21 shkurt 2018

February 21, 2018 02:00 Updated

21 shkurt 2018

February 21, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH February 21, 09:28

  2018-TA?PAK DRITE!
  Emergjente hapja e kurseve kunder ANALFABETIZMIT
  ————–
  ‘Injoranca eshte me e tmerreshme se bomba atomike’!
  ‘Idjotet’ jane me te rrezikshem se çdo ADM-Arme e Demtimit ne Mase’!Pak drite!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ pas 28 vjetesh te marin vesh se mbi 50 perqind e parlaMenopauzes apo deputete te EMERUAR nga kryetaret e bandave parti jane INJORANTE dhe nuk jane ne gjendje te kalojne provimet e shkolles 8 vjeçare sipas programeve te para ’90 ne asnje lende!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ te marin vesh se tere ish ‘Studentet e Dhjet Arit’ qe kane uzurpuar tere istitucionet e antishtetit nuk jane ne gjendje te kalojne provimet e shkolles 8 vjeçare sipas programeve te para ’90-tes!

  Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh mire qe ‘autori’ qe i epitetoi shqipetaret ‘koke palare’ edhe te vrare sot ‘president’ i VETEEMERUAR i antishtetit eshte analfabet e nuk eshte ne gjendje te kaloje provimet e shkolles 8 vjeçare sipas programit te shkolles para viteve ’90!

  Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh se me shume se 50 perqind e ‘qeverritareve’ perfshi kryetarin e qUrravise me emerin Edvin nuk jane ne gjendje te kalojne provimet e shkolles 8 vjeçare sipas programeve mesimore te para viteve ’90!

  Pak drite!Qe koke palaret te marin vesh se mbi 50 perqind e administrates publike ose mbi 60.000 ‘nepunes’ te regjimit obskurantist ZOGOLLJAN jane analfabete e nuk dine as tabelen e shumzimit e nuk jane ne gjendje te kalojne provimet e shkolles 8 vjeçare sipas programit mesimor te para viteve ’90!

  Pak drite!Qe koke palaret te marin vesh se tere ‘sistemet’ politik ekonomik,financiar e bankar perfshi ‘istitucionet’ e ‘integrimit’ ne Shishtufine jane te mbushur me IDJOTE dhe INJORANTE nepermjet klientalizmit e nepotizmit te furnizuara nga ‘universitetet’ ‘KRISTAL’ e me MASTERA pa mbaruar akoma shkollet 8 vjeçare dhe mbi 70 perqind po te meren ne provim nuk arrijne te kalojne provimet!

  Pak drite!Qe koke palaret te marin vesh se ‘pushteti’ me ‘obskurantist’ mesjetar eshte i ashtuquajturi ‘pushtet i katert’ apo ‘informacioni ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit injorances idjotesise e tere Zogolljaneve e zogisteve qe nuk dine as ta shkruajne e as ta lexojne GJUHEN SHQIPE sepse nuk njohin veprat as te roilindasve as veprat e ÇABEJIT ‘babait’ te gjuhes shqipe po kane ‘lexuar’ vetem ‘Guiden e letersise’ te supermbeses se kalif SALISE!
  Ky ‘informacion’ krriminal obskurantist 28 vjet nuk ka folur SHQIP per shqipetaret por me ‘gjuhen’ e krimit e korrupsionit ka perdorur fjale te ‘huaja’ si BIZNES,AFFERE,MONOPOL,KONÇENSION-INTEGRIM-ASOCIM-Qe ne gjuhen turqishte te xhihadit perkthehen :ALLISHVERISH,XHAMBASLLIK,MASKARALLIK ,JABANXHI-FAJDEXHI me pasoja shkaterrimin komplet te ish shtetit shqipetar,bazes ekonomike te tij tere pasurise kombetare tere ligjeve te se DREJTES e arratisjen e POPULLIT shqipetar zevendesuar me XHIHADISTE,MUXHAHEDINE,BUSTE HAJDARESH,ZOGOLLJANESH SALISJANE E FEVZINJ!

  P.S ‘Revolucioni nuk eshte as nje pikture e as nje mbremje GALA’ thoshte timonieri kinez Mao CE Dun ish kryetari i shtetit sot me te fuqishem ne Bote ndaj te ciles Amerika ka borxhin me te madh!
  Zhvillimi i Kines ‘kAmuniste’ ashtu si tere vendeve te ‘Lindjes se Larget’ perfshi dhe Korene e Jugut e Saulin ku kane shkuar dhe Grida Sumat te marin pjese ne olimpiaden dimerore per QIRJE ,jane zhvilluar mbi bazen e teorive KLASIKE-MARKSISTE ku tere inteligjenca ka kohe qe i eshte rikthyer vepres se MARKSIT per te cilat punohet ne 3 istitute :Berlin-San Pjeterburg-Amsterdam.Para 2 vjetesh ka dale vepra e 224 e tij aqe sa kane lexuar tere deputetet e depUTANAT e ketij parlamenti IDJOTESH e INJORANTESH qe dine vetem te VJEDHIN-HANE DHJESIN-PINE-Q.. e te meren me heqje e vendosje bustesh e varrim çvarrimesh si kreret e ISIS!!!

  Reply to this comment
 2. NOLI February 21, 09:36

  ‘TRADHETARI DINAK,HIPOKRIT E KUSAR
  NA U NGRIT GJER NE KULM,DHE U BE KRYETAR’

  Reply to this comment
 3. MIGJENI February 21, 09:45

  Pak drite!Pak drite!Pak drite,o shok,o vlla.
  Te lutem pak drite ne kete nate ku shpirti vuen,
  kur te dhemb e s’di ç’te dhemb,e syni gjume nuk ka,
  urren,nuk din ç’urren,don e s’din se ç’don”

  Reply to this comment
 4. QInio QInam QIriazi February 21, 13:20

  Grida ne Korene e jugut
  Nuk i mjafton plori ju kthye plugut
  Si mjafton kari Salinjanit
  Do kar aziatiku e Talebanit.

  Gridat e Monat e like florise
  Me keq se Katerina e Rusise
  Qe qihej dite e nate dhe ne gjume
  Dhe vriste muzhiket e hidhte ne lume..

  Gridat e parlamentit te leshit te Topallit
  Kane probleme psiqike s’ndjene lezetin karit
  Ato nuk ngopen as nga ushteri Tabor
  si beton-arme duan matrapik e vibrator…

  Ndaj dhe nga Europa na vene Hune
  Se leme tere prostitutat e Botes pa pune
  Se lopet e parlamentit Bathores gje tjeter sdine
  te vjedhin te hane te pine e vetem Q I N Ë !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*