23 dhjetor 2017

December 23, 2017 02:00 Updated

23 dhjetor 2017

December 23, 2017 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH December 23, 09:25

  AMBASADORE,U JENI BERE SHQIPETAREVE ‘SI BURRE NENE’!
  Kur i ‘HUAJI’ behet zot shtepije asaj shtepije’ ja ka marre ferra uraten’!
  ————————–
  Shqipetare kerkojne te ikin te gjithe ne Amerike,ndersa
  ‘ambasadore’,lulashe qurrashe e UDB-ashe ne kete vend me te varferin e Ballkanit ‘kane gjetur Ameriken’!

  Si mund te katandiset nje vend e nje popull qe e pret shpetimin nga te ‘huajit’!?Si mund te imagjinohet nje popull ne mes te Europes qe po i del bishti pa prone e pa pune ,pa te ardhme ne krrize te thelle e te pergjitheshme ku viktima e pare eshte ‘BESIMI’,’Shpresa dhe vazhdon ‘duarkryq’ e pret rilindjen e shtetit e rikthimin e JETES nga varrmihesit xhihadiste e kujslinge antishqipetare ne sherbim te te HUAJVE dhe ‘ambasadore’ Lulashe qurrashe UDB-ashe e antishqipetare qe ne kete vend jane ulur kembekryq ssi ne shtepine e vet 27 vjet dhe nuk ka ngelur SHQIPETAR nti nxjerre me SHQELMA jashte ‘SHTEPISEì’,jashte kufijve te ish Shqiperise!?

  ‘Ambasadore’,lulashe ,qurrashe dhe UDB-ashe ju jeni 27 vjet ‘skenaristet’ qe vute ne skene TRAGJEDINE e ketij vendi e populli me regji e skenare te HUAJA e antishqipetare ku si ‘AKTORE’ ‘zgjodhet’ tere AGJENTE kujslinge te te tera shqerbimeve te huaja nga ish krere te nomeklatures se ish Bllokut deri tek doktori SERB apo Neron Salija qe me ish femijet bastarde te ish bllokut qe i rriti vete nen perkujdesjen etere agjenturave ,ka 27 vjet qe perdor FEMIJET dhe GRATE shqipetare si KAVJE eksperimentimi njesoj si ‘doktoret’ e Adolf Hitlerit e nazizmit per ta fshire edhe gjenetikisht rracen SHQIPETARE duke perdorour te gjitha metadat me çnjerezore!

  ‘Ambasadore’ lulashe qurrashe dhe UDB-ashe ju jo vetem ne kete vend kini ‘gjetur shesh e beni pershesh’ por ini aqe MEKATARE ndaj ketij populli e ne veçanti dy shtresave me te dobeta GRAVE dhe FEMIJEVE sepse jo vetem nuk kini bere DIPLOMACI e te perfaqesonit shtetet nga kini ardhur ,perkundrazi JU nga INJORANCA apo antishqipetarizmi pse jo edhe ne sherbim te agjenturave nuk kini qene nga ANA e popullit SHQIPETAR por nga ana e krereve te KRIMIT.KORRUPSIONIT,ANTISHQIPETARIZMES te ashtuquajtur nga ana JUAJ:’Burra shteti’!

  Ju ‘ambasadore’lulashe e qurrashe nepermjet krereve agjente te te tera agjenturave te HUAJA e late kete vend e popull 27 vjet pa shtet duke vene ne zbatim teorine donkishoteste te ‘Luftes kunder mullinjve me ere te kAmunizmit’ per te çoroditur nje popull te tere e si rruge dalje i dhate RRUIGETa drejt IKJES pa kthim me gjenocid ‘paqesor’ ose ‘levizja e lire’!

  Ju ‘ambasadore,lulashe e qurrashe apo UDB-ashe nepermjet krereve antishqipetare e kujslinge te kryesuar nga ish nomeklatura e bllokut dhe doktor Sali Neroni bashke me shtetin dhe 4 pushtetet e tij shkaterruat e ZEMREN e ish shtetit shqipetar ose ‘BNAZEN EKONOMIKE’ bashke me VJEDHJEN e shitjen e tere PASURIVE te kombit shqipetar pa te cilat nje èPOPULL nuk ka e nuk mund te kete te ARDHME .Tere keto KRIME ne zbatim te teoridse sa REAKSIONARE e antishqipetare qe e quajtet ‘TERAPI E SHOKUT’ e qe per shqipetaret dhe brezat qe do vine ish ‘ELEKTROSHOK’!?

  Ju ‘ambasadore’lulashe e qurrashe nepermjet kujslingeve antishqipetare ne sherbim te tere agjenturave mbas shkaterrimit te shtetit e bazes se tij EKONOMIKE financiare e bankare e late nje popull te tere te SHPRONESUAR 27 vjet ne mes te rrugeve duke i hequr te gjitha te DREJTAT me themelore perfshi SOVTRANITETIN dhe LIRINE se i hoqet te drejten e PRONESte PUNES dhe te BUKES!
  4Tae gjitha keto per ta perdorur kete popull ne mes te Europes si ‘PUPACE’ e te manovrueshem shume me keq se dsa SKLLEVERIT ne mesjete duke u ndertuar ne vend te shtetit ANTISHTYETIN ose shtyetin e KALIFATIT ku 27 vjet mbizoterojne tere ANARKITE ekonomike sociale politike e fetare!

  Ju ‘ambasadore’ si keshilltare padrone e ‘JAKOMONE’ ne kete vend drejt shperberjes o per INJORANCE o si ANTISHQIPETARE ne sherbim te tere agjenturave duke i trajtuar shqipetaret si femije u kini mbajtur mbi koke friken e GOGOLIT komunizem dhe si GOMAREVE karroten tyek huna zevendesuar me fantazmen ‘integrim’ kur populli eshte ne ARRATI!

  Ju ‘ambasadore’ lulashe e qurrashe apo ‘UDB-asheo per INJORANCE o si antishqipetare nuk ‘kuptoni’ apo nuk DONI ta kuptoni qe ky popull ka 27 vjet qe as VOTON e as VOTOHET nuk ka as parlament qe te perfaqesoje as 40 perqind te shqipetareve qe voton por JU vazhdoni e ‘perkrahni’ 27 vjet kreret e KRIMIT,te KORRUPSIONIT te tere AGJENTURAVE qofshin kryetare shteti pa shtet qofte kryetare parlamenti pa parlament qofte kryetare qeverrrish KUJSLINGE antishqipetaresh kur e di gjithe BOTA qe ketu gjysma e shqipetareve eshte ne ARRATI e mbi 60 perwqind e shqipetareve nuk VOTON!?

  Jau ‘ambasadore’,lulashe ,qurrashe e UDB-ashe Vazhdoni te ini PERDHUNUES te popullit shqipetar jo vetem per te GJKALLET por edhe perdhunues te te VDEKURVE sepse vazhdoni e perlkrahni DIREKT kreret e krimit e korrupsionit ose VRASESVE te te ardhmes se nje populli duke i quajtur ‘burra shteti’ duke u bere KARSHILLEK shqipetareve pa atedhe pa prone e pa buke duke u prostituar e shitur per organe per pjese kembimi per te huajt!

  Ju ‘ambasadore’,lulashe qurrashe apo UDB-ashe per shumicen e popullit SHQIPETAR jeni jo vetem bere si ‘burre nenash’ por po deskreditoni plotesisht edhe administratat e shtetet qe perfaqesoni dhe duhet te jepni LLOGARI nje dite ne mos para ligjeve nderkombetare para ‘zotit’ se kini perdhunuar te 10 komandamentet e zotit duker qene ne krah te KREREVE te KRIMIT KORRUPSIONIT e te XHIHADIZMIT ne kete vend te kryesuar nga KALIFI SALI qe kane vrare kane vjedhur,kane perdhunuar e kane shperbere nje popull me gjenocid!

  Kreret e krimit e korrupsionit bashke me FLORIRIN qe mund tu mbushin xhepat si sot e 27 vjet me pare jane te te GATSHEM tu vene ne dispozicion edhe grate edhe vajzat edhe mbesat e ‘SUPERMBERSAT’ ne dispozicion ne kembim te ‘IMUNITETIT’ per krimet qe i kane bere ketij vendi e populli por mos harroni qe SHQIPETARET nuk mund tu lejojne ne PERJETESI tu beheni ‘zot shtepije’ e tu ‘shkerdheni’ nenat motrat vajzat si kini bere deri me sot!

  P.S-Mesazhi i ‘LIKE FLORIRt’I simbol i korrupsionit krimit e hajduterise ne kurriz te ‘koke palarerve ,drejtuasr president Trump nuk eshte mesazh as i shqipetareve as i Shqiperise,as i presidences,e as parlamentit ne nje VEND pa shtet pa presidence pa parlament e pa shtet te se drejtes.Ky mesazh eshte thjesht mesazh MAFJOZ sa antishqipetar aqe edhe perçares duke ju ‘kujtuar’ lobizmit antishqipetar se jane te BLERE me floririn shqipetar prandaj kerkojne ne kompensim IMUNITET te perjetshem KREREVE TE KRIMIT E KORRUPSIONIT qe duhet te kishin patur me kohe fatin er Sadam Huseinit e GREDAFIT qe klane bere shume me pak krime se Salija e like florija !
  Sikur Trump nje dite te thote se ish kryeqyteti i Shqiperise Tirana te behet kryeqytet i SERBISE pa asme te vogelin dyshi Serbn Salija,Nano greku e Like florija bashke me filozofat Servet Katovicat e FEV ZIJA do ishin jo vetem dakort po me perunjesi si udheheqesit e tyre shpirterore Esad Pashe Toèptani e nip ZOGOLLI….

  Reply to this comment
 2. MIGJENI December 23, 09:49

  ‘Krahet e zez te nji nate pa fund
  e varrosen lagjen prane,
  drite,jetegjalleri-askund,
  vetem erresine e skam.
  —————————
  Njerezit nder shtepia flejne
  me gjoks te hekurt e te thate,
  e grave femij po u lejne
  pa ushqim ne gji,pa fat.”

  Reply to this comment
 3. shqipetar December 23, 09:59

  ‘Shqiperine e mori Turku i vu zjarr
  shqipetar mos rri po dfukiu shqipetar
  Mjaft punove per te tjere o fat keq
  Kujto vendin tek ke lere dhe tek heq…”

  Reply to this comment
 4. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare December 23, 10:54

  Na ish njehere nje popull qe i puthte rrotat e makines nje ish sekretari te shtetit amerikan me emerin Bejker ter derguarit te agjentit serb Elez Biberajt qe ne kembim te puthjeve u hodhi si qenve 6 milion dollare aqe sa harxhon ne vit kali i i nipit serb Xen sypeshkaqeni bashke me Sadijen gruan e fazlliq dhe Aurelen gruan e butheqirit Bashja…kaq meritoni alabake ‘koke palare’ eq kini 27 vjet qe u shkerdhen nga para grate salija e nga prapa like Mona florija….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*