21 prill 2017

April 21, 2017 02:00 Updated

21 prill 2017

Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH April 21, 09:10

  SHQIPETAR I MORALSHEM?AI QE BASHKE ME MANDATIN REFUZON EDHE RROGEN!?

  ‘Qielli hyjnor siper meje,ligjet e moralit brenda meje’Kant
  ——————————–
  ‘Ishte nje here nje popull qe me shume fliste per futboll se sa per te drejtat e tij te marra neper kembe’!
  Tere alabakëve dhe alabakeve te parlamentit antishqipetar te krimit e korrupsionit te ketyre 27 vjeteve!
  Tere ‘analistave’ te shurres ,’gazetareve’ dhe gomareve vene 27 vjet ne sherbim te krimit e korrupsionit me ‘imunitet’ per te propoganduar krimin korrupsionin per shkerrmoqjen e ish shtetit shqipetar dhe shperberjen e ketij populli!
  Per dijeni tere ‘ambasadoreve’ te pa pune injorante e antishqipetare qe 27 vjet kane ‘asistuar’ e ‘keshilluar’ ‘burrat e shtetit’ ‘bordellot e politikes’ dhe ‘yjet ne ngjitje’ per shperberjen e ketij populli dhe ketij vendi tashme ‘shprehje gjeografike’!

  Ju bashke me soj e sorollop deri ne brezin e trete do pergjigjeni qe nepermjet gjenocidit Titist perzute nga trojet e te pareve me teper se gjysmen e popullsise shqipetare dhe kryesisht ajken e shqipetarizmes brezin e pare e te dyte dhe na late pa te ARDHME!
  Kush ndihet i moralshem e akoma shqipetar ta dorrezoje mandatin e deputetit e kush pensionist tu ktheje mbrapesht femijeve shqipetare ‘Pensionin’ e Arte per ‘meriten’ e shperberjes!

  Ju krriminele e te korruptuar me ‘imunitet’ do jepni nje dite llogari para zotit dhe popullit per shkaterrimin e bazes ekonomike te ish shtetit shqipetar mbi te cilen vendosen themelet e nje shteti dhe shkerrmoqet 4 pushtetet si 4 shtyllat e shtetit te se drejtes dhe shqipetaret pas 27 vjetesh jane i vetemi vend i Ballkanit ku shteti eshte zevendesuar nga antishteti apo shteti paralel i krimit e korrupsionit!
  Kush ka ngelur akoma shqipetar i moralshem te dorrezoje Mandatin e vjedhur popullit dhe pensionin e ARTE dhene per ‘meriten’ e krimit e korrupsionit!

  Ju krriminele e te korruptuar me ‘imunitet’ per 27 vjet SHPRONESUAT popullin shqipetar duke PERVETESUAR tere pasurine kombetare te tundeshme e te pa tundeshme deri edhe kapitalet STRATEGJIKE mbi e nen toke duke i shitur apo falur te HUAJVE nepermjet qeverrive kujslinge perfshi dhe tere hapesirat AJRORE-DETARE-TOKESORE sot ne duar te krereve te shtetit te ISIS!
  Kush ndihet akoma shqipetar i moralshem te dorrezoje MANDATIN e vjedhur te popullit dhe dorrezoje pensionin e ARTE per merite te krimit e korrupsionit!

  Ju shume me keq se ne periudhat mesjetare te inkujzicionit ne strategjite per eleminimin e ketij kombi e populli sipas strategjive e regjive te perpunuara jashte nga tere agjenturat antishqipetare pervec vlerave MATERIALE i shkaterruat popullit shqipetar edhe tere VLERAT MORALE te shoqerise FAMILJES INDIVIDIT e bashke me to edhe te SHKUAREN historine kulturen shekullore te nje populli me nje rilindje nga me ‘ILUMINANTET’ e Ballkanit dhe nepermjet nje terri informativ ndertuat 27 antivlerat injorancen ANALFABETIZMIN pa punesine duke u munduar te vertetoni ‘kokeposhte’ teorine e Darvinit se nga papunesija shqipetaret mund te perdoren si kavje e tu dale BISHTI!Pas 27 vjetesh flitet me shume per Kalin e Xenit e macet e Sadijes se sa per shqipetaret shperndare neper Bote si mize pa koke apo si dikur izraelitet ne shkretetire qe ska krisht e muhamet ti mbledhe!
  Kush ka ngelur shqipetar i moralshem te dorrezoje urgjenesisht MANDATIN e vjedhur 27 vjet ketij populli dhe pensionet e ARTA femijeve te pa ngrene shqipetare ndryshe do pergjigjeni nje dite deri ne brezin e trete per krime kunder njerezimit!?

  Ju qe do te ngeleni si AUTORET e se KEQES ne historine 100 vjeçare te shtetit shqipetar me pasoja SHUARJEN e nje KOMBI dhe fshirjen nga faqja e dheut te nje populli te tere duke fshehur te dhenat me TRAGJIKE te levizjeve demografike(pas shpronesimit) dhe fshehur treguesit e IKJES,VDEKJEVE qe jane 2 HERE me te medha se LINDJEVE pas 50 deri 70 vjetesh VDES shqipetari i fundit ne keto troje per tja zene vendin lindjes se nje Xhihadisti apo ‘salisjani’ te huaj! Mbi nje MILION shqipetare te arratisur jashte nga ’90 te moshave 1-35 vjeç nuk di shkrim e kendim SHQIP!
  Kush ndihet shqipetar i moralshem te dorrezoje urgjent MANDATIN e vjedhur 27 vjet dhe pensionin e ARTE ndryshe ne mos nga zoti do ta gjejne femijet tuaj ferrin nga jetimet te vraret te zhdukurit,prostitutat te ngujuarit lypesaret te droguarit e ata FEMIJE SHQIPETARE qe 27 vjet i kini kthyer ne pjese kembimi organesh!

  Ju duhet urgjen bashke me mandatin duhet ti KTHENI pasurite e tundeshme e te pa tundeshme brenda dhe jashte ne emerin tuaj e deri ne brezin e trete PRONARIT legjitim POPULLIT shqipetar para se te zhdukeni ne terrin e erresires per perdhunimin e 10 komandamenteve te ZOTIT dhe perdhunimin edhe te vdekur te popullit shqipetar!
  Kush ndihet i moralshem te dorrezoje MANDATIN dhe pensionet e ARTA femijeve shqipetare!

  Ju krriminele e te korruptuar deri ne palce do RILINDNI shtetin shqipetar kur 27 vjet ini VARRMIHES se tij dhe i zhduket 3 elementet baze te shtetit :Hapesiren bashke me pasurite-Ligjet e shoqerise -Dhe POPULLIN!?KURREEEEEEEEE!

  Kush ndihet shqipetar i moralshem sot o kurre jo vetem dorrezon MANDATIN dhe pensionet e ARTA po ben thirrje per REVOLUCION per te rilindur shtetin shqipetar dhe rrevolucionin e ben ashtu si thote PAPA rinija dhe shoqerija civile duke dale jo vetem ‘kunder rrymes’ por te nxjere nga TEMPULLI i popullit tere LOPET SHTERPA LARAMANE NE REGJIM MAJMERIJE e ti rikthehet sovranit dhe njekohesisht ti vere zjarrin çadres se ISIS qe po i heq te drejten shqipetareve te ecin ne rrugen e zotit te LIRE!

  Kush flet e propogandon zgjedhje president KQZ-ra bllokim trafiku kur tek ne nuk TRASPORTOHET e EKSPORTOHET asgje perveç drohges qenjeve njerezore dhe levizjeve te krereve te KRIMIT e KORRUPSIONIT me ‘zonjat e para’ e prostitutat sekretare eshte o IDJOT o antishqipetar o fevzi o ‘gazetar gomar’!?

  Pa VETTING e REFORME RADIKALE te sistemit elektoral kjo qeverri duhet te nxjere urdher administrativ te nderprese pagat me pare borxh te krereve te KRIMIT E KORRUPSIONIT ndersa ambasadat e huaja mundet edhe te ulin shkallen e perfaqesimit ne nje vend tashme 27 vjet PA SHTET ku mungon SOVRANI!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit April 21, 12:11

  Sali Ram Brisha,
  Jep urdher te heqin çadren çekinet serbe nga vendi ku ke vrare 4 shqipetare pse kerkonin BUKE!
  Nuk i shpeton dot gjykimit tend ne Hage per krimet qe i ke bere ketij vendi prandaj mos kujto se me teorite e tua ‘Perça e sundo’ do vazhdosh te terheqesh per hundesh pjesen me te pa ditur te ‘shqipetareve’ qe nuk flasin shqip e te ‘Hajdareve’ qe ‘Ç’ e thone ‘Q’ e Kaçin e ‘ZI’ e shqipetojne KA QI!
  Mjaft me lojen krriminale lufte gjelash Nano Meta,e se fundi Rama.
  Shqipetareve u ka vajtur thika ne palce e jo vetem ty e tere familjen tende duhet ti shohin tere jeten ne burg por edhe Ramen po qe se i vertetohen krime bashke me Gjin Gjonin Liken LLallen e Fullanin ne te njejten Qeli qe tu beje nate e dite gjymnastike per te marre sapunin me qene se ja kini matur edhe hallatet.
  Ktheju arsyes qe te ka munguar 27 vjet jo per shqipetaret po per tu lehtesuar dhimbjet serbes Sllobodanka nipit serb Xen sypeshkaqen ,Arxhides qe si manjak e linde faqe e cipe plasur dhe mbi te gjitha ‘Supermbeses’ Serbo-Boshnjake!
  Gjaku i shqipetareve nuk behet e ska per tu bere uje!

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza drejtoreshe e bordellos Jale April 21, 12:19

  Ka nje zgjidhje….
  Saliu president,pandeliu kryeminister mul noka minister i brendshem grida Duma ministre e arsimit shkences lojrave te fatit dhe moteleve,Likja minister i ekonomise e financave,Mziu minister i jashtem dhe Edvini kryetar i federates se sporteve

  Reply to this comment
 4. shqipetar Kanada April 21, 12:27

  BRAVOOOOO,THIRRJE MANIFEST! SHQIPETARET O SOT O KURRE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*