22 shkurt 2018

February 22, 2018 02:00 Updated

22 shkurt 2018

February 22, 2018 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH February 22, 09:52

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Lufte civile’?Po midis Beogradasve,Biberajve,Berishes dhe ‘Busteve’ ne emer te Allahut!!Xhihadizem,ISIS!
  —————
  Pak drite!A ka ndonje ndryshim midis Iluftes se ISIS sot duke shkaterruar tere vlerat e historise bashke me objektet e saj dhe ‘luftes’ se ‘trustit te lule lakres’ apo ‘geshtenjave’ me pardesyte e bardha si dikur paramilitaret e nazizmit te Adolf Hitlerit!?

  Pak drite!A ka ndryshim midis krereve te ISIS islamike fondamentalizem qe kerkojne ne emer te ALLAHUT te vrasin me ata te viteve ’90 ordhur nga veriu fondamentaliste islamike me emerat ‘allaturka’ apo ‘allaHu narujte’Sali,Bashkim(Gazidede),Mustafa(Besnik),Elez(Biberaj),Azem (Hajdar),Haxhi(Izet),Imam (Arben) ,Ali(a) Ramiz Xhelil(Gjoni) …Aksham-kurban.!?

  Pak drite! Sa kAmuniste u vrane,u zune rob,u denuan ,u pushkatuan u burgosen ne ‘LUFTEN’ çerek shekullore me mullinjte me ere te kAmunisteve nen drejtimin e zogolljaneve dhe zogisteve ,enverianeve dhe enveristeve. dhe sa shqipetare u vrane u perzune u zhduken pa lene gjurme.?????

  Pak drite!Drejtuesit e Xhihadit, qe 25 vjet ndertuan ne vend te ish shtetit shqipetar ate te kalifatit ne mes te Ballkanit me ndihmen e ‘vellezerve’ KoQevare apo ‘kosovare’ qe flasin vetem serbisht me emerat SALI,AZEM,MUSTAFA,IMAM,POLLO,NANO,KAPO,GJONI ,PASHKO,Lubonja,Ngjelat,Fugat,Blushat,Neshot,Bushatet shumica femije bastarde te ish BLLOKUT me doktorin serb qe u nderronte shtupat e shurres…..si do konsiderohen ne histori:
  kAmuniste si Qemal Stafa ,zogiste,zogolljane,enveriste enveriane apo xhihadiste,ustashe e UDBA-she!?

  Pak drite!Po mender ‘katoliket’ pasardhes te atyre qe bashkepunuan me NAZIZMIN ne kohen e Papa Pio XII si ca ish agjnente te sigurimit te shtetit si puna e Preçave,Çupave,Frangajve,Markave,Rudolfave si do konsiderohen ne luften Çerek shekullore me mullinjte me ere te kAmunisteve kur ‘VIKTIMAT’ ishin uzinat,fabrikat,bustet e heronjve te Vigut,bustet e rilindasve rrjeti hidroenergjitik bashke me tere veprat hidroenergjitik,veprat bonifikuese e tere sistemi vadites e kullues ,shitja e tere pasurive kombetare mbi e nen tokesore bashke me tere KAPITALET STRATEGJIKE duke lene toke te djegur e BREZAT PA TE ARDHME e vendin e shqipetareve pa SHQIPETARE po me salisjane e xhihadiste,muxhahedine e metiste,hajdare e socialSSaliste !?

  Pak drite!?A mund te quhet ‘lufte civile’ lufta e Don Berishes e sançove Nano,Meta e tere ish femijeve bastarde te ish bllokut me pardesy te bardha kunder vete BLLOKUT!?
  Kunder kujt do luftonte agjenti i UDB-se doktori i bllokut kunder femijeve te pa ‘fajshem’ te shokut HISNI apo te shokut Simon Stefani kunder femijeve te shokut Enver qe e shetisnin me varke ne Drilon ndersa Sllobodanka shkerdhehej me bllokmenet e tjere ti rekrutonte si AGJENTE!?

  Pak drite!Kush jane pas 25 vjetesh ‘LUFTE’ me mullinjte me ere te kAmunizmit dhe me bustet prej çimentoje e tere MJETET E PRODHIMIT te ish shtetit shqipetar ne krye te antishtetit apo shtetit te KALIFATIT!?
  TERE NOMEKLATURA E MIHAL BISHES ISH BLLOKMENET E VJETER KTHYER NE MILIARDARE E BLLOKMENE TE RINJ NE SHERBIM TE TERE AGJENTURAVE E XHIHADIT Berishat,Pollot,Berishat,Nanot,Berishat,Ngjelat,Berishat,Blushat,Berishat,Lubonjat,Berishat,Fugat,Berishat,Neshot,Berishat,Bushatet,Berishat,Tarifat,Berishat,Pashkot,Berishat,RRulat– PERJASHTU VETEM FAMILJET E Enver Hoxhes dhe ajo pjeserisht dhe familjet e HERONJVE TE LUFTES DHE TE PUNES si ajo e Shefqet Peçit qe u kalben burgjeve ose u vrane ne lulen e rinise ose kane ikur ne Boten tjeter me koken mbrapa per SKETERREN qe lane pas e nuk u dihen me as VARRET se ne vend te HERONJVE jane varrosur HAJDARE-XHIHADISTE-GOMARE!

  P.S Radio zhurma e ashtuquajtur ‘Zeri i Amerikes’ ne sherbim te mergates se qyqeve dhe investuar nga qarqet me reaksionare antishqipetare dhe tere agjenturat perfshi lobizmin Serbo-Grek ka propoganduar ka propoganduar 25 vjet shkaterrimin e ish shtetit shqipetar dhe bazes se tij ekonomike bashke me ligjet e se drejtes e,Pasurite kombetare dhe shpernguljen me gjenocid TITIST shqipetaret nga trojet e tyre duke zevendesuar me shtetin fondamentalist te kalifatit ne mes te Europes ku ka me shume xhamija se besimtare,me shume IMAME se SHQIPETARE fale Biberajve dhe Berishajve si poliagjente te Beogradit pas ardhes te Zogollit i derguar dikur ne kete vend nga ‘krushke’ Serbija dhe ‘nene Rusija’!

  Reply to this comment
 2. NOLI February 22, 10:22

  Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe,
  Ti na ç’thure,na çkule,na çduke çdo fe,
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe,
  Derbeder,ujk e derr;Hosana,Baraba…”’

  Reply to this comment
 3. L.H February 22, 10:27

  Sidomos ju dredharake
  ju me zemra aq te nxira,
  Ju dinake,ju shushunja
  ju gjahtar’ ne erresira

  Ç’na pa syri,ç’na pa syri
  —Hunda juaj ku nuk hyri
  te i miri ,te i ligu
  Te spiuni me i ndyri

  Reply to this comment
 4. GJYQI I HAGES February 22, 11:24

  INKUJZITORE MESJETARE……
  Kleriket fondamentaliste si Berisha e tere ‘salisjanet’ xhihadiste dhe hajdaret,Frrok Çupat e imamet nuk kane bri ne balle te duken per krimet qe i kane bere historise kultures te shkuares se ketij populli dhe rilindjes kombetare…….
  Mjafton mohimi dhe çensurimi i tere vepres se rilindasve per te cilet ‘Feja e shqipetarit eshte Shqiperija’ dhe tere vepres se Nolit dhe Migjenit qe bashke me tere rilindasit kane qene simbol i iluminizmit,demokracise kultures qe denonconin mjerimin obskurantizmin otomano-zogolljan nga krijimi i shtetit shqipetar….
  KLERIKET FONDAMENTALISTE Frrok Çupat e Sali Berishat te financuar nga xhihadi fondamentalist dogjen ne turren e druve veprat e rilindasve ,Nolit,Migjenit ashtu si inkujzitoret ne mesjete qe dogjen ne turren e druve simbolet e inteligjences Xhordano Bruno e gjykuan babain e shkences moderne Galileo Galilei e te tjere …
  Keta meritojne shperblimin me ‘Te njejten monedhe’ gjyqin e inkujzicionit e djegje ne turen e druve bashke me ‘M’-te e tjera mul nokat,mzinjte,mehmetat e monikat..simbol i injorances obskurantizmit mesjetar e xhihadizmit antishqipetar…
  Nuk kish nevoje per lufte civile kur nje populli e le pa uje e pa buke duke i shkaterruar te gjithe pasurite natyrore e ndertuar me gjak e djerse….Krime kunder njerezimit e gjenocid i pa pare ne shekullin e 21-te…

  Reply to this comment
 5. deshmoret dhe heronjte e kombit February 22, 11:32

  PSE NUK HAPEN DOSJET APO SE NGA TERE ISH BLLOKMENET VETEM ENVER HOXHA NUK DEL AGJENT PO SHQIPETAR BASHKE ME NDONJE SI HAXHI LLESHI SHEFQET PEÇI E MYSLIM PEZA!
  Ke futen ne burg biberajt e berishat e udb-se bashke me ambasadoret qe i konsideronin ‘burra shteti’ krriminelet, ne burg nga tere nomeklatura e ish bllokut te udheheqjes perveç Nexhmije Xhuglinit heroine e luftes dhe punes per kafe???????????????????????????????????

  Reply to this comment
 6. filozof Servet Katovica February 22, 13:20

  E nderuara Redaksi,
  Pse nuk i merni nje interviste filozof Servet Pellumbit te perkedhelurit te tere sistemeve e si ‘grevethyes’ e bashkepunetor i sigurimit te shtetit ti beni vetem nje pyetje:

  ‘Alibija’ e Katovices sikur te gjitha gjerat dhe fatet e nje populli si asnje populli tjeter na qenkerkan vendosur ne Katovice e qe ish Shqiperija ne duar te bllokmeneve ish e ne duar te bllokmeneve eshte’…..Ku e bazon si agjent si ish sigurims i shtetit si agjent i CIAS ,UDB-se nderkohe qe edhe gomaret e Peqinit e dine qe ne 28 vjet kemi qene e vazhdojme te jemi ‘Koloni ambasadoriale’ me qeahallare ‘burrat e shtetit’ e Jakomone Arvizune e kauboj Lune….????
  Ambasadoret amerikane 28 vjet ulur kembekryq ne trojet shqipetare e mbi dafllak u bije infarkt kane qene IDJOTE apo AGJENTE te Serbi-Rusise?????????
  Kaqe idjote paskan qene sKipetaret qe 28 vjet i puthin rrotat e makinave sekretareve amerikane BEJKER e servet Pellumbi dashnor i Fiqiret Shehut e filozof i bllokut na perrallis se keto na qenkerkan vendosur ne Katovice qe ky antishqipetar te shkerdheje shqipetaret per 70 vjet ne krye te diktaturave e sot me pension te ARTE per krimet qe ka bere duke mashtruar si agjent e sigurims?????????????????????????’

  Reply to this comment
 7. Fantazma Bismark February 22, 14:29

  DO ISH NJE VRIME NE UJE TE SHPIESH NE REÇ VETEM KRRIMINELIN SERB SALINE PA QENE NE TE NJEJTEN QELI ME NANON E LIKE FLORINE,TRE ANTISHQIPETARET ME TE MEDHENJ PAS ZOGOLLIT DHE ESAD PASHE TOPTANIT-……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*