22 dhjetor 2017

December 22, 2017 02:00 Updated

22 dhjetor 2017

December 22, 2017 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH December 22, 09:10

  KUSH E ELEMINOJI GRUAN SHQIPETARE SI PROTAGONISTE NE NJE SHOQERI TE CIVILIZUAR!?
  Parlamenti antishqipetar ,stalle majmerije lopesh shterpa laramane per nje çerek shekulli!!
  ——————–
  Pas me shume se nje çerek shekulli shqipetaret normale e jo idjotet ,injorantet e ‘Studentet e Dhjet Arit’ duhet tu japin pergjigje disa pyetjeve per te shkuaren e afert ne lidhje me dy shtresat me te dobeta te nje shoqerije GRATE dhe FEMIJET:

  1.-Kush ka qene roli dhe funksioni i gruas shqipetare ne keto 27 vjet ,kush ka qene aktiviteti i saj e pozicioni ne shoqeri si PROTAGONISTE kryesore ne civilizimin e saj ne krahesim me ‘diktaturen’ e para ’90 me sistemin ‘Skllavopronar’ ne shtetin fondamentalist ‘Islamiko xhihadist’ apo shtetin e kalifatit!

  2.-Kush e ka perfaqresuar GRUAN shqipetare 27 vjet ne ‘antishtetin’ apo ne tere kater te ashtuquajtura ‘pushtete’ si legjislativi ,egzekutivi.gjyqesori dhe ‘pushteti i katert’ apo medja ne Bote e tek ne ZAGARIJA ne sherbimk te krereve te xhihadizmit ne shtetin e kalifatit!?

  3.-Kush jane statistikat e treguesit per FEMREN shqipetare sipas TRE grup moshave nga 1-18 vjeç nga 18-65 vjeç e mbi 65 vjeç per arsimimin,per punen ,per shkallen e civilizimit ,per pjesemarjen ne administrimin e shtetit te istitucioneve ne teresi e veçanerisht ne sektoret ekonomike (si niko qire)ate financiar e bankar,shkence kulture,administrim drejtesi !
  Sa prej tyre eshte arratisur e PROSTITUOHET ne per Bote,sa eshte zhdukur pa lene gjurme,sa eshte numuri i te vrarave brenda familjes i keq trajtimeve e shume e shume te tjera!?

  4.-Kush do te pergjigjet me giotine nga kreret e xhihadit me ne krye LKALIF Saline per TRAGJEDINE e gruas shqipetare 27 vjet qe perjeton SKLLAVERINE pashke me shtresen tjeter FEMIJET duke ja mbuluar bkoken me FEREXHE diten si ‘studente’ Kristal e naten e trafikon ne gkjithe Boten si PROSTITUTE .Gjithe diten terheq PARMENDEN dhe ngarkuar me MULLAR bari ne kurriz e NATEN e vret burri te shoqen e femija i pa PUNE nenen se nuk u jep PARA te luajne bixhos ne lojerat e fatit apo te pine RAKI nderkohe qe ‘ZONJAT ER PARA’ 27 vjet mezi presin çdo feste fetare qe te shkojne para Prifterinjve’ qe jane me shume se ZAGARE tu zgjidhin USHKURET e para Imameve e hoxhallareve me shume se gomare tu ngrejne BYTHET perpjete per tu lare MEKATET si perdhunuese te 10Komandamenteve te zotit ne bashkepunim me kreret e krimit e korrupsionit ne shtetin e kalifatit qe i kane per ‘Burra shteti’!?

  5.-Se fundi a mund te quhen femra apo GRA lopet laramane shterpa ne parlamentin antishqipetar te krimit korrupsionit ne antishtetin apo shtetin e kalifatit te ashtuquajturat:
  -TOPALLJA pa asnje ‘merite’ pune ne jete qe 27 vjet vetem ka Vjedhur-ngrene e dhjere me parate e femijeve barkthare shqipetare e ka vene pasuri perrallore mbi gjakun e jetimeve te 21 Janarit ndersa kjo QENJE dergonte femijet si tere femijet bastarde te studjonin e mernin avdes jashtye e vete 27 vjet harxhonte MILIONAT èper ‘Diplomaci parlamentare’ ndersa te tjeret i çonte per ‘LESH’!?

  -MonaLikja-pa asnje dite pune ne jete e asnje lloj shkolle pa asnje lloj kontributi ne interes te kesaj shoqerije qe perjeton gjysem sistem feudal e gjysem skllavopronar perjashtu te VJEDHE-HAJE-DHJESE e te pervetesoje gjysmen e pasurise kombetare te popullit shqipetar me i varferi i Baòllkanit duke ju hequr gruas shqipetare e femijeve edhe te drejten te LAHEN ne detin e tyre apo bejne edhe nje VIDEO dasme se jane prone e Salise e Like florise e ‘LOQES Shenka'(dikur shoqja Lenka qe dinte edhe te korrte dhe te mbillte dhe te milte)!?

  -ErMajlindat e ‘integrimit’ ne Shishtufine a mund ta perfaqesojne gruan shqipetare me e persekutuara e perdhunuara ne Botye kur 27 vjet pa asnje MERITE kane drejtuar ‘ministri’ fantazem me nga 200 alabake nepermjet nepotizxmit e klientalizmit e çuperlina me perixoma te freshave e preshave dhe i kane harxhuar 25 vjet çdo vit gruas e femijeve shqipetare mbi 200 MILION per ti integruar ne ‘Shishtufine’ me ‘5 LOQE’ apo ‘LIGJE’ ne bashkepunim me tere zagaret apo ’emisaret’ e BE-se!?
  -‘Hajdareyt’ dhe ì’FullHaneshat e ‘drejtesise’ qe 27 vjet vetem kane VJEDHUR-NGRENE E DHJERE mbi ‘kokepalaret’ a mund ta perfaqesojne ‘drejtesine’ e ketij vendi dhe gruan dhe femijet shqipetare vetem e vetem se kane qene e jane GRA te Azem Arkanit apo ‘Hajdarit’ dhe kreut te KRIMIT financiar e bankar Adrian FullHanit!?

  -Dodat Dedat apo Dallkauket e tjera lope shterpa laramane qe ne jetye vetem kane VJREDHUR-NGRENE -DHJETRE a mund ta perfaqersojne femren shqipetare me te vetemen ‘merite’ qe ‘TE VARIN KOKE PALARET TEK PALMAT’!?

  -Mehmetat qe gezojne mbiemrat e Nishaneve qe ne jete kane LEXUAR vetem librin e ‘Supermbeses’ se kalif Salise ‘Guida e leterDHise’ pa asnje dite PUNE ne jete e pa asnje lloj MERITE perjashtu drejtuese e nje ‘shkolle per politikat e seksit’ ne Jale e direkt nga bankat e kopeshtit kerkon te jape leksione per ARSIMIN’ kur bvendi ka 27 vjet ne ANALFABETIZEM e mbi 1 MILION te rinj SHQIPETARE jashte ne emmigrim te moshave 1-35 vjeç nuk dine shkrim e kendim SHQIP nmdersa vendi i te parave te tyre eshte ne duar te IDJOTEVE te lindura qe diten shkojne ne parlamentin e popullit me veshje e rroga milioneshe per meriten se kane qene sekretyare apo mantenuta te krereve te krimit e korrupsionit me imunitet!?

  -Kodhelet .kordhelet apo pdse jo edhe Xhaxhkat a mund te perfaqesojne GRUAN dhe femijet shqipetare kutr jane EMERIUAR nga te ‘PEREJETESHMIT’ qe i vune kazmen Shqiperise pa asnje lloj MERITE perjashtu MILITANTIZXMIT obskurantist ne nje vend pa shtet!?Si mund te konsiderohen INTELEKTUALE ca çuperlina e aqe me teper ‘shtetare’ e mbi te gjitha ‘ministre mbrojtje’ kunder PLESHTAVE kur nuk kane as nivelin mesatar te nje te PASHKOLLUARI para ’90 kur arrijne me nje injorance qe tremb dhe GOMARET e thone:
  ‘NATO ESHTE DEMOKRACI’!?’Investime per te ardhmen e FA,investimi me i mire per sigurine dhe begatine e femijeve tane’!? ‘Shqiperija eshte NATO,eshtevendi i djemve dhe vajzave qe gjenden aty ku ka me shume nevoje per te garantuar sigurine e jetes”!? ‘PERENDI! KU JE?Migjeni

  P.S ku jetojne nga ç’fare planeti flasin e si mund te perfaqesojne GRUAN femren dhe FEMIJET shqipetare keto LLAÇKA tru shkulur qe qysh 14 vjeçe fluturojne me presh ne bythe dhe ulur ne parlamentin antishqipetar kerkojme te ne RILINDIN shtetin tashme ne GREMINE qe presin ‘zonjen e pare’ nje tjeter lope hollandeze shterpe me emer Aurelia qe me bythet gjithe GJIZE jo llalle ti vetre mbi gjakun e te VTRAREVE te 21 Janarit si ‘koke palare’ e te bejne SELLF me lopet e tjetra te çmendura!

  Kush janer ata iodjote alabake ambasadore e antishqipetare qe presin rilindjen e zbatimin e fantazmes VETTING nganje ‘prokurore’ e veteme MARKU si te ish SHOTE GALICA kur vendin e kane ngrene er lene shkrumb e hi ì’LOPET SHTERPA LARAMANE’ te vte gjityha rracvave po jo SHQIPETARE!?Nuk i deshem dhe i tallem ‘ìShoqet Lenka’?Mbani ne kurriz Monat Mehmetat dhe ‘LOQET SHENKA’!

  Reply to this comment
 2. MIGJENI December 22, 09:26

  BALLADË QYTETËSE
  ”….vaòllezonte valle ne rruge te madhe
  Dy hapa para dy hapa mbrapa,
  me kambe te zbathun,
  me zemer te plasun,
  dy hapa djathtas,dy hapa majtas
  me floke te thime,
  me ndjesi te ngrime.
  (Dikur,
  kur gjite e saj me kreni
  shperthejshin n’arome,
  kur ish e njome–
  atehere e dashurojshin shume zotni
  E sot?)”

  Reply to this comment
 3. L.H December 22, 09:40

  Gramsh te keqen e ka se flet shqip.Une po e perrkthej ne gjuhen salishte:Reforma radikale e sistemit elektoral,zxgjedhje urgjente te parakoheshme,dshqipertaret te zgjedhin direkt perfaqesuesit e tyre duke i vleresuar jo nga bythet Gridat e Dumat po nga Koka jo nga Guna èpo nga puna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. Paci December 22, 10:00

  Nuk e eliminuan vetem Enverin por bashke me te edhe prespektiven e nje Shqiperie dominante ne shtetet e Ballkanit e ne rajon si ne popullsine me te re ne rritjen e industrializimit e te fuqise mbrojtese qe po dominonte shtetet e rajonit.

  Reply to this comment
 5. HAKMARRJE PER DREJTESI December 22, 13:05

  Ne hoistorine e njerezimit jane zhdukur shume shtete e vpopuj e nu do kosiderohet tragjedi zhdukja e nje populli me bisht sa nje fsha me fise ‘salisjanesh’ ‘metiostesh’ e ‘socialSSalishtesh’ ne mes te Europes.’Me mire djepin bosh se shejtanin brenda’,me mire te zhdukemi se te na trajtojne si skellever Serbet Sali putanat Nano edvin Monika e like flori qe meritojne varje e giotione si luigji i XVI i ftrancres e Maria Anmtonieta……H A K M A RR J E

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*