22 prill 2018

April 22, 2018 02:00 Updated

22 prill 2018

April 22, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. ETHEM April 22, 07:49

  ENDE PA E LEXUAR ANALIZEN E V.MALAJ NE D I T A,PO JAP MENDIMET E MIA.ATO QE SHKRUHEN QENDROJNE TE GJITHA.SALIU ME SE SHUMTI KA FRIKE NGA KRIMET QE KA BERE NE 25 VJET.
  1.VRASJET E 4 VETAVE NE SHKODER I ORKESTROI AI SIPAS PARIMIT TE UDB:”VRIT NJE NGA TE TUT DHE HIDHJA FAIN KUNDERSHTARIT QE TE MARRESH PUSHTETIN..”
  2.VRASJEN E A.HAJDARIT E ORGANIZOJ PO AI DHE TE VDEKUR E ÇOJ TE ZYRA E NANOS PER TE MARR PUSHTETIN.DHE ME GRUSHT SHTETI E MORI.POR E NDALI SHBA.
  3.VRASJET NE TROPOJ SIDOMOS TE FAMILJES HAKLAJ TE MBI 140 VETVE…E TERBON ATE.
  4.VRASJET E MBI 6000 VETVE QE NGA 2 PRILLI 1991 E DERI TE SOKOL OLLDASHI JANE KRIME TE RENDA TE PA NDESHKUARA.NE ‘97,98 DUHEJ ARRESTUAR SALIU POR NUK DESHI SHBA+BE…PSE….SE DESTABILIZOHEJ VENDI.KJO MARRZI EKSISTON AKOMA.NDAJ SALIU KAKARIS SI KARAGJOZ E NUK JA BEN SYEI TERR NGA KURKUSH.
  6.SE DREJTESIA TE NE ESHTE NJE “0” E MADHE,PASI ESHTE EMERUAR NGA SALIU ME KURSIN E PLEPAVE.EDHE K/PREKURORJA MARKU NESE ESHTE E AFTE…AJO NUK KA KELLQE TE FIRMOSI ARRESTIMIN E SALIUT…EDHE NESE FIRMOS ARRESTIMIN…NUK KA GJYQSOR TE AFTE.NDAJ DUHET NJE TRUP PREKURORESH E GJGQSORESH TE JASHTEM AMERIKAN OSE GJERMAN,NDRYSHE KY VEND NUK BEHET.
  7.SALIU NUK ESHTE I SIGURT PER FAMILJEN E TIJ.SEPSE EDHE LULI NUK PO E KNAQ ME PROTESTA DESTRUKTIVE PER TE MARR PUSHTETIN ME DHUNE,NDONSE I KA QENDRUAR MBI KOKE QE NGA VITI 2013,PASI LILI EDHE NE TUALET NUK SHKON PA LEJEN E SALIUT.DHE PD SOT ESHTE E PERÇARE DHE NUK QUHET OPOZIT POR NJE B A N D E HAJDUTESH E VRASTARESH QE DRREJTOHET NGA UDB+KGB TE CILET LOBOHEN NGA LULI PER PERMBYSJEN E PUSHTETIT TE MAJT NE SHQIPERI.

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH April 22, 11:23

  2018-TA?PAK DRITE?
  Duhet bere test per DNA de test psikopatologjik per tere ‘salisjanet’ dhe ‘hajdaret’ xhihadistet ,fevzinjte dhe zagaret !
  ————
  Pak drite!Qe ta marin vesh tere ‘kokepalaret’ se pas 28 vjet ne ‘lufte’ me mullinjte e eres se kAmunistave duhen thirrur urgjent organizatat e mjekesise Boterore e shoqatat e mjekeve pa kufij se nder 3 MILION njerez sa kane ngelur me DNA shqipetare dhe sa u ka ndryshuar kodi GJENETIK dhe ketu behet fjale per rreth 1/3 e tyre apo per 300.000 veta inkuadruar me teper se nje çerek shekulli ne divizionin ‘HAJDARI’ si dikur ne divizionin famekeq ‘SS’ qe mbante tragjikisht emerin e heroit kombetar Skenderbeu !

  Pak drite !Qe ta marre vesh Bota mbare se 1/3 e qenjeve jo njerezore qe jetojne tashme ne kete vend nuk jane me as me zemer as me tru e as me KOD GJENETIK -SHQIPETARE dhe ketu hyjne jo vetem ‘salisjane’ e metiste,socialSSaliste e xhihadiste por dhe nishane ,fevzinj e zagare ,koloboracioniste e agjente ne sherbim te padroneve jashte qe per 28 vjet ne emer te ‘LUFTES’ kunder mollinjve me ere te kAmunizmit shkaterruan nga themelet ish shtetin shqipetar,shkaterruan bazen ekonomike te ish shtetit shqipetar vodhen plaçkiten e shiten tere PASURITE natyrore e materjale mbi e nentokesore te kombit e popullit shqipetar perfshi kapitalet strategjike dhe ish Shqiperine e lane ‘Toke te djegur’ pa te ardhme thjesht shprehje gjeografike ndersa SHQIPETARET shumica ajka e shqipetarizmes e gjak e kod gjenetik shqipetari ka ngelur rrugeve te Botes si dikur izraelitet ne shkretetire po shume me KEQ se u mungon edhe ‘profeti’ izraelit YOSHUA-JOZEF-KRISHTI zevendesuar tek ne nga Kalif Neron Salija me kreret e xhihadit qe e ndjekin nga pas e Xhuda Like florija qe perdhunon te vraret e Kalif salise te vdekur duke i konsideruar ‘koke palare vetem e vetem se duan BUKE dhe jane SHQIPETARE!

  Pak drite ! Qe ta marre vesh Bota mbare se ne kete vend tani kane ngelur pas luftes 28 vjet kunder mullinjve me ere te kAmunizmit me shume hajdare zagare salisjane fevzinj metiste socialSSaliste qe nuk jame me as GJENETIKISHT SHQIPETARE se kane nderruar ‘kodin gjenetik’ nepermjet PARASE dhe jane te shperndare si sekte fondamentaliste krriminale fondamentaliste e fetare ne 128 banda parti!
  Sa nga lloj rrace xhihadistesh e kamikaze qe 28 vjet ne ‘lufte’ kunder mullinjve me ere te kAmunizmit duke vrare njeri tjetrin e nuk u kap gjalle e as u vra e zu rob ndonje ‘KAMUNIST’ sot jane ne gjendje NORMALE e mund te trajtohen si QENJE-Humane e tu pergjigjen pyetjeve qe kane te bejne me fjalen ‘komunist’ e tog fjaleshat fantazma ‘regjim kAmunist’ ,’diktature kAmuniste’,’Sistem kAmunist’!?

  Pak drite!Qe pas 28 vjetesh ta marre vesh Bota mbare se ne kete vend eshte zbatuar teorija darviniane e evolucionit KOKE POSHTE e vertetuar se prapthi ku ‘Jo vetem puna e ktheu majmunin ne njeri e i zhduku bishtin’ po pa punesija 28 vjet e ‘lufta donkishoteste me mullinjte e kAmunizmit i ktheu salisjanet e nishanet vefzinjte xhihadistet e zagaret e ish bllokut te vjeter e te ri si te PA PUNE qe dine vetem te VJEDHIN-HANE-DHJESIN ne njerez me BISHT!

  P.S-Kush eshte ne gjendje nga kjo rrace ekstraterestesh e xhihadistesh pas 28 vjetesh tu pergjigjet pyetjeve per tu bere test psiko-patologjik :
  -Kush jane kAmuniste pas 28 vjetesh lufte ,kalif Salija qe mori rolin e donkishotit apo nipi i shokut Hysni krau i djathte i Enver Hoxhes qe mori flamurin e propogandes se kesaj lufte me tere ish femijet bastarde te ish bllokut Nanot.pollot,kapot,Lubonjat,Blushat,Ngjelat,Neshot Fugat ,Pashkot e tere alabakerija!?
  -Kush i beri tere ‘krimet’ me ‘mijera’ njerez te vrare po pa ASNJE EMER’ te dale ne periudhen 40 vjet para ’90 i beri gjyshi i Ermal Hoxhes qe po kalbet ne Burg apo i ka bere Gjyshi Andi Bushatit bashke me tere ‘baballaret’ e Ngjelave,Nanove,Pollove,Blushave,Lubonjave, ,Neshove Bushateve bashke me doktorin serb Sali Karaxhixh qe i ka rritur nen kujdesin e ‘nenes parti’ ne ish bllokun e udheheqjes dhe i sherbente me ‘porosi’ te krushkes Serbi ne Pariz shokut HISNI!
  KUSH DO KONSIDEROHEN KAMUNISTE pas 28 vjetesh!?
  -Si do konsiderohet Marksi qe shkroi manifestin komunist pa qene asnjehere anetar partije,komunist!Si do konsiderohen rilindasit tane qe u frymezuan nga iluminizmi francez e revolucioni qe kish moton LIRI-VLLAZERI-BARAZI nga xhihadistet komuniste!?
  Si do konsiderohen tere demokratet ’24 karadesh’ Noli Gurakuqi,Avni Rustemi e tere plejada e mendimit intelektual e letrar perfshi MIGJENIN qe i ‘kendoj’ si askush mjerimit e obskurantizmit turko zogolljan kAmunist!
  -Si do konsiderohen tere plejada e te rinjve dhe deshmoreve te kombit brymosur me ideale komuniste ku si baze e kesaj teorije ka qene HUMANIZMI ashtu si krishterimi dhe thenja BIBLIKE :Njeriu lind i baraberte e duhet te vdese i tille’kAmunist!
  -Si do konsiderohen nga xhihadistet hajdaret fevzinjte e zagaret bashke me tere ish femijet e bllokut qe kane gezuar tere jeten ‘Te drejten borgjeze me e pa borgjezine’ kthyer permbys thenjen e Marksit terere ISH BLLOKU i vjeter e blloku i ri kAmuniste apo antikAmuniste me ne krye kalifin SALI!
  A mund te quhet KINA nga xhihadistet kAmuniste se partija e veteme ka emer komuniste e ne Kine ka regjim kAmunist,diktature kAmuniste apo ‘sistem kAmunist’!?

  Po nuk u perkthye ne SHQIP fjala e SHENJTE -komunizem ne kete vend do kthehet ashtu si 28 vjet lufte me mullinjte e kAmunisteve si LITARI I NASTRADINIT apo dhendurrit serb ,kalif Salise per te mos bere kurre dallimin midis zogisteve e xhihadisteve,enverianeve e enveristeve,hajdareve me STRATEGJI te tere agjenturave te huaja serbo-BIBERIANE per ta mbajtur kete POPULL te PERÇARE ashtu si sot e 21 vjet me pare ne 128 banda èparti duke luftuar me mullinjte e eres se kAmunisteve nen drejtimin e kalif Salise doktorit te bllokut e me propoganden e ish femijeve nipave mbesave e ‘supermbesave’ po te ish BLLOKUT duke i trajtuar sKipetaret si bageti e ‘koke palare’!
  Nder 300 mije qenje njerezore qe keto 28 vjet kane ndjekur kalif Saline dhe trustin e lulelakres si kamikaze me pardesy te bardha si paramilitare FASHISTE sa ka SHPRESE te nderrojne KODIN GJENETIK e te ‘rikthehen’ ne SHQIPETARE!?

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH April 22, 11:26

  2018-TA?PAK DRITE?
  Duhet bere test per DNA de test psikopatologjik per tere ‘salisjanet’ dhe ‘hajdaret’ xhihadistet ,fevzinjte dhe zagaret !
  ————
  Pak drite!Qe ta marin vesh tere ‘kokepalaret’ se pas 28 vjet ne ‘lufte’ me mullinjte e eres se kAmunistave duhen thirrur urgjent organizatat e mjekesise Boterore e shoqatat e mjekeve pa kufij se nder 3 MILION njerez sa kane ngelur me DNA shqipetare dhe sa u ka ndryshuar kodi GJENETIK dhe ketu behet fjale per rreth 1/3 e tyre apo per 300.000 veta inkuadruar me teper se nje çerek shekulli ne divizionin ‘HAJDARI’ si dikur ne divizionin famekeq ‘SS’ qe mbante tragjikisht emerin e heroit kombetar Skenderbeu !

  Pak drite !Qe ta marre vesh Bota mbare se 1/3 e qenjeve jo njerezore qe jetojne tashme ne kete vend nuk jane me as me zemer as me tru e as me KOD GJENETIK -SHQIPETARE dhe ketu hyjne jo vetem ‘salisjane’ e metiste,socialSSaliste e xhihadiste por dhe nishane ,fevzinj e zagare ,koloboracioniste e agjente ne sherbim te padroneve jashte qe per 28 vjet ne emer te ‘LUFTES’ kunder mollinjve me ere te kAmunizmit shkaterruan nga themelet ish shtetin shqipetar,shkaterruan bazen ekonomike te ish shtetit shqipetar vodhen plaçkiten e shiten tere PASURITE natyrore e materjale mbi e nentokesore te kombit e popullit shqipetar perfshi kapitalet strategjike dhe ish Shqiperine e lane ‘Toke te djegur’ pa te ardhme thjesht shprehje gjeografike ndersa SHQIPETARET shumica ajka e shqipetarizmes e gjak e kod gjenetik shqipetari ka ngelur rrugeve te Botes si dikur izraelitet ne shkretetire po shume me KEQ se u mungon edhe ‘profeti’ izraelit YOSHUA-JOZEF-KRISHTI zevendesuar tek ne nga Kalif Neron Salija me kreret e xhihadit qe e ndjekin nga pas e Xhuda Like florija qe perdhunon te vraret e Kalif salise te vdekur duke i konsideruar ‘koke palare vetem e vetem se duan BUKE dhe jane SHQIPETARE!

  Pak drite ! Qe ta marre vesh Bota mbare se ne kete vend tani kane ngelur pas luftes 28 vjet kunder mullinjve me ere te kAmunizmit me shume hajdare zagare salisjane fevzinj metiste socialSSaliste qe nuk jame me as GJENETIKISHT SHQIPETARE se kane nderruar ‘kodin gjenetik’ nepermjet PARASE dhe jane te shperndare si sekte fondamentaliste krriminale fondamentaliste e fetare ne 128 banda parti!
  Sa nga lloj rrace xhihadistesh e kamikaze qe 28 vjet ne ‘lufte’ kunder mullinjve me ere te kAmunizmit duke vrare njeri tjetrin e nuk u kap gjalle e as u vra e zu rob ndonje ‘KAMUNIST’ sot jane ne gjendje NORMALE e mund te trajtohen si QENJE-Humane e tu pergjigjen pyetjeve qe kane te bejne me fjalen ‘komunist’ e tog fjaleshat fantazma ‘regjim kAmunist’ ,’diktature kAmuniste’,’Sistem kAmunist’!?

  Pak drite!Qe pas 28 vjetesh ta marre vesh Bota mbare se ne kete vend eshte zbatuar teorija darviniane e evolucionit KOKE POSHTE e vertetuar se prapthi ku ‘Jo vetem puna e ktheu majmunin ne njeri e i zhduku bishtin’ po pa punesija 28 vjet e ‘lufta donkishoteste me mullinjte e kAmunizmit i ktheu salisjanet e nishanet vefzinjte xhihadistet e zagaret e ish bllokut te vjeter e te ri si te PA PUNE qe dine vetem te VJEDHIN-HANE-DHJESIN ne njerez me BISHT!

  P.S-Kush eshte ne gjendje nga kjo rrace ekstraterestesh e xhihadistesh pas 28 vjetesh tu pergjigjet pyetjeve per tu bere test psiko-patologjik :
  -Kush jane kAmuniste pas 28 vjetesh lufte ,kalif Salija qe mori rolin e donkishotit apo nipi i shokut Hysni krau i djathte i Enver Hoxhes qe mori flamurin e propogandes se kesaj lufte me tere ish femijet bastarde te ish bllokut Nanot.pollot,kapot,Lubonjat,Blushat,Ngjelat,Neshot Fugat ,Pashkot e tere alabakerija!?
  -Kush i beri tere ‘krimet’ me ‘mijera’ njerez te vrare po pa ASNJE EMER’ te dale ne periudhen 40 vjet para ’90 i beri gjyshi i Ermal Hoxhes qe po kalbet ne Burg apo i ka bere Gjyshi Andi Bushatit bashke me tere ‘baballaret’ e Ngjelave,Nanove,Pollove,Blushave,Lubonjave, ,Neshove Bushateve bashke me doktorin serb Sali Karaxhixh qe i ka rritur nen kujdesin e ‘nenes parti’ ne ish bllokun e udheheqjes dhe i sherbente me ‘porosi’ te krushkes Serbi ne Pariz shokut HISNI!
  KUSH DO KONSIDEROHEN KAMUNISTE pas 28 vjetesh!?
  -Si do konsiderohet Marksi qe shkroi manifestin komunist pa qene asnjehere anetar partije,komunist!Si do konsiderohen rilindasit tane qe u frymezuan nga iluminizmi francez e revolucioni qe kish moton LIRI-VLLAZERI-BARAZI nga xhihadistet komuniste!?
  Si do konsiderohen tere demokratet ’24 karadesh’ Noli Gurakuqi,Avni Rustemi e tere plejada e mendimit intelektual e letrar perfshi MIGJENIN qe i ‘kendoj’ si askush mjerimit e obskurantizmit turko zogolljan kAmunist!
  -Si do konsiderohen tere plejada e te rinjve dhe deshmoreve te kombit brymosur me ideale komuniste ku si baze e kesaj teorije ka qene HUMANIZMI ashtu si krishterimi dhe thenja BIBLIKE :Njeriu lind i baraberte e duhet te vdese i tille’kAmunist!
  -Si do konsiderohen nga xhihadistet hajdaret fevzinjte e zagaret bashke me tere ish femijet e bllokut qe kane gezuar tere jeten ‘Te drejten borgjeze me e pa borgjezine’ kthyer permbys thenjen e Marksit terere ISH BLLOKU i vjeter e blloku i ri kAmuniste apo antikAmuniste me ne krye kalifin SALI!
  A mund te quhet KINA nga xhihadistet kAmuniste se partija e veteme ka emer komuniste e ne Kine ka regjim kAmunist,diktature kAmuniste apo ‘sistem kAmunist’!?

  Po nuk u perkthye ne SHQIP fjala e SHENJTE -komunizem ne kete vend do kthehet ashtu si 28 vjet lufte me mullinjte e kAmunisteve si LITARI I NASTRADINIT apo dhendurrit serb ,kalif Salise per te mos bere kurre dallimin midis zogisteve e xhihadisteve,enverianeve e enveristeve,hajdareve me STRATEGJI te tere agjenturave te huaja serbo-BIBERIANE per ta mbajtur kete POPULL te PERÇARE ashtu si sot e 21 vjet me pare ne 128 banda èparti duke luftuar me mullinjte e eres se kAmunisteve nen drejtimin e kalif Salise doktorit te bllokut e me propoganden e ish femijeve nipave mbesave e ‘supermbesave’ po te ish BLLOKUT duke i trajtuar sKipetaret si bageti e ‘koke palare’!
  Nder 300 mije qenje njerezore qe keto 28 vjet kane ndjekur kalif Saline dhe trustin e lulelakres si kamikaze me pardesy te bardha si paramilitare FASHISTE sa ka SHPRESE te nderrojne KODIN GJENETIK e te ‘rikthehen’ ne SHQIPETARE!?
  Shqip :Sa ish shqipetare ne keto 28 vjet jane kthyer ne xhihadiste salisjane e behen kamikaze per kalifin Sali e patozet e tjere apo like flori e sa eshte ‘probabiliteti’ te rrefehen e nderrojne fene e xhihadit me ate te SHQIPETARIT e jane aqe trima sa te lajne ‘gjynahet’ qofte edhe me veteflijim si kamikaze!? ‘KETU FLE LEPURI!

  Reply to this comment
 4. QInam QIrio QIriazi April 22, 13:23

  qirje me lepirje…

  Ah mer Gramsh fuçi baroti
  Penen tende se lun topi
  se ti shkrun per Shqiperine
  jo per Sebine e Saline!

  Ah mer Gramsh s’tu thye pena
  se ti nuk shkrun per legena
  as per ‘klanin’ antishqiptar te fevzise
  as per te degjeneruarit bllokmene e Andin e Hisnise!

  Ah mer gramsh boja s’tu tha kurre
  se nuk je putane po je burre.
  ah mer gramsh shqipetar e biri im
  ti shkrun shqip,po ketu sdin shkrim e kendim

  Ketuvendin e Shote Galices
  ka xon pidhi Sllobodanka shlivovices
  Vendin e Margarita Tutulanit
  putana me perixoma qe bythen falin shejtanit

  vend Skenderbeut Mamices e Donikes si ‘zonje e pare’ kane zene MonaLiket ErMajlindat qe jetojne per KARE
  Vendin e tere femres shqipetare me nder e namuz
  ‘Supermbesat’ Kristal ne vend te Koqeve dun KAR PUZ

  Vendin e ‘shoqeve’ Lenka qe mbushnin hambaret
  kan xanun kejdi,spiroPordhat shQInat qe thyejne Karet
  ‘Gjall sa ishe KARE therrisje,dhe kur vdiqe dore s’hoqe
  MOJ TU BEFTE VARRI LOQE!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. L.H April 22, 13:32

  Shqipetare e kosovare,
  lexojeni gramsh qe ka vite qe na kujton te ‘keqen’ qe sduhet ta pranojme se ne tere historine e ketij vendi :
  ”Te keqen shqipetaret e kane nga shqiptaret’ dhe tragjikisht e historikisht me teper duan te huajin se vellai vellain.Ketu qendron sekreti qe nuk jetojme dot pa diktature e pushtues se nuk duam njeri tjetrin..dhe kete e dine fare mire te huajt dhe agjenturat…
  Nuk eshte krrimineli Berisha apo ilir Meta qe sundojne 25 vjet ne pushtet kur nuk kane shumicen e popullit po jane agjenturat qe i mbajne aty ku jane per te mos e pare kete vend e popull te lire te pa varur e te veteqeverriset si gjithe popujt perfshi edhe ata te Ballkanit…MALLKIM!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*