22 gusht 2018

August 22, 2018 02:00 Updated

22 gusht 2018

August 22, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH August 22, 10:27

  NE! KUSH,POPULLI?
  Çabirat e Qafirat pasi u doli frika pas 30 vjet na zbulojne kush eshte Amerika!!!
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Shprehja popullore: ”Nuk ka sy per Qabe” duan te tthone se nje ‘Maçok’ qe ish bere tmerri i minjve nje dite te bukur vendosi te behej Haxhi jo Sali dhe te shkonte ne Meke si Nishani per te lare Krimet..
  Minjte tere ne feste filluan te festonin si per ‘kurban bajram’ perjashtu nje miu plak (me siguri kAmunist) qe u tha tere lukunise se minjve:’Mos u gezoni se ky maçok qe e njoh mire si i vjeter qe jam ‘Nuk ka sy per Qabe’.E keshtu ndodhi sapo minjte kishin dale nga vrimat ku ishin futur u kthye Maçoku dhe i Perlau…

  Zbulimi i Amerikes?
  Ameriken nuk mund ta ‘zbulojne’ injorantet e antishqipetaret qe e kane njohur nepermjet ‘mergates se qyqeve’ perfaqesuar nga mbeturinat kadavera me prostat te regjimit Zogolljn e propoganduar nga nje radio zhurme obskurantiste mesjetare e antishqipetare si ‘Zeri i Amerikes’ drejtuar nga lobizmi antishqipetar e tere agjenturat ne sherbim te te huajve kryesuar nga agjenti serb Elez Biberaj shefi direkt i dhendurrit serb Berisha e tere xhihadisteve te tjere Mehmet Elezrave,Aga Mustafajve,Mul Nokave e hajdareve te tjere..

  A meriken nuk mund as ta pergojojme e as mund ta gjykojme sepse Amerika ne kete vend nuk u perfaqesua as nga presidentet e as nga DASH por mga tere ‘kaubojsat’ me nivel jo vetem medioker por edhe antishqipetar ku ne ‘diplomaci’ u perfaqesua nga ‘puoace’ te lobizmit e Podesta te blere me flori shqipetaresh e para,ndersa ne ‘ekonomi financa’ u perfaqesua nga delinguente e diletante ,shoke te Xen sy peshkaeenit nga Rezart Taçi,Nue kalaj e tre alabakerija e Ameriqise qe i vune zjarrin tere ekonomise ne bashkepunim me kujslinget e Fullhanerise….

  A meriken nuk mund te na e zbulojne pas 28 vjetesh tere ALABAKERIJA ish ?çuna te Bllokut doktori serb i bllokut apo çunat e TirOnes e ‘studentet e Dhjet Arit’ qe shumica si agjente u HAPEN bythen kujdo qe hyri ne kete vend han pa porta mjafton te thosh ‘Jam Amerikan’?

  Nuk mund te na zbulojne Ameriken tere kjo GLASE e peshtire ‘politikanesh’ antishqipetare dhe e inkriminuar deri ne gryke dhe tragjikisht eshte nje ‘pakice’ qe i ka hipur ne qafe nje SHUMICE kur per tridhjet vjet i kane lepire bythen ca mender ‘ambasadoreve’ si kujslinge dhe ishin te lumtur sikur tu shkerdhenin edhe grate edhe motrat edhe femijet edhe sikur tu binte INFARK MBI DAFLLAK si ndodhi dikur ne Liqente e Lures?

  Nuk mund te na zbulojne Ameriken as çunat e bllokut dhe as doktori i bllokut qe jane ne krye te shtetit te kalifatit te Bathores per 30 vjet as Pollo e as Sali Neroni,as Nano e as Sali Neroni,as Meta e as Sali Neroni,as Edvini e as Sali Neroni,as klani kapo ne krye te shtetit e informacionit as ish doktor i familjes Sali Neroni,as minoritari çoban Lubonja e as Sali Neroni,as xhihadistet fondamentaliste te ISIS Gazededet,Besnik Mustafajt,Mul Nokat,Ballinjte Bashat e Pandelinjte e as udheheqesi i tyre shpirteror apo ‘Guida Supreme’ allias Kalifi SALI?

  Se fundi nuk mund tua ‘zbulojne’ kurre Ameriken idjotet as te Bllokut e ndonje Ngjela me skleroze e prostat perderi sa kane 28 vjet qe propogandojne :’lufte kunder mullinjve te kAmunizmit’,’regjimkAmunist’,’diktature kAmuniste’ e per turpin e Botes ‘sistem kAmunist’ te ardhura nga kreret obskurantiste e fjalori krriminal antishqipetar i mergates se QYQEVE te ameriQIse qe ne prag te vdekjes i vune zjarrin tere ish Shqiperise!!

  Fjala e shenjte KOMUNIST e aqe me teper ‘Sistem komunist’ ,O fatkeqesi qe e ke emerin injorance,perfshi dhe ketij çabir Qafirit qe e perdor edhe sot nga injoranca apo ‘frika.per here te pare jane PERDORUR e zbuluar ne Amerike kur u perkthye per here te pare edhe vepra bashke me KAPITALIN e Marks ne 1850 kur Shqiperija konsiderohej ‘Shprehje Gjeografike’!

  Mbas 30 vjet lufte me mullinjte e kAmunizmit ka ardhur kohe qe per te dalluar nje IDJOT nga nje te me TRU mjafton ta pyesesh si femijet :Je kAmunist apo antikA munist!?
  Sot ne Bote jane tre istitute qe studjojne vepren e Marks :Berlin-San Pjetrburg-Amsterdam dhe dy vjet me pare doli per here te pare ne qarkullim vepra e 224 e Marks aqe sa kane lexuar ne jete tre xhihadistet e kesaj politike perfshi kurban Bashen e autorin e ‘kurbanit’ djalin e Anetes e antikAmunistin EDVIN..

  Ne vend te mbylljes pa hapje:
  Per ata idjote e kujslinge qe i puthen rrotat e makines BEJKER e mashtruan nje popull te tere me ‘çekun e bardhe’ apo shkaterruan e i vune ZJARRIN Shqiperise me doren kujslinge te NERON SALISE ne zbatim te teorise krriminale ‘terapi e shokut’:

  -As Amerika e as presidentet e aqe me teper DASH as e kane ditur e as e kane rruar per kete popull e kete vend tashme drejt shperberjes.
  -Politika dhe diplomacija amerikane ne sherbim te Amerikes ne kete vend e me kete popull ka bere ate qe ka bere ne tere vendet e ‘lindjes se mesme’ si kolonizatore e per arsye gjeo-politike me te vetemin ndryshim qe nese ne tere vendet e lindjes se mesme ‘Burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje qe i sajoi’ i lindi dhe i rriti vete si Bin lan den,Ge dafi,Sadam Husein pse jo edhe ‘Arafat’ ashtu si i ‘lindi’ i VARI ose VRAU e kunderta ndodhi per fatin tragjik te ketij populli me Kalifin SALI dhe tere dishepujt xhihadiste te tij Medi,Mula,Mustafa,e Like Flori se kane blere tere LOBIZMIN antishqipetar amerikan me FLORI

  P.S Sot pas 28 vjetesh Amerika nuk ka asnje lloj interesi per kete vend ‘shprehje gjeografike’ me pasuri e kapitale ne duar te te huajve por mbi te gjitha pa popull.Sot kalifati i Bathores ose ‘Albanistani’ mund te krahesohet me Avganistanin ku ‘luftohet’ jo me mullinjte me ere te kAmunistave po me ‘drogen’ e Talebaneve dhe mbas 30 vjetesh ‘lufte’ 96 Perqind e droges eshte po ne duar te Talebaneve dhe ‘administrata’ amerikane perfaqesuar nga kinezerija Arvizu e LU eshte aleate e mbeshtet qeverrine me te KORRUPTUAR ne Bote pas se ciles vjen ‘qeverrite’ me te korruptuara ne Europe e Ballkan ajo e ish Shqiperise ‘kAmuniste’ sot xhihadiste ne kalifatin e Bathores.?

  Pse perdoret fjala ‘kAmunist’ qe te perdoret si jelek anti plumb per Zogistet,zogolljanet,enveristet,enverjanet,xhihadistet e salisjanet varrmihes te shqipetarizmes e vrases se shpreses se nje populli drejt shperberjes nen moton:
  ‘SHQYPIJA EURO’ A KER IKE!!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 22, 10:47

  NE! KUSH,POPULLI?
  Çabirat e Qafirat pasi u doli frika pas 30 vjet na zbulojne kush eshte Amerika!!!
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Shprehja popullore: ”Nuk ka sy per Qabe” duan te tthone se nje ‘Maçok’ qe ish bere tmerri i minjve nje dite te bukur vendosi te behej Haxhi jo Sali dhe te shkonte ne Meke si Nishani per te lare Krimet..
  Minjte tere ne feste filluan te festonin si per ‘kurban bajram’ perjashtu nje miu plak (me siguri kAmunist) qe u tha tere lukunise se minjve:’Mos u gezoni se ky maçok qe e njoh mire si i vjeter qe jam ‘Nuk ka sy per Qabe’.E keshtu ndodhi sapo minjte kishin dale nga vrimat ku ishin futur u kthye Maçoku dhe i Perlau…

  Zbulimi i Amerikes?
  Ameriken nuk mund ta ‘zbulojne’ injorantet e antishqipetaret qe e kane njohur nepermjet ‘mergates se qyqeve’ perfaqesuar nga mbeturinat kadavera me prostat te regjimit Zogolljn e propoganduar nga nje radio zhurme obskurantiste mesjetare e antishqipetare si ‘Zeri i Amerikes’ drejtuar nga lobizmi antishqipetar e tere agjenturat ne sherbim te te huajve kryesuar nga agjenti serb Elez Biberaj shefi direkt i dhendurrit serb Berisha e tere xhihadisteve te tjere Mehmet Elezrave,Aga Mustafajve,Mul Nokave e hajdareve te tjere..

  Ameriken nuk mund as ta pergojojme e as mund ta gjykojme sepse Amerika ne kete vend nuk u perfaqesua as nga presidentet e as nga DASH por nga tere ‘kaubojsat’ me nivel jo vetem medioker por edhe antishqipetar ku ne ‘diplomaci’ u perfaqesua nga ‘pupace’ te lobizmit e Podesta te blere me flori shqipetaresh e para,ndersa ne ‘ekonomi financa’ u perfaqesua nga delinguente e diletante ,shoke te Xen sy peshkaeenit nga Rezart Taçi,Nue kalaj e tre alabakerija e Ameriqise qe i vune zjarrin tere ekonomise ne bashkepunim me kujslinget e Fullhanerise….

  Ameriken nuk mund te na e zbulojne pas 28 vjetesh tere ALABAKERIJA ish ‘çuna te Bllokut doktori serb i bllokut apo çunat e TirOnes e ‘studentet e Dhjet Arit’ qe shumica si agjente u HAPEN bythen kujdo qe hyri ne kete vend han pa porta mjafton te thosh ‘Jam Amerikan’?

  Nuk mund te na zbulojne Ameriken tere kjo GLASE e peshtire ‘politikanesh’ antishqipetare dhe e inkriminuar deri ne gryke dhe tragjikisht eshte nje ‘pakice’ qe i ka hipur ne qafe nje SHUMICE kur per tridhjet vjet i kane lepire bythen ca mender ‘ambasadoreve’ si kujslinge dhe ishin te lumtur sikur tu shkerdhenin edhe grate edhe motrat edhe femijet edhe sikur tu binte INFARK MBI DAFLLAK si ndodhi dikur ne Liqente e Lures?

  Nuk mund te na zbulojne Ameriken as çunat e bllokut dhe as doktori i bllokut qe jane ne krye te shtetit te kalifatit te Bathores per 30 vjet as Pollo e as Sali Neroni,as Nano e as Sali Neroni,as Meta e as Sali Neroni,as Edvini e as Sali Neroni,as klani kapo ne krye te shtetit e informacionit as ish doktor i familjes Sali Neroni,as minoritari çoban Lubonja e as Sali Neroni,as xhihadistet fondamentaliste te ISIS Gazededet,Besnik Mustafajt,Mul Nokat,Ballinjte Bashat e Pandelinjte e as udheheqesi i tyre shpirteror apo ‘Guida Supreme’ allias Kalifi SALI?

  Se fundi nuk mund tua ‘zbulojne’ kurre Ameriken idjotet as te Bllokut e ndonje Ngjela me skleroze e prostat perderi sa kane 28 vjet qe propogandojne :’lufte kunder mullinjve te kAmunizmit’,’regjimkAmunist’,’diktature kAmuniste’ e per turpin e Botes ‘sistem kAmunist’ te ardhura nga kreret obskurantiste e fjalori krriminal antishqipetar i mergates se QYQEVE te ameriQIse qe ne prag te vdekjes i vune zjarrin tere ish Shqiperise!!

  Fjala e shenjte KOMUNIST e aqe me teper ‘Sistem komunist’ ,O fatkeqesi qe e ke emerin injorance,perfshi dhe ketij çabir Qafirit qe e perdor edhe sot nga injoranca apo ‘frika.per here te pare jane PERDORUR e zbuluar ne Amerike kur u perkthye per here te pare edhe vepra bashke me KAPITALIN e Marks ne 1850 kur Shqiperija konsiderohej ‘Shprehje Gjeografike’!

  Mbas 30 vjet lufte me mullinjte e kAmunizmit ka ardhur kohe qe per te dalluar nje IDJOT nga nje te me TRU mjafton ta pyesesh si femijet :Je kAmunist apo antikA munist!?
  Sot ne Bote jane tre istitute qe studjojne vepren e Marks :Berlin-San Pjetrburg-Amsterdam dhe dy vjet me pare doli per here te pare ne qarkullim vepra e 224 e Marks aqe sa kane lexuar ne jete tre xhihadistet e kesaj politike perfshi kurban Bashen e autorin e ‘kurbanit’ djalin e Anetes e antikAmunistin EDVIN..

  Ne vend te mbylljes pa hapje:
  Per ata idjote e kujslinge qe i puthen rrotat e makines BEJKER e mashtruan nje popull te tere me ‘çekun e bardhe’ apo shkaterruan e i vune ZJARRIN Shqiperise me doren kujslinge te NERON SALISE ne zbatim te teorise krriminale ‘terapi e shokut’:

  -As Amerika e as presidentet e aqe me teper DASH as e kane ditur e as e kane rruar per kete popull e kete vend tashme drejt shperberjes.
  -Politika dhe diplomacija amerikane ne sherbim te Amerikes ne kete vend e me kete popull ka bere ate qe ka bere ne tere vendet e ‘lindjes se mesme’ si kolonizatore e per arsye gjeo-politike me te vetemin ndryshim qe nese ne tere vendet e lindjes se mesme ‘Burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje qe i sajoi’ i lindi dhe i rriti vete si Bin lan den,Ge dafi,Sadam Husein pse jo edhe ‘Arafat’ ashtu si i ‘lindi’ i VARI ose VRAU e kunderta ndodhi per fatin tragjik te ketij populli me Kalifin SALI dhe tere dishepujt xhihadiste te tij Medi,Mulat,Mustafa,e Like Flori se kane blere tere LOBIZMIN antishqipetar amerikan me FLORI

  P.S Sot pas 28 vjetesh Amerika nuk ka asnje lloj interesi per kete vend ‘shprehje gjeografike’ me pasuri e kapitale ne duar te te huajve por mbi te gjitha pa popull.Sot kalifati i Bathores ose ‘Albanistani’ mund te krahesohet me Avganistanin ku ‘luftohet’ jo me mullinjte me ere te kAmunistave po me ‘drogen’ e Talebaneve dhe mbas 30 vjetesh ‘lufte’ 96 Perqind e droges eshte po ne duar te Talebaneve dhe ‘administrata’ amerikane perfaqesuar nga kinezerija Arvizu e LU eshte aleate e mbeshtet qeverrine me te KORRUPTUAR ne Bote pas se ciles vjen ‘qeverrite’ me te korruptuara ne Europe e Ballkan ajo e ish Shqiperise ‘kAmuniste’ sot xhihadiste ne kalifatin e Bathores.?
  Pse pas 30 vjetesh ‘ambasadoret’ nuk flasin per KORRUPSIONIN po per drogen sikur ‘zbuluan Ameriken’?Kaqe popull idjot vazhdojne te na konsiderojne ne ‘koke palareve’ qe te meremi me drogen kur ne krye te antishtetit kemi kreret e krimit e korrupsionit qe kane bere me flori AmeriQIne?

  Pse perdoret fjala ‘kAmunist’ apo qe te perdoret si jelek anti plumb per Zogistet,zogolljanet,enveristet,enverjanet,xhihadistet e salisjanet varrmihes te shqipetarizmes e vrases se shpreses se nje populli drejt shperberjes nen moton:
  ‘SHQYPIJA 1 EURO’ A MER IKE!!

  Reply to this comment
 3. H.L August 22, 13:03

  Ne kete vend iku Ajka ka ngelur Hirra e Llalla…
  Te ngaterrosh komunizmin qe nuk u pa kurre ne keto ane do te thote te mbash ne perjetesi ne pushtet zogolljanet e enveristet qe bejne sikur luftojne me njeri tjetrin ,bejne sikur zihen diten e shkerdhehen me njeri tjetrin naten….
  Te konsiderosh komunist Sali Berishen eshte nderi me i madh qe mund ti behet nje njeriu qe lufton pe Liri ,Vllazeri,Barazi.
  Te luftosh komunizmin nuk lufton Enver Hoxhen qe nuk ka qene asnje dite komunist e nuk kish lezuar gje nga komunizmi as sa nje e qindeta e Sefulla Maleshova,por te luftosh komunizmin do te thote te luftosh krishterimin ,rilindasit,inteligjencen shqipetare qe u brymosen e luftuan me idealet e komunizmit sipas ideve te iluminizmit Francez,qe ideuan revolucionin francez e deri tek revolucioni Rus ,ide qe u perkrahen ashtu si nga gjithe inteligjenca e Botes edhe nga rilindasit e inteligjenca shqipetare deri tek ajo e Migjenit Nolit e rinise qe derdhi gjak me keto ideale ne Zemer per LIRI-VLLAZERI-BARAZI!!!!!!!!
  Mjofton tu kujtojme atyre qe dine akoma te lexojne e shkruajne shqip se nje nga rilindasit Naim Frasheri iluminist qysh gjysmen e shekullit te 19-te shkruante:
  ”Evropa m’e atehere,ishte per det e per lume/ Priste Rusone e Voltere,ta zgjuanin nga ai gjume”

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit August 22, 13:46

  Mire gramsh po ty te kupton vetem pakica qe di shkrim e kenim shqip dhe arrin ta shqipetoje fjale ‘SUKTH’ ndersa ketu shumica e shqipeton ‘THUKS’ se nuk jane shqipetare po serbe qe flasin shqip e ‘koqevare’ veshur si kosovare qe flasin vetem serbisht e paisur me pashaporta shqipetare e inkuadruar si paramilitare ne divizionin ‘Hajdari’ kur shqipetaret jane pa shtet siguri pasuri kufi e ushteri!!!!!Jemi te pushtuar?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?