22 korrik 2018

July 22, 2018 02:00 Updated

22 korrik 2018

July 22, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. Shihu pa piqemi July 22, 08:22

  Interviste imagjinare me drejtorin e agjensise turistike “Vapa e Gushtit ne Sarande”

  Gazetari:Ju falemnderit qe ne pikun e punes dhe te vapes gjetet mundesine tu pergjigjeni pyetjeve tona.
  E para qe lexuesit duan te dijne jane masat qe keni marre per perballimin e fluksit te pushuesve si rezultat i vleresimit te malazeseve prej presidentit TRUMP?

  Vapa e Gushtit ne Sarande:Eshte e vertete qe pas rivleresimit te presidentit te ShBA grupe te tera turistesh po braktisin Malin e Zi dhe kane
  vershuar drejt nesh dhe te themi te drejten na kane zene pak gafil,sepse publiciteti presidencial ja u ka kaluar nga rezultati te gjitha shpenzimeve qe ka bere qeveria jone me artikuj qofte edhe me ER/tv-en.

  Gazetari:Dmth agjensive turistike malazese po u ikin klientet e tyre…

  Vapa e Gushtit ne Sarande:Oj!Te ikur thua ti?!Rruges kane kthyer prapa drejt brigjeve te Jonit edhe ca kosovare e maqedonas qe kishin prenotuar
  per pushime ne Budva.Eshte bere radha e gjate e turistave nga Qafa e Muzines e deri ne Vrine!Disa kane filluar te gjiten edhe Saraqinit perpjet per ne Dishat e Verve duke preferuar klimen malore.Pra shkurt tani ketu “kercen qeni i kallajxhiut!”

  Gazetari:Mendoni se kjo situate do te kete edhe efekte ideo-politike?

  Vapa e Gushtit ne Sarande:Ne nuk perzihemi ne politike.Ne shikojme ujet e detit dhe jo punet e shtetit.Keshtu ne kofidence mund te them se
  mund ti vihet ndonje gjobe Shtepise se Bardhe si ju vu edhe GOOGLE-s per demin moralo ekonomik qe ka shkaktuar.
  Kete mos e shkruaj ne gazete se mund te kete pasoja per agjensine tone,sepse vertet humbasin malazeste, por fitojme ne.Pra vaj ne lakra eshte madje ne jemi populli me pro amerikan ne bote dhe ndoshta Trump per kete qellim i ka leshuar ato fjale.

  Gazetari:A e vizitojne turistet shtatoren e Hillarit ketu ne Sarande?

  Vapa e Gushtit ne Sarande:Me gjithe se kjo pyetje i kalon kopetencat e agjensive turistike mund tju ve ne dijeni se eshte duke u bere
  ristrukturimi i shtatores pasi ka patur ca probleme teknike.Por ne agjentet dhe operatoret turistik mendojme te shperndajme nje flet
  palosje per kontributin EDI-TRUMP ne turizmin shqiptar…

  Gazetari:Pse EDI…?

  Vapa e Gushtit ne Sarande:Sipas legjendave urbano-turistike ishte pikerisht EDI qe kur TRUMP kerkoi te bente nje fotome kryeministrin me te gjate ja vuri kufirin tek thana ne menyre figurative:
  -Pranoj te bej nje foto me Zoterine Tuaj ne se ju dhjetfishoni numrin e turistave qe do te vijne ne Shqiperi kete behar.
  Deshi s’ deshi TRUMP nuk kishte nga ja mbante dhe gjeti zgjidhjen qe njohim.Tani te me falesh se po vjen nje grup i madh turistash nga Serbia
  dhe na duhet qe te jemi dinjitoz se kush e degjon Much-in pastaj…

  Gazetari:Dmth ka te drejte opozita kur thote se EDI i zgjidh punet here me piktura,here me atletike dhe here me fotografi!
  Jo se foto bejne edhe opozitaret po nuk fitojne gje xhanem!?
  ………
  Nuk keni pergjigje…se eshte ne sferen politike. .nejse.. Ju FLM…!

  Shenim:
  Nuk lejohet kopjimi dhe shperndarja e ketij shkrimi pa nje autorizim te leshuar nga gazeta “Shihu pa piqemi!”

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 22, 08:56

  KALIFATI I BATHORES,KALIFI SALI DHE KRERET E XHIHADIT RRETH TIJ!
  ‘Tu hapesh kufijte nje populli eshte gjeja me e thjeshte,por ta besh te lire eshte gjeja me e veshtire”
  —————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Shqipetaret ka mbi nje çerek shekulli qe nuk jane te lire sepse njerezit per te qene te ‘LIRE’ para se gjithash eshte e nevojeshme te jene te ‘LIRE’ nga ankthi si Nevojtare.
  Nuk ka liri perfshi edhe te fjales pa LIRI ekonomike,ne nuk jemi te lire ekonomikisht ,nuk jemi te lire te hame bashke me femijet tre here BUKE ne dite.

  Shqipetaret e ngelur nder keto troje me syte nga ‘Perendija’ qe mungon ose eshte korruptuar edhe ajo akoma nuk i kane ndjere akoma peshen e prangave te skllaverise dhe ditet e ZEZA pasketaj vine,sepse ne kete me shume se òerek shekulli e kane mbajtur frymen edhe nga kockat qe u jane hedhur nga te ‘huajt’ ngelur nga SHPRONESIMI i tere pasurise kombetare,edhe nga ‘ndihmat’ e shushunjave fondacione nderkombetare si kolonizatore e me TETE MILIARD borxh e mbi te gjitha nga NDIHMA e gjysmes se popullsise ne emigrim.
  Te gjitha keto ‘burime’ nje dite do thahen ashtu si po shterojne dhe kapitalet strategjike qe nuk i kane me rrenjet tek shteti por ne drejtim te pa ditur!!

  Shqipetaret para se te ndjejne peshen e prangave duar e kembe trajtuar shume me keq se sklleverit duhet nje dite e me pare te çlirojne tempullin e popullit te quajtur parlament kthyer ne stalle majmerije e staion nderzimi ku jane ngujuar ne perjetesi kreret e XHIHADIT dhe Kalifi SALI e ushqehen me gjak femijesh e bejne orgji!!

  ‘Ai qe rri ne shtepi kur fillon lufta,dhe te tjeret luftojne per òeshtjen e tij,ai le te kete mendjen :Sepse kush nuk ndau luften me shoket,ai me armikun do ndaje disfaten”-perseriste shpesh B.Breht

  Shqipetaret ku do qe jane e veçanerisht ‘sklleverit’ e pa pune qe tragjikisht nuk po kthehen ne ‘Varrmihes’ se skllavopronareve duhet te bejne as me pak e as me shume po ate qe ben populli fqinj GREK ku jetojne e punojne afer milion shqipetare ,e ku ka lindur demokraija te ‘shqyeje’ edhe tre here ne vit dyert e parlamentit si Greket ,te nxjerin tere xhihadistet e kalifin SALI dhe te rimarin parlamentin e popullit mbi nje òerek shekulli parlament i KRIMIT dhe KORRUPSIONIT!

  Kalifat i Bathores!?
  Qe ta marre vesh Bota mbare qe ne kete vend ish Shqiperi u ndertua per me shume se nje çerek shekulli kalifati apo shteti fondamentalist islamiko-xhihadist ashtu si ne Irak ,Mosul,e Raqqa Siri apo libi shqipetaret qe dine te shkruajne e lexojne akoma shqip duhet te arrijne te kuptojne thenjen filozofike te nje ish sekretari shteti Amerikan Donald Ramsffeld kur e pyeten gazetaret per Avganistanin ku vazhdon e ‘luftohet’ per tridhjet vjet gjasme per ‘drogen’ e droga vazhdon te jete 96 perqind akoma ne duar te Talebaneve ne qeverrine me te korruptuar ne Bote aleate e AmeriQIse:

  ”Disa gjera jane te njohura,ose jane gjera qe dime qe i dime.Te tjerat jane te njohura si te pa njohura,ose qe dime qe nuk i dime.Por jane edhe te pa njohura qe nuk i dime.Ose jane gjera qe nuk dime qe nuk i dime”

  Ç’fare nuk dihet apo behet sikur nuk dihet per Albanistanin apo kalifatin e Bathores!?

  1.-Nuk dihet apo behet sikur nuk dihet qe ketu nuk ka shtet e ska me ke forme shteti ta krahesosh ne historine e njerezimit :Absolut,monarkik,liberal,autoritar,soialist,fashist,laik,federal,modern!?
  Le te dale nje Zagar i dizinformaionit ne sherbim te krimit e korrupsionit ne emisionet llagem te haleve te hapura e ‘studjove te mbyllura’ e te thote e argomentoje ‘formen e shtetit’ perveç se Kalifat!

  2.-Le te dale nje Zagar i dizinformacionit apo ‘ambasado’ e gomar e le te thote :Formen e sistemit ekonomik pa EMER eshte -Liberist i ekonomise se tregut,kolektiv me ekonomi te planifikuar apo edhe ashtu edhe keshtu apo ‘MISTO’?
  Ne duar te kujt jane mjetet e prodhimit,si planifikohet çfar prodhohet,ne òfar sasije e si behet shperndarja e te ardhurave e te ‘mirave’ materjale ndaj atyre qe kontribojne ne kete ‘prodhim’?Kalifat i Bathores

  3.-Ne duar te kujt eshte teritori i ish shtetit shqipetar perfshi hapesirat Ajrore ,tokesore e detari si per tere shtetet perfshi ato te Ballkanit e kush i kontrollon?

  4.-Ne duar te kujt eshte tere pasurija kombetare perfshi kapitalet strategjike mbi e nen tokesore qe duhet ti kene rrenjet tek shteti kur jemi pa shtet?

  5.-Me ke shtet te Ballkanit dhe Europes mund te krahesohemi per numurin e shqipetareve te IKUR qe prostituohen ne Bote qe lypin qe jane vrare qe jane ngujuar qe perdhunohet qe jane mbytur qe tregetohen si MISH I BARDHE,qe perdoren femijet si KAVJE per organe qe femijet kerkojne Azil si te pa mbrojtur perveç se me shtetin e KALIFATIT?

  6.-Ne cilet nga shtetet e Ballkanit dhe Europes nje politike krriminale qe shkaterroi shtetin e shqipetareve bashke me bazen ekonomike e pasurine kombetare mbu kurrizin e te cileve rendojne me DHJETRA vepra penale te krereve te xhihadit e kalifit SALI vazhdojne te rrine ne pushtet si skllavopronare te vetemeruar ne perjetesi perveç se ne Kalifatin e Bathores ?

  7.-Ne cilin shtet te Ballkanit dhe Europes mund te quhet ‘shtet’ kur i mungojne 4 pushtetet nga Legjislativi qe nuk perfaqeson shqipetaret,tek gjyqesori i gjin gjonave avokate te KRIMIT tek Egzekutivi pjelle parlaMenopauzes e tragjikisht medja qe propogandon xhihadin krimin korrupsionin e KALIFIN SALI.?

  8.-Ne cilin shtet te Ballkanit dhe Europes me popullsi sa nje fshat sovraniteti i popullit u eshte deleguar 128 BANDAVE xhihadistesh e hajdaresh te quajtura parti dhe nuk behet kurre reforma elektorale dhe eshte saksionuar me ‘kushtetuten’ e kalifatit shkruar nga Imamet fjala fantazem ‘PROPORCIONAL’ per ta perçare perfundimisht shqipetaret me moton e xhihadit :Perça e sundo?

  9.-Ne cilin shtet te Ballkanit dhe Europes nje POPULL nuk voton dhe ka abandonuar kreret e xhihadit dhe kalif SALINE mbi 55 perqind dhe kreret e xhihadit me 20 perqind banda PS me 11 perqind banda PD e me 6 perqind banda LSI flasin e bejne pazare e allishverishe me jakomonet pushtues ambasadore per copetimin e ish Shqiperise dhe shperberjes se popullit shqipetar perveçse ne shtetin e KALIFATIT e ne emer te ALLAHUT si ISIS qe shkaterron çdo veper e vlere per te ndertuar ANTIVLERAT?

  .10.-Ne cilin shtet te Ballkanit dhe Europes POPUJVE u jane mohuar te gjitha te drejtat me humane perfshi dhe te DREJTEN te VOTOJE e te VOTOHET e nepermjet shkalles se perfaqesimit te ZGJEDHE e te ZGJIDHET direkt perfshi dhe te drejten e REFERENDUMIT si shkalla me e larte e pjesemarjes direkte ne demokraci..perveçse ne shtetin e kalifatit ku dy shtresat me te dobeta GRATE dhe FEMIJET trajtohen shume me keq se SKLLEVERIT se edhe biletne kur SHITEN jashte e presin vete dhe te pa SHOQERUAR drejt se pa njohures drejt VDEKJES ashtu si kamikazet ne duar te ISIS ne kalifatin e Bathores ku sundojne xhihadistet me ne krye kalifin SALI?
  Kush i krijoj shtetet e kalifatit ne Irak,Libi e Siri dhe kalifet Bin Lan Den Sadam e Gedaf e kush i vrau me pas dhe pse nuk po ben te njejten gje me Kalifin SALI ?

  Reply to this comment
 3. FATALIZEM July 22, 12:54

  Gramsh,sa me shume lexoj shkrimet e tua aqe me teper te ‘mallkoj’ bashke me sklleverit e vendit tim dikur Shqiperi se nga goja nxjer te verteten qe historikisht nuk ka sherbyer si melem por si helm.
  Nuk te uroj te kesh fatin e priftit Laookoonte qe ne legjenden e lashte u flijua bashke me dy djemte nga gjarperinj te dale nga deti per te vetemen arsye se Paralajmeroj Trijanet te mos i besonin kalit te Trojes futur nga greket…Edhe ti po paralajmeron shqiptaret te ruhen nga kali i Xenit futur nga ISIS kur sklleverit si koke palare jane mesuar qe bajgat e kalit te xenit te hane mjafton te mos luftojne e punojne….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*