21 nëntor 2020

November 21, 2020 00:18

21 nëntor 2020

Nga Arkiva

November 21, 2020 00:18
Komento

11 Komente

 1. A.GRAMSH November 21, 11:20

  ZGJEDHJE NE PRILL? KUR TE PJELLIN MUSHKAT!

  ‘Ne populli jemi padrone te parlamentit dhe gjykatave jo per te permbysur kushtetuten por ata qe e kane perdhunuar,shkelur me kembe ate”A.LINKOLN
  ———
  Ne vend te paraDhenjes?KadavraDhenje!

  Nje qenje serbe e peshtire,pjelle adoptive e serb Berishes,me mbiemrin ‘kurban’ Basha,mbas 30 vjet edhe pse i futur kembe e koke ne Mut, per tere krimet qe i ka bere ndaj popullit shqiptar e atij kosovar me regji te HUAJA me metoda te ISIS e ne emer te ‘alla akbar’,i hedhur si lecke haleje ne rruge ndoshta edhe nga vete ‘ustallaret’ e UDB-KGB-se arrin te nxjere nga goja bajgat e radhes se Beograd Berishes dhe thote:

  ”Prokurorija me urgjence te hape proces per te ndaluar fshehjen e provave qe po ben Edvini naten i veshur si prift duke levizur si fantazem neper morgjet e spitaleve me kadaverat e KOVID!
  Kjo ‘fshehje provash’apo ‘ulje te numurit real te te vdekurve’ perben KRIM:Pasi qytetaret nuk marin te njejtin shqetesim e pergjegjshmeri qe te marin masa !?

  Mire qe ky vend e ky popull ka 30 vjet pa shtet e pa Zot po shoqata e MJEKEVE qe po punojne nate e dite per te shpetuar njerez e rezikuar edhe vehten si nuk e ‘ARRESTOJNE’ kete qenje kanibal kadavrash kosovaresh e shqiptaresh e bashke me kadaveren serbe SALI ti bejne TRAJTIM TE DETYRUAR SANITAR NE PSIKIATRI!?

  A arrijme ta imagjinojme rrezikshmerine e ketyre ‘qenjeve’ ‘idhuj pa krena’ qe ne prag vdekje ne gjendje tejet ALUÇINANTE si kamikaze ne duar te ISIS kerkojne te zbatojne teorine ‘Colpo di coda’ si gjarperit kur i vjen ngordhja gjuan me bisht ose si ushtrite pushtuese ne IKJE djegin çdo gje qe lene mbrapa!?

  Kujt prokurorije i ben thirrje ky KRRIMINEL mbi te cilin rendojne dhjetra vepra PENALE perfshi VRASJE dhe VJEDHJEsi ‘djale’ i serb Berishes e ‘vella gjaku’ i Damir Fazlliq,prokurorise se Gjin Gjonave,Ariana Fullhaneve apo HajdaMatave Metave e Mutrave!?
  Per ke qytetare ‘shqetesohet’ ky KRRIMINEL ,kamikaz ne duar te UDB-KGB-se e me gjere,qe po nuk pane numurin REAL te vdekjeve nup ndergjegjesohen e nuk u pergjegjesokan per rrezikshmerine e KORONAVIRUS!?e KA PER krriminelin XHIHADIST ‘Kaçi i ZI’ apo muxhahedinen e ISIS allias MonaLike qe nuk mbajne maska bashke me banden e muxhahedineve qe sterviten ne Jale nga IMAME me hymnin e flamurin e ISIS e nuk besojne ne ‘KOVID’ se besojne tek Allahu!?

  Pas 30 vjetesh,kadavera politike apo qenje,antishqiptare politikisht te denuara me vdekje!?
  ————-
  ‘Koke palare’!
  Politika,nuk eshte profesion si na kane perrallisur e vazhdojne te na perrallisin kete KRRIMINELE mbi te cilet rendojne me dhjetra vepra penale!
  Politika eshte pasion,vullnet,impenjim,perkushtim por mbi te gjitha MORAL per tia vene VEHTEN ne sherbim te shumices se POPULLIT ,shoqerise e jo shoqerija populli te vihen ne sherbim te politikes e aqe me teper si USHQIM kanibalesh krriminelesh qe per 30 vjet i kane hequr bashke me gjithe te drejtat edhe Lirine edhe Pavaresine edhe SOVRANITETIN popullit shqiptar dhe e VRASIN e VJEDHIN e shperngulin nga trojet me GJENOCID shume me keq se sa SKLLEVERIT sepse shiten dhe blihen jashte duke paguar vete edhe shpenzimet e udhetimit pa KTHIM po qe se nuk perfundojne ushqim per peshqit!

  Keto lloj ‘qenjesh’ pas 30 vjetesh ,pa perjashtim nga e mengjera e Bythes tek e ‘djathta’ vrastare nga lart poshte tashme jane thjesht KADAVERA politike sepse skane qene kurre as politikane e aqe me teper ‘burra shteti’ por kujslinge krriminele agjente ne sherbim te tere agjenturave me objektiv te qarte si drita e diellit :
  Shperberjen e nje shteti,shpernguljen nga trojet e nje populli qe shqip do te thote fshirjen nga hartat gjeopolitike te nje vendi dikur SHQIPERI!

  ”..Çdo gja qe s’ka krye asht kufome,e kufoma s’e ka vendin ne mes te gjalleve.Kufoma duhet varros per ndryshe e perlymja me te ka per te qene katastrofale.
  E katastrofa asht katastrofe! Nuk kursen!Zhduk Kombe!
  (Kombi yne me te vertete s’u zhduk.Por arsyeja
  asht vetem se dhe kojshite tone te aferm qene pak a
  shume te nje fati si na..”Migjeni

  Sot pas 100 vjetesh kur kojshite NUK jane me si na,katastrofa do te na zhduke si Komb!?

  Zgjedhje ne Prill?Kur te piellin mushkat dhe ‘Mulat’!
  ————-
  1.-Kush jane ata KRRIMINELE me imunitet qe kerkojne e ata Zagare qe propogandojne ‘Zgjedhje’ ne nje vend pa Zot,pa Popull e pa shtet!?

  2.-Kush jane ata KRRIMINELE me imunitet ,ZAGARE ne sherbim te tyre qe kerkojne e propogandojne ‘Zgjedhje’ ne nje vend ku Popullit shqiptar koloni me shume kolonizatore,shpronesuar komplet MATERIALISHT e MORALISHT i jane mohuar edhe te gjitha te drejtat jo vetem themelore te NJERIUT por dhe te kafsheve qe vritet vidhet shperngulet perdhunohet,ngujohet prostituohet e deri theret per organe me metoda te ISIS ne emer te ‘alla akbar’ duke i konsideruar ‘KOKE PALARE’!?

  3.-Kush jane ata KRRIMINELE me imunitet e ZAGARE ne sherbim te tyre dhe tere agjenturave qe kerkojne e propogandojne ZGJEDHJE kur ketij POPULLI-‘Koke palare’ i jane hequr bashke me te drejtat edhe Lirine DHE pAVARESINE dhe SOVRANITETIN dhe 30 vjet as VOTON e as VOTOHET,as ZGJEDH e asd ZGJIDHET dhe ne krye te antishtetit,kalifatit te Bathores jane po te njejtet ‘Geriarke’,’klerike’ te ISIS duke filluar nga guida Supreme kalifi serb SALIJA e tere obortaret dishepujt Edvinen,Lulzim byth qimet Mul nokat e eunuket deri tek shQInat prostitutat e haremit e deri tek Mulla Omar allias LIKE FLORIJA!?

  4.-Kush jane ata kolonizatore,Jakomone,kaubojsa e ‘ambasadore’ te ‘aleatit strategjik’ e BE-Hale qe kerkojne pas 30 vjetesh eksperimente me nje popull pa Zot e pa shtet te ‘zevendesojne’ shtetin e se drejtes me antishtetin,pushtetin e drejtesise,me HAJDARE,pushtetin egzekutiv me bojaxhinj e bajraktare,pushtetin legjislativ me ‘topalle’ qe popullin e çon per LESH e informacionin me ZAGARE qe propogandon kreret e ISIS e krimet kunder njerezimit!?

  5.-Kush jane keta ‘kolonizatore’ jakomone,agjente te veshur si ‘DIPLOMATE’ ne sherbim te tere AGJENTURAVE e antishqiptarizmit qe tridhjet vjet kane qene nen urdherat e Damir Fazlliqave,Elez Biberajve,Beogradasve e kane keshilluar,asistuar propoganduar ‘Burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje’ per ‘MERITAT’ e tyre se kane VRARE-Shqiptare e Zoti thote ‘Mos vrit’!Kane VJEDHUR-Shqiptare e Zoti thote ‘Mos vidh’!Kane shpronesuar e perzene shqiptare e Zoti thote:’Mos deshiro gjene e tjetrit’..Por mbi te gjitha kane bere tere KRIMET ne emer te ‘alla akbar ‘ambasadore’ e ‘burra shteti’ ‘misionare’ e krriminele kur Zoti thote:’Mos me pergojo mua se nje dite do hakmerrem me ty..’!Kur? O sot o kurre!

  5.-Se fundi!Ne cilin vend perfshi ato te Ballklanit dhe te ‘botes se trete’ kerkohet te behen ‘zgjedhje’ ne nje vend pa shtet,pa asnje pushtet e istitucion kushtetues kur teresija teritoriale bashke me pasurite kombetare kane ikur ne drejtim te pa ditur dhe VARRMIHESIT e ish shtetit shqiptar bashke me KRIMET qe u rendojne mbi shpatulla kerkojne te bejne ‘ZGJEDHJE’ ku vete ti organizojne,vete ti numurojne,vete te shpallin fituesin dhe 30 vjet ASNJEHEREW nuk del rezultati nderkohe qe ne krye te antishtetit sheh te njejtet krere te ISIS filluar nga kalifi serb SALI e tere dishepujt e tij salisjane metiste socialSSaliste!
  Vetem ne raste te ‘rralla’ ‘ambasaoret e Podesta,Biberajve Beogradasve qe i perulen me nderim Guides Supreme kur vine e kur ikin..mund te permbysin edhe ‘rezultatin’ qofte edhe me 10 vota tja heqin autorit te KURBANIT Edvin e tja fusin japin KURBANIT-Serb LYLZIM!?
  Edhe ne Avganistan ku ‘luftohet’ 30 vjet e fletet e votimit shperndahen neper male me Mushka rezultati del pas 15 ditesh e votat i numuron shteti e jo Arvizuja-luja me urdher te Biberajve,Beogradasve,Berishave!

  P.S Ne demokraci parlamentare ‘Sistemi elektoral’ perfaqeson shkallen e demokracise ndersa ‘Referendumi’ shallen me te larte te pjesmarjes direkte ne ato vende ku ka shtet e popull!
  Tek ne kerkohet qe ‘sistemi elektoral’ te zevendesohet me ‘marveshje’ krriminelesh sipas agjenturave ne bodrume e hale ambasadash dhe si sot e 30 vjet me ‘VOTEN’ e shqiptareve te fshijne BYTHEN tere agjenturat,Damir Fazlliq,kalif Salija Edvini i Kurbanit,Kurban Basha e ‘AI’-‘Presidenti’ i ‘koke palareve’,simboli i korrupsionit Like florija!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH November 21, 11:33

  ZGJEDHJE NE PRILL? KUR TE PJELLIN MUSHKAT!

  ‘Ne populli jemi padrone te parlamentit dhe gjykatave jo per te permbysur kushtetuten por ata qe e kane perdhunuar,shkelur me kembe ate”A.LINKOLN
  ———
  Ne vend te paraDhenjes?KadavraDhenje!

  Nje qenje serbe e peshtire,pjelle adoptive e serb Berishes,me mbiemrin ‘kurban’ Basha,mbas 30 vjet edhe pse i futur kembe e koke ne Mut, per tere krimet qe i ka bere ndaj popullit shqiptar e atij kosovar me regji te HUAJA me metoda te ISIS e ne emer te ‘alla akbar’,i hedhur si lecke haleje ne rruge ndoshta edhe nga vete ‘ustallaret’ e UDB-KGB-se arrin te nxjere nga goja bajgat e radhes se Beograd Berishes dhe thote:

  ”Prokurorija me urgjence te hape proces per te ndaluar fshehjen e provave qe po ben Edvini naten i veshur si prift duke levizur si fantazem neper morgjet e spitaleve me kadaverat e KOVID!
  Kjo ‘fshehje provash’apo ‘ulje te numurit real te te vdekurve’ perben KRIM:Pasi qytetaret nuk marin te njejtin shqetesim e pergjegjshmeri qe te marin masa !?

  Mire qe ky vend e ky popull ka 30 vjet pa shtet e pa Zot po shoqata e MJEKEVE qe po punojne nate e dite per te shpetuar njerez e rezikuar edhe vehten si nuk e ‘ARRESTOJNE’ kete qenje kanibal kadavrash kosovaresh e shqiptaresh e bashke me kadaveren serbe SALI ti bejne TRAJTIM TE DETYRUAR SANITAR NE PSIKIATRI!?

  A arrijme ta imagjinojme rrezikshmerine e ketyre ‘qenjeve’ ‘idhuj pa krena’ qe ne prag vdekje ne gjendje tejet ALUÇINANTE si kamikaze ne duar te ISIS kerkojne te zbatojne teorine ‘Colpo di coda’ si gjarperit kur i vjen ngordhja gjuan me bisht ose si ushtrite pushtuese ne IKJE djegin çdo gje qe lene mbrapa!?

  Kujt prokurorije i ben thirrje ky KRRIMINEL mbi te cilin rendojne dhjetra vepra PENALE perfshi VRASJE dhe VJEDHJEsi ‘djale’ i serb Berishes e ‘vella gjaku’ i Damir Fazlliq,prokurorise se Gjin Gjonave,Ariana Fullhaneve apo HajdaMatave Metave e Mutrave!?
  Per ke qytetare ‘shqetesohet’ ky KRRIMINEL ,kamikaz ne duar te UDB-KGB-se e me gjere,qe po nuk pane numurin REAL te vdekjeve nuk ndergjegjesohen e nuk u pergjegjesokan per rrezikshmerine e KORONAVIRUS!? E ka fjalen per krriminelin XHIHADIST ‘Kaçi i ZI’ apo muxhahedinen e ISIS allias MonaLike qe nuk mbajne maska bashke me banden e muxhahedineve qe sterviten ne Jale nga IMAME me hymnin e flamurin e ISIS e nuk besojne ne ‘KOVID’ se besojne tek Allahu!?

  Pas 30 vjetesh,kadavera politike apo qenje,antishqiptare politikisht te denuara me vdekje!?
  ————-
  ‘Koke palare’!
  Politika,nuk eshte profesion si na kane perrallisur e vazhdojne te na perrallisin kete KRRIMINELE mbi te cilet rendojne me dhjetra vepra penale!
  Politika eshte pasion,vullnet,impenjim,perkushtim por mbi te gjitha MORAL per t’ia vene VEHTEN ne sherbim te shumices se POPULLIT ,shoqerise e jo shoqerija populli te vihen ne sherbim te politikes e aqe me teper si USHQIM kanibalesh krriminelesh qe per 30 vjet i kane hequr bashke me gjithe te drejtat edhe Lirine edhe Pavaresine edhe SOVRANITETIN popullit shqiptar dhe e VRASIN e VJEDHIN e shperngulin nga trojet me GJENOCID shume me keq se sa SKLLEVERIT sepse shiten dhe blihen jashte duke paguar vete edhe shpenzimet e udhetimit pa KTHIM po qe se nuk perfundojne ushqim per peshqit!

  Keto lloj ‘qenjesh’ pas 30 vjetesh ,pa perjashtim nga e mengjera e Bythes tek e ‘djathta’ vrastare e TRITOLIT dhe MOLOTOVITnga lart poshte tashme jane thjesht KADAVERA politike sepse skane qene kurre as politikane e aqe me teper ‘burra shteti’ por kujslinge krriminele agjente ne sherbim te tere agjenturave me objektiv te qarte si drita e diellit :
  Shperberjen e nje shteti,shpernguljen nga trojet e nje populli qe shqip do te thote fshirjen nga hartat gjeopolitike te nje vendi dikur SHQIPERI!

  ”..Çdo gja qe s’ka krye asht kufome,e kufoma s’e ka vendin ne mes te gjalleve.Kufoma duhet varros per ndryshe e perlymja me te ka per te qene katastrofale.
  E katastrofa asht katastrofe! Nuk kursen!Zhduk Kombe!
  (Kombi yne me te vertete s’u zhduk.Por arsyeja
  asht vetem se dhe kojshite tone te aferm qene pak a
  shume te nje fati si na..”Migjeni

  Sot pas 100 vjetesh kur kojshite NUK jane me si na,katastrofa do te na zhduke si Komb!?PERGJIGJU!

  Zgjedhje ne Prill?Kur te piellin mushkat dhe ‘Mulat’!
  ————-
  1.-Kush jane ata KRRIMINELE me imunitet qe kerkojne e ata Zagare qe propogandojne ‘Zgjedhje’ ne nje vend pa Zot,pa Popull e pa shtet!?

  2.-Kush jane ata KRRIMINELE me imunitet ,ZAGARE ne sherbim te tyre qe kerkojne e propogandojne ‘Zgjedhje’ ne nje vend ku Popullit shqiptar koloni me shume kolonizatore,shpronesuar komplet MATERIALISHT e MORALISHT i jane mohuar edhe te gjitha te drejtat jo vetem themelore te NJERIUT por dhe te kafsheve qe vritet vidhet shperngulet perdhunohet,ngujohet prostituohet e deri theret per organe me metoda te ISIS ne emer te ‘alla akbar’ duke i konsideruar ‘KOKE PALARE’!?

  3.-Kush jane ata KRRIMINELE me imunitet e ZAGARE ne sherbim te tyre dhe tere agjenturave qe kerkojne e propogandojne ZGJEDHJE kur ketij POPULLI-‘Koke palare’ i jane hequr bashke me te drejtat edhe Lirine dhe Pavaresine dhe SOVRANITETIN dhe 30 vjet as VOTON e as VOTOHET,as ZGJEDH e asd ZGJIDHET dhe ne krye te antishtetit,kalifatit te Bathores jane po te njejtet ‘Geriarke’,’klerike’ te ISIS duke filluar nga guida Supreme kalifi serb SALIJA e tere obortaret dishepujt Edvinen,Lulzim byth qimet Mul nokat e eunuket deri tek shQInat prostitutat e haremit e deri tek Mulla Omar allias LIKE FLORIJA!?

  4.-Kush jane ata kolonizatore,Jakomone,kaubojsa e ‘ambasadore’ te ‘aleatit strategjik’ e BE-Hale qe kerkojne pas 30 vjetesh eksperimente me nje popull pa Zot e pa shtet te ‘zevendesojne’ shtetin e se drejtes me antishtetin,pushtetin e drejtesise,me HAJDARE,pushtetin egzekutiv me bojaxhinj e bajraktare,pushtetin legjislativ me ‘topalle’ qe popullin e çon per LESH e informacionin me ZAGARE qe propogandon kreret e ISIS e krimet kunder njerezimit!?

  5.-Kush jane keta ‘kolonizatore’ jakomone,agjente te veshur si ‘DIPLOMATE’ ne sherbim te tere AGJENTURAVE e antishqiptarizmit qe tridhjet vjet kane qene nen urdherat e Damir Fazlliqave,Elez Biberajve,Beogradasve e kane keshilluar,asistuar propoganduar ‘Burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje’ per ‘MERITAT’ e tyre se kane VRARE-Shqiptare e Zoti thote ‘Mos vrit’!Kane VJEDHUR-Shqiptare e Zoti thote ‘Mos vidh’!Kane shpronesuar e perzene shqiptare e Zoti thote:’Mos deshiro gjene e tjetrit’..Por mbi te gjitha kane bere tere KRIMET ne emer te ‘alla akbar ‘ambasadore’ e ‘burra shteti’ ‘misionare’ e krriminele kur Zoti thote:’Mos me pergojo mua se nje dite do hakmerrem me ty..’!Kur? O sot o kurre!

  5.-Se fundi!Ne cilin vend perfshi ato te Ballklanit dhe te ‘botes se trete’ kerkohet te behen ‘zgjedhje’ ne nje vend pa shtet,pa asnje pushtet e istitucion kushtetues kur teresija teritoriale bashke me pasurite kombetare kane ikur ne drejtim te pa ditur dhe VARRMIHESIT e ish shtetit shqiptar bashke me KRIMET qe u rendojne mbi shpatulla kerkojne te bejne ‘ZGJEDHJE’ ku vete ti organizojne,vete ti numurojne,vete te shpallin fituesin dhe 30 vjet ASNJEHEREW nuk del rezultati nderkohe qe ne krye te antishtetit sheh te njejtet krere te ISIS filluar nga kalifi serb SALI e tere dishepujt e tij salisjane metiste socialSSaliste!
  Vetem ne raste te ‘rralla’ ‘ambasaoret e Podesta,Biberajve Beogradasve qe i perulen me nderim Guides Supreme kur vine e kur ikin..mund te permbysin edhe ‘rezultatin’ qofte edhe me 10 vota tja heqin autorit te KURBANIT Edvin e tja fusin japin KURBANIT-Serb LYLZIM!?
  Edhe ne Avganistan ku ‘luftohet’ 30 vjet e fletet e votimit shperndahen neper male me Mushka rezultati del pas 15 ditesh e votat i numuron shteti e jo Arvizuja-luja me urdher te Biberajve,Beogradasve,Berishave!

  P.S Ne demokraci parlamentare ‘Sistemi elektoral’ perfaqeson shkallen e demokracise ndersa ‘Referendumi’ shallen me te larte te pjesmarjes direkte ne ato vende ku ka shtet e popull!
  Tek ne kerkohet qe ‘sistemi elektoral’ te zevendesohet me ‘marveshje’ krriminelesh sipas agjenturave ne bodrume e hale ambasadash dhe si sot e 30 vjet me ‘VOTEN’ e shqiptareve te fshijne BYTHEN tere agjenturat,Damir Fazlliq,kalif Salija Edvini i Kurbanit,Kurban Basha e ‘AI’-‘Presidenti’ i ‘koke palareve’,simboli i korrupsionit Like florija!

  Reply to this comment
  • Remo November 22, 22:08

   Respekt si gjithmone A. GRAMSH.
   Po valle a ka me njerez atje qe mendojne me koken e TYRE ku po shkojme?!

   Reply to this comment
 3. 007 SIM-UDB-KGB-CIA November 21, 12:42

  Prokuroret e Hages dhe avokatet e serb Salise krriminelit qe vrau shqiptaret dhe vuri zjarrin skiperise,dirigjohen nga UDB-ashe e KGB-ashe tek rruga e ElbasOnit…..shoke e miq te fullhanit…mergata e Qyqeve per ta lene kete vend qyqe ku te kendojne vetem kukuvajkat dhe qyqet…

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit November 21, 12:48

  Marveshja ne amasaden amerikone ne halene ku dhjet KIMetja ka patur ruajtjen e statuquose qe do te thote mos hiqet nga fjalori fjala Liste ku ne krye te saj te jete serbi Berishe ose shqip çdo shqiptar ne hell te piqet po sderbi Sali nashke me agjentet e tij Basha e Bushate e tere klani i ‘shokut’ Hisni mos digjen….

  Reply to this comment
 5. gjaku i te reneve November 21, 14:46

  Nje shkerdhate,eunuk i Salise ish nekryetar i keshillit larte te zhdrejtesise me emerin Kresnik jo i maleve po mullaqeve e mbiemer Spahiu na thote se:
  ””’Perdhunimi i varreve e te vdekurve perben veper penale e denim deri 5 vjet,,,!!!!
  Po atehere tere keta varmihes e òvarrmihes varresh e hajdaresh duhen te denohen me burgim te peerjetshem nga Sali Karaxhixh,bashat,ramat ,monikat,like florija e kreshnik Spahija…

  Reply to this comment
 6. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha November 21, 14:49

  Mos u habisni….
  Qe sherbimet sekrete serbe te ulura kembekryq ne kete vend bordello te òvarrosin nga gropat e perbashketa kosovare te vrare e te mbushin morg-morgjet per tere naten ne mes te Tirones e te qelbin boten mbare….

  Reply to this comment
 7. L.H November 21, 17:53

  Elegi,per shqiptare e Shqiperi…

  Me Çim Peka e Juliane
  bytheqire te Like Salise
  mall do kemi per vatane
  Shkodra do jet’ e Serbise

  Me shQIna e salianje
  Blusha e elvis Balli
  le ta harrojme vatane
  s’do kete me Shqiperi

  Me Kumbaro e Spiropale
  Me UlQIne e Pandeli
  Do marin te gjithe,Male
  S’do kete me Shqiperi

  Me UDB-ashin Sali
  Shkjau na esht ul ne voter
  Me Edvinin Bojaxhi
  Na shkerdhejne gru e moter

  Me Nishanet e xhihadit
  qe ngrejne bythen perpjete
  Me Liken e kalifatit
  Me mir vdekur se ne Jete

  Le ta marre vesh bota mbare
  Dhe kurv’ Europa ta mar vesh
  Tani s’ua di kush as varre
  Shkoi per dhjam qeni e per LESH

  Reply to this comment
 8. L.H November 21, 17:55

  Elegi,per shqiptare e Shqiperi…

  Me Çim Peka e Juliane
  bytheqire te Like Salise
  mall do kemi per vatane
  Shkodra do jet’ e Serbise

  Me shQIna e salianje
  Blusha e elvis Balli
  le ta harrojme vatane
  s’do kete me Shqiperi

  Me Kumbaro e Spiropale
  Me UlQIne e Pandeli
  Do marin te gjithe,Male
  S’do kete me Shqiperi

  Me UDB-ashin Sali
  Shkjau na esht ul ne voter
  Me Edvinin Bojaxhi
  Na shkerdhejne gru e moter

  Me Nishanet e xhihadit
  qe ngrejne bythen perpjete
  Me Liken e kalifatit
  Me mir vdekur se ne Jete

  Le ta marre vesh bota mbare
  Dhe kurv’ Europa ta mar vesh
  Tani shqiptareve,s’ua di kush as varre
  Shkuan per dhjam qeni e per LESH

  Reply to this comment
 9. Ballist M. November 21, 18:09

  Ke harru Andi Lilat,
  shok e miq te Canit
  Qe ne emer te allahut
  zjarrin i vene vatanit…

  Reply to this comment
  • Remo November 22, 22:04

   O Ballisto i ke rene pikes!
   Prurja e re Shqupisto-Haxhiqamiliste, apo bytheperpjeti Andih Lila.
   Turp dhe me mire te propozonin nje gomar Shijaku ne vend te tij..

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim