Koçeku, cfarë fishekësh kanë qenë ato sipas jush?

Dr.Sami KoçekuMe syrin tim, pistoleta të kalibrit të vogël, duket nga këto tip silenciator por të vogla, të vegjël, kalibër i vogël, i hollë, por që…

Gazetari: Ka qenë i pamundur shpëtimi i jetës së tyre?

Dr.Sami Koçeku: Kanë ardhur të vdekur.

Gazetari: Pra, dy persona kanë humbur jetën?

Dr.Sami Koçeku: Po.

Gazetari: Ndërkohë për të plagosurit zoti Koçeku?

Dr.Sami Koçeku: Për të plagosurit nuk dihet numri i saktë, them të dëmtuar ka: 3 veta me dëmtime të kokës, me plagë me gurë, me ekspozim të masës trunore, por akoma nuk mund të…

Gazetari: Po! Zoti Koçeku nëse ju pyes për identitetin e personave që kanë humbur jetën, apo ende është e pamundur?

Dr.Sami Koçeku: Ziver Veizi, i cili është identifikuar.

Gazetari: Zive… Edhe njëherë të lutem?

Dr.Sami Koçeku: Ziver Veizi nga Gjirokastra.

Gazetarja1: Tre personat që kanë humbur jetën nga se, kush ka qenë shkaku i humbjes së jetës së tyre?

Dr. Alfred Gega: Atë do ta përcaktojë mjekësia ligjore.

Gazetarja 1: Nga cfarë plagësh kanë ardhur? Me gurë?

Gazetarja 2: Armë zjarri?

Dr. Alfred Gega:  Dukeshin plagë të vogla që shkonin për armë zjarri nga distancë e afërt.

Siç përshkruhet në intervistë, thëniet e tyre janë tërësisht të pavërteta dhe krahasuar me Akt-ekspertimin mjeko ligjor që ju është bërë viktimave nga Instituti i Mjeksisë Ligjore, ato bëhen edhe më të rënda, pasi janë jo vetëm në shkelje të Kodit të Etikes, por edhe veprër penale.

January 20, 2018 14:00
Komento

64 Komente

 1. Arjan January 15, 13:52

  Keta mund te merren te pandehur si bashkep[unetor ne krim, per te fshehur autoret e krimit, per te devijuar hetimet nga destiancioni i vertete i autoresise se krimit. se dyti, keta mund te merren te pandehur per faktin qe kane tejkaluar qellimisht kompetencen profesionale dhe te pozicionit te detyres qe kane. Se treti keta duhen marre te pandehur, mbasi kane dhene informacione ne lidhje me viktimat, kur nuk ua lejon ligji.

  Reply to this comment
  • raimondi Vlonjati January 16, 02:47

   Keta dy mjeke qe dhane ato deklarate te genjeshterta per viktimat e 21 Janarit duhet te hetohen Patjeter
   dhe po u gjeten fajtor ti denojne ashpersisht,…se ajo qe kane bere keta mjeke eshte krim qe nuk ka mjek ne bote qe ta beje

   Bastarde te vertete jane treguar keta mjeke –Tamam qelbesira ….

   Reply to this comment
   • iliret January 20, 18:15

    As dy mjeket, as tre policet dhe asnje tjeter nuk ka per t’u denuar.
    Kush do t’i denoje? Deri me tash askush nuk po kryen hetime dhe as po merret me kete ceshtje. Dhe askush nuk e ka ne mendje per t’u marre.
    Vetem nese me 21 janarin do te merren lopet e fshatit, sepse asnje njeri nuk ka per t’u marre me te…
    Mjere ata qe u vrane.

    Reply to this comment
    • prenge sherri January 20, 18:15

     vendi i punes nuk mbrohet duke mashtruar e genjyer popullin se nje dite e verteta do te dilte por thelbi i ceshtjes mendoj se nuk eshte vetem kjo por hajde besoje ketij humanitari gjera ne drejtim te shendetit te njeriut.Ministri ka bere shume mire qe i dergon keto lloj palacosh mjeke para drejtesise dhe te pergjigjen per cka deklarojne.

     Reply to this comment
   • nigo January 20, 19:22

    Keta jane njeri militant i njohur dhe i thekur i PD dhe tjetri ish deputet i PR qe ne momentin e aksidentit ishte n/drejtor i Spitalit Ushtarak. Cfare prisni juve nga keto personazhe te mjekesise.?

    Reply to this comment
  • racionali January 21, 10:07

   Kriminele -qelbesira – vrases.Ju nuk jeni njerez dhe jo me doktore. Mallkuar qofshi familjarisht.Zoti ju denofte

   Reply to this comment
  • kujtesa January 21, 19:34

   Jo vetem kaq,por po tu hapen tabulatet e telefonit,do te shikohen edhe me cila monstra kane biseduar para se te dalin dhe te japin intervisten.
   E sigurte qe do jene nga familja “Simpson”!

   Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 January 23, 08:13

   jo vetëm këta,por sipas intervistës,është media ajo që me pyetjet e saj ju ka sugjeruar përgjigjen!!media,gazetari është po aq bashkfajtor me krimin!!informacioni i tij ka qënë tejet i njëanshëm,i manipuluar,i gënjeshtërt!!

   Reply to this comment
   • Berti January 21, 07:54

    Ju kujtohet Blendi Fevziu ato dite ne opinionin e tij me disa pamje filmike donte te fajesonte per vrasjet nje plak me cader nga turma ?
    Vrasesit e 21 janarit kane disa bashkepuntore …nga mjeket e spitalit e nga rradhet e gazetarise !!!

    Reply to this comment
 2. Eledi January 15, 13:58

  Me keto deklarata ky njeri (Sami Koceku) nuk eshte doktor , por kasap .

  Reply to this comment
 3. BJORN January 15, 14:19

  Mos u lidh kot si Brace o Ilir se i merr ndonje lek e i liron Nepi tek gjykata.

  Reply to this comment
 4. tani January 15, 14:57

  TE TRAJTOHEN SI PENGUES TE ZBARDHJES SE KRIMIT QOFTE KY EDHE SHTETEROR.
  MJEKU ESHTE FUNKSION HUMAN DHE JO SKUTA TE ERRETA TE POLITIKES

  Reply to this comment
 5. Mark uk January 15, 15:01

  Arjan : Ju lutem tregou pak i meshirshem se edhe ligjin nuk e njeh.Se nuk te merren parasysh deshirat as simpatia qe keni per PS.

  Reply to this comment
  • korçari January 21, 11:58

   O Mark UKu nuk e kuptoj se si mund te ekzistojne njerez kaq idiote si puna tuaj sa dhe per te vraret keni guxim dhe hapni goje,nje keshille :Vizitohu tek mjeku se nuk je mire me trurin mbase duhet te izolohesh se perben rrezik per njerezit

   Reply to this comment
 6. salihe bushtra January 15, 15:31

  po mire mor shoke kriminelet u liruan nga burgu ,dhe duhet te hetoen dy persona qe jane me kilometra nga vendgjarja e krimineleve te liruar , o jeni idiote o tallni menderen me njerezit qe ju votbesuan perfhi dhe mua qe komentoj

  Reply to this comment
 7. PROTESTUESI January 15, 15:36

  ME VJEN MIRE QE MINISTRI BEN NJE KERKESE TE TILLE,POR ME VJEN KEQ SE NUK KAM BESIM TEK KJO PSEUDODREJTESI ,PASI SALIU U KA FUTUR TRUTE E GOMARIT TE GJITHE ADMINISTRATES SE VJETER. SHPRESOJ QE MINISTRI TI SHKOJE DERI NE FUND KESAJ CESHTJEJE.

  Reply to this comment
 8. Bilal camurri January 15, 16:02

  Lironi Zegjine Sollakun nga detyra e gjyqtares.Denoni gjyqtaret qe liruan kriminelet qe i vrane.Krijoni kolegje profesinistesh juridike,qe te marrin ne provim gjyqtaret per vendimet e padrejta .Keto kolegje te pezullojne nga puna gjyqtaret per shkeljet profesionale.Kete e ben qeveria,duke care rrethimin qe i ka bere drejtesise Sali Berisha.Kaq e thjeshte eshte.

  Reply to this comment
 9. LORA January 15, 16:45

  “Do ja u bej si ne 21 janar”,-ju tha ne foltoren e Parlamentit brekedhjeri i historise,o titullari i dikasterit te shendetesise.
  E degjuan edhe shqiptaret pohimin e krimit te tij.
  Ilir Beqja,me kete maskarade do ta prisni trevjetorin e masakres kryeministrore te 21 janarit????? Vrasesit i keni ne rradha tre karrigia kater dhe ne poltronin e kuseruar te Bashkise se Tiranes,,,,perse i bini nga Lapraka?????
  Apo ju ka zene bytha rehat dhe po ju lezeton te talleni edhe ju me nje milion votues??????? Ptu ,jazek ju qofte !!!!!!!!!

  Reply to this comment
 10. I.Troplini January 15, 17:22

  Pasi te mbarojme pune, me keta dy “doktorret e Bathores” me eksperience 18 vjecare ne fushen e balistikes dhe qitjes nga afer,,,,do ju bejme namin edhe punetoreve te komunales, sepse nuk kane fshire ne kohen e duhur, njollat e gjakut nga bulevardi. Edhe ata jane bashkepunetore ne krim.
  Ata qe dhane urdhrin per pushkatim dhe ata qe e kryen ate krim makaber,,,ata jane te lire dhe askush nuk mendon apo guxon te vere drejtesine e munguar ne vend!!

  Z.Beqja.!! Shkarkoni nga puna keta sherbetore te se keqes, por mos beni buje te madhe me daten e 21 Janarit. Nuk eshte nje date e zakonshme. Nese nuk jeni te gatshem dhe te zotet, per te vene drejtesine ne vend,,mos u hapni barkun shqiptareve me historite e lepiresve te prapanices se Sali Berishes,,,,asgje tjeter nuk jane keta te dy sharlatanet.

  Reply to this comment
 11. arben January 15, 17:43

  21 janari nuk ka per tu hap ndonje here ai eshte harruar dhe ka ngelur vetm si nje dat qe ka ndollur dicka , por dhe sa 21 janara apo data te tjera do te shohim ne sa ti kemi keto lloj barbaresh ne pushtet , qe me 21 janar duket rrezuar e kristaq rama , por kush ta rrezoj ketu qendron problemi ku ai nuk ven nje drejtesi qe eshte vet organizatori i saj dhe si mundet ai ta ringrej shqiprin nga katastrofa ku eshte vendi .

  Reply to this comment
 12. Pedro January 15, 19:13

  Nuk mendoj se eshte pune per Miistrin. Ka te tjera struktura qe duhet te meren e to dy mjeke.Ministri te shikoje te hera afare ne shendetesi.Korupsioni po e bren kete te shkrete.Jane ne merim e pa ilace spitalet publike.Ska sa duhet aparatura,dhe ato qe jane, “prishen” shpesh,per t bere pastaj ndonje ” kalim” te PRIVATI.

  Reply to this comment
 13. 1 prilli January 15, 19:54

  Po shoku minister i lirindjes! Po ata qe vrane kane ndonje faj apo i amnistoi prape Arvizu-ja?

  Reply to this comment
 14. ilirbeqja January 15, 21:10

  o Ilir qenke kokra e debilit kujton se me kete trapllek qe po ben po shpeton
  Do te te heqe Rama se je idit flije mendjen

  Reply to this comment
 15. Horri i Bulevardit January 15, 22:47

  Ka nje zgjidhje, te ngrihet te gjithe ata qe kerkuam demokraci, qe donim ta mbanim ne krah veturen e sekretarit te jashtem te SHBA Rajerson dhe te kerkojme te rivendoset diktatura komuniste dhe ju garantoj, qe brenda javes, nuk do te degjojme me keto pislleqe, qofte ne ekonomi, mjeksi, drejtesi, sdo te shofim me byth-trashe ne parlament, ata qe na shkaterruan demokracine, sdo ti kemi me midis nesh.
  E keqja qe do te kemi, eshte se ne duhet ta mbyllim gojen dhe mos te shajme partine dhe udheheqesin e partise shtet.
  Ju garantoj se sdo te na bezdisin me makinat se rruget do ti kemi tonat dhe me e bukura do te jete se me 100 leke te vjetra, do te pime perseri dy kriklla birre te ftohte dhe nje berxolle me panine.
  Ca tju them, ne shqiptaret se meritojme demokracine perendimore, ne kemi arritur qe edhe konsujt e ambasadoret e shteteve perendimore, ti korruptojme, ju kujtoj ish konsullin gjerman, qe doli para gjyqit ne Gjermani, se kishte dhene viza jashte cdo rregulli.
  Ju kujtoj ish ambasadorin amerikan, qe emri sme kujtohet, ai qe vdiq nga infrakti ne Kukes, ku megjithese i kishte mbaruar mandati dhe do te shkonte ne France si ambasador, kishte bere kerkese qe te qendronte edhe nje mandat, kur ambasador ne France, do ta kishte rrogen me te madhe.
  Ne demokracine e duam te dyzuar me hajdutllekun.
  Kur ne demokracine e bejme vete si karikature dhe komunizmin ne e respektojme seriozisht, ska rendesi me bindje apo nga frika, pse mos te rivendosim komunizmin, e dime qe sekretari i pare do jetoje si mbret, por do te jemi te qete nga bythderrat, qe na shesin pordhe neper rruge.
  TROC MUHABETI, SHQIPTARET JANE RENEGATE TE DEMOKRACISE.

  Reply to this comment
 16. Pëllumb zaimi January 16, 01:19

  Lora? Kini të drejtë në revoltën tuaj. Unë e bëra nje koment për këtë fare mjeku te forumi i gazetes tema për këte lajm. Por ajo qe dua te ritheksoj eshtë rreth idese tuaj “të rënies nga lapraka”? Të krijohet ideja se po mundohen të gjejnë njé alibi se gjasme nuk e kanë harruar 21-janarin? Mbase nuk është kështu por dyshimi lind nga fakti se 21 janarin po e kërkojne në periferi dhe jo atje ku ishin lojtaret kryesorë dhe urdheruesit e krimit!? Urdheruesit e mjekut sami koceku,vellait te gjeneralit të saliut ali kocekut njëkohësisht dhe kandidatit per deputet te partise se saliut në njesinë 5. Nuk po zgjatem sepse siç ju thashe u shpreha te “tema”. Nderime “lora luftarakja”!

  Reply to this comment
 17. Ilir January 16, 03:57

  JA KESHTU ZGJIDHET EDHE 21 JANARI, E ILIR META QE U BE SEBEPI PER KETE ESHTE BURRE I MIRE DHE E MBAJME NE QOSHE.

  SHIKONI SA BUKUR, E GJETEM EDHE FAJTORIN E 21 JANARIT.

  Reply to this comment
 18. zhani January 16, 08:38

  shtete alabake kap njerez kote me drogra dhe sdihete sa i denone dhe fale vrases dhe mbeshtets vrasesish dhe fshehes te vrasesve futi ne burg dhe shikoni si i tregojne kush i mesoi po ngaqe jane bashkepuntore si opozita dhe pozita mjere ky popull se armiqete e shqiperis nuk prekene se po kryejne detyrene ne zhdukjene e shqiperis dhe grabitjene nga serbogrekete turqie dhe itaianete me mbikqyrje te repte amerikane qe marine pjesen e tyre si gjenerali KLARKE bosi i naftes kanadeze qe grabisine ne shqiperi dhe sppaguajne asnje centezime dhe ky populle vauane per bukene e goje dhe une gaboi theme populle ne jemi skllevere te koheve moderne

  Reply to this comment
 19. GAULEITER January 16, 08:42

  Mjeket kane bere nje deklarim te profesionit te tyre. Ky ministri nuk eshte mjek dhe nuk i takon te korigjoje ata profesionalisht. Ne fund te fundit mjeket kane thene pikerisht ate qe tha dhe RAI ne lajme : Qellohet e bie personi kurse shoku i tij prane ben dy hapa me tej krejt indiferent.

  Reply to this comment
 20. Studenti. January 16, 08:56

  Nuk i thone kot “Beme baba te te ngjaj”.Samiu si Aliu.I ati nje mesues ideologjik enverist, i biri nje mjek politik salist.Ja ç’do te thote si vepron mutacioni i genit njerezor ekstremist.Por gjykimi i ketyre njerezve te kompleksuar nga sindromi i pushtetit primitivisht duhet bere profesionalisht.

  Reply to this comment
 21. Ardi January 16, 10:22

  21 Janari kerkon hetim gjitheperfshires.Kjo eshte kerksa e miqve te shqiptarve.Ata qe kane dore tek 21 janari donin te shkaterronin shtetin shqiptar dhe te jepnin nje shembull diktatorve rusofile se edhe ne vendet antare te NATO-s vriten protestues.Ja arriten qellimit.Shqiptaret e dine mire se ka pas edhe 20 Janar,apo 19 Janar e keshtu me radhe.
  Me 21 Janar kemi pare disa njerez duke shtyre makinen Benz drejt kryeministrise.Njeri ngjan shume me ministrin aktual te shendetesise.Kemi pare dhe deklaratat e mjekeve,te cilet kane dhene nje deklarate gojore e cila per momentin ka sherbyer per te qetesuar situaten.Por kurre se si kjo deklarate gojore e dhene nga jo profesioniste te fushes e perbeje ndonje shkelje per ti hequr licensen.Nuk ka asnje gje te keqe qe keta mjeke te theriten gjate procestit te hetimit,e theksoj por jo ti hiqet licensa.Atyre mund ti hiqet e drejta e profesionit per njemije arsye te tjera,por jo per kete.Shteti yne nuk duhet te haroje,hetimi i ngjarjeve te 21 Janrit eshte i monitoruar nga miqte e kombit tone.

  Reply to this comment
 22. miri January 16, 12:03

  o liro i ke la duret se kam pas gencin me tvjella, hajde vizitoe icik.

  Reply to this comment
 23. LILOLABJA January 20, 19:50

  Nuk ka rilindje po nuk u çuan ne bangat e te akuzuarve urdher dhenesit dhe ekzekutoret .Te tjerat jane “me ka çu nana me la gojen”. Kete here sovrani eshte mjaft vigjelent ne menyren se si do funksionoje demokracia dhe kjo e ka fillesen duke nisur nga drejtesia dhe vetem ajo ,perndryshe dhe ata kater deshmore dhe bashke me ta dhe ne,nuk do kemi qetesi por nuk u dha drejtesi .Jam dakort me Loren mos i bini nga Lapraka se keni me prane sheshin Skenderbej dhe Kuvedin e Shqiperise .I pa harruar qofte kujtimi i deshmoreve te 21 Janarit.

  Reply to this comment
 24. Pëllumb zaimi January 20, 22:12

  Sot është 20 janart ora 21.50 minuta. Deri tani nuk ka asgjë té re çfarë do të bëhet nesër për 21-janarin? Apo do te béhen ca deklarata televizive dhe kaq. Unë mendoj se neser duhet të “bubullihet” dhe duhet të jetë dita e një betimi të madh për të bërë drejtësi por aha? S’duket gjë e re,s’duket se do të kemi ditë rrufesh,por një ditë te zakonshme oportunizmi e pacifizmi me të keqen,me krimin,me bastardet dhe vrasesit e katër njerezve te pafajshem. Rrezik se përkujtimin do ta bëjë vetë vrasesi dhe urdheruesi i vrasjeve!? E njihni? Unë e njoh. Quhet sali ram berisha,kriminel i orëve të para,bastardi me i spikatur në keto 23 vjet. Socialistet akoma nuk e njohin. Madje neser me 21 janar saliu duhet t’i ftoje ne ceremoninë e përkujtimit të të vrareve nga ai vetë. Shkoni o socialiste se do kini dhe nga 20 mije lekë për kokë. Unë më në fund di te them vetëm kaq! Të rëntë dambllaja o vrasesi i shqiptareve dhe tradhetari sali ram millosheviç berisha! I paharruar për ne njerezit e thjeshte kujtimi i katër te vrareve për liri e drejtesi shoqërore!

  Reply to this comment
 25. laura January 20, 22:59

  po shikoni ne faqen e ministrise ke ka akoma sek.te pergjitheshme.mirela canon.kush e njeh?

  Reply to this comment
 26. Saimir Taho January 21, 09:13

  Mire ministrit Beqja ja do partia te flase kunder mjekeve , po ketij Minxho analistit ci duhet qe fut hundet ne zanatin e te tjereve? As ky e as ministri nuk jane mjeke por flasin per mjekesi si fliste Enver Hoxha per bujqesi. Rri ore Minxhoz analist mos u bej anal-socialist.

  Reply to this comment
 27. Shkodrani January 20, 23:04

  juve doktora kriminela ju duhet Te ishit bashk me Aleks Niken tani dhe jo tuj shiju leket e berish kriminelit

  Reply to this comment
 28. Vëzhguesi F. January 21, 00:03

  Ne fakt asgje dhe asnje nuk duhet harruar apo lene ne harresen e kohes dhe te mbuluar me pluhurin e demagogjise, mashtrimit dhe hipokrizise.
  Qe demaskohen keta mjeke frikacake dhe pa kurrfare vlere njerzore, mire behet.
  Madje po qe se veprimi i tyre perben veper penale edhe te ndeshkohen.
  Askujt nuk i vjen keq per njerez qe kerkojne te behen mbulese e veprimeve kriminale.
  Por ka nje problem shume me te madh akoma.
  U mbushen plot pese vjet dhe tani qe po shkruaj me ndajne vetem minuta nga viti i peste i atij krimi shteteror dhe tejet te shemtuar, te atij makrabiteti shtazor te klikes ne pushtetin e kohes. Por kemi mbetur vetem ne kuadrin e fjaleve dhe asgje tjeter.
  U be rrotacioni i pushtetit me shume buje dhe premtime per t’i shkuar problemit deri ne fund, por mbeten aty ku ishin.
  U bene ca gjyqe farse, ca akuza qesharake , te denja per juriste plepash dhe hetues shqopesh apo shqupi, mereni si te doni dhe asgje tjeter.
  Palet jane perfshire vetem ne llogje rrugesh, duke u tallur me ata qe humben njerzit e tyre me te dashur.
  21 Janari ka vertetuar dhe verteton katerciperisht faktin qe drejtesia shqiptare eshte e kapur nga ata qe kane 25 vjet qe e kane shkaterruar kete vend dhe kete popull dhe e kane kthyer shtetin ne nje kuplara private.
  Ata qe duhet te jene te paret ne banken e te akuzuarit, jo sot pas pese vjetesh por qe pese dite pas atij 21 Janari, jo vetem bredhin te lire me makina, aviona dhe jahte, por dhe kapardisen si perfaqesues te popullit qe vrane ne parlament duke u hakerruar se mund te perseririsin kanibalizma te tilla sa here qe ata do te deshironin.
  I pari qe duhet te jete ne banken e te akuzuarit, jo thjeshte sepse ishet kryeminister por sepse krimet e tij jane permanente dhe te shumellojshme gjate 25 vjeteve, e ka emrin Sali Berisha dhe pas tij te gjithe me rradhe duke filluar me ish ministrin fakmekeq te brendshem Lulzim Bashen, ish zv/kryeministrin e kohes Ilir Meten, dhe duke perfunduar tek ai Strazimire kokegorrica.
  Duke qene se keta qe jane ne mazhorance dhe ne pushtet vazhdojne akoma t’i bien legenit te fjaleve pa buke, sikur te jene akoma ne opozite, duhet te hetohen si bashkefajtor ne mbulimin dhe fshehjen e krimit.
  Natyrisht pergjegjesi deri dhe faj ka prokurori i pergjithshem Adriatik Llalla i cili nuk zgjohet dot nga gjumi letargjik per shkak te dehjes nga pluhuri narkoman i dosjes te ketij krimi.

  Reply to this comment
 29. Arber Iliri January 21, 04:27

  Keta jane doktore me shpirt te shitur , dikush qe ka pas interes u ka dhene detyren te bejne ate deklarate me qellim fabrikimin e provave, ata nuk kishin te drejten te jepnin konkluzione per distanca qitje e e te tjera gjera.Jane shpirtra te shitur keta mjeke e kaq dhe shpirtat e shitur mund te punojne si spiune por jo si mjeke apo gjyqtare e prokurore.Ti marre PD si ekperte te shendetesise por tu hiqen licensat si te pandershem per kete profesion ose mbase jane te mire per spiune .

  Reply to this comment
 30. fteri January 21, 13:32

  krimi i mjekve eshte shume i denueshem

  Reply to this comment
 31. sali berisha January 21, 16:58

  Keta duhen marre ne pyetje, duke u bere vetem nje pyetje: Kush u urdheroi te genjenit?
  Nese nuk i japin pergjigje kesaj pyetje, te denohen m burgim te perjetshem, gje qe t’u behet e ditur para se te pergjigjen.

  Reply to this comment
 32. perkthyesi January 21, 11:25

  Keta doktore nuk kane bere betimin e Hipokratit, por te Hipokritit!

  Reply to this comment
 33. Mjeku January 21, 11:31

  Mjeket Koceku dhe Gega bene keto deklarime sipas profesionit tyre. Meqe gazetes Dita nuk i pelqen dhe kujton se kane mashtruar pse nuk i padit ne gjygj keta mjeke por na prrallis c’do 21 janar po te njejten perralle? Paditini mjeket dhe te shohim si do veje filli pastaj ose mos derdellisni kot po nje refren c’do 21 janar.

  Reply to this comment
 34. Ridvani January 21, 11:44

  Keta jane vrases. Si mund te luftonin keta per shpetimin e te vrarve. Dhe vazhdojne mjeke? Turp, njemij her turp. O temporas o more. Zagare te ustait te tyre qe profesionin e kane shlel me kembe, se per dinjitet nuk behet fjale.

  Reply to this comment
 35. populli para 90 January 21, 14:17

  Keto te dy jane vetem viktimat e saj qe me gojen plot mund te thuash.vrasje me sistem.

  Reply to this comment
 36. MH January 21, 14:35

  Keto dy mjek para se te ushtronin aftesit speciale te zanatit dhe te humanizmit te mjekut human duhet ti therritshin mendjes.Pse u ndryshuan shulat e armeve.Kur vrasjet ishin bere me cadra e stilolapsa pistolet.Por renden revan mbas kryespecialistit kryeminister Berisha.I cili ne ate kohe pat deklarue:Perseriteni dhe nji here,po do ju var tek Selvia.Mbas 6 vitesh ballafaqoi hipokrizine e vet.Ti z.Rama shpetove se po te vije aty para sot nuk do ishe gjalle.Ky asht nji gjarper qe i shifen kembet,kerkon lavdi dhe trimeri por tradheton vetveten.
  Shkurt;Aftesit e ketyre perbindshave demokrat vlersohen me strehim pa qira mbas hekurave.

  Reply to this comment
 37. MH January 22, 01:14

  Po ai specialisti,Cardaku qe shtynte ashklat me gisht drejte plages per te vertetue ekspertizen.Jo qe te na hedhin neve qe nuk na shpeton gje.Por qe t’ia hedhin plages.Kete te shkrete plage e percudnune si ti vinte qefi Berishes.Vetem e vetem kryekrimineli me kriminelet te ndihen human.

  Reply to this comment
 38. Adih January 22, 01:36

  MJEKU … pergjegje per ty . A e di ti zoteri qe je dhe mjek, ligjin e Hipokratit . Jo vetem ne kete rast makaber ,por edhe nje luhatje te tensionit ose nje rexim ne trotuar mjeku (jashte orarit te punes) duhet te nderhyje , ti jape ndihmen, deri sa te vije ambulanca ,bile eshte i detyruar ti thote te dhenat cfare i ka bere te semurit ne trotuar dhe cfar mendon . Z MJEK mos haro ,ky ligj nuk eshte vetem ne shtetin ku punon e banon mjeku ,kjo eshte edhe kur je ne ujkent qofte edhe ne Afrike per pushime .. .Po te pane qe nuk jep ndihmen e pare te pret e zeza. . Kam femine tim mjek ne perendim , ku dhe ka mbaruar studimet atje .Po ta bente kete poshtersi nje mjek perendimor ,me kopetence ta them , do i merej licenca dhe do lante pjata gjithe jeten . Bile edhe po te shkonte edhe ne afrike per te punuar ne zanatin e mjekut , do ta gjurmonin dhe sdo kishte as edhe nje shanc . <kjo eshte masa me e vogel . Por sic do gje shkon paralel ne shqiperi edhe kjo eshte nje tollumbace nga ana e min Beqaj ashtu si shefi i tij edveri per kete makaber te shtetit shqiptar…Per mua min ,.Beqaj mban pergjegjesi dhe duhet te jete ai i pari qe duhet te jape doreheqje ,ose te mari mase ,te zbatoje ligjin dhe vetem ligjin… ,rruge tjeter ska. . ….PS. mos u mer me gazeten e nderuar Dita, ore MJEK i bathores (mjere ai pacient qe bie ne doren tende). ..Gazetat ate detyre kane dhe as edhe nje gje tjeter nuk kane ne dore…

  Reply to this comment
 39. fteri January 22, 11:23

  këta mjek jan ordiner duhen shdukur nga faqja e dheut, dhe jo të lejohen që të ushtrojn detyrën e mjekut !

  Mjek më mashtrues e bajat se këta nuk ka .Të falsifikosh rrethanat e vrasjes të ngjarjes së zezë të 21 janarit v.2011, me deklaratat e gënjeshtrat e tyre se viktimat u vranë nga afër me armë të lehta pistoleta kjo është krimi më i shëmtuar që meriton vetë hekurat . Kjo solli pasoja të rënda për mos zbardhjen e vrasjes të krimit shtetëror të S.Berishës dhe L.Bashës jo vetëm që kan shkelur betimin e hipokratit por i kan graduar ,dhe akoma vazhdojn detyrën e mjekut si zotni kur duhet tu hiqet menjëher e përgjithmon ushtrimi i zenatit mjekut.

  Reply to this comment
 40. anticensurë 25642654 January 23, 11:50

  jo vetëm këta,por sipas intervistës,është media ajo që me pyetjet e saj ju ka sugjeruar përgjigjen!!media,gazetari është po aq bashkfajtor me krimin!!informacioni i tij ka qënë tejet i njëanshëm,i manipuluar,i gënjeshtërt!!

  Reply to this comment
 41. Edi Rama PS perse nuk mbani Premtimet e dhena per 21-Janarin ??? January 20, 14:56

  duhet menjiher te pezullohen nga puuna
  dhe ndalohet ushtrimi profesionit si mjek .
  kta jane kriminela jo mjek .
  te fshehesh vrasjet e bera nga politika kundrejt qytetarit shqiptare eshte njelloj sikur ke qen pjestare ne vrasje .

  Arrestojini kriminelet nqs nuk doni te keni perseri viktima
  nga kjo bande hienash antishqiptare .

  Reply to this comment
 42. Edi Rama PS perse nuk mbani Premtimet e dhena per 21-Janarin ??? January 20, 14:58

  duhet menjiher te pezullohen nga puuna
  dhe ndalohet ushtrimi profesionit si mjek .
  kta jane kriminela jo mjek .
  te fshehesh vrasjet e bera nga politika kundrejt qytetarit shqiptare eshte njelloj sikur ke qen pjestare ne vrasje .

  Arrestojini kriminelet nqs nuk doni te keni perseri viktima
  nga kjo bande hienash antishqiptare te marri jete te pafajeshme qytetaresh shqiptare.

  Reply to this comment
 43. Veting per munistra kryeministea presidenta te Tranzicionit January 20, 15:06

  Kuptohet qart themelet e korrupsionit kriminal qe ka len mbrapa PD me super banditin Sali Berisha Fshehje krimesh mbyllje te proceseve gjyqsore ! Ju mbahet mend Lulezim Basha qe mbylli procesin gjyqsor mbi Rrugen e Kombit ? Fluturuan muliona dollars dhe aferat e Lulzim Bashes !
  Ndaj shqiptaret ndodhen sot me shume probleme ekonomike dhe probleme pronash probleme me drejresine ect !

  Reply to this comment
 44. KOZi January 20, 15:41

  Akoma juve ? Me radhe cuna ! I kini marre leket e fajdeve ? Duam paret tona dhe djegim gjithe bashkite e shqiperise???Pastaj kemi 21 janarin dhe kokepalaret …………tung

  Reply to this comment
 45. Qytetari durrsak January 20, 16:41

  Me e pakta per keta dy mjeke te felliqur, duhej t’i hiqej e drejta e profesionit mjek. me realisht dhe me te drejte, duheshin denuar penalisht, me burgim, sepse kane genjyer publikisht dhe kane neperkembur gjakun e 4 deshmoreve qe i vrane Sali Berisha dhe Lulzim Basha me 21 prill 2011. Pra, jemi vend dhe shtet pa drejtesi edhe per te tilla raste flagrante te ketyre mjekeve te korruptuar dhe militante politike. Po kush ta beje drejtesine, Ilir Beqja apo Edi Rama, qe sic po rezulton, nuk e duan Reformen ne Drejtesi as keta te korruptuar ?

  Reply to this comment
 46. xxx January 20, 16:58

  opinioni i mjekut perdoret shpesh nga instancat si reference specialisti. Per shembull, nje moshe e trete para se nenshkruan nje deklarate trashegimie, certifikohet menderisht nga mjeku. Kjo sa per shembull.
  Gjate dhenies se opinionit ndodh jo rralle edhe ketej detit qe mjeket zbulojne paqartesite mbi kompetencat e tyre, dhe i tejkalojne ato duke dhene edhe rekomandime te cilat nuk jane pjese e ekspertizes se tyre, por e institucionit specifik ku dergohet ky opinion mjekesor.
  Eshte ne doren e ketij institucioni (ne rastin e 21 Janarit, te drejtesise!) qe ne rast te tille (rekomandime jashte kompetencave profesionale), ia refuzon opinionin ekspertizes dhe e riperserit kerkesen per opinion, shoqeruar me udhezime ndaj mjekut.

  Reply to this comment
 47. Pellazgos January 20, 16:59

  Fatkeqesisht eshte ne gen te “shqipetareve” e kultivuar urrejtja midis tyre qe nga koha e Osmaneve.
  Naimi flet me Memedheun,Ismaili deputet i Osmaneve apo vellezerit e Naimit qe u munduan ta mbanin ne kembe pushtuesin,vrasesin,perdhunuesin Turqine.
  Kurse Cajupi thoshte qe;
  Kur bere derr e arine
  Cdeshe qe bere turqine d.m.th Allvanine.
  Gjakatar e zemer derr
  Nga frika me bejne nder
  Kjo tregon se cfare kane hequr jo myslimanet ne kohen e turqise.
  Kjo urrejtje midis nesh u tregua edhe ne diktature qe te mirnin shpirtin,u tregua ne 21 Janar qe vrane kater familje.
  Si mund te vrasesh njerez per te mbrojtur karriken dhe jo politiken kombetare.

  Reply to this comment
 48. Izeti January 20, 17:04

  Keta jane.KASAPE ,,,,,Dy kriminela qe per lek kane bere ate qe u ka kerkuar Kryekrimineli Sali Berisha,,,,,,,,,monsta,,,

  Reply to this comment
 49. info analitike January 20, 18:30

  Hahhaha shoket e Dites kerkojne te denojne cironkat duke harruar qe peshkaqenin dhe shkakun e protestes e paten per 4 vjet ne krah dhe me pas e zgjodhen President. Perpara o kopeja e deleve rilindjote drejt mashtrimeve te reja.

  Reply to this comment
 50. info analitike January 20, 18:31

  Hahhaha shoket e Dites kerkojne te denojne cironkat duke harruar qe peshkaqenin dhe shkakun e protestes e paten per 4 vjet ne krah dhe me pas e zgjodhen President. Perpara o kopeja e deleve rilindjote drejt mashtrimeve te reja. Keta jane turpi i Hipkratit kurse ju si gazetare jeni turpi i hipokritit.

  Reply to this comment
 51. Arbeni January 20, 20:11

  Ahahaha…lejeni turpin e Hipokratit por shikoni turpin Tuaj qe fshihni komentet qe nuk ju pelqejne.

  Reply to this comment
 52. tomorraku January 20, 20:28

  Keta mjeket qe zbatuan me fanatizem porosine e Saliut, ky duhet ti kishte bere te pakten deputete ,ose funksionare te larte te partise demokratike , sic beri me ata te gardes qe i mori ne mbrojtje , i mbajti me dite te tera ne kryeministri dhe me ne fund i shpetoi edhe nga burgimi i perjetshem , krahas perpunimit e manipulimit qe u beri per te ruajtur ata edhe vehten e tij ! Disa gjenerale te Hitlerit qe iu shmangen gjyqit te Hages dhe u fshehen sa ne Kili e Argjentine apo Afrike te jugut u zbuluan dhe u denuan me vdekje edhe mbas 70 vjetesh !Historia perseritet !Prandaj Sali, bashke me keta kelyshe qe stervite , e bere krime , nuk ke per t’i shpetuar denimit!

  Reply to this comment
 53. tomorraku January 20, 20:39

  Per cfare turpi flisni ! Keta nuk e njohin kete fjale. .Jane te pa skrupull dhe nuk meritojne titullin “doktor” jo se jo , por as njerez nuk mund te quhen . jKeta mjeket qe zbatuan me fanatizem porosine e Saliut, ky duhet ti kishte bere te pakten deputete ,ose funksionare te larte te partise demokratike , sic beri me ata te gardes qe i mori ne mbrojtje , i mbajti me dite te tera ne kryeministri dhe me ne fund i shpetoi edhe nga burgimi i perjetshem , krahas perpunimit e manipulimit qe u beri per te ruajtur ata edhe vehten e tij ! Disa gjenerale te Hitlerit qe iu shmangen gjyqit te Hages dhe u fshehen sa ne Kili e Argjentine apo Afrike te jugut u zbuluan dhe u denuan me vdekje edhe mbas 70 vjetesh !Historia perseritet !Prandaj Sali, bashke me keta kelyshe qe stervite , e bere krime , nuk ke per t’i shpetuar denimit!

  Reply to this comment
 54. alphade January 21, 01:20

  Vetem burgu e “sheron” ndergjegjen e ketyre dy mjekeve,
  qe kane tradhetuar ” legacine” e Hipokratit..! Turpi botes !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*