23 maj 2020

May 23, 2020 00:17

23 maj 2020

May 23, 2020 00:17
Komento

7 Komente

 1. intelektuali May 23, 08:17

  ME KE E KA KUNJIN AMBASADORJA E NERUME KIM?

  sepse:

  Megjithese ju o gazeta DITA ne kete editoriale te perseritur krejt me llogjike racinale pragmatike keni futur ne pazaret Sali Berishen dhe bedelin e zgjedhur te tij per Kryetar te Opozites, Lulzim Basha qe eshte ALIBIA me perfekte e Edi Rames ne hajnine dhe zullumet e tij qeveritare, me thene te drejten nuk ma mer mendja qe ambasadorja e SHBA Kim kunjin e ka me “Gerdalle” e Partise se Punes, Sali Berishen qe praktikisht ka “Celesat e Kashtes” ne dore per te minuar Reformen ne Drejtesi ne menyre qe t’i shpetoje ndeshkimit nga Drejtesia e munguar, sepse Edi Rama me kohe ja ka dhene te gjitha garancite Saliut qe “vrastari-killer” i Gerdecit, i 21 janarit, i Remzi Hoxhes dhe i Kosta Trebickes” dhe hajduti i fondeve ne Rrugen e Kombit nuk ka asnje shans qe te ndeshkohet nga Drejtesia e Rilindjes Enveriste.

  po keshtu:

  Ambasadorja e nerume Kim nuk ka mer mendja qe e ka kunjin me Kryetarin “de jure” te opozites, Lulzim Basha sepse e ka kuptuar me kohe qe Kryetari i opozites inekzistente shqyptare, ish Kamarieri i Enverit ne Rinas, ish Ministri Bedel i Saliut, kjo Kukull Klishe me retorike te merzitshme jo vetem qe nuk ka asnje shans per te fituar zgjedhjet me Edi Ramen perballe, por eshte nje Dudum i lindur qe “sé nxjerr dot qimen nga qulli”, jo me te dale si Bajlozi i Zi dhe te vrase Reformen Amerikane ne Drejtesi.

  PO ME KE E KA KUNJIN ATEHERE AMBASADORJA KERCENUESE KIM?

  Nje llogjike elementare thote se kunjin zonja e nerume Kim e ka me Edi Ramen, sepse si e perzgjedhur nga Presidenti Donald Trump te cilin Edi Rama e anatemoi me liber shpie dhe e poshteroi nga CNN me urdher nga George Sorosi do kohe me pare, pra kjo llogjike elementare qe rrjedh edhe nga lobimi per nje foto me ish Presidentin Barack Obama qe Trumpi do ta fuse tani ne burg per mashtrimet dhe abuzimet e tij, foto per te cilen Edi Rama pagoi 80 mije dollaro, nga kjo llogjike elementare rezulton qe “Delja e Zeze” e zonjes Kim per Reformen ne Drejtesi te jete Edi Rama, analisti Spartak Ngjela pohoi kete version llogjike me gjysem zeri,

  por:

  Edi Rama pikerisht ne kete moment delikat doli si “Gjeli maje Plehut” dhe shkaterroi Teatrin Kombetar, nje Monument Kulture unikal per tironsit por edhe per te gjithe shqyptaret per shume breza me radhe, njesoj si Enveri kur hodhi ne ere Bashkine e Tiranes me dinamit, pa pyetur askend dhe zonja e nerume Kim heshti totalisht dhe nuk beri asnje pronocim per kete krim makaber antikombetar te Edi Rames, nuk tha asnje fjale,

  AS MIRE DHE AS KEQ

  Sic deklaruan shume figura te nerume apo media prestigjoze nga BE-ja dhe Bota.

  Po ta kishte kunjin me Edi Ramen, ambasadorja Kim do te shfrytezonte rastin te sulmonte Kryeministrin Monist dhe Arrogant duke e treguar me gisht si vrastar i Reformes ne Drejtesi, por atehere:

  ME KE E KA KUNJON AMBASADORJA E NERUME KIM?

  Llogjika e ftohte thote se mbetet vetem Ilir Meta, qe po e kalon mandatin pa e ftuar kush nga homologet e tij ne Bote qofte edhe per nje vizite kortezie si President i vendit. Ilir Meta u pa me ze dhe figure te vidhte ryshfetin pushtetar me tefter ne dore dhe i shpetoi Drejtesise me finte enveriste te gruas se Fullan Kusarit qe Vettingu e hodhi ne koshin e plehrave si gjykatese. Ilir Metes FBI i arrestoi sekretarin e tij personal, Almir Rrapo ne Tirane dhe e rasi ne burg federal per krime te renda mafioze ne SHBA, Ilir Meta eshte Presidenti i Turpit dhe i Rezilit qe Edi Rama e hodhi me parashyte enveriste ne karriken e Presidentit per ta patur si ALIBI te gjalle per hajnine e tij makaber me fondet publike, prandaj edhe zonja Kim flet per:

  PAZARE PER TE VRARE DHE EKZEKUTUAR REFORMEN NE DREJTESI

  sepse:

  Per te bere pazare llogjike e thjeshte thote se duhen te pakten dy vete: Shitesi dhe bleresi, shitesi ka mallin dhe bleresi ka parate dhe vetem keshtu behet pazari

  dhe:

  EDI RAMA TANI ESHTE I FRIKESUAR NGA PRESIDENTI I TIJ I PABINDUR

  sepse:

  E di fare mire qe ne pazare mafioze Ilir Meta eshte me dinak dhe me i afte se ai vete dhe prandaj i ka hyre edhe frika ne bark si asnjehere me pare ne historine e tij dashurore me LSI-ine.

  Reply to this comment
 2. currilsi May 23, 09:50

  O gjysh, me tha nipi, kte foto e kam pa te festat e Kines pse shqiperia komuniste eshte.Jo,i thashe nuk jane Marksi Engelsi lenini e Stalini po jane kater rrugace qe i kerkon policia po s’i kap dot.Po shqiptar jane? tha nipi.Jo, i thashe,i pari eshte grek, i dyti francez,i treti hollandez i katerti serb.

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH May 23, 10:27

  ”TI HALIM QE S’DI KENDIM,JE VEZIR PER ARSIM’!

  Edhe pse te gjithe jane te zhytur deri ne gryke ne MUT ka nga ata qe vazhdojne e sodisin yjet”O.Wilde
  ————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder haber llahtar aksham dale nga llagemet e kalifatit te Bathores veçojme:
  Nje çuperline analfabete po me ‘master’ si tere ky brez ‘kristal’ me emrin Anna (jo e Batistit po Bathores) ‘shoqe’ e ‘Supermbeses’ qe shkruajti ‘guiden e Letersise’ kur ishte ne kopesht dha DOREHEQJE !?

  AdoLESHentja Anna dha doreheqje si ish drejtoreshe as me pa e as me shume por te ‘shtepise muze’ te shkrimtarit te madh Enverist te ‘realizmit socialist’ Ismaiol Kadare!
  Doreheqja e saj ka bere jehone jo vetem nder tere qarqet e kultures boterore por edhe te ‘Euiropa Nostra’ e ‘cosa Nostra’ ku ka deklaruar te jete pjese e saj dhe ‘presidenti’ i ‘koke palareve’ Like Floriri!

  Per doreheqjen e kesaj ‘qenjeje’ qe si tere qenjet nje qelizore i komandon bytha dhe jo truri dhe vine verdalle me presh ne bythe nen efektin e ‘forcave’ sentriFUGA, eshte prononcuar dhe nje fare ‘shkencetareje'(studjon hedhjen e shurres perpjete’ nga pikpamja gjuhesore e logopediste nje fare SHAMKU ish deputete e parise SocialSSaliste drejtuar nga ‘Shallvarja’ Edvin qe eshte nena biologjike e Anna SHKRELIT kjo e fundit ,doreheqesja,njekohesisht eshte edhe e bija biologjike e as me pak e as me shume po e zv ministrit te infrastruktures se Edvin Shallvares Tan SHKRELIT ku derdhen MILIARDAT -BORXH permes PPP-ve 30 vjet te nje populli me te varfer te Ballkanit pa BUKE!

  Me ‘KonkretIKisht’!
  ———–
  SHKRELI me emer Anna,drejtoresha e muzeut te IS eshte vajza e ‘shkencetaresh’ SHAMKU qe ka mbaruar filologjikun ne 1998-ten kur digjte Shqiperine serb Salija dhe skish as shkole e as godina,dhe ka qene ‘Deputete’ e SHALLVARES Edvin dhe njekohesisht e ‘shkencetarit’ zv minister te infrastruktures SHKRELI qe i harxhon popullit pa BUKE sKipetar plot 62 MILIARDE lek ose 6 here me shume se i akordohen sektorit te Bujqesise sepse duhen per ndertime THJEATRO por edhe per impjantin e ujrave te ZEZA kupto MUTRAT ne gjirizin e Lalsit ku jane harxhuar nga SHKRELI zv i Ballukut aqe MILIONA sa ka akorduar bota per emergjencen ‘pandemi’!

  SHAMKU-Ledi edhe pse pranon doreheqjen e ‘ledushkes’ SHKRELI me ‘sarkazem’ te thelle ashtu si kritikoi para ca kohesh edhe Akademine SDuedeze te òmimit NOBEL se duhet te ndryshoje kriteret ne ate shkalle sa ‘IS’ te shpallet o gjalle o vdekur ‘NOBELIST’,NA JEP PERMES zAGARISE EDHE CA PERKTHIME QE I KA BERE mAKS vELOS duke e ngaterruar ne ‘prononcimin’ per shtyp me MARKSIN-Karl dhe burgun e Spaçit me Bunkerin e Surelit!

  ‘Arsyetimi i ‘LEDI-shQInave-Shamkut-shkrelave!
  ———
  Arsyeja e mos arsyes qe shtyn arsyen te arsyetoje SHKERLI vajza e SHANKUT deputete e SHALLVARES dhe e SHKRELIT zv minister i SHALLVARES Edvin eshte se:
  Ka marre pjese ne kohe ‘karantine’ e ‘gjendje’ te jashtezakoneshme te shpallur para krishtit e qe do hiqet pas Kurban bajramit ne MBROJTJE te mos prishjes se thjeatros miratuar nga deputetja SHAMKU e qe do ndertohet nga zv ministri arkitekt SHKRELI vetem e vetem se na qenkerka ‘VRIMA’ e nje te ashtuquajturi kryetar i FRPD Belind Kerriçi apo Kelliçi,dhe ne gjykimin per te shkelur dy LIGJET e miratuara nga SHAMKU-SHKRELI-SHALLVARJA influencoj Bytha e jo truri !’
  SHKRELI -drejtoreshe e bija e SHKRELIT zv minister te ‘thesarit infrastrukture’ permes nje deklarate te shkruar nga SHAMKU-Ledi ish Deputerte e SHALLVARES-Edvin thote:

  ‘Ne oren time te zeze mendova se njerezit per Liri kane dhene jeten.New beginnings”!

  sKipetarka e sKipetare!
  A e merni vesh kush e perfaqeson FEMREN dhe FEMIJET shqiptare 30 vjet ne kete vend katraure ngelur pa shtet e pa ‘ZOT’ si asnjehere ne historine e njerezimit e si asnje vend ne Bote e Ballkan ku te duja shtresat edhe GRATE dhe FEMIJET po jetojne SKLLAVERINE shume me keq se ne mesjete ku theren per pjese kembi organesh e eksportohen si MISH I BARDHE neper Bote ndersa kreret e xhihadit kalifi SALIJA tere Edvinet krriminelet hajdutet antishqiptaret perfunduar tek Like Flkorija jetojne parajsen ne kalifatin e Bathores rrethuar nga HAREMI me VRIMA qe ‘Lirine’ si puna e kesaj ‘sharabajkes'(Shamku-Shkreli) nuk kuptohet : ‘Ska liri pa liri ekonomike,pa u òliruar nga ankthi per te plotesuar nevojat per mbijetese,pa u siguruar femijeve 3 here BUKE ne dite’ por Lirija ashtu si dhe demokracija konsiderohet BORDELLO e shkelja e LIGJIT ku brenda nje thjeatro mund te behet 2 vjet nate e dite ORGJI (ndersa nje i pa pune menderisht me emerin Edvin thote ketu nuk ka OLIGARK)I!

  P.S ‘Perendi!Ku je?”
  Ledi shQInat-Shamkat-Shkrelart-sharabajkat ,shurrufllat,monat,mehmetat spiropalet e spiroPORDHAT q vine verdalle si pordha neper breke brenda ne shallvaret e Edvinit do na rilindin shtetin pas 30 vjetesh permes reformes ne drejtesi dhe kryereformes se sistemit elektoral!??

  Reply to this comment
 4. Gersi May 23, 13:57

  Car pazari thoni ju hipokrite.
  Rams edvini i ka te gjitha ne dore.

  Reply to this comment
 5. L.H May 23, 14:08

  O Milet ! Po ‘Jashteqitja e kombit’ Ismail pse nuk flet??
  ‘Degjoni more te ri,
  degjoni dhe ju te ra
  lexojeni mire Gramsh
  se nuk flet badjava……

  O Milet!
  Pyetja qe shtrohet per zgjidhje sot pa 30 vjet nuk eshte me ‘Te jesh a mos jesh’,te rrosh apo te rruhesh por eshte :
  Jemi akoma koloni e AmeriQIse apo e Serbi-Paris-Rusise!

  O Milet!
  Po nuk arrijme te dallojme fjalen ‘komunizem’ e ta ndajme nga ajo ‘enverizem’ nuk do dallojme kurre Enveristin e oborrit e bllokut Ismail nga vepra si shkrimtar i mire i rymes letrare’Realizmit socialist’!
  Sot pas 3e0 vjetesh si 100 vjet me pare behet lufte kush ta kete prone harem bordello shqiperine e dale ne ankand si prostitute qe i kane rene dhembet e nuk e ble kush midis CIA-s nga njera ane ‘indiferente’ e UDB-KGB per hegjemonine e humbur ne Ballkan si asnjehere ‘aktive’!

  O Milet!
  ‘Skuadra’ UDB-KGB eshte shume e favorizuar nga ‘skuadra’ CIA sepse ka lojtare potenciale si puna e doktorit te bllokut super agjenti serb SALI ashtu edhe shkrimtarin e oborrit Ismail filofrancez e per rrjedhoje filo Rus ku ka kryer edhe studimet e ka marre dhe graden ‘TOGER’!

  O Milet!
  Per te kuptuar ate shkrimin e ‘pa kuptueshem’ ‘mjegull’ apo ‘mishmash’ te A.GRAMSH ketu me siper qe ka nja 2 apo 3 vjet qe na lajmeron ‘gjemen’ si dikur prifti Looakonte Trojanet duhet te njohim ‘jeten dhe vepren’ e Ismailit e ti ndajme ato nga njera tjetra :

  Ismaili,martuar ka per grua ‘Helenen e Trojes'(keshtu quhej ne vitet ’70 )Ish e fejuara e profesorit te nderuar e shkencetarit Bestard Doko,njekohesisht ‘mikeshe’ e çunave te Bllokut,, dhe ‘intime’ e ‘Besnikut te Partise’ me emrin Besnik daja i Andushit e djale i Hisnise!

  O Milet !
  Ismaili,shkrimtar i oborrit bente deri ne vitet ’90 orgji ne vilat e Bllokut ne sherbim te tere agjenturave kryesisht tek shtepija e Gramoz Pashkos e Rajmonda Bulkut nuses se djalit te shoqes Leni per te permbysur sistemin e kthyer vendin ne Bordello!

  O Milet!
  Kaqe shpejt harruat shprehjen per tere rinine e inteligjencen shqiptare qe moren rruget drejt se pa njohures:
  ”Jashteqitja e kombit’ dale nga goja e nen kryetarit te frontit demokratik te Shqiperise qe me porosi te shoqes Nexhmije XHuglini (Hoxha) ju dha shtepi tek pallati ‘kubizem’ te Maks Velos sot ‘shtepi muze’ per te demostruar Breket e Helena KJadare me parate e shqiptareve!

  O Milet6!
  Kaqe alabake ini qe ua kane hequr memorjen qe nuk arrini ta kuptoni pa le te ndani vepren nga Ismaili si ish enverist qe ja kalonte edhe Stalinit si hakmarres gjirokastrit kur burgosi e internoi dhe te dashurin e vajzes djalin e shiteses se bukes dhe e katandisi ne çmendine shume me keq se Josif Stalini te dashuren e Svetllanes vajzes me gruan e pare!

  O Milet!
  Kaqe tru thare ini qe nuk e kuptoni se 30 vjet jemi koloni dhe si prostitute kalojme nga nje dore ne tjetren dhe tani pad 30 vjetesh nuk na i hedh syte kush se kemi ngelur si ato prostritutat dale ne pension pa asnje dhemb ne goje dhe kerkojne te na bejne ‘gojore’ me spermatoxoide koronavirus permes ìterapise’ Serbi-Paris-Ismail-Rausi ku si agjente te vjeter e te rinj ka nga Karaxhixhi Sali-Eadvini-Kumbarot-Shkrelat-Shamku-e tere ‘kosovare’ qe sdine shqip agjente te UDB-se ministra keshilltare Cakaj,Shahine,Bato Haxhinj,Surroi Surrogato te Emeruar nga ‘Parizi’ ku si shef kuadri jane klani ‘Kadare’ dhe ish vajza e tij qe per meritat qe vrau nje djale ne rini perfaqeson nje ‘shtet’ pa emer ne UNESKO apo OKB dher nuk arrin ta spjegoje kush per ç’fare merite!?
  Kush e rekomandoj Edvin thonj pa prerin per kryeminister ‘socialist’ si simbol i fashizem xhihadizmit!?
  Kush e rekomandoj nje Leshi apo Lleshi minister te puneve te perbrendeshme pa qene asnje dite socialist e antar partije ne qeverri politike te dale nga zgjedhjet duke fshire bythen me mandatin e popullit!
  Kush i emeron qweverrite kujslinge e ministrat e ‘shtetit’ kthehen ne ministra leshi qe pa u miratuar nga presidenti e antikushtetues perfaqesojne si ministera te ‘0jashtem’ je kope bagetish apo njerez me bisht dikur shqiptare!!!??????
  Fole o Ismail be.
  si ste vjen keq per ne
  Qe si jashteqitje ketu na le,
  pa buke e pa Atedhe!?
  e as per thjeatron ‘s’the nje fjale per be’
  Se ndiheshe pa ‘qef ‘na the…

  Reply to this comment
 6. SPAK qe ve KAPAK May 23, 20:54

  Stepi muze apo bordello???????????
  O Erjon Braçe,a nigjon se òfar bohet?????
  Ti gjo zotnija e jote qe ish shtepija e Molit paska shku n’origjine e qeka bo bordello ku shkerdhehen ne grup FRESH me FRPD dhe drejtoresha òfryka koqwet e kryetarit te frpd ne krevatin e Ismailit??????
  Sa i ke akordu nga paret e buxhetit shkerdhate kesaj shtepije bordello,sa e ka organiken e stafin rrogat e salltanetety e ku i gjeni paret apo ja jep istituti i studimeve kunder krimeve te kamunizmit te Tufasve krtriminele qe per president kane Uran Butken….????

  Reply to this comment
 7. NOLI May 24, 10:00

  Sulltani dhe kabineti

  Shoke, sot kam panahir
  Shoke bemeni sehir
  Sillme kupat e gostise,
  Sillme shishet e rakise.

  Kup’ e pare jam aga,
  Kup’ e dyte jam pasha,
  Kup’ e trete çpall ferman,
  Ngjesh nje palle e jam Sulltan

  Jam Ali Qopeku i pare,
  Qen si une s’kini pare,
  Pra,kur leh duartrokitni,
  Zbrasni topa e brohoritni

  Jam imami e jam dovleti,
  Padishahu e Muhameti,
  Jam xhenemi e jam xheneti,
  Kijameti e Selameti!

  Jam xhamija e jam Namazi,
  Jam zinxhiri e jam kafazi,
  Jam budrumi e jam zullumi,
  Kush ngre koken e mer lumi.

  Kush do ligj e republike
  Me statut e me llogjike
  E ka pisk e ngordh si horr
  Ne kanup si tradhetor….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim