23 gusht 2018

August 23, 2018 02:00 Updated

23 gusht 2018

Nga Arkiva

August 23, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH August 23, 09:43

  ‘TE SHPRONESOHEN SHPRONESUESIT’!
  AntikAmunizemi i krereve te krimit e korrupsionit?
  Si thirrjet e femijeve nga frika e GOGOLIT!
  ————–
  Ne vend te paradhenjes:
  Per tere Mirelat,Monikat,Mhmetat Metat dhe zagaret e dizinformacionit qe ne vend te truve kane MUT!

  Ne vepren KAPITALI te Marks ,sot nder tre me te lexuarit ne Bote pas Darvinit e Frojd,e qe ne kete vend mund te kene ngelur gjalle dy tre intelektuale qe mund te kene lexuar e kuptuar ndonje rresht ka dhe nje thenje kur parashikon kalimin nga prona private e mjeteve te prodhimit ne pronen shoqerore ne periudhen tranzitore te quajtur ‘Socializem’:

  ‘E DREJTA BORGJEZE PA BORGJEZINE’
  Qe ne thelb nenkuptonte kur vete borgjezija pronare e tere mjeteve te prodhimit do ndergjegjesohej dhe vullnetarisht do ti dorrezonte ato me DESHIRE dhe ne periudhen tranzitore ‘Socializem’ do gezonte disa te drejta apo ‘privilegje’ ndryshe nga shumica ,’proletariati’ si ish pronare qe u quajt:
  ‘E drejta borgjeze pa borgjezine’ ose nje e drejte borgjeze edhe pse nuk do egzistonte borgjezija me si klase!
  Ky ish mendimi Marksist per ‘pronen’ ne kalimin tranzitor ‘socialist’ qe do i hapte rruge ‘Sistemit komunist’ qe do te duheshin me qindra vjet po qe se do piqeshin kushtet!!

  Si e ‘kuptuan’ dhe ‘zbatuan’ish bllokmenet dhe profesoret e ish bllokut bashke me doktorin serb Berisha DJE kete thenje e si e kerkojne ta ‘kuptojne’ e ‘zbatojne’ SOT ne shtetin e Kalifatit Bathore?

  DJE!Ish nomeklatura e Mihal Bishes dhe baballaret e Pollove Nanove,Lubonjave Ngjelave Bushateve ‘Te drejten borgjeze pa borgjezine’ Nuk ja lane ish Borgjezise qe u shpronesua me ‘deshire’ por ja dhane ish nomeklatures Bllokut Bllokmeneve ndersa borgjezine jo vetem qe e xhveshen NUDO po edhe e internuan ne Tepelene,Kruje Ishem e me radhe te jetonte e punonte si 70 perqind e popullsise qe gerrmonte token brez pas brezi!!
  Berisha,pollo,Nanot,Lubonjat,Ngjelat Andush Bushatet perfshi dhe ‘çunat e TirOnes’ ishin ata qe ja hoqen te drejten borgjeze borgjezise dhe ja dedikuan VETVEHTES!!Jane keta qe e ‘Vrane’ borgjezine dhe tani kerkojne ta ‘Qajne’ me lot e me Qurra se u fandakset ne enderr Mjekrra e Marksit per krimet e hajduterine!?

  Krriminele e shpronesues te POPULLIT Shqipetar!
  Ish Bij bastardesh te ish bllokut te vjeter sot bij bastardesh te bllokut te ri ose ‘Qen bir Qenash’!!

  ZGJIDHNI-Nje nga 4 llojet e shpronesimit si shpronesuese te popullit shqipetar
  .1.-Shpronesim( me deshire) te tere pasurive te tundeshme e pa tundeshme qe kini vjedhur ‘Duke ju lene te drejten borgjeze pa borgjezine’ si pretendohej ne mendimin Marksist qe ju e quani kAmunist!!?

  2.-Shpronesim (me karrote e me kamzhik),ashtu si u bene prinderit tuaj ,borgjezise ne te ashtuquajturin ‘sistem Socialist’-SEKUESTRIM me metoda jo marksiste po Staliniste e INTERNIM!?

  3.-Shpronesim e konfiksim te tere pasurise se tundeshme e pa tundeshme deri ne Brezin e Tretedhe BURG si ne tere vendet Demokratike ku egziston ligji e shteti se drejtes si veprohet me pasurite e Mafjes!?

  4.-Apo si ne kohen e Haxhi Qamilit apo sot te ISIS ku sejcili SHQIPETAR te beje vetegjyqesi e tu RREMBEJE tere pasurite qe i kini vjedhur e sekuestrojne edhe femijet?

  Zgjidhni e merni nje nder 4 varjantet se nje dite do SHPRONESOHENI SI SHPRONESUES nga ish Meksi i Pare i piramidave te kalif Salise tek Nano me gruan e dyte ne kohen e kalif Salise,Nga Daj Meta krahu i djathte i kalif Salise ,tek Lul Hollandezi djali çyryk i kalif Salise e tere Medija mul nokat salisjane,metiste e socialSSaliste deri ne brezin e TRETE.Jo vetem Sllobodanka por edhe Arxhida si mbese serbe edhe ‘supermbesa’ si mbese Boshnjake e deri tek ish djemte e bllokut qe sot kane pushtuar me vila tere bregdetin.Edhe antikamunisti EDVIN qe kerkon ta ktheje ish Shqiperine ne Bordello do SHPRONESOHET po qe se ka shpronesuar popullin shqipetar qe po perjeton Mjerimin dhe ne shtetin e se drejtes e ne demokraci qe do te thote LIGJ nuk te sekuestrojne vetem godinen e PS e PD ku behet orgji por edhe kullen e Surelit e Viçidollit perfshi shtepite e vilat ne hollande Angli e Suedi e nuk u shpien ne TEPELENE po ne Reç!!
  Duke i hallakatur shqipetaret e shpronesuar rruge pa rruge e tani per Tepelene mos kujtoni se populli nuk do tu marre perpara per te marre rruget per JANINE!!!
  ANTISHQIPETARE-KRRIMINELE-KUJSLINGE

  Reply to this comment
 2. Jetimet e 21 Janarit August 23, 11:14

  KANE TE DREJTE QE NDA ETERIT BIJTE GJEJNE SHESH E BEJNE PERSHESH.EDHE SIKUR TE DALE NDONJE AVNI RUSTEM KETA KRRIMINELIN TDHE HAJDUTET I BEJNE HERONJ E U NGREJNE BUSTE.JEMI I VETEMI VEND NE BOTE QE GARDA E REPUBLIKES RUANKRRIMINELET E HAJDUTET ME IMUNITET E JO PROKURORET E GJYQTARET!

  Reply to this comment
 3. V.F.L.P August 23, 11:31

  Edvin psikopati,mer ilaçet ose zbato thenjen e Napoleonit:Nje terheqje ne kohe eshte nje gjysem fitore perndryshe do ta kerkosh Tepelenen e nuk do ta gjesh nga qelite e burgut bashke me krriminel Saline e kryehajdut Like Florine… O do tu kthehet tere pasurija shqipetareve o ky vend nuk do quhet me Shqiperi pa shtet ,pa pasuri pa kufi,pa popull e rini….
  Nuk ju shpeton me jeleku anti komunizem ne nje vend qe e kthyet ne momunitet primitiv te kohes se gurit ku gruaja dhe femijet kane vetem dy rruge o te trajtohen si kafshe e perdhunohen o te trajtohen prape si kafshe e te terheqin parmenden…..qe te ushqehen zonjat e para qe duhet te perfundojne ne G I O T I N Ë Nga Monika tek Aurelija Xhoana Linda bashke me Sllobodanke Lirine…..

  Reply to this comment
 4. ANTIKRISHTI August 23, 12:38

  O gramsh,
  Ketu vendin e Marks qe e lexon gjithe Bota per te zgjidhur krrizen e ka zene Meta,vendin e Metes e ka zon Mona,vendin e Mones e ka xan Mehmeti,vendin e Mehmetit e ka xan Mul Noka e vendin e mul Nokes Musa ulQIni te tere islamike xihadiste ne sherbim te ISIS!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. LANÇ--Lufta Antifashiste Nacional Çlirimtare August 23, 12:57

  Per ke ngrihet memoriali pyet nje FEV ZI me emerin Bedri???????????
  Memoriali ne Tepelene ngrihet :
  -Per tradhetine qe e ka emerin Zogolli
  -Per hajduterine qe e ka emerin Zogolli
  -Per obskurantizmin qe e ka emerin Zogolli
  -Per mjerimin qe e ka emerin Zogolli
  -Per analfabetizmin qe e ka emerin Zogolli
  -Per fashizmin e koloboracionizmin qe e ka emerin Zogolli
  -Per mergaten e qyqeve ne amerike e tere kosovaret krriminele e vrases te shqipetareve Xhafer Deva e Mitrovica qe kane qene te lidhur me Zogollin
  -Per kreret kujslinge antishqipetare Sali Zogolli,Ilir Zogolli,Edvin Aneta Zogolli qe u ka shkerdhyer Ahmeti nenat dhe e quajne baba….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim