23 gusht 2017

August 23, 2017 02:00 Updated

23 gusht 2017

Nga Arkiva

August 23, 2017 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH August 23, 08:08

  AFERIM IMAM KRASNIQI ,SHPIRTI TE VAFTE NE HALET!
  ‘Feja fillon atje ku arsyeja mbaron’
  —————-
  Ne asnje vend fondamentalist islamik perfshi edhe ish qendrat e shtetit te kalifatit nuk propogandohet feja dhe ekstremizmi fetar qe ne thelb ofendon e perdhunon ZOTIN si ne antishtetin apo kalifatin salisjan te Bathores !Terrorrizmi mediatik qe po ushtrohet mbi popullin shqipetar me LAIKU dikur ne Europe ja kalon e po behet çdo dite e me i rrezikshem se çdo lloj forme terrorrizmi perfshi dhe me vrasje masive njerezish te pa fajshem sepse ben shplarje truri dhe pergatit ‘rekrute kamikaze’ per te ardhmen!

  Nuk eshte as e rastesishme as hera e pare qe nje mender ‘intelektuali’ tru shpelare drejtor i nje istituti fantazem si 600 fantazma qe pine gjak shqipetaresh i ashtuquajtur ISP-Istitut i Studimeve Politikeve(kupto Pordheve)del ne shekullin e 21-te ne nje vend ne mes te Europes 27 vjet pa shjtet e ben studime per nje ‘antishtet’ e na thote:
  ‘A eshte perkatesija fetare nje kriter jo ligjor por efektiv per karjere ne partite politike.Partite thone jo ,ligji jo te dhenat PO’!?

  A po e merni vesh o bashkeatedhetare e bashkekombes pas ardhes te rilindjes kombetare e te Vaso pashes bashke qe ka 27 vjet qe :Feja e shqipetarit nuk asht ma shqipetarija por xhihadistet kamikazet fondamentalistet ‘Aferimat’ dhe kalif Salija!?
  Kur do ta merni vesh o sKipetare trima patriote te zgjuar e ‘punetore’ qe ne kete vend vendin e shtetit e ka zene antishteti dhe ne jemi 27 vjet pa shtet ne mes te kater rrugeve te Botes e vime verrdalle si mize pa koke si dikur izraelitet 40 vjet ne shkretetire dhe vendi i te pareve eshte pushtuar nga tere SEKTET fondamentaliste fetare dhe kreret e tyre ‘salisjane’,metiste e ‘socialSSaliste’vrasin vjedhin perdhunojne ne emer te ALLAHUT duke PERDHUNUAR 27 vjet te 10 KOMANDAMENTET e Zotit!?

  ‘Feja eshte absolutisht individuale,e ne asnje menyre nuk mund e nuk duhet istitucionalizuar!Nese e bejme kete ngelet nje gje e vdekur,kristalizuar;behet nje besim QORR nje SEKT,nje fe qe u imponohet te tjereve”!!
  Atehere a arrijme ta kuptojme mire ‘studimin’ e nje trushpelari qe vjedh 27 vjet popullin me te varfer te Ballkanit me emrin Afrim Krasniqi kur thote :’jo ligjor po efektiv’ kur edhe gomaret po jo politikanet edhe zagaret po jo ‘gazetaret’ e dine qe ne kete vend ka 27 vjet qe eshte ISTITUCIONALIZUAR fondamentalizmi ISLAMIK nen ‘vellon’ apo ‘slloganin’ e ‘harmonise fetare ne tere istitucionet e qeliozat e Antishtetit!?

  Vetem nje tru shpelare apo kamikaz si Afrim Krasniqi nuk arrin ta kuptoje se istitucionalizimi i fondamentalizmit fetar eshte bere qysh ne ‘kushtetuten e Imamit’ duke filluar nga faqja e pare ,si ne asnje vend te Europes ku thuhet :’Me besim tek zoti’ duke fshire bythen me te drejtat themelore e humane te nje populli e duke i hequr Laiçitetin atij si gjithe popujve te tjere.

  Vetem zedhenesat e kalifit Sali si Afrim Krasniqi nuk na e ditkerka qe nuk qenka ‘me ligj’ e nuk qenkerka istitucionalizuar fondamentalizmi fetar islamik ne kete vend kur edhe GOMARET po jo ‘Gazetaret’ e kamikazet Fev zi e dine qe ish presidenti e kryeministri tek ne nuk kane qeverrisur ne emer te POPULLIT po te ‘Allahut’ nuk kane bere punen e shtetit po kane futur popullin ne lidhje te rezikeshme ISLAMIKE pa dijenine e tij dhe ne tere istitucionet e ish shtetit shqipetar kane emeruar jo ZGJEDHUR krere kamikaze te ISIS nga sherbimi sekret SHTETEROR me emerin GAZIDEDE e deri tek presidenti apo kryeKar i antishtetit qe me kushtetuten e imamit gezon te drejten e ALLAHUT te perdore ne formulen e Betimit:’Me ndihmen e zotit’!’Perendi!Ku je?’

  A e merni vesh o shqipetare te mjere ku na katandisen 27 vjet si delja e zeze jo vetem e Europes po dhe Ballkanit kreret fondamentaliste te kalifatit me ne krye kalifin Sali qena vrane na prene na vodhen na perdhunuan na ngujuan e na bene te 99 te zezat e na konsiderojne dhe koke palare dhe per te mbuluar tere MEKATET e KRIMET ndaj nje populli dhe perdhunimin e te 10 Komandamenteve te Zotit i kane bere e vazhdojne ti bejne me ndihmen e ALLAHUT ndersa nje trushpelare apo imam Krasniqi me te drejten e ‘ALLAHUT’ kerkon tu IMPONOHET edhe ‘perfaqesuesve’ te popullit te mjere ne parlamentin antishqipetar duke i detyruar si xhihadist se 100 duhet te jene Islamike se keshtu e do xhihadi,23 ortodokse per te mashtruar se kemi harmoni fetare e 17 katolike te kohes se inkujzicionit per te djegur ne turren e druve tere intelektualet shkencetaret e 90 perqind te shqipetareve qe jane LAIKE!?

  Kush do ti shkarkoje urgjentesisht keta krere te xhihadit qe 27 vjet bejne propoganden e antishtetit ne emer te allahut ,kush duhet te hape urgjetesisht proçes PENAL per keta ‘imame’ te kamufluar si drejtues istitucionesh kush duhet ta bneje urgjentisht revizionimin e kushtetutes se IMAMIT!?
  Populli!?Mungon e 27 vjet i eshte hequr edhe sovraniteti edhe direkt edhe indirekt e nuk perfaqesohet ne parlamentin antishqipetar te shtetit te kalifatit ku perfaqesohen tere SEKTET fondamentaliste fetare qe quhen banda krriminale ose ‘parti’ e thote xhihadisti Afriom Krasniqi!

  Reply to this comment
 2. 3 MILION KOKE PALARE August 23, 08:19

  vini re,vini re!Te rejat nga bordello e Jales
  ”Kemi nje qeverri qe nuk dime se ç’far eshte.Ka edhe ministra te LSI edhe ministra te PD ka dhe ministra te pakte socialiste.Kemi nje parlament qe do mblidhet pas disa javesh edhe nje situate ekonomike e politike te rende.”M.Kryemadhi
  Golloboresja indirekt ben thirrje qe duhet urgjentisht te hapet ne mes te TirOnes gjyqi i Norembergut si 70 vjet me pare me 24 kreret e krimit e korrupsionit me denimin me te vogel 25 vjet burg deri ne denim me vdekje ne varje djegje ne turren e druve e giotine!Bravo Marija Antonieta e mbreterise se gjiut te Lalesit allias Mona!!!!!

  Reply to this comment
 3. shoqata mjekeve pa kufi August 23, 08:35

  Ideologu i xhihadit e isis afrim Krasniqi kur thote vetem dy gjera qe: ndikimet fetare kane qene e jane prezent ne vendimmarje politike………………………
  Ne Shkodren e KAoròen dy -fetare perv dy dekada fitues ne bashki jane kandidate te te njejtit besim fetar ……
  O te arrestohet ne flagerance nga organi i prokurorise ose te mbyllet ne burgun e spitalit e behet trajtim sanitar i detyruar….

  Reply to this comment
 4. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB August 23, 11:02

  jo si e duan shqipetaret po kreret e mafjes e kreret e isis qeverrine e vjeter qe integroi shqipetaret ne shishtufine e ne parajse bkrriminel saline medin sllobodankat e like florine!!!!!!!!!!!!!!!$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

  Reply to this comment
 5. .L.H August 23, 11:18

  RAMA 2?
  Po nuk beri 3 reforma te rilinde shtetin shqipetarefe:RAeformen elektorale.riberjen e kushtetiutes .,zbatimin e reformes drejtesi dhe zgjedhjen urgjent nga populli te presidentit te ri…….Mer rrugen per Janine e ashtuquajyura PS i ben shoqeeri ish PD-se se patozave ne Mars zgjedhje te parakoheshme e drejton qeverrine ne mergim ‘ylli ne ngjitje’ apo Lul Hollandezi ose princ Isisi……

  Reply to this comment
 6. ,Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare August 23, 11:36

  ‘Shqiperine e mori Turku i vu zjarr
  Shqipetar mos rri po duku shqipetar'(dikur)

  Xeni shqipetarkat shkerdhen me ferexhe
  shqipetar si nuk ke turp e s’vret vehten ne hale(sot)

  Reply to this comment
 7. idjoti i Bathores August 23, 11:47

  keta kane bere kaqe krime qe mund te pranojne te gjithe qe tua shkerdhejne grate direkt ne mes te sheshit apo direkt ne televizor njeheresh edhe Janullatus dhe baba mondi ,mjafton te lajne mekatet se keta jane kaqe tru shpelare qe zotin apo allahun e konsiderojne Janullatusin e baba fetaun….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*