22 maj 2020

May 22, 2020 00:29

22 maj 2020

May 22, 2020 00:29
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH May 22, 10:35

  ÇFARË DINE SHQIPTARËT DHE NUK ‘DINE’ KRERET E XHIHADIT,’AMBASADORET’ DHE ZAGARET!

  ‘Ne populli,jemi padrone si te parlamentit ashtu dhe gjyqesorit jo per te permbysur kushtetuten por njerezit qe ew kane shkelur me kembe,perdhunuar ate”A.Linkoln
  ——
  Hyrje pa dalje!
  Haber akshamet dale 24oret e fundit nga kalifati i Bathores i dedikohen kryesisht ‘ATIJ’!
  ‘ATIJ’ ‘qe allahu i ka ngarkuar mbi shpatulla barren me te rende per te udhehequr kete popull 30 vjet neper Bote si ‘mize pa koke’ si dikur MOZESE per te udhehequr popullin EBRE pas 40 vjet ne shkretetire!

  ‘ATIJ’-‘Babait te popullit’ qe i ka dhene forcen hyjunore ‘allahu’ jo vetem ta shpetoje kete ‘popull’ nga termetet,nga permbytjet,nga,por edhe nga ‘PUPULITI’ dhe ‘ETERNITI’ ne ETERNITA!

  ‘ATIJ’ te derguarit te ‘ALLAHUT’ qe ashtu si tere kreret e XHIHADIT ne kalifatin e Bathores filluar nga kalifi SALI ,Neroni qe dogji Shqiperi e perfunduar tek simboli korrupsionit Like Flori,si perdhunues te ’10 Komandamenteve te Zotit,nuk rrine dite e nate pa e pergojuar ate ZOTIN!

  ”ATIJ’ qe edhe dje ,jo vetem ne ParlaMenopauzen kthyer 30 vjet ne stalle majmerije e stacion nderzimi kafshesh prehistorike qe dine vetem te Vjedhin,hane,dhjesin mbi ‘Koke palare’ PERGOJOI Zotin tragjikisht duke strumentalizuar edhe semundjen e femijes se tij,me te vetemin qellim per te prekur zemrat e mallengjyer trushpelaret,muxhahedine ‘kosovare’ e,Pandelinj spiroPordha ,spiropale e gomare!

  ‘ATIJ’ qe po DJE ,si kallajxhi qe tashme i ka rene kallaji,ne nje nga llagem-kazanet e Kadrinjve ,babaleve Ballinjve,Bushateve,Boleve,Ballave,bastardeve deklaroi si ‘I pa pune menderisht,ne konfuzion te plote pasoje e komlekseve te personalitetit e ne delir madheshtije se:
  ‘Une jam ne krye te Shqiperise,sepse ju qe jeni kunder meje e kujtoni popullin budalla,e mendoni se ata i hane broçkullat se ajo (thjeatros) ish terrorr”!

  Ç’fare di populli e nuk ‘dine’ ‘Ambasadoret’!?
  —————–
  1.-Populli, pas 30 vjetesh njeh nocionin shtet te perbere nga :Teresija teritoriale-Pasurija kombetare-Ligjet e shoqerise e se drejtes-Popullin dhe DI qe te gjitha keto MUNGOJNE qe do te thote 30 vjet ne kete vend pas permbysjes se ish shtetit bashke me ‘bazen ekonomike te tij’ fale kesaj politike KRRIMINALE e antishqiptare sipas ‘keshillave’ e prezences se Jakomon-‘ambasadoreve ‘burrave te shtetit’ e ‘yjeve ne ngjitje,qe do te thote ate qe NUK ‘Dine’-‘ambasadoret’ se SHQIPTARET nuk kane asnje forme shteti qe njeh historija e njerezimit!

  2.-Populli,pas 30 vjetesh ‘DI’ qe jo vetem ka ngelur pa asnje forme shteti zevendesuar me ‘kalifat’ por nuk i eshte vene EMER apo nuk eshte ‘pagezuar’ ‘Sistemi ekonomiko-shoqeror’ si asnje vend ne Bote dhe Ballkan e akoma nuk dihet nese ‘Prona mbi mjetet e prodhimit’ eshte ‘shoqerore’ si dikur,private apo ne duar te te ‘allahut’ e te krereve te xhihadit ne kete toke pa zot kete qe NUK ‘Dine’ ‘ambasadoret’ 30 vjet ne krah te ‘burrave te shtetit’ dhe’yjeve ne ngjitje’ qe si perdhunuese te ’10 Komandamenteve te Zotit’ VRASIN-VJEDHIN-SHPRONESOJNE nje popull te tere!

  3.-Populli.pas 30 vjetesh ‘DI’ qe tere pasurija kombetare pèas permbysjes se bazes ekonomike ,shkaterrimit te tere infrastruktures,arratisjen e tere kapitaleve strategjike ne drejtim te ‘pa ditur’ bashke me kapitalet financiare e bankare qe shqip do te thote :Brezat qe do vine s’kane asnje te ardhme!Gjith kjo fale krereve te Kalifatit nga Kalifi Sali,tere krereve te xhihadit Edviner Lulzimer perfunduar tek Mulla Omar Like Flori qe ne krah kane patur vazhdimisht kolonizatoret perfaqesuar nga Jakomon-‘Ambasadoret qe tani NUK ‘DINE’ !

  4.-Populli,pas 30 vjetesh ‘DI’ qe ne kete vend pas 30 vjetesh eshte jo vetem SHPRONESUAR plotesisht materjalisht ne nje vend pa shtet por eshte kerkuar te ‘shpronesohet’ edhe MENDERISHT me metoda xhihadiste te ISIS ku si ideologji ka INTEGRALIZMIN perfaqesuar nga kreret e xhihadit Kalifi Sali,Edvini autor i ‘Kurbanit’,’kurban Basha’ e deri ai qe vete quhet :Ali Izet Begoviç e Abas Ali e qe shqiptaret ‘koke palare’ e konsiderojne Like Flori! Kete NUK e ‘dine’ ‘ambasadoret’!?

  5.-Populli,pas 30 vjetesh di se ne kete vend ne emer te ‘luftes’ kunder mullinjve me ere te ‘kAmunizmit’ fiset barbare,te inkuadruar ne struktura paramilitaresh fashisto-xhihadiste ne divizionin ‘Hajdari’ pasardhes te regjimentit ‘Kosova’ te Xhafer Deves dhe Divizionit famekeq me ‘SS’ per turpin e Botes emeruar Skenderbeu,jane bere disa KRYQEZATA ne emer te ALLA akbar per ta shuar kete popull ‘laik’ si assnje popull i Ballkanit ne mes te Europes duke e trasformuar me force ne islamiko fondamentalist e xhihadist.Gjithe ky terrorrtizem DIREKT ushtruar per v30 vjet edhe MATERJALISHT dhe MENDERISHT u propogandua nga radio Zhurma ‘Zeri i Amerikes’ ne sherbim te tere agjenturave botes islamiko xhihadiste Biberajve,Beogradasve Berishave per te vene ne zbatim dhe teorine e lashte Frojdjane me rrenjet ne Greqine e Lashte e ashtuquajtur ‘Rimozionit’ per ti bere trushpelarje popullit,brezave te rinj per te harruar bashke me te shkuaren edhe te tashmen per te ngelur pa te ardhme e pa ATEDHE-SHQIPERI!
  Per gjithe keto krime ‘ambasadoret’ ‘DINE’ apo NUK DINE!?

  6.-Populli,’DI’ qe pas 30 vjetesh kreret e xhihadit ne krye te KALIFATIT nga kalifi Sali,autori i ‘kurbanit’ Edvin,Kurban Basha e deri tek Mulla Omar Like flori e tere xhihadistet kapo banda ne krye te 128 BANDA-‘Parti’ tani POPULLIN-SOVRANIN e perdorin si Lecke,leter higjenike ,’koke palare’ apo bageti sepse nuk besojne me as ne Zot e Perendi por ne ‘ANTIZOTIN’ tek djalli qe nate e dite e PERGOJOJNE se tere VRASJET dhe Zoti thote ‘MOS VRIT’ i kane bere ne emer te ‘allahut’,tere VJEDHJET dhe Zoti thote:’MOS VIDH’ i kane bere ne emer te ‘Allahut’,tere SHPRONESIMET pasurite mbi nen tokesore detin token ajrin e kane bere ne emer te ‘allahut’ nderkohe qe Zoti thote:’MOS DESHIRO GJENE E TJETRIT!?
  Per te gjitha keto KRIM-Mekate ‘DINE’ gje ‘ambasadoret’ e misioneret’ e AmeriQIse dhe BE-Hale qe kane qene ne krah te Kalif Salise,Like Florise qe njeri VRET SHQIPTARE e tjetri i perdhunon te VDEKUR si ‘Koke palare’!?

  EDVIN!
  Po qe se vertet je thjesht ‘besimtar’ e nuk ka asgje te keqe perkundrazi,e aqe me teper po qe se ndihesh ‘MEKATAR’ 30 vjet ne krye te nje vendi tashme drejt shperberjes ne krah te kalif SALISE,Neronit zjarrvenes te ish Shqiperise e Like florise simbol i unitetit JO te popullit ‘koke palare’ po HAJDUTERISE,shumica e Popullit shqiptar mbi 75 perqind perfshi dhe ate 25 perqind qe ka bere sikur ka votuar PS kerkojne PAS 30 Vjetesh:
  -‘Mos e pergojo Zotin vend e pa vend( ne gare me krriminel Saline,Kryehajdut Like florine,e MomnaLike xhadine) se Zoti nje dite do hakmerret me ty’!
  Mos e pergojo Zotin ta thote nje shqiptar LAIK do vazhdojne te bien termete!

  -mOS VAZSHDO NE EMER TE ‘ALLAHUT’ TE BESH ESTRADE ME THJEATRO’ ME NJE POPULL 30 VJET PA buke PA prone PA pune PA ATEDHE pa SHQIPERI ndersa ti komunikon me ‘fantazmat e me FEV ZI degjon Zera te pa qena sikur je ‘BABAI’ i popullit e ne krye te nje vendi dikur SHQIPERI!

  P.S-‘Mua nuk me intereson se sa besimtar je por sa i BESUAR kjo eshte pyetja qe nje dite Zoti do na beje te gjitherve’! Tragjikisht kete NUK e DINI as ‘JU’ dhe as ‘AMBASADORET’ sepse 30 vjet jeni bashkepunetore ne KRIM!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH May 22, 10:48

  ÇFARË DINE SHQIPTARËT DHE NUK ‘DINE’ KRERET E XHIHADIT,’AMBASADORET’ DHE ZAGARET!

  ‘Ne populli,jemi padrone si te parlamentit ashtu dhe gjyqesorit jo per te permbysur kushtetuten por njerezit qe e kane shkelur me kembe,perdhunuar ate”A.Linkoln
  ——
  Hyrje pa dalje!
  Haber akshamet dale 24oret e fundit nga kalifati i Bathores i dedikohen kryesisht ‘ATIJ’!
  ‘ATIJ’ ‘qe allahu i ka ngarkuar mbi shpatulla barren me te rende per te udhehequr kete popull 30 vjet neper Bote si ‘mize pa koke’ si dikur MOZESE per te udhehequr popullin EBRE pas 40 vjet ne shkretetire!

  ‘ATIJ’-‘Babait te popullit’ qe i ka dhene forcen hyjunore ‘allahu’ jo vetem ta shpetoje kete ‘popull’ nga termetet,nga permbytjet,nga,por edhe nga ‘PUPULITI’ dhe ‘ETERNITI’ ne ETERNITA!

  ‘ATIJ’ te derguarit te ‘ALLAHUT’ qe ashtu si tere kreret e XHIHADIT ne kalifatin e Bathores filluar nga kalifi SALI ,Neroni qe dogji Shqiperi e perfunduar tek simboli korrupsionit Like Flori,si perdhunues te ’10 Komandamenteve te Zotit,nuk rrine dite e nate pa e pergojuar ate ZOTIN!

  ”ATIJ’ qe edhe dje ,jo vetem ne ParlaMenopauzen kthyer 30 vjet ne stalle majmerije e stacion nderzimi kafshesh prehistorike qe dine vetem te Vjedhin,hane,dhjesin mbi ‘Koke palare’ PERGOJOI Zotin tragjikisht duke strumentalizuar edhe semundjen e femijes se tij,me te vetemin qellim per te prekur zemrat e mallengjyer trushpelaret,muxhahedine ‘kosovare’ e,Pandelinj spiroPordha ,spiropale e gomare!

  ‘ATIJ’ qe po DJE ,si kallajxhi qe tashme i ka rene kallaji,ne nje nga llagem-kazanet e Kadrinjve ,babaleve Ballinjve,Bushateve,Boleve,Ballave,bastardeve deklaroi si ‘I pa pune menderisht,ne konfuzion te plote pasoje e komlekseve te personalitetit e ne delir madheshtije se:
  ‘Une jam ne krye te Shqiperise,sepse ju qe jeni kunder meje e kujtoni popullin budalla,e mendoni se ata i hane broçkullat se ajo (thjeatros) ish terrorr”!

  Ç’fare di populli e nuk ‘dine’ ‘Ambasadoret’!?
  —————–
  1.-Populli, pas 30 vjetesh njeh nocionin shtet te perbere nga :Teresija teritoriale-Pasurija kombetare-Ligjet e shoqerise e se drejtes-Popullin dhe DI qe te gjitha keto MUNGOJNE qe do te thote 30 vjet ne kete vend pas permbysjes se ish shtetit bashke me ‘bazen ekonomike te tij’ fale kesaj politike KRRIMINALE e antishqiptare sipas ‘keshillave’ e prezences se Jakomon-‘ambasadoreve ‘burrave te shtetit’ e ‘yjeve ne ngjitje,qe do te thote ate qe NUK ‘Dine’-‘ambasadoret’ se SHQIPTARET nuk kane asnje forme shteti qe njeh historija e njerezimit!

  2.-Populli,pas 30 vjetesh ‘DI’ qe jo vetem ka ngelur pa asnje forme shteti zevendesuar me ‘kalifat’ por nuk i eshte vene EMER apo nuk eshte ‘pagezuar’ ‘Sistemi ekonomiko-shoqeror’ si asnje vend ne Bote dhe Ballkan e akoma nuk dihet nese ‘Prona mbi mjetet e prodhimit’ eshte ‘shoqerore’ si dikur,private apo ne duar te te ‘allahut’ e te krereve te xhihadit ne kete toke pa zot kete qe NUK ‘Dine’ ‘ambasadoret’ 30 vjet ne krah te ‘burrave te shtetit’ dhe’yjeve ne ngjitje’ qe si perdhunuese te ’10 Komandamenteve te Zotit’ VRASIN-VJEDHIN-SHPRONESOJNE nje popull te tere!

  3.-Populli.pas 30 vjetesh ‘DI’ qe tere pasurija kombetare pas permbysjes se bazes ekonomike ,shkaterrimit te tere infrastruktures,arratisjen e tere kapitaleve strategjike ne drejtim te ‘pa ditur’ bashke me kapitalet financiare e bankare qe shqip do te thote :Brezat qe do vine s’kane asnje te ardhme!Gjith kjo fale krereve te Kalifatit nga Kalifi Sali,tere krereve te xhihadit Edviner Lulzimer perfunduar tek Mulla Omar Like Flori qe ne krah kane patur vazhdimisht kolonizatoret perfaqesuar nga Jakomon-‘Ambasadoret qe tani NUK ‘DINE’ !

  4.-Populli,pas 30 vjetesh ‘DI’ qe ne kete vend pas 30 vjetesh eshte jo vetem SHPRONESUAR plotesisht materjalisht ne nje vend pa shtet por eshte kerkuar te ‘shpronesohet’ edhe MENDERISHT me metoda xhihadiste te ISIS ku si ideologji ka INTEGRALIZMIN perfaqesuar nga kreret e xhihadit Kalifi Sali,Edvini autor i ‘Kurbanit’,’kurban Basha’ e deri ai qe vete quhet :Ali Izet Begoviç e Abas Ali e qe shqiptaret ‘koke palare’ e konsiderojne Like Flori! Kete NUK e ‘dine’ ‘ambasadoret’!?

  5.-Populli,pas 30 vjetesh di se ne kete vend ne emer te ‘luftes’ kunder mullinjve me ere te ‘kAmunizmit’ fiset barbare,te inkuadruar ne struktura paramilitaresh fashisto-xhihadiste ne divizionin ‘Hajdari’ pasardhes te regjimentit ‘Kosova’ te Xhafer Deves dhe Divizionit famekeq me ‘SS’ per turpin e Botes emeruar Skenderbeu,jane bere disa KRYQEZATA ne emer te ALLA akbar per ta shuar kete popull ‘laik’ si assnje popull i Ballkanit ne mes te Europes duke e trasformuar me force ne islamiko fondamentalist e xhihadist.Gjithe ky terrorrtizem DIREKT ushtruar per 30 vjet edhe MATERJALISHT dhe MENDERISHT u propogandua nga radio Zhurma ‘Zeri i Amerikes’ ne sherbim te tere agjenturave botes islamiko xhihadiste Biberajve,Beogradasve Berishave per te vene ne zbatim dhe teorine e lashte Frojdjane me rrenjet ne Greqine e Lashte e ashtuquajtur ‘Rimozionit’ per ti bere trushpelarje popullit,brezave te rinj per te harruar bashke me te shkuaren edhe te tashmen per te ngelur pa te ardhme e pa ATEDHE-SHQIPERI!
  Per gjithe keto krime ‘ambasadoret’ ‘DINE’ apo NUK DINE!?

  6.-Populli,’DI’ qe pas 30 vjetesh kreret e xhihadit ne krye te KALIFATIT nga kalifi Sali,autori i ‘kurbanit’ Edvin,Kurban Basha e deri tek Mulla Omar Like flori e tere xhihadistet kapo banda ne krye te 128 BANDA-‘Parti’ tani POPULLIN-SOVRANIN e perdorin si Lecke,leter higjenike ,’koke palare’ apo bageti sepse nuk besojne me as ne Zot e Perendi por ne ‘ANTIZOTIN’ tek djalli qe nate e dite e PERGOJOJNE se tere VRASJET dhe Zoti thote ‘MOS VRIT’ i kane bere ne emer te ‘allahut’,tere VJEDHJET dhe Zoti thote:’MOS VIDH’ i kane bere ne emer te ‘Allahut’,tere SHPRONESIMET pasurite mbi nen tokesore detin token ajrin e kane bere ne emer te ‘allahut’ nderkohe qe Zoti thote:’MOS DESHIRO GJENE E TJETRIT!?
  Per te gjitha keto KRIM-Mekate ‘DINE’ gje ‘ambasadoret’ e misioneret’ e AmeriQIse dhe BE-Hale qe kane qene ne krah te Kalif Salise,Like Florise qe njeri VRET SHQIPTARE e tjetri i perdhunon te VDEKUR si ‘Koke palare’!?

  EDVIN!
  Po qe se vertet je thjesht ‘besimtar’ e nuk ka asgje te keqe perkundrazi,e aqe me teper po qe se ndihesh ‘MEKATAR’ 30 vjet ne krye te nje vendi tashme drejt shperberjes ne krah te kalif SALISE,Neronit zjarrvenes te ish Shqiperise e Like florise simbol i unitetit JO te popullit ‘koke palare’ po HAJDUTERISE,shumica e Popullit shqiptar mbi 75 perqind perfshi dhe ate 25 perqind qe ka bere sikur ka votuar PS kerkojne PAS 30 Vjetesh:
  -‘Mos e pergojo Zotin vend e pa vend( ne gare me krriminel Saline,Kryehajdut Like florine,e MomnaLike xhadine) se Zoti nje dite do hakmerret me ty’!
  Mos e pergojo Zotin ta thote nje shqiptar LAIK se do vazhdojne te bien termete deri sa ta permbysin kete vend si dikur ‘permbytja biblike’!

  -Mos vazhdo te tallesh me te vraret te vdekurit ‘koke palaret’ e besh estrade me thjeatro kur femijet po vdesin per BUKE-Urije e me nje POPULL 30 VJET
  pa EKONOMI ,pa PRONE ,pa PUNE, pa ATEDHE pa SHQIPERI ndersa ti komunikon me ‘fantazmat e me FEV ZI degjon Zera te pa qena,per arsye te shendetit mendor, sikur je ‘BABAI’ i popullit e ne krye te nje vendi dikur SHQIPERI!

  P.S-‘Mua nuk me intereson se sa besimtar je por sa i BESUAR kjo eshte pyetja qe nje dite Zoti do na beje te gjitherve’! Tragjikisht kete NUK e DINI as ‘JU’ dhe as ‘AMBASADORET’ sepse 30 vjet jeni bashkepunetore ne KRIM!

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit May 22, 12:02

  Alabakeriiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!
  Akoma shpetimin e prisni nga varrmihesit dhe ambasadoret??????????????
  Njesoj si ti kerkosh reformen ne drejtesi nje vrasesi dhe hajduti…ose nje gjel deti te shkoje naten e vitit te RI i ftuar nga dikush per darke ose per diten e iftar Bajramit!
  E ha ate kokerr ulliri gjeli detit imagjino ta haje qiresi i dhive nga Viòidolli,Shtangisti nga Skrapari dhe Edvini qe akoma nuk i jane tretur ngjalat….e qe kur vriteshin femijet ne Gerdec e kockat zbrisnin nga qielli nuk ngushellonte NENAT e mjera po vrasesin Sali,kur vriteshin 4 burra qe kerkonin Muke me 21 Janar Nuk ‘degjonte’ nga veshet kur Krrimineli Sali deklaronte qe ..”Edvini mi solli ne Pusi,ndersa shoku ngjalave,shkaketari, mbasi Edvini i shpuri ne Pusi e Gjahtari serb i kish Vrare i perdhunonte te vdekur si ‘koke palare’!!!!KRIME! KRIME!KRIME SI ISIS!

  Reply to this comment
 4. NOLI May 22, 12:16

  ‘Ne keshtjelle t’atdheut,ne tempull te fese
  Jane shtruar sarafet’pa shpirt e pa bese,
  Tregetojn’ e genjejne,rrembejne e sfrutojne,
  Thon keshtu …8Shqiprine) e mbrojn e shpetojne.

  Shtermberojne kanunet,i marin ne dore
  Dhe shkelqejne ne kish’ e ne fron me kurore
  Vegjelija per ta baterdisen e vriten
  Dhe keshtu parazitet gjakpires po rriten

  Tradhetari dinak,hipokrit e kusar
  Na u ngrit gjer ne kulm dhe u-be kryetar,
  Nene zgjedhen besniket per vdekje lengojne,
  Se mekat dhe mallkim kryengritjen kujtojne

  Çdo i shenjte ideal,òdo shtepi perendije
  Ishte bere dyqan dhe pazar tregetije
  Kush fitonte me teper,ay ishte usta
  Dhe kush nuke plaçkitte ish krejt budalla

  Kur e pa kete zi dhe kete erresire
  Krisht’ i embel u-ndes dhe u-be i veshtire
  Me kamçik e me fshikull e me fshikull sarafet i deboi,
  Dhe nga larot gjakpires atdhen’ shpetoi….

  Reply to this comment
 5. intelektuali May 22, 19:39

  Bukur e keni ilustruar kopertinen o gazeta DITA, por:

  ME KE E KA KUNJIN AMBASADORJA E NERUME KIM?

  sepse:

  Nuk ma mer mendja qe e ka me Gerdallen e Partise se Punes, Sali Berishen qe praktikisht ka “celesat e kashtes ne dore” per te minuar Reformen ne Drejtesi qe t’i shpetoje ndeshkimit nga Drejtesia e munguar, po keshtu ambasadorja e nerume Kim nuk ka mer mendja qe e ka kunjin me Lulzim Bashen sepse e ka kuptuar me kohe qe ish Kamarieri i Enverit ne Rinas eshte nje Kryetar Gjumash dhe i Paafte totalisht, ky dudum i Saliut as dipllomen e Sorosit ne Hollande nuk ke ka mare dot dhe nuk di te vendose dy tulla njera mbi tjetren dhe jo te dale si Bajlozi i Zi dhe te vrase Reformen Amerikane ne Drejtesi.

  PO ME KE E KA KUNJIN ATEHERE AMBASADORJA KERCENUESE KIM?

  Nje llogjike elementare thote se kunjin zonja e nerume Kim e ka me Edi Ramen, sepse si e perzgjedhur nga Presidenti Donald Trump te cilin Edi Rama e anatemoi me liber shpie dhe e poshteroi nga CNN me urdher nga George Sorosi do kohe me pare, pra kjo llogjike elementare qe rrjedh edhe nga lobimi per nje foto me ish Presidentin Barack Obama qe Trumpi do ta fuse tani ne burg per mashtrimet dhe abuzimet e tij, foto per te cilen Edi Rama pagoi 80 mije dollaro, nga kjo llogjike elementare rezulton qe “Delja e Zeze” e zonjes Kim per Reformen ne Drejtesi te jete Edi Rama, analisti Spartak Ngjela pohoi kete version llogjike me gjysem zeri,

  por:

  Edi Rama pikerisht ne kete moment delikat doli si “Gjeli maje Plehut” dhe shkaterroi Teatrin Kombetar, nje Monument Kulture unikal per tironsit por edhe per te gjithe shqyptaret per shume breza me radhe, njesoj si Enveri kur hodhi ne ere Bashkine e Tiranes me dinamit, pa pyetur askend dhe zonja e nerume Kim heshti totalisht dhe nuk beri asnje pronocim per kete krim makaber antikombetar te Edi Rames, nuk tha asnje fjale,

  AS MIRE DHE AS KEQ

  Sic deklaruan shume figura te nerume apo media prestigjoze nga BE-ja dhe Bota.

  Po ta kishte kunjin me Edi Ramen, ambasadorja Kim do te shfrytezonte rastin te sulmonte Kryeministrin Monist dhe Arrogant duke e treguar me gisht si vrastar i Reformes ne Drejtesi, por atehere:

  ME KE E KA KUNJON AMBASADORJA E NERUME KIM?

  Llogjika e ftohte thote se mbetet vetem Ilir Meta, qe po e kalon mandatin pa e ftuar kush nga homologet e tij ne Bote qofte edhe per nje vizite kortezie si President i vendit. Ilir Meta u pa me ze dhe figure te vidhte ryshfetin pushtetar me tefter ne dore dhe i shpetoi Drejtesise me finte enveriste te gruas se Fullan Kusarit qe Vettingu e hodhi ne koshin e plehrave si gjykatese. Ilir Metes FBI i arrestoi sekretarin e tij personal, Almir Rrapo ne Tirane dhe e rasi ne burg federal per krime te renda mafioze ne SHBA, Ilir Meta eshte Presidenti i Turpit dhe i Rezilit qe Edi Rama e hodhi me parashyte enveriste ne karriken e Presidentit per ta patur si ALIBI te gjalle per hajnine e tij makaber me fondet publike, prandaj edhe zonja Kim flet per:

  PAZARE PER TE VRARE DHE EKZEKUTUAR REFORMEN NE DREJTESI

  sepse:

  Per te bere pazare llogjike e thjeshte thote se duhen te pakten dy vete: Shitesi dhe bleresi, shitesi ka mallin dhe bleresi ka parate dhe vetem keshtu behet pazari

  dhe:

  EDI RAMA TANI ESHTE I FRIKESUAR NGA PRESIDENTI I TIJ I PABINDUR

  sepse:

  E di fare mire qe ne pazare mafioze Ilir Meta eshte me dinak dhe me i afte se ai vete.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim