“21 Janari”, i biri i Faik Myrtajt: Kam prova që do të tronditin drejtësinë

April 25, 2016 22:35

“21 Janari”, i biri i Faik Myrtajt: Kam prova që do të tronditin drejtësinë

“Kam prova për ‘21 Janarin’ që do të tronditin themelet e drejtësisë shqiptare”.

Kështu ka deklaruar djali i Faik Myrtajt, një prej viktimave të “21 Janarit” menjëherë pas vendimit të Gjykatës së Lartë, e cila nuk rihap çështjen.

Renato Myrtaj, duke folur për “Neës 24” nuk jep detaje për provat që pretendon se ka siguruar e që së shpejti do të bëhen publike nga mediat ndërkombëtare.

Renato thotë se një kopje e provave dhe dokumenteve që ai zotëron rreth ngjarjes së “21 Janarit” dhe që priten të publikohen pas pak ditësh, i janë dërguar edhe presidentit të SHBA-ve, Barak Obama.

Vendimin e sotëm të Gjykatës ai e cilëson një vrasje të tretë për familjen e tij, por që e priste nga drejtësia shqiptare.

Edhe familjarë të Ziver Veizit, të vrarë më 21 janar deklarojnë se nuk do ta pranojnë vendimin e Gjykatës së Lartë, por do vijojnë të kërkojnë drejtësi.

April 25, 2016 22:35
Komento

7 Komente

 1. Arber April 25, 23:23

  Mos flisni para kohe!
  Avni Rustemi foli vetem nje here ne Paris.

  Reply to this comment
 2. dfg April 25, 23:45

  Se mos i ke keto “prova” si pordhet e Llalles cdo korrik-gusht,se ne vjeshte do behet NAMI???

  Reply to this comment
 3. Nyc April 26, 00:40

  Nuk pjerdh ç’drejtesia shqiptare nga ty vlla, por vër me jete keshillen e Saliut

  Reply to this comment
 4. tomsojeri April 26, 09:06

  O djali Faikut ! Akoma me “prova” ti??Ske mar vesh akoma se ku shkojn provat or mik ? Akoma spaske kuptuar lojen Ti? A vazhdon te jetosh ne Shqipri apo si pun e Izetit qe po hedh nje thes me prova e thesi esht i “cpuar” !! Te vjen te qash kur sheh ku esht katandisur ky vend ,kur shef ne cfar duarsh ka ren ! Nuk ka turp me te madh qe ka pllakosur ata pak shqiptar qe mendojn se ka Shqiperi ! Ky vend shqiponjash esht kthyer ne shpell lakuriqash nate e vampiresh qe te ze tmeri sa hyn brenda ! Shof mjaft komentues te hershem e te nderuar qe nuk marin ma mundimin te shkruajn ! Zhgenjimi mbyti zemrimin, dhe shpresen se nuk behet fjal per nje dy apo tre “druj te shtrember” por esht kalbur ter sistemi qe kan zen banditet e mashtrojn shqiptaret budallej ,te pa aft ,qe shiten per nje trast miell ! ………

  Reply to this comment
 5. Punetori April 26, 09:35

  Ky eshte nje koqe budallai mendjemadh qe kerkon ´15 minutat´e fames neper media e televizione ! Nuk e shikoni kur flet ; – sikur i di te gjitha sekretet dhe te vertetat e kesaj bote . Thjesh ; nje cope ´cari´!

  Reply to this comment
 6. beni April 26, 09:37

  Nuk besoheni me,ai qe kerkon drejtesi dhe drejtesia nuk reflekton ben vete vetdrejtesi por me sa duket me nje grusht me leka pushtetaret ju genjyen dhe mohuat edhe prinderit!
  Jazek ju qofte gjaku i prinderve po te me kishte ndodhur mua,ter kallashnikovin kisha per ta shkarkuar kunder urdheruesve dhe popullin do ta kisha pothuajse te gjith me vete e do te isha nje mbret ne burgjet e drejtesis shqiptare por si i pafajshem gjithnje ne baz te ligjit te natyres!

  Reply to this comment
 7. asllani April 27, 21:14

  Kushdo te jap dejtesi te dy palet jane jane bashkfajtore ata qe organizuan dhe ata qe e ndeshkuan . Ay nuk ish demostrim por grusht shteti .demostrimi ish i paguar dhe agresiv vazhdoi per 4 ore .Ata qe organizuan per qellimet e tyrenuk i dolen ne balle turmes ,nuk e kontrolluan .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim