23 shkurt 2018

February 23, 2018 02:00 Updated

23 shkurt 2018

February 23, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH February 23, 09:33

  2018-TA?PAK DRITE!
  Krriminele dhe hajdute me imunitet,Pse ja ja fshihni popullit buxhetin e antishtetit per 2018-ten!?
  ——————-
  ‘Nuk ka LIRI pa liri ekonomike’!Shqipetareve u jane hequr te gjitha te drejtat me humane perfshi sovranitetin dhe jeton 28 vjet me ankthin e frikes per BUKE per te ardhmen! Pak drite!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret ‘ zagaret e dizinformacionit dhe Tarifat ,Lubonjat ,Pollot e doktori i ish Bllokut serbi Berisha ta marin vesh se ne tere demokracite parlamentare te Europes AKTI me i rendesishem i vitit eshte DISKUTIMI me TRASPARENCE i buxhetit te shtetit dhe gjithe te dhenat jane ne duart e POPULLIT!
  Tek ne nje vend pa shtet po me ‘burra shteti’ pa shtet te se drejtes pa STATISTIKA e pa asnje lloj Trasparence ‘buxheti’ i antishtetit apo shtetit te kalifatit eshte ‘AKT’ ku ndajne parate e shqipetareve te futur 7 MILIARD borxh midis krereve te krimit dhe HAJDUTEVE!Shqipetaret 28 vjet TERR informativ!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ ta marin vesh se qUrravija e Edvinit jo vetem nuk perfaqeson shumicen e shqipetareve por vazhdon te jete qUrravi kujslinge ne duar te te huajve dhe perfaqeson nje pakice oligarkesh krriminelesh e hajdutesh me imunitet ngujuar 28 vjet e VETEEMERUAR ne parlamentin antishqipetar dhe shqipetaret konsiderohen si BAGETI qe nuk kane as INFORMACION e ne terr informativ .Nuk dine sa do jene te ARDHURAT e ketij vendi ne 2018-ten e nga cilat ‘burime’ do vine!?Sa do jene SHPENZIMET ne 2018 e ku do shpenzohen e ne interes te KUJT,popullit apo KRIMIT,mireqenjes apo ‘biznes’-monopoleve KRRIMINALE!?Sa do jete DEBITI e sa BORXHI e pse shqipetaret jane futur 7 MILIARD borxh ne emer te kujt eshte marre ky borxh ,pse eshte marre e ku kane shkuar 7 MILIARD borxh te huajve plus QINDRA MILIARDA te pasurise kombetare tashme ‘arratisur’ ne drejtim te pa ditur!?

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ te marin vesh se ketu ka 28 vjet qe eshte bere ‘MUTI-MULLAR’ e shqipetaret jane deri ne gryke ne MUT e rrine e shikojne fishek zjarret e datlindjeve te Armines e breket e ShQInes dhe kreret e krimit e korrupsionit ,te 128 bandave parti po bejne kerdine e kerkojne te ‘integrojne’ shqipetaret ne Shishtufine!Ambasadoret e SHBA-ve dhe BE-se kane bere ‘PAKT’ jo me SHQIPETARET po me DJALLIN 28 vjet qe tek ne i quajne ‘Burra shteti’ apo ‘yje ne ngjitje’ e jo KRRIMINELE -HAJDUTE-TRADHETARE-ANTISHQIPETARE!

  Pak drite!Qe koke palaret te ngrihen e te kerkojne shperndarjen e nje parlamenti antishqipetar e renjen e nje qeverrije kujslinge e doreheqjen e nje ‘kryeministri’ te pa pergjegjshem qe me pasurite e shqipetareve dhe me para 7 MILIARD borxh nuk MIRATON buxhet per shqipetaret po kreret e krimit e KORRUPSIONIT:
  -Mbi 1 MILIARD per parlamentin antishqipetar te ‘salisjaneve’ xhihadisteve,’metisteve’,’socialSSalistev
  -Mbi 1,6 MILIARD per qurravine kujslinge pa asnje lloj trasparence por shpenzime per ‘keshtjella ne rere’ e ndertim autostradash per derrat serbe e uqerit greke dhe nderti URASH ku nuk ka LUMENJ!
  -Mbi 200 MILION per nje ‘president’ me 70 sejmene qe eshte jo simbol i popullit po KORRUPSIONIT!
  -Mbi 100 MILION per nje ‘Avokat’ jo te popullit po te krereve te KRIMIT funksion qe nuk gjendet ne asnje vend te Europes!
  -Mbi 100 MILION per nje fantazem qe quhet KQZ me militante e kamikaze te bandave parti qe njehere ne 4 vjet ben sikur numuron votat e POPULLIT shqipetar jo ne emer te SHTETIT po ne emer te bandave parti!
  -Mbi 200 MILION 128 bandave parti kur nuk u dihen as adresat por jane kthyer ‘ndermarje’ offshore me inicialet dule,medi milo,gjinush qenush blush karabush …

  Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh se vetem ISHAT deputete,kryeministra,ministra,gjyqtare,gomare prokurore hajvane harxhojne me Qindra MILIONE pensione te ARTA ne PERJETESI per ‘MERITAT’ e krimit e hajduterise e VARRMIHES te ish shtetit shqipetar dhe kryeKari i komisionit ekonomise e financave Erion BERISHA apo Braçe leh si kone per te demostruar se eshte ‘NDRYSHE’ nderkohe qe femijet shqipetare vdesin per BUKE dhe mbajne frymen me miell KAFSHESH nga Serbija!!!!!!

  PS Mender ‘socialSSalist’ e mender kryeKari i komisionit te ekonomise e financave pse nuk behen publike gjithe te dhenat e treguesit e ‘buxhetit’ te antishtetit te krahesohen me ato te vendeve te BALLKANIT pastaj te Europes e ‘traktatit te Mastricht’ me qe pellisni 28 vjet per ‘integrim’ e hapje negociatash apo BYTHESH!?

  Pse nuk jepni doreheqje ne grup po ndiheni ‘socialiste’ e te moralshem per ti hapur rruge VETTINGUT!?
  Perjashtu SALISE dhe ShQInes qe punojne nate e dite njeri per SERBINE e tjetra per S…..te tjeret :Presidenti,parlamenti,gjykata kushtetuese,gjykata e larte .KLD,KLS. KQZ.avokatja e krimit e 600 agjensi fondacione fetare e krriminale ……..
  ME SE MEREN GJITHE DITEN,JAVEN,MUAJIN VITIN PER 28 VJET NE VENDIN PA SHTET PA LIGJE PA POPULL ME I VARFERI I BALLKANIT!?

  Reply to this comment
 2. MIGJENI February 23, 09:40

  ”Dhe tash s’po dihet ma kush asht zot e kush njeri.
  Ka ardh nji kohe
  ne te cilen njerezit po kuptohen fare mire
  per me ndertue Kullen e Babilonit,-
  dhe ne maje te Kulles,ne maje te majes se fronit
  ka me hyp njeriu
  dhe ka me thirre:
  Perendi!Ku je?

  Reply to this comment
 3. V.F.L.P February 23, 11:51

  AH!Mor Gramsh,
  Ne kete vend ka me shume krriminele se shqipetare,me shume krriminele ne parlamentin e krimit se zgjedhes,me shume banda parti se popull.
  Uniteti i krimit politik me krriminelet e kamikazet e ‘informacionit’ me tere sistemin bankar financiar gjyqesor eshte i pa thyeshem.Keta krriminele kane blere me flori tere ambasadoret e shba e Be qe i komandon sali Berisha si ti doje bytha.
  Hajdaret e prokurorise ne sherbim te kreut te mafjes e kondrabandes jane ne duar te Xen sypeshkaqenit qe i urdheron te perkthejne librat nga Italishtja per te gjetur ndonje emer Sajmir per te terhequr vemendjen nga krimet makaber ndaj popullit shqipetar!!!!!!!!!!!!!!!
  Kerkojne gjurmet e Saimir Tahirit se ua perplasi ne fytyre tere hajduterine e antishqipetarizmen edhe kinezit Lu dhe serbit Berisha dhe kryehajdutit e Piratit qe u emerua president hajdutit me ÇIZME Ilir shtangist Skraparit……R E V O L U C I O N!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. nipi Avni Rustemit February 23, 12:40

  VETEGJYQESI!TE SHPRONESOHET SHPRONESUESI!POPULLI ME FORCE TE RIMARE TERE PASURITE TOKEN AJRIN DETIN!TE PA STREHET TE HUJNE NE TERE VILAT E KREREVE TE KRIMIT DUKE FILLUAR NGA ATO TE TRE ANTISHQIPETAREVE ME TE MEDHENJ SALISE NANOS E LIKE FLORISE!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. NOLI February 23, 12:47

  Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe,
  Ti na ç’thure,na òkule,na òduke çdo fe,
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe,
  Derbeder,ujk e derr,Hosana ,Baraba…”’

  Reply to this comment
 6. O SOT O KURRE February 23, 13:18

  Per memedhene,per memedhene
  Vraponi burra se ska me prit…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*