23 korrik 2017

July 23, 2017 03:11

23 korrik 2017

July 23, 2017 03:11
Komento

10 Komente

 1. A.GRAMSH July 23, 07:27

  ‘SHQIPERIJA QE DUAM’! ATE QE SHKATERRUAM?
  ‘Populli nuk duhet te kete frike nga qeverrite,por jane qeverrite qe duhet te kene frike nga vete popujt’Thomas Jefferson
  ——-
  Krriza e pergjitheshme qe ka pushtuar per me teper se nje çerek shekulli kete vend e kete popull jo vetem ekonomike e sociale e per rrjedhoje politike me pasoja tragjike ne shkerrmoqjen e shtetit ka rrezik te DEGJENEROJE ne krrize indetiteti pa kthim drejt shperberjes!

  Masa e popullit ngelur nder keto troje ka kohe qe ka abandonuar klikat antishqipetare ne pushtet dhe mungojne te gjitha mjetet e komunikimit me oligarket krriminale e te inkriminuar e korruptuat 100 perqind ku si i vetemi mjet komunikimi ka ngelur ‘Qytetari dixhital’ qe ka zevendesuar ‘Tellallin’ mesjetar ose shqip ‘Telefon i prishur’

  A.-‘Qytetari dixhita’ pyet:
  1.-Kryeminister ku mer avdes ‘Partija’ dhe Qeverrija per tu shmangur tragjedija e nje populli sa nje fshat 27 vjet pa buke pa uje pa drita qe perjeton anarkine ekonomike sociale politike fetare !A je ne gjendje ti mbledhesh pa le ti kontrollosh strukturat e partise e qeverrise 6 muaj ‘ikur ne drejtim te pa ditur’!?

  2.-Kryeminister ,A je ne gjendje ti zberthesh popullit shqipetar ngelur sa nje fshat ‘DOGMEN’:Shqiperija qe duam’ kur ti personalisht si ish pjese e Partesyve te bardha te bandes se Saliut si veshka ne mes te dhjamit midis femijeve te ish bllokut Pashko.Lubonja,Pollo,Ngjela blushi e tere karabushat e tjere ne 90 permbyset nga themelet shtetin e vjeter me moton:’E duam Shqiperine si gjithe Europen’!
  A nuk eshte kjo Shqiperija qe propoganduat dhe u ndertuat shqipetareve si protagoniste TI Salija ,Nano e Like florija bashke me femijet e ish bllokut qe te rrethojne!?

  3.-Kryeminister,per ke Shqiperi aludon pas 27 vjetesh ngelur pa shtet pa 4 pushtetet pa baze ekonomike pa pasuri e pa kufij,per ate te para ’90 po pa Enver Hoxhen po me gjithe ish femijet e nomeklatures se Mihal Bishes ,apo aludon per Shqiperine e viteve ’30 te Naltmadhenise apo Ahmet Zogollit!?

  Shqiperija dhe shteti shqipetar i para ’90 nuk mund te vije kurre se duhet nje brez i tere ai i luftes dhe punes i barutit e djerses te ngrihet nga varri e te punoje 50 vjet per ta rilindur,NDERSA shtetin e Shqiperine mesjetare te Zogollit ketu e kemi ne te gjitha treguesit e parametrat ekonomike sociale perfshi MJERIMIN gjak marjen vllavrasjen pushtimin shfrytezimin e tere pasurive nga te huajt ASHTU si e deshet juve qe i ngritet edhe tere simbolet duke e zevendesuar edhe heroin kombetar Gjergj Kastrioti me bustin e ‘Skenderbeut te dyte’Zogollin!?

  4.-Kryeminister,A je ne gjendje ta imagjinosh pa le ta kuptosh qe ‘nisma’ jote donkishoteske te komunikimit direkt me popullin nen idene e ‘bashkeqeverrisjes’ perben POPULIZEM PROVINCIAL KOKEPOSHTE E TE RREZIKSHEM ne funksionin qe mban si kryeminister dhe kryetar i nje shumice parlamentare!?

  5.-A e ke te qarte qe ‘liderat’ populiste kryesisht te djathta lidhjet direkte me popullin i bejne kunder aparatit burrokratik te inkriminuar e korruptuar ,ndersa TI kunder kujt kerkon ta besh kunder VETVEHTES qe 4 vjet nuk arrite te beje asnje reforme kunder KORRUPSIONIT e privilegjeve se ishe ne konflikt te RENDE INTERESASH dhe nuk pate ASNJE dite shumice politike!?

  6.-Kryeminister,A arrin ta kuptosh qe populizmi yt provincial rrezikon te degjeneroje ne ‘lufte’ midis te varferve qe eshte lufta me çfarosese qe njeh historija e njerezimit apo behet per te hedhur mjegull si shenje e theksuar DOBESIJE duke ‘spiunuar’ njeri tjetrin ne nje vend pa shtet zbatojme teorine ‘peròa e sundo’ sikur te mos na mjaftonin 128 banda parti qe e kane bere ‘kashte e koqe ‘ kete popull ngelur çerek-çyryk?!

  7.-Kryeminister,A arrin ta imagjinosh si ‘artist’ pa le kuptosh si ‘burre shteti’ qe ti luan me Neron Saline me ‘qytetarin idjot dixhital’ si femijet e vegjel nuse-dajash dhe vendii ka 6 muaj pa parllamey e pa QURAVI dhe zoterija jote eshte PERGJEGJESI kryesor i kesaj KATRAURE se po shperdoron besimin e popullit dhe te elektoratit qe te ka dhene 2 here mandatin!?

  8.-Kryeminister,A arrin ta imagjinosh efektin qe ben tek edhe 20 perqind te elektoratit qe te votoj pa le ne 60 perqind te Shqipetareve kur ti ‘me te drejte’ denoncon apo edhe shkarkon apo Burgos dy ‘tatimore’ per 40 mije lek e pret energjine me te drejte nje te pa puni dhe e le me pishtar NDERKOHE QE 140 KRRIMINELE DEPUTETE ME IMUNITET TE PERJETSHEM vjedhin 27 vjet popullin shqipetar e ka 6 muaj qe ti nuk je ne gjendje ti MBLEDHESH si qeni te leshuar nga zinxhiri duke bredhur ne tere BORDELLOT e Botes perfshi ate te Jales e ti nuk di as emrat e ministrave por emrat e alabakerise apo ‘qytetarit dixhital’!?
  Pse nuk bllokmenin e vjeter e te ri shokun e mikun tend socialSSalistin Blushi ne flagerance qe ka 1 vit qe VJEDH popullin shqipetar me mandatin qe ja ke dhene TI ne emer te kujt populli!?

  10.Kryeminister ,mire keshilltaret qe ne nend te truve kane silikon e me perizoma vazhdojne pelegrinazhet ne Jale po bashkepunetoret miqte dhe shoket nuk te thone qe ky vend eshte 6 muaj pa parlament e pa qeverri dhe TI meresh me ‘korrupsionin’ midis te varferve dhe nga ana tjeter sipas gojeve te liga pergatitesh te ‘EMEROSH’ kryetar te antishtetit ‘simbolin’ e bashkimit te popullit simbolin e KORRUPSIONIT me ze e figure kur 99 perqind e shqipetareve e pergojojne me fakte dhe e akuzojne ne emer te popullit!?
  Me ke te drejte e me ke mandat kerkon tu hysh ketyre aventurave te rezikeshme pupuliste ne emer te kujt POPULLI kur ty dhe partise qe drejton perfaqesoni vetem 20 PERQIND te elektoratit ose 15 perqind te shqipetareve!—-vijon neser me ‘Qytetari dixhital kerkon’

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 23, 07:50

  ‘SHQIPERIJA QE DUAM’! ATE QE SHKATERRUAM?
  ‘Populli nuk duhet te kete frike nga qeverrite,por jane qeverrite qe duhet te kene frike nga vete popujt’Thomas Jefferson
  ——-
  Krriza e pergjitheshme qe ka pushtuar per me teper se nje çerek shekulli kete vend e kete popull jo vetem ekonomike e sociale e per rrjedhoje politike me pasoja tragjike ne shkerrmoqjen e shtetit ka rrezik te DEGJENEROJE ne krrize indetiteti pa kthim drejt shperberjes!

  Masa e popullit ngelur nder keto troje ka kohe qe ka abandonuar klikat antishqipetare ne pushtet dhe mungojne te gjitha mjetet e komunikimit me oligarket krriminale e te inkriminuar e korruptuat 100 perqind ku si i vetemi mjet komunikimi ka ngelur ‘Qytetari dixhital’ qe ka zevendesuar ‘Tellallin’ mesjetar ose shqip ‘Telefon i prishur’

  A.-‘Qytetari dixhita’ pyet:
  1.-Kryeminister ku mer avdes ‘Partija’ dhe Qeverrija per tu shmangur tragjedija e nje populli sa nje fshat 27 vjet pa buke pa uje pa drita qe perjeton anarkine ekonomike sociale politike fetare !A je ne gjendje ti mbledhesh pa le ti kontrollosh strukturat e partise e qeverrise 6 muaj ‘ikur ne drejtim te pa ditur’!?

  2.-Kryeminister ,A je ne gjendje ti zberthesh popullit shqipetar ngelur sa nje fshat ‘DOGMEN’:Shqiperija qe duam’ kur ti personalisht si ish pjese e Pardesyve te bardha te bandes se Saliut si veshka ne mes te dhjamit midis femijeve te ish bllokut Pashko.Lubonja,Pollo,Ngjela blushi e tere karabushat e tjere ne 90 permbyset nga themelet shtetin e vjeter me moton:’E duam Shqiperine si gjithe Europen’!
  A nuk eshte kjo Shqiperija qe propoganduat dhe na e ‘NDERTUAT’ shqipetareve si protagoniste TI Salija ,Nano e Like florija bashke me femijet e ish bllokut qe te rrethojne!?Apo ka te drejte Luli qe kerkon ‘Republiken e re’?

  3.-Kryeminister,per ke Shqiperi aludon pas 27 vjetesh ngelur pa shtet pa 4 pushtetet pa baze ekonomike pa pasuri e pa kufij,per ate te para ’90 po pa Enver Hoxhen po me gjithe ish femijet e nomeklatures se Mihal Bishes ,apo aludon per Shqiperine e viteve ’30 te Naltmadhenise apo Ahmet Zogollit!?

  Shqiperija dhe shteti shqipetar i para ’90 nuk mund te vije kurre se duhet nje brez i tere ai i luftes dhe punes i barutit e djerses te ngrihet nga varri e te punoje 50 vjet per ta rilindur,NDERSA shtetin e Shqiperine mesjetare te Zogollit ketu e kemi ne te gjitha treguesit e parametrat ekonomike sociale perfshi MJERIMIN gjak marjen vllavrasjen pushtimin shfrytezimin e tere pasurive nga te huajt ASHTU si e deshet juve qe i ngritet edhe tere simbolet duke e zevendesuar edhe heroin kombetar Gjergj Kastrioti me bustin e ‘Skenderbeut te dyte’Zogollin ne kryeqytetin e kalifatit!?

  4.-Kryeminister,A je ne gjendje ta imagjinosh pa le ta kuptosh qe ‘nisma’ jote donkishoteske te komunikimit direkt me ‘popullin’ nen idene e ‘bashkeqeverrisjes’ perben POPULIZEM PROVINCIAL KOKEPOSHTE E TE RREZIKSHEM ne funksionin qe mban si kryeminister dhe kryetar i nje shumice parlamentare!?

  5.-A e ke te qarte qe ‘liderat’ populiste kryesisht te djathta lidhjet direkte me popullin i bejne kunder aparatit burrokratik te inkriminuar e korruptuar ,ndersa TI kunder kujt kerkon ta besh kunder VETVEHTES qe 4 vjet nuk arrite te beje asnje reforme kunder KORRUPSIONIT e privilegjeve se ishe ne konflikt te RENDE INTERESASH dhe nuk pate ASNJE dite shumice politike!?

  6.-Kryeminister,A arrin ta kuptosh qe populizmi yt provincial rrezikon te degjeneroje ne ‘lufte’ midis te varferve qe eshte lufta me çfarosese qe njeh historija e njerezimit apo behet per te hedhur mjegull si shenje e theksuar DOBESIJE duke ‘spiunuar’ njeri tjetrin ne nje vend pa shtet zbatojme teorine ‘peròa e sundo’ sikur te mos na mjaftonin 128 banda parti qe e kane bere ‘kashte e koqe ‘ kete popull ngelur çerek-çyryk?!

  7.-Kryeminister,A arrin ta imagjinosh si ‘artist’ pa le kuptosh si ‘burre shteti’ qe ti luan me Neron Saline me ‘qytetarin idjot dixhital’ si femijet e vegjel nuse-dajash dhe vendii ka 6 muaj pa parlament e pa QURAVI dhe zoterija jote eshte PERGJEGJESI kryesor i kesaj KATRAURE se po shperdoron besimin e popullit dhe te elektoratit qe te ka dhene 2 here mandatin!?

  8.-Kryeminister,A arrin ta imagjinosh efektin qe ben tek edhe 20 perqind te elektoratit qe te votoj pa le ne 60 perqind te Shqipetareve kur ti ‘me te drejte’ denoncon apo edhe shkarkon apo Burgos dy ‘tatimore’ per 40 mije lek e pret energjine me te drejte nje te pa puni dhe e le me pishtar NDERKOHE QE 140 KRRIMINELE DEPUTETE ME IMUNITET TE PERJETSHEM vjedhin 27 vjet popullin shqipetar e ka 6 muaj qe ti nuk je ne gjendje ti MBLEDHESH si qeni te leshuar nga zinxhiri duke bredhur ne tere BORDELLOT e Botes perfshi ate te Jales e ti nuk di as emrat e ministrave por emrat e alabakerise apo ‘qytetarit dixhital’!?
  Pse nuk BURGOS bllokmenin e vjeter e te ri shokun e mikun tend socialSSalistin Blushi ne flagerance qe ka 1 vit qe VJEDH popullin shqipetar me mandatin qe ja ke dhene TI ne emer te kujt populli!?

  10.Kryeminister ,mire keshilltaret qe ne vend te truve kane silikon e me perizoma vazhdojne pelegrinazhet ne Jale po bashkepunetoret miqte dhe shoket nuk te thone qe ky vend eshte 6 muaj pa parlament e pa qeverri dhe TI meresh me ‘korrupsionin’ midis te varferve dhe nga ana tjeter sipas gojeve te liga pergatitesh te ‘EMEROSH’ kryetar te antishtetit ‘simbolin’ e bashkimit te popullit simbolin e KORRUPSIONIT me ze e figure kur 99 perqind e shqipetareve e pergojojne me fakte dhe e akuzojne ne emer te popullit!?KU TE SHPIJE MUSHKA!!??

  Me ke te drejte e me ke mandat kerkon tu hysh ketyre aventurave te rezikeshme pupuliste ne emer te kujt POPULLI kur ty dhe partise qe drejton perfaqesoni vetem 20 PERQIND te elektoratit ose 15 perqind te shqipetareve!—-vijon neser me: B.- ‘Qytetari dixhital kerkon’

  Reply to this comment
 3. Tntegrim Shishtufina July 23, 07:56

  Dita,nuk arrini ta kuptoni gjendjen e mjeruar ku jemi katandisur apo kini ngelur ne dite te hallit qe ‘Stambolli digjet e Jala krifet’.Kujt i interesojne keto alabakerira te pseudointelektualve qe pas 27 vjetesh vazhdojne me varrim çvarrime ………Ae dini qe sipas grup moshave ne kete vend kane vdekur mbi 1 milion shqipetare ajka e shqipetarizmes ju mereni me mutat e muçot

  Reply to this comment
 4. Monika Kryezeza ish prostitite tani gazetare e shtetare July 23, 08:02

  Per kurjozitet..
  Ajo bordello e Jales qe flitet e frekuentohet nga miliarderet e politikes ç’fare funksioni ka e pse eshte ndertuar sa ka kushtuar e me se mbahet e paguhet e ku gjenden milionat.
  Mos valle per te mos e mbajtur neperkembe kete rini te ngjirizur me shurren e mengjezit ne vend te uneveristeteve Kristal ne òdo shtepi tani i kane zevendesuar me bordello per ti droguar e lene pa te ardhme per te sunduar ne perjetesi femijet bastarde te politikes e xen sypeshkaqenat

  Reply to this comment
 5. MIGJENI July 23, 08:10

  ‘Kafshate qe s’kaperdihet asht or vlla mjerimi
  kafshate qe te mbet ne fyt edhe te ze trishtimi…’

  Reply to this comment
 6. Jetimet e 21 Janarit July 23, 08:23

  ‘Ne,populli jemi padrone si te kongresit si te gjykatave jo per te permbysurkushtetuten por per te permbysur njerezit qe degjenerojne kushtetuten’A.LINKOLN

  Si mund te poshterohet perdhunohet te vritet nje popull 25 vjet e shkelet me kembe mbi gjakun e tij dhe perdhunuesi krrimineli hajduti kerkohet ti vihet kurore per te mbreteruar ne republiken e ‘koke palareve’!!!?????NGREHUNI DHE BJERUNI !
  Kush mer pjese ne parlamentin e krimit e korrupsionit per te degjuar betimin e simbolit te korrupsionit me gjakun e femijeve shqipetare te pa ngrene do jete ne GJAK me popullin shqipetar ne jete te jeteve..duke filluar nga dy kreret e PS te semurit psiqik Rama e per fatin e keq Ruçi.Ndaloni krimin makaber shume me te rende se ne 97-ten kur Shqiperija digjej e Sali krrimineli vetezgjidhej president.

  Reply to this comment
 7. Goce Smilevski July 23, 09:15

  E DUAM SKIPERINE SI MAQEDONINE ME SHTET

  Reply to this comment
 8. Monika Kryezeza ish prostitute tani drejtoreshe bordello July 23, 09:43

  O Edvin a di gje qe pas 27 vjetesh hidrocentralet qe mbajne firmen e ing.Spiro Kolekes qe te kall tmerrin ty e Salise po ‘veniten’ e ti do i mbash pishen ne parlament Berishes kur te te shaje me prag shtepije.
  O edvin a e di ti se BB nuk jep me para se ju i harxhoni per kuplara…do ngrihet Haxhi Qamili e do ua rrembeje edhe vilat edhe grate edhe sekretaret qe mbani si mantenuta

  Reply to this comment
 9. kryetari i PPE Bruksel July 23, 10:09

  INTEGRIMI E DEKRIMINALIZIMI NE DUART E BASHES!?A do mare pjese ne farsen e zgjedhjes se presidentit te krimit e korrupsionit????????????

  Me Saline apo demokracine?????????

  Reply to this comment
 10. zonja e pare hollandeze July 23, 13:41

  doli fjala e lul hollandezit—republika e re pa serb Saline pa Edvin psikiatrine e pa like florine …Rrofte B.Q Basha

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*