21 korrik 2018

July 21, 2018 02:00 Updated

21 korrik 2018

July 21, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. Argon July 21, 02:47

  Zoti Thano , kur ke ujkun të kërkosh gjurmët do të thotë se po i jep ujkut kohë të të shqyej. Sa për gjurmë, në Shqipëri ka aq shumë sa janë mbivendosur njëra mbi tjetrën.
  Unë do të doja të sillja për lexuesit mendimin e një mjeshtri në punën e tij, por që nuk është shqiptar. Një gjahtar profesionist gjurmësh që i mungon Shqipërisë. Zotëria në fjalë është gjyqtar italian dhe quhet Piercamillo Davigo. Shpjegon shumë mirë shembuj nga përvoja e tij. Besoj së është një shembull që mund të na ndihmojë për të kuptuar Shqipërinë . Madje shembuj nga ata që ne i shohim përditë, me ndryshimin se këtu nuk ka drejtësi dhe gangsterët i shohim deri në Kuvend e Kryeministri e Presidencë!

  Sot për sot mendoj se ai që sheh një të ardhme për Shqipërinë nuk ASPAK mëshirë dhe ndjen një urrejtje për ata “politikanë” që e kanë rrënuar vendin dhe jetën e shqiptarëve të ndershëm! Duhet të fillojmë t’i cilësojmë kriminelë, kushdo qoftë! Dhe duhet të jemi të inatosur!

  Shikim të këndshëm!

  Korrupsioni dhe konkurrenca:
  https://www.youtube.com/watch?v=MIBoKvXqZOw

  Etika publike dhe etika e Shtetit:
  https://www.youtube.com/watch?v=FZrRcyTQEWU

  Përse duhet të qëndrojmë në anën e të ndershmëve dhe jo në atë të tinëzarëve:
  https://www.youtube.com/watch?v=z1XFf3wb8IA

  Të tjerat mund t’i gjeni në youtube.
  Faleminderit!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 21, 10:17

  BUSTE DHE BASTARDE!
  Nje skllav qe nuk eshte i vetedijshem qe eshte skllav.Por nje skllav i vetedijshem qe lufton per tu liruar,nuk eshte me skllav po njeri i lire..
  ————————
  Ne vend te paraDhenjes
  Duhet ta pranojme boterisht sKipetarka e sKipetare se pas 28 vjetesh ne kete vend iku AJKA e ngeli HIRRA dhe vendin e ish shtetit shqipetar te krijuar nga BURRAT shqipetare qe njihnin eren e BARUTIT dhe te DJERSES,e ka zene shteti i kalifatit ku ne krye te antishtetit jane burat e shtetit dhe yjet ne ngjitje apo kreret e xhihadit me ne krye kalif SALIA krijuar nga Ameriqija si ne Irak,Libi,Avganistan e gjetke dhe vendin e ish SHQIPETAREVE e kane zene muxhahedine imame dhe Hajdare–SKLLEVER!

  Buste dhe Bastarde!
  I ashtuquajturi debat hapur ne kete te perditeshme me nje EDVIN qe a e konsiderojne Balozin e dale prej Deti apo gjiri i Lalesit dhe te tjeret si Gjergj Elez Alija po tregon gjithnje e me shume mjerimin e informacionit qe akoma nuk e kuptojne si Struci qe 28 vjet kane qene bythe zbuluar se koket i kane futur ne BYTHET e krereve te xhihadit ,krimit e korrupsionit dhe jo vetem kaqe por kane propoganduar shperberjen e popullit shqipetar!

  Kujt i hyjne ne pune keto debatet apo replikat e Mero Lamçeve ,Islameve e Cukaleve e ca Burimeve me uje te qelbur ,njeri tjetrin ku MUTIN kane qene e ne çHale kane qene futur kur ne kete vend zbatoheshin tere eksperimentet nga me çnjerezoret ndaj ketij populli e vendi nga kreret e xhihadit e neofashizmit…

  Presidenti me jete gjate i BB -Bankes Boterore Eugen Black per lidershipin e vendeve te Botes se trete thosh:
  Kane manine qe per te mbuluar vjedhjet dhe hajduterine te investojne ne tre gjera:Autostrada,Uzina çeliku dhe Buste kryetare shtetesh….

  O Zagare te ashtuquajturit informacion qe per me shume se nje çerek shekulli kini lehur per dhendurrin serb Kalifin Sali dhe ne krye te presidences kini nje Nishan te radhes simbol te korrupsionit Like Flori:
  -Ne emer te kujt populli ne kete vend toke e djegur luftohet me mullinjte me ere te kAmunizmit ,çvarrosen heronjte e luftes e te punes hidhen ferrave bustet e rilindasve dhe ish kryeqyteti i shqipetareve tashme me hajdare eshte çimentizuar e mbushur me BUSTE te tere antishqipetaresh Zogolljanesh Papesh Hajdaresh e imamesh me shume se sa besimtare e shqipetare….

  Ne emer te kujt populli o SKLLEVER kreret e xhihadit ne perjetesi te perfaqesuar nga Ruça,Edvine ,Like flori e guida Supreme dhendurri serb apo Neroni Sali ndertohet para parlamentit te shqipetareve busti i shen Pjetrit apo pederastit e bashkepunetorit te sigurimit ARBNORI!

  SKLLEVER,
  Ish Shqiperija ka mbi nje çerek shekulli qe nuk eshte me e shqipetareve po e pushtuar nga krere te xhihadit e ISIS qe shkaterron bashke me pasurite kombetare edhe VLERAT e mbi to le toke te djegur ,BUSTE Hajdaresh e kamikazesh ne emer te ALLAHUT nga kreret e xhihadit si perdhunues te 0 Komandamenteve te zotit qe kane VRARE dhe zgerdhihen para koke palareve ne oborrin e parlamentit te krimit e korrupsionit apo Bordellon -Parlament,qe kane vjedhur dhe i shkelin syrin njeri tjetrit ne trasmetim direkt per ti perbuzur injoruar,perdhunuar koke palaret me keq se sklleverit….

  SKLLEVER,
  Keta mender Zagare qe replikojne me njeri tjetrin deri dje kane propoganduar vetem krimet e korrupsionet e krereve te xhihadit dhe kane folur per te mengjer e per te djathte .Keta IDJOTE te Zagarise FEV ZI kane propoganduar mbi nje çerek shekulli BIZNESET pa e ditur se çfar jane,BIZNES Monet,pa e ditur se çfar perfaqesojne,MONOPOLET pa e imagjinuar se skane asgje te perbashket me Ekonomine e Lire te Tregut…e aqe me teper me parimet e saj MERITOKRAI-BARAZI MUNDESISH-KONKURENCE….

  ZAGARE,
  Qe vetem me informacionin e Lire,te pa varur e profesionist skini te beni fare.
  Nuk e kini as te drejten morale e aqe me teper ta kuptoni se EDVINI ashtu si tere kreret e kesaj politike antishqipetare jo vetem nuk perfaqesojne SHQIPETARET por nuk mund te bejne me ASGJE per tu rikthyer shtetin e bashke me te tere PASURITE e kapitalet strategjike se ATO kane ikur ne drejtim te pa ditur si tere kapitalet financiare e bankare…

  Edvini,pjese e KATERSHES :Kalif Salija,Ruçi e Like florija jo vetem qe ua kane KOQET ne dare te HUAJT por edhe kreret e MONOPOLEVE qe kane uzurpuar si kuçedrat tere sektoret e sistemet apo pushtetet ekonomik financiar bankar e politik por edhe BUKEN qe te behet me miell kafshesh importuar nga Serbija dhe toka te ngelet djerr dhe UJIN ta importojne MONOPOLET nga Saharaja dhe uji i maleve shqipetare te derdhet ne det dhe mishin e kalbur nga Brazili dhe Viçat shqipetare i lene pa UJE dhe pa RRUGE lopet shterpa laramane qe nderzehen ne stallen parlament……

  Zagare te dizinformacionit ne sherbim te krimit e korrupsionit qe tani po kerkoni te zbuloni ameriken duke ngaterruar Kristofor Kolombon me nje bojaxhi me emerin Edvin:
  Biznes si fjale qe kini propoganduar e kurre nuk e perkthyet ne shqip nga turqishtja perkthehet ALLISHVERISH,XHAMBASLLIK,MASKARALLIK.
  Ndersa Monopolet edhe ne vendet ku ka EMER sistemi ekonomik e respektohen parimet e ekonomise se tregut fillimisht i respekton ato deri sa fuqizohen dhe me pas MONOPOLET as nuk duan te dine per parime zhvillim e punesim por vetem klientalizem nepotizem e mbi te gjitha FITIM.
  Monopolet nuk kerkojne me qe fitimin ta fusin ne riprodhim JO-JO-JO..Fitimin monopolet e depozitojne ne banke se nuk ka nevoje te rrise prodhimin se nuk ka Monopoli konkurence prandaj vdesin sipermaresit e vegjel.Edvini JU RRUAN BYTHEN MONOPOLEVE perkundrazi ato monopolet Ashu si Edvinin edhe kreret e tjere i ka ne dore dhe i emerojne presidente kryetar parlamenti e popullin e trajtojne skklever apo koke palare…Ndaj dridhet Edvini Salija Ruçi e like florija se jane ne duar te monooleve e te inkriminuar pa perjashtim dhe shpetimin e kerkojne o tek ALLAHU o te perdorin BUSTET e Papeve,Gonxhe Bojaxhinjve ,Hajdareve apo shen Pjetrit -Arbenorit ku te fshihen e si HAJMALI….
  Godina e teatrit perdoret si Thjeatro qe mos meren me reformen ne drejtesi qe nuk e do e ska si ta doje as Edvini as Ruçi e aqe me teper dyshja famekeqe kryekrrimineli apo kalifi Sali e kryehajduti Like Flori..

  Mjaft me kete debatin e replikat KAPS: rrofte Edvini,poshte Edvini se po u nxirni zorret e barkut jashte femijeve shqipetare qe skane se çfare te vjellin se e kane barkun bosh…

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH July 21, 10:27

  BUSTE DHE BASTARDE!
  Nje skllav qe nuk eshte i vetedijshem qe eshte skllav eshte vertet Skllav.Por nje skllav i vetedijshem qe lufton per tu liruar,nuk eshte me skllav po njeri i lire..
  ————————
  Ne vend te paraDhenjes
  Duhet ta pranojme boterisht sKipetarka e sKipetare se pas 28 vjetesh ne kete vend iku AJKA e ngeli HIRRA dhe vendin e ish shtetit shqipetar te krijuar nga BURRAT shqipetare qe njihnin eren e BARUTIT dhe te DJERSES,e ka zene shteti i kalifatit ku ne krye te antishtetit jane burat e shtetit dhe yjet ne ngjitje apo kreret e xhihadit me ne krye kalif SALIA krijuar nga Ameriqija si ne Irak,Libi,Avganistan e gjetke dhe vendin e ish SHQIPETAREVE e kane zene muxhahedine imame dhe Hajdare–SKLLEVER!

  Buste dhe Bastarde!
  I ashtuquajturi debat hapur ne kete te perditeshme me nje EDVIN qe ca e konsiderojne Balozin e dale prej Deti apo gjiri i Lalesit dhe te tjeret si Gjergj Elez Alija po tregon gjithnje e me shume mjerimin e informacionit qe akoma nuk e kuptojne si Struci qe 28 vjet kane qene bythe zbuluar se koket i kane pase futur ne BYTHET e krereve te xhihadit ,krimit e korrupsionit dhe jo vetem kaqe por kane propoganduar shperberjen e popullit shqipetar!

  Kujt i hyjne ne pune keto debatet apo replikat e Mero Lamçeve ,Islameve e Cukaleve e ca Burimeve me uje te qelbur ,njeri tjetrin ku MUTIN kane qene e ne çfare Hale kane qene futur kur ne kete vend zbatoheshin tere eksperimentet nga me çnjerezoret ndaj ketij populli e vendi nga kreret e xhihadit e neofashizmit…

  Presidenti me jete gjate i BB -Bankes Boterore Eugen Black per lidershipin e vendeve te Botes se trete thosh:
  Kane manine qe per te mbuluar vjedhjet dhe hajduterine te investojne ne tre gjera:Autostrada,Uzina çeliku dhe Buste kryetare shtetesh….

  O Zagare te ashtuquajturit informacion qe per me shume se nje çerek shekulli kini lehur per dhendurrin serb Kalifin Sali dhe ne krye te presidences kini nje Nishan te radhes simbol te korrupsionit Like Flori:
  -Ne emer te kujt populli ne kete vend toke e djegur luftohet me mullinjte me ere te kAmunizmit ,çvarrosen heronjte e luftes e te punes hidhen ferrave bustet e rilindasve perfshi dhe te heroit kombetar Skenderbeu dhe ish kryeqyteti i shqipetareve tashme me hajdare eshte çimentizuar e mbushur me BUSTE te tere antishqipetaresh Zogolljanesh Papesh Hajdaresh e imamesh me shume se sa besimtare e shqipetare….

  Ne emer te kujt populli o SKLLEVER kreret e xhihadit ne perjetesi te perfaqesuar nga Ruça,Edvine ,Like flori e guida Supreme dhendurri serb apo Neroni Sali ndertohet para parlamentit te shqipetareve busti i shen Pjetrit apo pederastit e bashkepunetorit te sigurimit ARBNORI!

  SKLLEVER,
  Ish Shqiperija ka mbi nje çerek shekulli qe nuk eshte me e shqipetareve po e pushtuar nga krere te xhihadit e ISIS qe shkaterron bashke me pasurite kombetare edhe VLERAT e mbi to le toke te djegur ,BUSTE Hajdaresh e kamikazesh ne emer te ALLAHUT nga kreret e xhihadit si perdhunues te 10 Komandamenteve te zotit qe kane VRARE dhe zgerdhihen para koke palareve ne oborrin e parlamentit te krimit e korrupsionit apo Bordellon -Parlament,qe kane vjedhur dhe i shkelin syrin njeri tjetrit ne trasmetim direkt per ti perbuzur injoruar,perdhunuar koke palaret me keq se sklleverit….

  SKLLEVER,
  Keta mender Zagare qe replikojne me njeri tjetrin deri dje kane propoganduar vetem krimet e korrupsionet e krereve te xhihadit dhe kane folur per te mengjer e per te djathte .Keta IDJOTE te Zagarise FEV ZI kane propoganduar mbi nje çerek shekulli BIZNESET pa e ditur se çfar jane,BIZNES Monet,pa e ditur se çfar perfaqesojne,MONOPOLET pa e imagjinuar se skane asgje te perbashket me Ekonomine e Lire te Tregut…e aqe me teper me parimet e saj MERITOKRAI-BARAZI MUNDESISH-KONKURENCE….

  ZAGARE,
  Qe vetem me informacionin e Lire,te pa varur e profesionist skini te beni fare.
  Nuk e kini as te drejten morale e aqe me teper ta kuptoni se EDVINI ashtu si tere kreret e kesaj politike antishqipetare jo vetem nuk perfaqesojne SHQIPETARET por nuk mund te bejne me ASGJE per tu rikthyer shtetin e bashke me te tere PASURITE e kapitalet strategjike se ATO kane ikur ne drejtim te pa ditur si tere kapitalet financiare e bankare…

  Edvini,pjese e KATERSHES :Kalif Salija,Ruçi e Like florija jo vetem qe ua kane KOQET ne dare te HUAJT por edhe kreret e MONOPOLEVE qe kane uzurpuar si kuçedrat tere sektoret e sistemet apo pushtetet ekonomik financiar bankar e politik por edhe BUKEN qe te behet me miell kafshesh importuar nga Serbija dhe toka te ngelet djerr dhe UJIN ta importojne MONOPOLET nga Saharaja dhe uji i maleve shqipetare te derdhet ne det dhe mishin e kalbur nga Brazili dhe Viçat shqipetare i lene pa UJE dhe pa RRUGE lopet shterpa laramane qe nderzehen ne stallen parlament……

  Zagare te dizinformacionit ne sherbim te krimit e korrupsionit qe tani po kerkoni te zbuloni ameriken duke ngaterruar Kristofor Kolombon me nje bojaxhi me emerin Edvin:
  Biznes si fjale qe kini propoganduar e kurre nuk e perkthyet ne shqip nga turqishtja perkthehet ALLISHVERISH,XHAMBASLLIK,MASKARALLIK.
  Ndersa Monopolet edhe ne vendet ku ka EMER sistemi ekonomik e respektohen parimet e ekonomise se tregut fillimisht i respekton ato deri sa fuqizohen dhe me pas MONOPOLET as nuk duan te dine per parime zhvillim e punesim por vetem klientalizem nepotizem e mbi te gjitha FITIM.
  Monopolet nuk kerkojne me qe fitimin ta fusin ne riprodhim JO-JO-JO..Fitimin monopolet e depozitojne ne banke se nuk ka nevoje te rrise prodhimin se nuk ka Monopoli konkurence prandaj vdesin sipermaresit e vegjel.Edvini JU RRUAN BYTHEN MONOPOLEVE perkundrazi ato monopolet Ashu si Edvinin edhe kreret e tjere i ka ne dore dhe i emerojne presidente kryetar parlamenti e popullin e trajtojne skklever apo koke palare…Ndaj dridhet Edvini Salija Ruçi e like florija se jane ne duar te monooleve e te inkriminuar pa perjashtim dhe shpetimin e kerkojne o tek ALLAHU o te perdorin BUSTET e Papeve,Gonxhe Bojaxhinjve ,Hajdareve apo shen Pjetrit -Arbenorit ku te fshihen e si HAJMALI….
  Godina e teatrit perdoret si Thjeatro qe mos meren me reformen ne drejtesi qe nuk e do e ska si ta doje as Edvini as Ruçi e aqe me teper dyshja famekeqe kryekrrimineli apo kalifi Sali e kryehajduti Like Flori..

  Mjaft me kete debatin e replikat KAPS: rrofte Edvini,poshte Edvini se po u nxirni zorret e barkut jashte femijeve shqipetare qe skane se çfare te vjellin se e kane barkun bosh…

  Reply to this comment
 4. Jetimet e 21 Janarit July 21, 10:46

  Gramsh nuk ke nevoje per koment.Ne tere shkrimet e tua del qe skemi shtet ne duar te popullit po antishtet ne duar te krereve te krimit e korrupsinit!!!!!!!!!!
  Pse nuk behet reforma e sistemit zgjedhor si tregues i shkalles se demokraise’??????????????????
  Se nuk duhet ne asnje menyre ti rikthehet as shteti as kater pushtetet popullit se ndryshe do vihet giotina ne mes te bulevardit ku u vrane shqipetaret pse kerkonin buke .Saliu i vrau,meta i perdhunoi te vdekur duke u thene koke palare,ndersa nje i semure psiqik u thote jetimeve do u ndertoj lodra kalamajsh thjeatro me miliarda dhene studjove te huaja e se fundi nuk mer as ilaçet e thote fshatareve ardhur ne tirane beni agroturizem edhe pse nuk ka rruge do u sjellim qytetaret me kafshe dhe pse ska gomare do perdorim Klosin e Braçen tua hipi salinjani dhe Shqina ….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*