22 qershor 2018

June 22, 2018 04:15

22 qershor 2018

June 22, 2018 04:15
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH June 22, 08:20

  2018-TA? PAK DRITE!
  Lajmi i rihapjes se nje proçesi gjyqesor ngjall shprese me shume se hapja e negociatash qe s’meriton!
  ————
  Per tere kreret e kesaj politike krriminale e antishqipetare perfshi Zagart e dizinformacionit ne sherbim te tyre 100 perqind vlen nje shprehje e Oskar Wilde qe thote:’Ka njerez qe edhe pse jane ne MUT deri ne gryke vazhdojne e sodisin yjet”!

  Dje nder shumicen e ‘lajmeve’ tallash apo ‘dixhital’ dy mund te konsiderohen vertet LAJM per shqipetaret qe akoma dine te lexojne shkruajne e kuptojne shqip:
  Rihapja e nje proçesi gjyqesor pas 28 vjetesh qe ngjall shpres se edhe ne kete vend si ne tere Boten:’Ligji eshte i barabarte per te gjithe’ perfshi edhe per ish ‘çunat e bllokut’ Pollot e kompani 28 vjet ne pushtet e mbi te gjitha ish doktorin serb te bllokut e numurit dy ne krye te diktatures sot kalif ne kalifatin e Bathores,’burre shteti’ ne gjuhen ‘kineze’ te Arvizuse apo Neron Saline!

  Nje lajm i dyte po ndryshe nga i pari qe pritej qe nje shtet anetar i BE-se parashikohet te thote JO hapjes se ‘negociatave’ me nje vend pa shtet e,pa pasuri prone e siguri e pa popull qe dikur quhej Shqiperi!?

  Per shumicen e krimit politik me imunitet ne gjendje tejet konfuze e FRIKE perfshi dhe ZAGARINE nuk arrijne te dallojne nese eshte ‘lajm’ i vertete dhe nese se PO eshte i mire apo i KEQ.!
  Ndersa nje pjese e mire e ‘Koke palareve’ analfabete te veshur si kosovare e pjese e ketyre rubrikave ‘online’ fillojne e shajne nga ‘NENA’ jo kalif Saline ,like florine e tere kallam kusurin e kesaj politike antishqipetare qe na katandisi ne kete dite po shajne HOLLANDEN!?

  ‘Kur s’ke çti besh gomarit i bije samarit’!
  ‘Koke palare’! Ka nje shprehje te popullit qe i drejtohet Qenit:’O korbec po te ha tenja,te keqen e ke nga brenda”!
  Kjo e nderuara redaksi qe ka ngelur si ‘uji i paket’ nuk duhet te lejoje nivele mediokre qe dine vetem te shajne te huajt ngelur rrugeve me duar ne xhepa duke pare e kenaqur me fishekzjarret e datlindjeve te Armines 8 vjet dhe tani kerkojne te shajne Hollanden kur nje ‘bytheqire’ hajdut me emerin Lulash edhe pretendenten per ‘zonje te pare’ e ka ‘Hollandeze’ e propogandon e ble lobizmin me floririn e firmave piramidale qe çuan ne mjerim ndersa nje ‘gomar i KUQ’ me mbiemrin POLLO ideollogu i krimit korrupsionit 28 vjet ne krah te kalifit SALI si ish bllokmen dje e ne krye te bllokut sot po me floririn e shqipetareve ben LOBIZEM per te mos u hapur negoiatat se hapja e tyre hap dhe BURGJET!

  Nuk duhet kerkuar e keqja tek te HUAJT ashtu si nuk duhet kerkuar te na hapin dyert e parajses si u propogandohet kamikazeve te ISIS e duke e konsideruar demoKroacine bordello ku vidhet haet piet e Q.. pa para!
  Hollanda apo ndonje shtet tjeter i BE-se pavaresisht nga aresyet apo shkaqet e tyre te brendeshme apo te jashteme po qe se thone JO qofte edhe me ‘KUSHTE’ qe kjo e fundit do ish rruga ‘maestra’ per shqipetaret me tru ne koke do ish nje ‘takse e mire’ nje kambane alarmi per tu ZGJUAR nga gjumi letargjik ku kemi rene 28 vjet qe na kane perçare e po vrasim njeri tjetrin e po behemi kurbane ne shtetin e kalifatit se na trajtojne si bageti e koke palare!

  Te paret e duhet te shqetesohen duhet te jete ky parlament qe duhet te iki ne mos ne burg ne shtepi nje president qe urgjent duhet te jape doreheqje dhe nje qeverri qe o te shpalle gjendjen e jashtezakoneshme e beje reformat per te rilindur shtetin o duhet urgjent te jape doreheqje….
  ‘qesh kush qesh i fundit’ me ‘JO’ne e ndonje vendi te BE-se po nuk duhet te qeshin as kalif Salija as Like Florija se hesapet nuk i kane as me Hollanden e as me ambasadoret e misioneret e SHBA-ve e BE-se qe i kane blere me flori e i perdorin si pupace ne sherbim te lobizmit apo klaneve serbo-xhihadiste apo Ruse JO!Hesapet i kane me popullin e do gjykohen ne emer te POPULLIT e jo nga gruaja e FULLHANIT me porosi te KALIFIT qe vendimin e mertete nje dite me pare se te zhvillohej seanca me kod MAFJOZ:’Vera ish shume e mire’!!!
  TE ZGJOHEMI! Se 28 vjet njohim me mire emrat e krimit dhe ‘integrimit’ bashke me te ambasadoreve te huaj se emerat e prinderve te afermeve e femijeve!
  ‘I ZOTI E NXJER GOMARIN NGA BALTA’!
  Rihapja e gjyqeve ndaj tere ‘HAJDAREVE’ nje lajm i mire qe ringjall shprese!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH June 22, 08:30

  2018-TA? PAK DRITE!
  Lajmi i rihapjes se nje proçesi gjyqesor ngjall shprese me shume se hapja e negociatash qe s’meriton!
  ————
  Per tere kreret e kesaj politike krriminale e antishqipetare perfshi Zagart e dizinformacionit ne sherbim te tyre 100 perqind vlen nje shprehje e Oskar Wilde qe thote:’Ka njerez qe edhe pse jane ne MUT deri ne gryke vazhdojne e sodisin yjet”!

  Dje nder shumicen e ‘lajmeve’ tallash apo ‘dixhital’ dy mund te konsiderohen vertet LAJM per shqipetaret qe akoma dine te lexojne shkruajne e kuptojne shqip:
  Rihapja e nje proçesi gjyqesor pas 28 vjetesh qe ngjall shpres se edhe ne kete vend si ne tere Boten:’Ligji eshte i barabarte per te gjithe’ perfshi edhe per ish ‘çunat e bllokut’ Pollot e kompani 28 vjet ne pushtet e mbi te gjitha ish doktorin serb te bllokut e numurit dy ne krye te diktatures sot kalif ne kalifatin e Bathores,’burre shteti’ ne gjuhen ‘kineze’ te Arvizuse apo Neron Saline!

  Nje lajm i dyte po ndryshe nga i pari qe pritej qe nje shtet anetar i BE-se parashikohet te thote JO hapjes se ‘negociatave’ me nje vend pa shtet e,pa pasuri prone e siguri e pa popull qe dikur quhej Shqiperi!?

  Per shumicen e krimit politik me imunitet ne gjendje tejet konfuze e FRIKE perfshi dhe ZAGARINE nuk arrijne te dallojne nese eshte ‘lajm’ i vertete dhe nese se PO eshte i mire apo i KEQ.!
  Ndersa nje pjese e mire e ‘Koke palareve’ analfabete te veshur si kosovare e pjese e ketyre rubrikave ‘online’ fillojne e shajne nga ‘NENA’ jo kalif Saline ,like florine e tere kallam kusurin e kesaj politike antishqipetare qe na katandisi ne kete dite po shajne HOLLANDEN!?

  ‘Kur s’ke çti besh gomarit i bije samarit’!
  ‘Koke palare’! Ka nje shprehje te popullit qe i drejtohet Qenit:’O korbec po te ha tenja,te keqen e ke nga brenda”!
  Kjo e nderuara redaksi qe ka ngelur si ‘uji i paket’ nuk duhet te lejoje nivele mediokre qe dine vetem te shajne te huajt ngelur rrugeve me duar ne xhepa duke pare e kenaqur me fishekzjarret e datlindjeve te Armines 28 vjet dhe tani kerkojne te shajne Hollanden kur nje ‘bytheqire’ hajdut me emerin Lulash edhe pretendenten per ‘zonje te pare’ e ka ‘Hollandeze’ e propogandon e ble lobizmin me floririn e firmave piramidale qe çuan ne mjerim ndersa nje ‘gomar i KUQ’ me mbiemrin POLLO ideollogu i krimit korrupsionit 28 vjet ne krah te kalifit SALI si ish bllokmen dje e ne krye te bllokut sot po me floririn e shqipetareve ben LOBIZEM per te mos u hapur negoiatat se hapja e tyre hap dhe BURGJET!

  Nuk duhet kerkuar e keqja tek te HUAJT ashtu si nuk duhet kerkuar te na hapin dyert e parajses si u propogandohet kamikazeve te ISIS e duke e konsideruar demoKroacine bordello ku vidhet haet piet e Q.. pa para!
  Hollanda apo ndonje shtet tjeter i BE-se pavaresisht nga aresyet apo shkaqet e tyre te brendeshme apo te jashteme po qe se thone JO qofte edhe me ‘KUSHTE’ qe kjo e fundit do ish rruga ‘maestra’ per shqipetaret me tru ne koke do ish nje ‘takse e mire’ nje kambane alarmi per tu ZGJUAR nga gjumi letargjik ku kemi rene 28 vjet qe na kane perçare e po vrasim njeri tjetrin e po behemi kurbane ne shtetin e kalifatit se na trajtojne si bageti e koke palare!

  Te paret e duhet te shqetesohen duhet te jete ky parlament qe duhet te iki ne mos ne burg ne shtepi nje president qe urgjent duhet te jape doreheqje dhe nje qeverri qe o te shpalle gjendjen e jashtezakoneshme e beje reformat per te rilindur shtetin o duhet urgjent te jape doreheqje….
  ‘qesh kush qesh i fundit’ me ‘JO’ne e ndonje vendi te BE-se po nuk duhet te qeshin as kalif Salija as Like Florija se hesapet nuk i kane as me Hollanden e as me ambasadoret e misioneret e SHBA-ve e BE-se qe i kane blere me flori e i perdorin si pupace ne sherbim te lobizmit apo klaneve serbo-xhihadiste apo Ruse JO!Hesapet i kane me popullin e do gjykohen ne emer te POPULLIT e jo nga gruaja e FULLHANIT me porosi te KALIFIT qe vendimin e mertete nje dite me pare se te zhvillohej seanca me kod MAFJOZ:’Vera ish shume e mire’!!!
  TE ZGJOHEMI! Se 28 vjet njohim me mire emrat e krimit dhe ‘integrimit’ bashke me te ambasadoreve te huaj se emerat e prinderve te afermeve e femijeve!
  ‘I ZOTI E NXJER GOMARIN NGA BALTA’!
  Rihapja e gjyqeve ndaj tere ‘HAJDAREVE’ nje lajm i mire qe ringjall shprese!
  ‘Detyrat e shtepise’ shqipetaret duhet tja vene njeri tjetrit e ne gjuhen shqipe e ti ‘korigjojne’ po vete e jo tua vene ambasadoret ne gjuhen kineze e me kinezerirat e tyre na lane 28 vjet pa breke….

  Reply to this comment
 3. JETIMET E 21 JANARIT June 22, 09:58

  E KEQJA ME E MADHE NUK VJEN NGA BE PO NGA PERTEJ OQEANIT NGA NA ERDHI ”TERAPIA E SHOKUT’ BASHKE ME ‘ÇEKUN E BARDHE’ DHE ATA QE NA BENE ELEKTROSHOKUN FAZLLIQAT,NUE KALAJT,TAÇI,CEZ,ARMO,BEKERS,RAJSON ARVIZU BIBERAJ-BEOGRAD-BERISHE……
  TANI NA KANE LENE ME KEQ SE IRAKU SE NA KANE LENE SADAM BERISHEN,ME KEQ SE LIBIA SE NA KANE LENE GEDAF BERISHEN,ME KEQ SE MOSULI SE NA KANE LENE LIKEN ME KEQ SE SIRIA SE NA KANE LENE MUL NOKEN E XENIN QE KANE EMERUAR NEPERMJET PODESTAVE AMBASADORET E SHBAVE KAUBOJSA TE BUSHAVE E KARABUSHAVE….KAQE IDJOTE NA MERNI SA TE VENDOSE NJE HOLLANDE ME 4 MILION BANORE??????????????????????
  ‘aleati strategjik’ nuk ka qene aleat me shqipetaret po me burrat e shtetit me yjet ne ngjitje miq per koke me fullhanet qe u dorrezuan tere pasurite kombetare dhe nentoken me burime nafte e minerare tani drejt tharjes e lene brezat me gisht ne goje……..

  Reply to this comment
 4. arvizuja June 22, 10:21

  a mundet me e qujt aleat strategjik nje shtet te madh kur kreret e krriminelet ne mes te evrops po zhdukin nje popull e ambasadort thone jan burra shteti vrasesit e yje ne ngjitje hajdutetet…hollanda apo Honolulu na i kan fajet apo ambasadort qe u ka ra infarkt mbi dafllak ..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?