21 maj 2018

May 21, 2018 02:38

21 maj 2018

May 21, 2018 02:38
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH May 21, 08:59

  2018-TA?PAK DRITE!
  Shqiperija nuk eshte Tirana,shteti i shumices se shqipetareve nuk eshte antishteti i Bathores!?
  —————-
  Nocioni shtet per ata qe kane tru, perjashtu krrimineleve te politikes antishqipetare,zagareve te dizinformacionit dhe kaubojsave ‘ambasadore,perbehet
  nga 3 Elemente kryesore:Teresija teritoriale bashke me tere pasurite,ligjet qe rregullojne raportet e shoqeruise me pronen e punen dhe POPULLI!
  Ne kete vend te TRE keto elemente mungojne atehere per ke ‘shtet’ flasim !?

  1.-Teresija teritoriale dhe pasurite!?
  -Ku fillon e mbaron teritori i ish shtetit shqipetar nga veriu ne juge nga lindje ne perendim dhe tere kjo hapesire tokesore detare ajrore ne duar te kujt eshte e kush e RUAN dhe aqe me teper kontrollon bashke me tere PASURITE natyrore mbi e nen tokesore per 28 vjet nga pikpamja si PRONE nga pikpamja administrative nga pikpamja e SIGURISE dhe MBROJTJES!?
  -E ashtuquajtura ‘reforme’ administrative çfar kish si ‘objekt’ qe u punua 2 vjet per te bere ndarje ne 41 njesi administrative dhe per 2 MINUTA nje Çam me emrin IDRIZ i shpuri ne 61 Bashki me 1600 keshilltare ‘Topollaj’ me rroga MILIONESHE me se meren bashke me 61 kryeKare bashkish kur me Kushtetuten e Imamit nuk dihen as te drejtat e as detyrat po jane kthyer thjesht ne lulishtare e shtrim pllakash per te vjedhur gjysmen e valutes marre borxh !?
  Ku eshte ish shteti i shqipetareve!?Shteti i shqipetareve nuk eshte antishteti i Bathores apo ish shteti i ‘shqiperise se mesme’ i Esad Pash Toptanit sot i kalif Florise,Like florise e parlament i shQInave apo dizinformacion FEV ZISE apo ambasadoreve te xhixhilese te SHBA-ve e BE-se!?
  Kush jane shkaketaret e TRADHETARET e kesaj gjendje kur tere teritori eshte i pa kontrollueshem e tere hapesira detare tokesore e ajrore kontrollohet nga te HUAJT e ish shqiperija eshte kthyer thjesht ‘Shprehje gjeografike’ administruar si BORDELLO nga ‘ambasadore’ me ‘burrat e shtetit’ dhe ne krye te KLS-Keshillit larte te Sigurise te shtetit te kalifatit te Bathores kane qene xhihadistet Gazidede e xhihadisti FAZLLIQ ne krah te kalif Salise!???

  2.-Ligjet qe rregullojne mardhenjet e shoqerise shtetit prones pasurise !?
  Mbi ò’fare ligjesh ‘HALLAKATET’ kjo shoqeri -BAGETI kur nuk ka as shtet e as shtet te se drejtes e as pasuri per te administruar se tere pasurija kombetare ka marre arratine dhe ka nderruar PADRON!
  Shqipetaret jane SHPRONESUAR 100 perqind!
  Kush eshte pas 28 vjetesh ‘shteti i se drejtes’ dhe kush konsiderohet ‘shtet’ e kussh konsiderohen ‘pushtete’ te pa varura ne kete vend ne sherbim te SOVRANIT!
  A mund te gjuhet pushtet legjislativ apo parlament nje stalle majmerije ku jane ngujuar ne perjetesi LOPE shterpa laramane ne regjim majmerije qe 28 vjet bejne ORGJI ne shtetin e kalifatit te Bathores dhe nuk dihet ASGJE jashte kufijve te ish shtetit te ‘Shqiperise mesme’ te Esad Pashe Toptanit!?
  A mund te quhet pushtet gjyqesor pas 28 vjetesh nje ‘pushtet’ qe eshte kthyer ne ‘avokati’ e ‘noteri’ te KRIMIT e KORRUPSIONIT.A mund te quhet pushteti egzekutiv nje qUrravi dale nga nje parlament PROSTITUTASH te Emeruar nga kreret e 128 bandave Parti per te bere ORGJI qe dine vetem te HANE-VJEDHIN-DHJESIN e si lopet te NDERZEHEN!?
  Le te dale nje IDJOT ZAGAR apo ‘ambasador’ e te thote 28 vjet kur eshte folur ne kete vend per LIGJE dhe reforma per te rilindur kete vend ,per POLITIKA ekonomike e financiare ne sherbim te ketij populli te kesaj shpqerije qe jeton nga Vermoshi ne Konispol kur ketu 28 vjet eshte TOKE E DJEGUR dhe nate e dite flitet per ORGJI ne shtetin e kalifatit te Bathores kur tere shoqerija jeton MJERIMIN MESJETAR obskurantist si ne sistem skllavopronar dhe dy shtresat me te dobeta te kesaj shoqerije GRATE dhe FEMIJET trajtohen shume me keq se SKLLEVER jo vetem qe prostituohen neper Bote po trajtohen vetem ne pozicion HORIZONTAL e si mall apo ‘mish i bardhe’ e theren si kavje per tregetim orgabnesh e ‘ambasadoret-governatore ne shtetin e kalifatit ARGETOHEN me ORGJITE qe behen ne haremin e Kalif SALISE te quajtur parlament nga shQInat ,Salinjane Monat e SpiroPordhat…….!?

  3.-POPULLI!?
  ‘Nga populli me popullin per popullin’ ish motoja e nje prej presidenteve me te medhenj te Amerikes ,Abraham Linkoln!
  Ku eshte POPULLI shqipetar keto 28 vjet !?Sa kane vdekur sipas grup moshave e sa jane gjalle ,sa jane brenda teritoreve te vend lindjes tani ‘TOKE E XANUN’ e sa jashte neper Bote qe bredhin si ‘Mize pa koke’,sa te punesuar e sa rrugeve,si eshte shperndarja sipas gruo moshave e sa te moshave 20-35 vjeç ,e ardhmja jane te pa PUNE!A e dine kreret e kalifatit dhe ambasadoret se nder 2 MILION shqipetare jashte 1/3 e tyre ose mbi 500 MIJE e moshave 1-35 vjeç nuk di shkrim e kendim SHQIP e ata nuk mund te quhen me SHQIPETARE e ne vendin e te pareve jane zevendesuar me xhihadiste muxhahedine salisjane hajdare e nishane!?
  Shteti eshte POPULLI! Ku eshte populli shqipetar kur ne zgjedhjet e fundit nuk votoi as 45 perqind e ELEKTORATIT ose nga 3 MILION as gjysma se i eshte hequr 28 vjet SOVRANITETI dhe u eshte deleguar 128 bandave parti!?
  Atehere kur Mungon POPULLI per ke SHTET flasin KRRIMINELET xhihadiste ne kalifatin e Bathores e per ke qeverri!?Kush ZAGARE ne sherbim te KRIMIT e KORRUPSIONIT 28 vjet indentifikon SHTETIN me qUrravine e Qurravine me KALIF SALINE duke injoruar perdhunuar vrare e lene pa BUKE nje POPULL te tere ne mes te Europes pa SHTET!
  Ne emer te kujt POPULLI krriminelet qe kane uzurpuar parlamentin antishqipetar,pushtetin gjyqesor,pushtetin egzekuiv e tragjikisht ‘pushtetin e katert’ apo MEDIJA–LLOMOTISIN!?

  P.S Le ta marre vesh Bota mbare se nje dite te ‘BUKUR’ te mos çuditen krriminele xhihadiste e ambasadore zagare e gomare kur ne vend te ‘shtetit’ shqipetar qe mungon 28 vjet te ‘lindin’ si kerpudhat si ne mesjete ‘shtete’ indipendetiste apo bajraqe dhe Vlonjatet,shkodranet te kerkojne shkeputje nga kalifati i Bathores!?
  Nuk mund te konsiderohen tere jeten si KAFSHE nje POPULL e aqe me teper brezat qe do vine jetuar me shume se gjysma ne EMIGRIM ti shkerdhejne me grue e moter,nene e bija si skllever Kali i Xenit e tere shQInat mul nokat e monaLiket qe jetojne parajsen si SHEIKE me gjak femijesh shqipetare si KANIBALE!
  Kalifati i bathores nuk ka te beje fare me fjalen ‘shtet’ e aqe me teper shtet te shqipetareve prandaj ai duhet te permbysur nga themelet dhe SHQIPETAREVE tu rikthehet shteti qe eshte sinonim i fjales POPULL ndryshe do kthehemi te tere ‘BABALE’ apo KAMIKAZE ne duar te ISIS!

  Reply to this comment
 2. JETIMET E 21 JANARIT May 21, 09:14

  O GAZETARE LESHI KRRIMINELE INI JU QE TERE JETEN SHERBENI KRIMIT SALISE MEDISE LIKE FLORISE E TERE ALABAKERISE E NUK VRISNI VEHTEN!SALIU ESHTE ‘BURRE SHTETI’ DHE KA KRIJUAR SHTET ISLAMIKO XHIHADIST NE VEND TE ISH SHTETIT SHQIPETAR DHE KA NJE USHTERI ME 200 MIJE HAJDARE TE INKUADRUAR NE DIVIZIONIN HAJDARI!!!!!!!!!!!!!!DHE LU DHE TERE AMBASADORET AMERIKANE NJOHIN DHE JANE AKREDITUAR NE SHTETIN ISLAMIKO XHIHADIST TE SALIUT MEDIUT MUL NOKES E LIKE FLORIUT ………..QE TE VRASIN E TE PERDHUNOJNE SHQIPETARET EDHE TE VDEKUR DHE U THONE EDHE ‘KOKE PALARE’…..

  Reply to this comment
 3. GJYQI I HAGES May 21, 10:40

  KUSH!!!????????
  Kush mund ta nxjerre te jashteligjeshme nje bande xhihadisto fashiste qe quhet PD qe vetem te vrase shqipetare d!?
  Kush mund ta nxjere te jashteligjeshme nje bande LSI qe vetem te vjedhe di shqipetare di!
  Kush do ti thote nje PS se vetem e mengjer e socialiste smund te jete e as mund te krijoje per popull qeverri….
  Kush mund te krijoje e shpalle gjendje te jashtezakoneshme ne kete vend pa shtet te quajtur Shqiperi…
  Kush mund te shperndaje parlamentin krriminal te ketij vendi ne sherbim te krimit e korrupsionit
  Kush do te beje reformat per rilindjen e shtetit
  Kush do zbatoje reformen ne drejtesi-….
  Kush do beje reformen e sistemit elektoral qe ti shpjere tere krriminelet ne mos ne burg ne shtepi…
  Kush mund ta ngreje ne kembe kete popull qe i jane hequr te gjitha te drejtat perfshi referendumin per ti dale zot vet vehtes…..KUSH!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*