22 mars 2020

March 22, 2020 22:47

22 mars 2020

March 22, 2020 22:47
Komento

10 Komente

 1. A.GRAMSH March 23, 09:15

  ”SI TE JETË E SHKRUAR NGA ALLAHU’? 30 VJET TERRORIZEM,ISIS!

  ”Dhe tash s’po dihet ma kush asht zot e kush njeri.
  Ka ardh nji kohe
  ne te cilen njerezit po kuptohen fare mire
  per me ndertue kullen e Babilonit,-
  dhe ne maje Kulles,ne maje te majes se fronit
  ka me hype njeriu
  dhe ka me thirre:
  Perendi!Ku je?”Migjeni
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes(paravdekjes)
  ”Feja lindi kur kleriku i pare takoi idjotin e pare’!
  ”Feja fillon ku arsyeja mbaron”!
  ”Feja eshte diçka individuale e nuk duhet absolutisht istitucionalizuar”
  ”Zoti,allahu asnjehere qe nga krijesa e tij nuk eshte marre kurre me te KEQEN(edhe kur e keqja e kish emrin krriminel Sali e kryehajdut Like Flori) por vetem ka propoganduar te miren(”..te rahi nder lodra dhe kumbona)!

  Se fundi:
  Nje prift italjan ,don GALLI,nga njerezit me te dashur dhe respektuar te popullit italjan ish partizan ne luften e dute boterore qe luftoi kunder pushtuesit,fashizmit perseriste shpesh:
  ”Mua nuk me intereson te pyes se jeni apo nuk jeni besimtare.Ju pyes nese ini te besueshem.Kjo eshte ajo qe Zoti nje dite do pyese sejcilin nga ne”

  E fundit:
  Jo me larg se sa Dje kreu i shtetit te vatikanit dhe i 3 Miliard besimtareve te krishtere neper Bote ,Papa Françesko nga sheshi ‘San Pietro’ BOSH nuk ju drejtua besimtareve duke ju thene ‘Zoti ju Dhashte’ apo ‘Zoti ju shpettofte’ por:
  ‘Zbatoni rregullat dhe ligjet e shtetit’ per ti shpetuar !epidemise,tragjedise”!

  Epidemi ne kalifatin e Bathores,ish Shqiperi!
  ——————————-
  Perdhunuesit e ‘Koke palareve’ dhe ‘Komandamenteve te Zotit’ 30 vjet ne krye te xhihadit dhe kalifatit me ne krye kalif SALINE dhe mulla Omar allias Like Florine si asnjehere tjeter kane ndermare nje fushate propogandistike terroriste,te bazuar ne ideologjine INTEGRALISTE qe perdor xhihadi ISIS per te strumentalizuar epidemine e radhes ne kete vend pa shtet si epilog i 30 vjeteve tragjedi per ta fshire perrfundimisht nga harta kete vend dikur te quajtur Shqiperi!
  -Kalifi SALI!
  Simboli i se KEQES ne kete vend pa shtet e popull ka qene e vazhdon te jete ashtu si kreret e ISIS perdhunues i ’10 Komandamenteve te Zotit’ sepse ka VRARE shqiptare e Zoti ne nje nga komandamentet thote ‘MOS VRIT’ ,ka vjedhur shqiptaret dhe pronen e tyre dhe Zoti thote ‘MOS VIDH’,si perdhunues i te ’10 Komandamenteve te Zotit’ ka 30 vjet qe perdhunon dhe komandamentin e DYTE te Zotit sepse ka VRARE,ka vjedhur,ka bere terrorrizem ndaj popullit shqipetar e gjenocid duke e PERGOJUAR ate Zoitin n derkohe qe Zoti ne komandamentin e dyte thote ‘MOS ME PERGOJO! Se une nje dite do te hakmerrem ndaj teje’!
  Ky antinjeri e anti Zot edhe pse mbi te rendojne dhjetra vepra penale kunder njerezimit e mijera mekate ndaj Zotit vazhdon dhe ju propogandon shqiptareve te dalin jashte e per inat te Edvinit te behen kamikaze kurban per te ashtu si jane bere 30 vjet me MIJERA shqiptare!

  -Mulla Meta,allias Like Floriri!
  Dje ndersa Papa Françesko kreu i vatikanit kerkonte tere 3 Miliard besimtareve ne Bote te respektojne rregullat e ligjet e shtetit,ky islamiko fondamentalist e xhihadist 30 vjet si PERDHUNUES i shqiptareve edhe te VDEKUR duke i quajtur ‘Koke palare’ ju ben thirrje ‘ndjekesve’ te tij ‘kamikaze’ dhe ‘hajdare’ apo ‘kosovare’ qe jo te zbatojne ligjet dhe rregullat e shtetit te shoqerise lirise e demokracise por :
  ‘Ti luten Allahut’!
  Shqip te mblidhen koke me koke per festen e Sulltan Novruzit soj e sorollop te hane mish e kabuni e te behen kurban,theror si te ishin qingja e kecerr tere femijeri ashtu si 30 vjet ne aGerdec e me mijera e mijera ne tere kete vend 30 vjet te quajtur dikur Shqiperi!

  Eshte pikerisht ky perdhunues i ’10 Komandamenteve’ te Zotit qe ka VRARE dhe Zoti thote ‘MOS VRIT’,qe ka VJEDHUR dhe Zoti thote:’MOS VIDH’qe tere KRIMET dhe tere KORRUPSIONIN e ka bere ne emer te ALLAHUT nderkohe qe Zoti ne komandamentin e dyte thote:’MOS ME PERGOJO!sE UNE NJE DITE DO TE HAKMERREM NDAJ TEJE’!

  Eshte po ky ‘antinjeri’ e anti ‘Zot’ qe per 30 vjet ne krah te kreut te xhihadit kalifit SALI kane shperbere ish shtetin LAIK shqiptar e krijuan kalifatin e Bathores ne mes te Europes,ky antinjeri qe ne mes te Europes propogandon integralizmin e fondamentalizmin islamiko-xhihadist si pasardhes i tere krereve te xhihadit krereve antishqiptare tradhetare Zogiste e Zogolljane qe kane vrare per 100 vjet shqiptare e qe tragjikisht vazhdojne te terrorrizojne nje popull 30 vjet pasardshesit e Ahmetave(Zogollit),Xhaferave8Deves),,Rexhepave(Mitrovices9,Xhelaleve8Staraveckes9,Hysninjve(Demave9,Osmaneve,Seitave,Esateve,Halilave,Arifave qe dikur te armatosur deri ne dhembe terrorrizonin vrisnin e vritni SHQIPTARE ne krah te pushtuesve si TRADHETARE e me ushteri ne strukturuara ne ‘divizionin me SS me emerin e heroit Kombetar Skenderbeu e me regjimentin ‘Kosova’ sot e 30 vjet pasardhesit e tyre KRERET E XHIHADIT KALIFI sali DHE mULLA oMAR lIKE fLORI PO TERRORRIZOJNE Me Tritol e Molotov po shuajne nje popull e po djegin tere nje ish Shqiperi tashme shkrumb e Hi ku ne vend te grurit mbillet vetem ‘Koronavirus’ dhe Epidemi!
  I vetemi ndryshim me bandat e strukturat krriminale antishqiptare nuk jane me ne njesi paramilitaresh te quajtura dikur ‘divizioni’ ‘SS’ Skenderbeu apo regjimenti Kosova qe drejtonte Xhafer Deva per te vrare shqiptare e me von Bujar Bukoshet po quhet6 ‘Divizioni ‘Hajdari me terrorriste kamikaze te ISIS qe sterviten me metoda te ISIS e me istruktore te ISIS apo Imame ne JALE!

  Eshte po ky Mulla Omar qe ndersa tere kreret istitucionet e shteteve per rreth perfshi Italine ku punojne e jetojne mbi 500 Mije shqiptare po luftoni armikun e pa dukshem KORONAVIRUS e po benin tyhirrrje per ‘Distancim Social’ ky xhihadist antishqiptar mblidhte TURMEN me porosi te kalift aSALI ne mes te kryeqytetit te Bathores per te krijuar kushtet si ne PARAJSE ‘koronavirusit’ per te bere kurban Shqiptare!

  Xhihadistja MonaLike!
  A ka me propogante krriminale e terrorrizem mediatik mbeshtetur ne ideologjine INTEGRALISTE te ISIS se sa ne kete EPIDEMI prolog i 30 vjet TRAGJEDI nje trushpelare perdhunuese e ’10 Komandamenteve te Zotit’ per 30 vjet tu beje thirrje ‘Koke palareve’ e tu thote:”Jemi ne duar te allahut!Ti lutemi Nene Terezes te na shpetoje’!
  A ka thirrje me krriminale se sa kaqe ti behet nje populli mes katerrugeve te VRARE te VJEDHUR te SHPRONESUAR pa PRONE pa PUNE,pa SIGURI,pa KUFIJ nga shkaketaret dhe kreret e xhihadit Kalifi SALI dhe Like Floiri e ti lesh ne meshiren e Fatit!
  Pse nuk arrestohet kjo krriminele qe si perdhunuese e ’10 Komandamenteve te Zotit’ uper inat te Edvinit i thote delni jashte se ini ne ‘doren e Allahut’ vrituni e tu shuaje epidemija qe si kamikaze te beheni kurban per ne njesoj si propogandon ISIS!

  Pse nuk arrestohen si ne kohe lufte e te gjykohen apo edhe pa gjyq te denohen ish ‘Çunat e bllokut’ te vjeter e te rinj te perfaqesuar nga ideologe te ISIS,minoritari çoban e antishqiptari i inkriminuar LUBONJA qe nuk propogandon si tere inteligjenca boterore luften kunder EPIDEMISE qe po zhduk popuj e po i vjen fundi ish Shqiperise por u kerkon shqiptareve te ngelur 30 vjet pa BUKE e kocke e lekure te dalin jashte e te behen KAMIKAZE ne emer te allahut Likes Salise sulltan Novruzit e baba Fetaut per inat te EDVINIT!

  Si mund te arrije nje MJEK shkencetar,intelektual qe ne gjendje te renduar psiqike te nxjere nga goja shprehje llahtar para nje turme njerezish me BISHT kur thote:
  ”Po nuk ndenjet ne shtepi ne karantine s’kam ò’far tu them ‘Zoti u shpettofte’! Kush Zot ai qe ka ‘shpetuar’ femijet e Gerdecit qe ua hidhte kockat ne ajer femija bastard i kalif Salise Xen ‘sypeshkaqeni’ vrases si tere bastardet e tere Medise e Fullhanerise apo mijera femijeve qe ka shpene ne kasapanat e ISIS kalif Salija Vasilet,Kaq Islamet per pjese kembimi organesh per te huajit!?

  Zogisti anadollak EDVIN!
  Thuhet se injoranca eshte me e rrezikeshme edhe se sa bomba atomike edhe sa sa ADM-Armet e Demtimit ne Mase’!
  Thuhet gjithashtu dhe eshte mese e vertete se:
  ”Frika qe nuk mbahet nen kontroll kthehet ne semundje psiqike dhe eshte shume me e rrezikeshme se òfardolloj semundjeve perfshi dhe epidemive dhe tere semundjeve TERMINALE!

  Nuk do ja lejoja vehtes si shqiptar ne kohe tragjedish e epidemisje te merem me ‘kryeministrin’ dhe jo me armikun e perbashket KORONAVIRUS ,aqe me teper ne nje vend mes katerrugesh pa shtet e pa asnje pushte e qeverri por per te NDIHMUAR e jo deligjimituar duhet te te them ate qe duhet te ta thone 99 perqind e shqiptareve pas 30 vjetesh:

  ‘Kurohu! O per injorancen ose per friken’!
  Ti ashtu si tyere kjo GLASE politike sa krriminale dhe antishqiptare mund te mos jesh i inkriminuar e korruptuar por nuk vihet fare ne diskutim nje gje:
  Nuk je ne gjendje ne keto 30 vjert te dallosh fjalen ‘Zhvillim’ nga fjala ‘progres’ e fjalen ‘Mjerim’ kerkon ta shesesh shqiptareve si ‘Zhvillim ‘ dhe kjo do gjykohet pas lufte per te gjithe ju si KRIM!

  Une nuk lus Zotin jo vetem se nuk besoj ne te ”Por e shoh se asht kot se kotit me mendue mbi nje idhull qe nuk pergjegj’ as per ty e as perkerkend perfshi vehtes sime e aqe me teper Krishtin dhe Muhametin por kerkoj si shqiptar si zgjedhes si atedhetar qe tedhe ti bashke me tere ate mender Qeverri te QEVERRISNI vendin ne kete tragjedi e mos lusni Allahun e aqe me teper MOS E PERGOJONI Zotin se kush me shume e kush me pake ini te gjithe PERDHUNUES te ’10 Komandamenteve te tij’!

  Kurohu,se kemi nevoje per ty te jesh ne krye te qeverrise per te na qeverrisur jo per te na u LUTUR nga mengjezi ne darke te zbatojme LIGJIN e aqe me teper te pergojosh edhe Zotin edhe Krishtin dhe Muhametin si te ishin ‘gogol’ per besimtaret e shoket e tu si ‘Çuna TirONE’!

  Kuro edhe friken dhe injorancen bashke me tere ‘socialSSalistet’ qe te rrethojne e nate e dite gjej burimet financiare MILIARDAT e vjedhura e depozituar ne tere bankat e Botes nga kreret e xhihadit qe ti SIGUROSH materjalisht SHQIPTARET per sistuatat me te veshtira me BUKE-VENTILATORE-MASKA-Higjene Sanitare-Distance te rrepte sociale e armen SAPUN !
  Kuro friken dhe injorancen qe mos pergojosh nate e dite ‘Zotin’ e te nxjeresh nga frika dhe injoranca shprehje:
  ”Lavdi Zotit numuri i te prekurve u rrit brenda parashikimit dhe do te rritet edhe me shume kete jave”!?

  Po ke nderment te mos qeverrisesh e meresh me Zotin beju thirrje tere parardhesve te tu,kalif Salkise,Shokut te ngjalave Like Florise e tere njerezve me bisht ndjekesve MonaLikeve e tere alabakerise e shkoni mbylluni ne xhamine e Ethem Beut dhe kishen e Janulles qe 30 vjet ju thithin gjakun dhe OKSIGJENIN shqiptareve dhe femijeve pa BUKE duke i blere vete edhe FLEBOT dhe bombolat e OKSIGHJENIT!

  Po qe se veret ini ‘besimtare’ e jo perdhunues te ’10 Komandamenteve’ te Zotit mos u beni thirrje shqiptareve si ‘koke palare’ te dalin apo mos dalin rrugeve si rrugaçe se ju hiqen lirite po bejuni thirrje te shkojne te ngujohen te gjithe ne XHAMITE dhe kishat me shume se sa besimtare dhe atje te presin me gezim ‘koronavirusin’ si Nishanet kur shkojne ne Meke e te sakrifikojne behen theror kamikaze ashtu si vetesakrifikojne mbi 100 SUORA ne Itali me koronavirus brenda ne Manastire!
  Ku e pret ‘koronavirusin’ xhihadistja Monika Kryemadhi dhe tere ‘VRIMAT’ dhe SHQINAT ne rruge,ne xhami apo ne gjhirizin e Lalesit ku me ‘koronavirusin’ bejne ORGJI!

  P.S Xhamijat dhe kishat madheshtore nder vende
  te mjerueme..
  Kumbanoret dhe minaret e nalta mbi shtepija tona
  perdhecke…
  Zani i hoxhes dhe i priftit ne nji kange te
  degjenerueme…
  O pikture e vjeter nje mije vjeçe!”Migjeni

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH March 23, 09:34

  ”SI TE JETË E SHKRUAR NGA ALLAHU’? 30 VJET TERRORIZEM,ISIS!

  ”Dhe tash s’po dihet ma kush asht zot e kush njeri.
  Ka ardh nji kohe
  ne te cilen njerezit po kuptohen fare mire
  per me ndertue kullen e Babilonit,-
  dhe ne maje Kulles,ne maje te majes se fronit
  ka me hype njeriu
  dhe ka me thirre:
  Perendi!Ku je?”Migjeni
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes(paravdekjes)
  ”Feja lindi kur kleriku i pare takoi idjotin e pare’!
  ”Feja fillon ku arsyeja mbaron”!
  ”Feja eshte diçka individuale e nuk duhet absolutisht istitucionalizuar”
  ”Zoti,allahu asnjehere qe nga krijesa e tij nuk eshte marre kurre me te KEQEN(edhe kur e keqja e kish emrin krriminel Sali e kryehajdut Like Flori) por vetem ka propoganduar te miren(”..te rahi nder lodra dhe kumbona”)!

  Se fundi:
  Nje prift italjan ,don GALLI,nga njerezit me te dashur dhe respektuar te popullit italjan ish partizan ne luften e dute boterore qe luftoi kunder pushtuesit,fashizmit perseriste shpesh:
  ”Mua nuk me intereson te pyes se jeni apo nuk jeni besimtare.Ju pyes nese ini te besueshem.Kjo eshte ajo qe Zoti nje dite do pyese sejcilin nga ne”

  E fundit:
  Jo me larg se sa Dje kreu i shtetit te vatikanit dhe i 3 Miliard besimtareve te krishtere neper Bote ,Papa Françesko nga sheshi ‘San Pietro’ BOSH nuk ju drejtua besimtareve duke ju thene ‘Zoti ju Dhashte’ apo ‘Zoti ju shpettofte’ por:
  ‘Zbatoni rregullat dhe ligjet e shtetit’ per ti shpetuar epidemise,tragjedise”!

  Epidemi ne kalifatin e Bathores,ish Shqiperi!
  ——————————-
  Perdhunuesit e ‘Koke palareve’ dhe ’10 Komandamenteve te Zotit’ 30 vjet ne krye te xhihadit dhe kalifatit me ne krye kalif SALINE dhe mulla Omar allias Like Florine si asnjehere tjeter kane ndermare nje fushate propogandistike terroriste,te bazuar ne ideologjine INTEGRALISTE qe perdor xhihadi ISIS per te strumentalizuar epidemine e radhes ne kete vend pa shtet si epilog i 30 vjeteve tragjedi per ta fshire perrfundimisht nga harta kete vend dikur te quajtur Shqiperi!
  -Kalifi SALI!
  Simboli i se KEQES ne kete vend pa shtet e popull ka qene e vazhdon te jete ashtu si tere kreret e ISIS perdhunues i ’10 Komandamenteve te Zotit’ sepse ka VRARE shqiptare e Zoti ne nje nga komandamentet thote ‘MOS VRIT’ ,ka vjedhur shqiptaret dhe pronen e tyre dhe Zoti thote ‘MOS VIDH’!Sii perdhunues i te ’10 Komandamenteve te Zotit’ ka 30 vjet qe perdhunon dhe komandamentin e DYTE te Zotit sepse ka VRARE,ka vjedhur,ka bere terrorrizem ndaj popullit shqipetar e gjenocid duke e PERGOJUAR ate Zoitin nderkohe qe Zoti ne komandamentin e dyte thote ‘MOS ME PERGOJO! Se une nje dite do te hakmerrem ndaj teje’!
  Ky antinjeri e anti Zot edhe pse mbi te rendojne dhjetra vepra penale kunder njerezimit e mijera mekate ndaj Zotit vazhdon dhe ju propogandon shqiptareve te dalin jashte e per inat te Edvinit te behen kamikaze kurban per te ashtu si jane bere 30 vjet me MIJERA shqiptare!

  -Mulla Meta,allias Like Floriri!
  Dje ndersa Papa Françesko kreu i vatikanit kerkonte tere 3 Miliard besimtareve ne Bote te respektojne rregullat e ligjet e shtetit,ky islamiko fondamentalist e xhihadist 30 vjet si PERDHUNUES i shqiptareve edhe te VDEKUR duke i quajtur ‘Koke palare’ ju ben thirrje ‘ndjekesve’ te tij ‘kamikaze’ dhe ‘hajdare’ apo ‘kosovare’ qe jo te zbatojne ligjet dhe rregullat e shtetit te shoqerise lirise e demokracise por :
  ‘Ti luten Allahut’!
  Shqip te mblidhen koke me koke per festen e Sulltan Novruzit soj e sorollop te hane mish e kabuni e te behen kurban,theror si te ishin qingja e kecerr tere femijeri ashtu si 30 vjet ne Gerdec e me mijera e mijera ne tere kete vend 30 vjet te quajtur dikur Shqiperi!

  Eshte pikerisht ky perdhunues i ’10 Komandamenteve’ te Zotit qe ka VRARE dhe Zoti thote ‘MOS VRIT’,qe ka VJEDHUR dhe Zoti thote:’MOS VIDH’qe tere KRIMET dhe tere KORRUPSIONIN e ka bere ne emer te ALLAHUT nderkohe qe Zoti ne komandamentin e dyte thote:’MOS ME PERGOJO!SE UNE NJE DITE DO TE HAKMERREM NDAJ TEJE’!

  Eshte po ky ‘antinjeri’ e anti ‘Zot’ qe per 30 vjet ne krah te kreut te xhihadit kalifit SALI kane shperbere ish shtetin LAIK shqiptar e krijuan kalifatin e Bathores ne mes te Europes,ky antinjeri qe ne mes te Europes propogandon integralizmin e fondamentalizmin islamiko-xhihadist si pasardhes i tere krereve te xhihadit krereve antishqiptare tradhetare Zogiste e Zogolljane qe kane vrare per 100 vjet shqiptare e qe tragjikisht vazhdojne te terrorrizojne nje popull 30 vjet pasardshesit e Ahmetave(Zogollit),Xhaferave(Deves),,Rexhepave(Mitrovices),Xhelaleve(Staraveckes),Hysninjve(Demave),Osmaneve,Seitave,Esateve,Halilave,Arifave qe dikur te armatosur deri ne dhembe terrorrizonin vrisnin e vritni SHQIPTARE ne krah te pushtuesve si TRADHETARE e me ushteri ne strukturuara ne ‘divizionin me SS me emerin e heroit Kombetar Skenderbeu e me regjimentin ‘Kosova’ sot e 30 vjet pasardhesit e tyre kreret e xhihadit,kalifi SALI dhe Mulla Omar,allias Like Flori po TERRORRIZOJNE Me Tritol e Molotov po shuajne nje popull e po djegin tere nje ish Shqiperi tashme shkrumb e Hi ku ne vend te grurit mbillet vetem ‘Koronavirus’ dhe Epidemi!
  I vetemi ndryshim me bandat e strukturat krriminale antishqiptare nuk jane me ne njesi paramilitaresh te quajtura dikur ‘divizioni’ ‘SS’ Skenderbeu apo regjimenti ‘Kosova’ qe e drejtonte Xhafer Deva per te vrare shqiptare e me von Bujar Bukoshet po quhet ‘Divizioni ‘Hajdari me terrorriste kamikaze te ISIS qe sterviten me metoda te ISIS e me istruktore te ISIS apo Imame ne JALE!

  Eshte po ky Mulla Omar qe ndersa tere kreret istitucionet e shteteve per rreth perfshi Italine ku punojne e jetojne mbi 500 Mije shqiptare po luftoni armikun e pa dukshem KORONAVIRUS e po benin thirrrje per ‘Distancim Social’ ky xhihadist antishqiptar mblidhte TURMEN me porosi te kalift SALI ne mes te kryeqytetit te Bathores per te krijuar kushtet si ne PARAJSE ‘koronavirusit’ per te bere kurban Shqiptare!

  Xhihadistja MonaLike!
  A ka me propogante krriminale e terrorrizem mediatik mbeshtetur ne ideologjine INTEGRALISTE te ISIS se sa ne kete EPIDEMI prolog i 30 vjet TRAGJEDI nje trushpelare perdhunuese e ’10 Komandamenteve te Zotit’ per 30 vjet tu beje thirrje ‘Koke palareve’ e tu thote:
  ”Jemi ne duar te allahut!Ti lutemi Nene Terezes te na shpetoje’! Po 30 vjet ne duar te kujt kemi qene!??
  A ka thirrje me krriminale se sa kaqe ti behet nje populli mes katerrugeve te VRARE te VJEDHUR te SHPRONESUAR pa PRONE pa PUNE,pa SIGURI,pa KUFIJ nga shkaketaret dhe kreret e xhihadit Kalifi SALI dhe Like Floiri e ti lesh ne meshiren e Fatit!
  Pse nuk arrestohet kjo krriminele qe si perdhunuese e ’10 Komandamenteve te Zotit’ pas 30 vjetesh,per inat te Edvinit i thote delni jashte se ini ne ‘doren e Allahut’ vrituni e tu shuaje epidemija qe si kamikaze te beheni kurban per ne njesoj si propogandon ISIS!

  Pse nuk arrestohen si ne kohe lufte e te gjykohen apo edhe pa gjyq te denohen ish ‘Çunat e bllokut’ te vjeter e te rinj te perfaqesuar nga ideologe te ISIS,minoritari çoban e antishqiptari i inkriminuar LUBONJA qe nuk propogandon si tere inteligjenca boterore luften kunder EPIDEMISE qe po zhduk popuj e po i vjen fundi ish Shqiperise por u kerkon shqiptareve te ngelur 30 vjet pa BUKE e kocke e lekure te dalin jashte e te behen KAMIKAZE ne emer te allahut Likes Salise sulltan Novruzit e baba Fetaut per inat te EDVINIT!

  Si mund te arrije nje MJEK shkencetar,intelektual qe ne gjendje te renduar psiqike te nxjere nga goja shprehje llahtar para nje turme njerezish me BISHT kur thote:
  ”Po nuk ndenjet ne shtepi ne karantine s’kam ç’far tu them ‘Zoti u shpettofte’! Kush Zot ai qe ka ‘shpetuar’ femijet e Gerdecit qe ua hidhte kockat ne ajer femija bastard i kalif Salise Xen ‘sypeshkaqeni’ vrases si tere bastardet e tere Medise e Fullhanerise apo mijera femijeve qe ka shpene ne kasapanat e ISIS kalif Salija Vasilet,Kaq Islamet per pjese kembimi organesh per te huajit!?

  Zogisti anadollak EDVIN!
  Thuhet se injoranca eshte me e rrezikeshme edhe se sa bomba atomike edhe sa sa ADM-Armet e Demtimit ne Mase’!
  Thuhet gjithashtu dhe eshte mese e vertete se:
  ”Frika qe nuk mbahet nen kontroll kthehet ne semundje psiqike dhe eshte shume me e rrezikeshme se çfardolloj semundjeve perfshi dhe epidemive dhe tere semundjeve TERMINALE!

  Nuk do ja lejoja vehtes si shqiptar ne kohe tragjedish e epidemisje te merem me ‘kryeministrin’ dhe jo me armikun e perbashket KORONAVIRUS ,aqe me teper ne nje vend mes katerrugesh pa shtet e pa asnje pushte e qeverri por per te NDIHMUAR e jo deligjimituar duhet te te them ate qe duhet te ta thone 99 perqind e shqiptareve pas 30 vjetesh:

  ‘Kurohu! O per injorancen ose per friken’!
  Ti ashtu si tere kjo GLASE politike sa krriminale dhe antishqiptare mund te mos jesh i inkriminuar e korruptuar por nuk vihet fare ne diskutim nje gje:
  Nuk je ne gjendje ne keto 30 vjert te dallosh fjalen ‘Zhvillim’ nga fjala ‘progres’ e fjalen ‘Mjerim’ kerkon ta shesesh shqiptareve si ‘Zhvillim ‘ dhe kjo do gjykohet pas lufte per te gjithe ju si KRIM!

  Une nuk lus Zotin jo vetem se nuk besoj ne te ”Por e shoh se asht kot se kotit me mendue mbi nje idhull qe nuk pergjegj’ as per ty e as perkerkend perfshi vehtes sime e aqe me teper Krishtin dhe Muhametin por kerkoj si shqiptar si zgjedhes si atedhetar qe edhe ti bashke me tere ate mender Qeverri te QEVERRISNI vendin ne kete tragjedi e mos lusni Allahun e aqe me teper MOS E PERGOJONI Zotin se kush me shume e kush me pake ini te gjithe PERDHUNUES te ’10 Komandamenteve te tij’!

  Kurohu,se kemi nevoje per ty te jesh ne krye te qeverrise per te na qeverrisur jo per te na u LUTUR nga mengjezi ne darke te zbatojme LIGJIN e aqe me teper te pergojosh edhe Zotin edhe Krishtin dhe Muhametin si te ishin ‘gogol’ per besimtaret e shoket e tu si ‘Çuna TirONE’!

  Kuro edhe friken dhe injorancen bashke me tere ‘socialSSalistet’ qe te rrethojne e nate e dite gjej burimet financiare MILIARDAT e vjedhura e depozituar ne tere bankat e Botes nga kreret e xhihadit qe ti SIGUROSH materjalisht SHQIPTARET per sistuatat me te veshtira me BUKE-VENTILATORE-MASKA-Higjene Sanitare-Distance te rrepte sociale e armen SAPUN !
  Kuro friken dhe injorancen qe mos pergojosh nate e dite ‘Zotin’ e te nxjeresh nga frika dhe injoranca shprehje:
  ”Lavdi Zotit numuri i te prekurve u rrit brenda parashikimit dhe do te rritet edhe me shume kete jave”!?

  Po ke nderment te mos qeverrisesh e meresh me Zotin beju thirrje tere parardhesve te tu,kalif Salise,Shokut te ngjalave Like Florise e tere njerezve me bisht ndjekesve MonaLikeve e tere alabakerise e shkoni mbylluni ne xhamine e Ethem Beut dhe kishen e Janulles qe 30 vjet ju thithin gjakun dhe OKSIGJENIN shqiptareve dhe femijeve pa BUKE duke i blere vete edhe FLEBOT dhe bombolat e OKSIGHJENIT!

  Po qe se veret ini ‘besimtare’ e jo perdhunues te ’10 Komandamenteve’ te Zotit mos u beni thirrje shqiptareve si ‘koke palare’ te dalin apo mos dalin rrugeve si rrugaçe se ju hiqen lirite po bejuni thirrje te shkojne te ngujohen te gjithe ne XHAMITE dhe kishat me shume se sa besimtare dhe atje te presin me gezim ‘koronavirusin’ si Nishanet kur shkojne ne Meke e te sakrifikojne behen theror kamikaze ashtu si vetesakrifikojne mbi 100 SUORA ne Itali me koronavirus brenda ne Manastire!
  Ku e pret ‘koronavirusin’ xhihadistja Monika Kryemadhi dhe tere ‘VRIMAT’ dhe SHQINAT ne rruge,ne xhami apo ne gjhirizin e Lalesit ku me ‘koronavirusin’ bejne ORGJI!

  P.S Xhamijat dhe kishat madheshtore nder vende
  te mjerueme..
  Kumbanoret dhe minaret e nalta mbi shtepija tona
  perdhecke…
  Zani i hoxhes dhe i priftit ne nji kange te
  degjenerueme…
  O pikture e vjeter nje mije vjeçe!”Migjeni

  Reply to this comment
 3. gjaku i te reneve March 23, 09:47

  Krime kundernjerezimit do te thote gjenocid,shpronesim,vrasje vjedhje permbysje shteti gjenocid perzenje nga trojet e te pareve ,skllaverim perdhunim,therje per organe tregetim si mish i bardhe,.prostitucion,ngujim hakmarrje,vrasje me pagese varrim òvarrimeme rite sataniste perdhunim varresh permbysje historise,mohim i se shkuares,shkelje gjakut te te reneve nderim i krrimineleve per motive fetare politike kulturore raciale.,…

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit March 23, 09:54

  U eshte bere trushpelarje dhe jane pend e miliardave qe u ka afruar nga jashte….qe te gjithe e kerkojne shpetimin nga allahu ose jane kaqe krriminela sa kerkojne te bejne ortak allahun per krimet qe kane bere dhe ne kete epidemi po vdiqen shume do thone ish e shkruar nga allahu,po diqen pak do thone folem me allahun dhe na ndihmoj po vdiqen as shume e as pak si milingonat bejne sikur do zihen kush foli me shume me allahun e ke degjoi me shume allkahu….Prinderit tane brez pas brezi koke palare kurbane….

  Reply to this comment
 5. NOLI March 23, 10:04

  Sulltani dhe kabineti
  (vijon)
  Jua nisa historine
  Dhe ju solla prokopine,
  Le pas meje dinasti
  Per vazhdim e per lavdi.

  Shkruaj ti o bash -qatip
  Shkruaj mpreht’ e me tertip
  Lidhi llomotit e mija
  Shkrepi neser tek Xhamija

  Ty Abdull-Jezit Sersem
  Ty te bera Sadrazem
  Nxir nga burgu çdo rrezil,
  çdo kusar e çdo katil

  Ty, Abdyl-XhahilNefer,
  Ty te bera Serasqer,
  Bjeru armiqve,shuaji
  Thyeji dhe bluaji,

  Ti Halim qe s’di kemndim,
  Je vezir per arsim,
  Mbylli shkollat se na nxine
  Me kalem e tradhesine.

  Kete urdher çpalle me vrap
  Liber ti Laik mos hap
  M’ungjillin dhe Kurtanin
  Meret Prifti me Imamin..(vijon)

  Reply to this comment
 6. Pashko Vaso March 23, 10:11

  …Priftnit dhe hoxhet ju kan hutue,
  Per me ju damun,me ju vorfnue1

  Çoniu shqiptare prej gjumit çoniu,
  Te gjith si vllazen n’nji fe shterngoniu
  E mos shikoni kisha e xhamija,
  Feja e shqyptarit asht shqyptarija…

  Reply to this comment
 7. NOLI March 23, 10:18

  Ne Keshtjelle te atdheut,ne tempull te fese
  Jane shtruar sarafet’ pa shpirt e pa bese
  Tregetojn’ e genjejne,rrembejne e sfrutojne
  Thon ashtu ..(Shqierine) e mbrojm shpetojme

  Shtermberojne kanunet,i marin ne dore
  Dhe shkelqejne ne Kish’ e ne fron me kurore,
  Vegjelija per ta batewrdisen e vriten
  Dhe keshtu parazitet,gjak pires po rriten..

  Reply to this comment
 8. ÇAJUPI March 23, 10:23

  SI UNGJILLI DHE KURANI
  NUKË NA DIHETË FUNDI
  ME QIEJT MOS U MBANI
  SE NUK MBAHENË GJEKUNDI

  Reply to this comment
 9. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha March 23, 12:59

  Thenje prostitutash ::::::
  a)’Kemi folur me allahun dhe do na ndihmoje te heqim Rame.Po pergtatitemi nate e dite e stervitemi ne Jale..M.Kryemadhi

  b)”Se ç’eshte nje gje qe te hyn ne tru dhe ne trup dhe e ndryshon ate”(Te qifsha trurin,ose vete hyri e vete dolli ju mor mendja edhe volli”!!!!

  C)Asgje nuk ndodh pa lejen e allahut eshte e shkruar ne kuranӂilieta Xhilago

  Reply to this comment
 10. Romak March 23, 13:14

  ajo maska ne kopertine nuk eshte e gomarit, por e kalit o gomere

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim