23 shkurt 2021

February 23, 2021 00:07

23 shkurt 2021

Nga Arkiva

February 23, 2021 00:07
Komento

3 Komente

 1. Rebus February 23, 09:19

  Nuk merr fund saga shqipotare ne se ne zgjedhjet nuk garantohet realisht vota e shtetasve shqiptare jashte Shqiperise!
  Ne Shqiperi kane mbetur femijet ,qe nuk votojne dhe i ushqen prindi,700 mije pensioniste,qe shumica jane militante te hershem te partive ,ndersa pjesa tjeter jane te pa pune,te ngujuar,rome etj,qe nuk kane asnje shprese se me ndryshimin e qeverisjes do ndryshonte per mire jeta e tyre!
  Vetem ata qe jane te punesuar ne administraten shteterore dhe vendore votojne per pushtetin nga frika se u iken vendi i punes!
  Pra shihet qarte se ketu shumica e votueseve nuk jane te interesuar se kush fiton zgjedhjet pervec interesave personale!
  Ndersa shtetasit me te ndergjegjshem,me te informuar,qe nuk kane asnje interes personal me fituesin e zgjedhjeve dhe qe kane pervojen e demokracise e shtetit ligjor ne vendet ku banojne e pounojne,vetem ata mund te ndryshojne rrjedhen e sakte te fituesit te zgjedhjeve ne vend!
  Nuk ka anje rruge tjeter,ndryshe do vazhdohet si keto 30 vjet rrumpalle!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH February 23, 09:24

  ‘AMBASADORË-GOVERNATORË’dhe ‘AVOKATUCË-PROKURORË’!
  ‘..Dhe vjen i huaji e u rri n’voter
  me ju turpnue me gru e moter
  e per ca pare qe do fitoni
  besen e t’pareve te gjith e harroni..”P.Vaso
  ————–
  Ne vend te paraDhenjes -paraKrishterimit
  Per trushpelaret,kreret e xhihadit e Zagaret ne sherbim te tyre !
  Ne 3 ditet e pashkeve qe u kryqezua profeti Izraelit,Yoshua,Jozef,Krishti,’Toka e shenjte’ ish e pushtuar nga te huajit,perandorija Romake dhe si governator kishin Ponco Pilatin nderkohe qe populli izraelit bridhte 40 vjet ne shkretetire!
  Historija perseritet e per fatin e keq te shqiptareve tragjikisht kjo histori e ndodhur 2020 vjet me pare po perseritet jo me ne token e shenjte po ne nje vend ‘vakef’ qe quhet Shqiperi tash e 30 vjet ngelur pa SHTET e pa Perendi!

  Nuk ka asnje lloj ndryshimi me ngjarjet tragjike te popullit ebre 40 vjet ne shkretetire me ate shqiptar 30 vjet ‘si mize pa koke’ neper Bote ne kerkim te ‘Tokes se premtuar’ por qe ska as profet as Zot qe ti mbledhe si ‘delet e humbura’!Jane te njejtat kushte, vend i pushtuar 30 vjet nga xhihadi,tempulli me i korruptuar ne historine e njerezimit si dikur tempulli i izraelit dhe ne vend te nje governatori te huaj ketu jane disa te ashtuquajtur ‘ambasadore’!

  ‘Haberet nga kalifati i Bathores!
  ————
  Dje nder haber aksham llahtar dale nga goje bythet e Zagareve te racave bastarde ‘Lesi’ e ‘FEV ZI’ ne nje vend 30 vjet pa shtet e Perendi mund te veçojme_
  -‘Presidenti i ‘koke palareve’ ,SIMBOLI I KORRUPSIONIT,qe i perdhunon edhe te vrareshqiptare vazhdon ne gjendje deliri te propogandoje xhihadin ,ISIS me ndjekesit tru shpelare te LSI-se!?
  ‘Mua nuk me ka zgjedhur LSI po Rama thote ne gjendje deliri kjo qenje qe s’mund te konsiderohet me NJERI!
  Kush do tia beje pyetjen kesaj qenje e ti thote:
  ‘Po kur e di qe te ka zgjedhur Rama atehere ne emer te kujt kerkon te mbledhesh POPULLIN si te ishin bageti ‘koke palare’ e ne emer te kujt e kunder kujt!?

  -Nje ish ‘çun blloku’ minoritar çoban,i inkriminuar deri ne gryke e ne gen simbol i degjenerimit e antishqiptar,i dinastise Lubonja me emerin Fatos ju ben thirrje ‘koke palareve’ me fershellime sikur te ishin DHI qe i perdhunon 30 vjet serbi SALI:
  ‘Rama eshte rreziku kryesor qe mund te sjelle shperthimin e ketij populli e ndoshta shkon ne shkaterrim..Te mbyllim nje sy e te votojme Mutin (Meten)!
  SPAK-Alabak meret me TIRET qe pastrojne halete e spitaleve me COVID e nuk meren me VIRUESIN -Lubonja per KRIMET qe ka bere para ’90 dhe shperblimet qe ka marre nga agjenturat pas ’90-tes per krime kunder njerezimit,marre permes krereve te xhihadit Salise,Like florise dhe EDVINIT!

  ‘Ambasadore-governatore’ dhe ‘avokate -prokurore’!
  ——-
  Krahas haber aksham llahtar DJE, binin ne sy edhe nje ‘diskutim’ e nje shkrim qe mund te konsiderohen lajme te mira si fillim:
  Nje ‘deputet’ i ‘opozites’ parlamentare,jo asaj nderplanetare te lylzim B.Qimit me emrin Ralf Gjoni me shume te drejte ne parlament kritikon nje mender ambasador te Britanise se madhe me emerin Dunkan Norman i cili ‘Tallet me popullin shqiptar’!
  Ne cilin do vend te Botes perfshi mbi 60 shtetet e Afrikes nje mender ambasadori qe tallet me shqiptaret kur u flet pas 30 vjetesh per fantazmen integrim ne Shishtufine nderkohe qe i kane lene lakuriq duke u vjedhur gjitheçka edhe pasurine e shtepine,nderkohe qe vendi i tij u shkeput nga BE duhet te shpallej ‘NON GRATTA’ dhe duhej ti jepej jo 72 ore per tu larguar po vetem 12 ore !

  Nje gazetare,pa thonjeza,qe shkruan rralle e per mall nuk di shkaqet se pse DJE ne nje shkrim:”Moda e mallkimit te ambasadoreve’ kish ‘Rreshqitur’ !?
  Gazetaria edhe pse meret me antinjeriun Sali,Neroni qe dogji 30 vjet Shqiperi qe sipas konjukturave e interesave kritikon ‘ambasadoret’ duke i ‘ndare’ gjasme nga vendet qe perfaqesojne,te krijon pershtypjen se kesaj radhe nuk jeton realitetin tragjik te ketij vendi me kembe ne toke po sikur shkruan nga nje planet tjeter!

  E nerumja gazetare!
  1.-Qe te na besh ‘portretin’ krriminal te kalifit Sali edhe pse nuk ka ngelur pa e bere kush ndihet njeri,ben mire po qe te na thuash se ‘Ambasadoret nuk marin nvendime e bejne deklarata nga xhepi i tyre po ndjekin linjen e tyre..” je katerciperisht gabim ose nuk e njeh fare realitetin ne kete vend 30 vjet koloni ku si Jakomone kane qene ‘ambasadore’!

  2.-Qe te besh karakteristiken e krriminelit serb Sali si simbol i se KEQES ben mire po qe te besh ‘avokatine’ e ambasadoreve te SHBA-ve dhe BE-se ,qe kane qene shumica jo vetem keshilltare,po bashkepunetore,te krereve te xhihadit,kalifit Sali,tere krereve te xhihadit e Like Flori tregon se nuk e jeton kete realitet tragjik te ketij vend dikur Shqiperi!

  3.-Te evidentosh tere krimet e serbit Sali,ish eQIm i ‘shokut Hisni edhe pse pas 30 vjetesh,’me mire von se sa kurre’ por te besh ‘avokatine e ambasadoreve’ miq per koke te tij,shpesh edhe ‘nomeklature’ e tij permes Podesta,lobizmit Biberajve dhe MILIARDAVE te shpenzuara permes sekserit MEDI tregon se nuk jeton kete tragjedi ne kete vend dikur Shqiperi!?

  4.-Te fajesosh per tere tragjedine e ketij vendi e populli tere kreret antishqiptare qe na lane pa shtet pa prone pune e perendi nga kalifi SALI tere dishepujt rreth tij perfunduar tek Like Flori ben mire edhe pse pas 30 vjetesh po te deklarosh se tere ‘veprimet,vendimet dhe mbi te gjitha deklaratat’ e shumices se ‘ambasadoreve’,’misionereve te SHBA-ve e BE-Hale juane bere ne emer te ‘shteteve’ kjo nuk ka bythe ku te rrije sepse:
  -Nuk moren miratimin e presidenteve ‘ambasadoret te zinin miqwesi si diplomate me kreret e krimit korrupsionit xhhihadit e serbin SALI!
  -Nuk mernin miratimin e presidenteve qe te zinin miqesi me kreun e sistemit bankar krriminelin Adrian e FullHneshen grua te tij qe ta ftonin edhe te BURGOSUR ne mbremje gala ne pallatin e brigatave per te perdhunuar 3 milion shqiptare!

  -Nuk do mernin leje nga presidentet qe te deklaronin per VRASJEN e dhjetra femijeve ne Gerdec ish ‘aksident’ teknologjik ndersa te denuarit ish shef i shtabit pergjithshem e tere ‘shtatmadhoret krriminele te ’97-tes e 98-tes u dhane ‘strehim politik’ ne SHBA njesoj si krereve te nazizmit dikur ne ameriken Latine!

  -Nuk besojne shqiptaret se ‘ambasadoret’ mongoleze’ e ‘kineze’ LU dhe ARVIZU kane puetur Presidentet DASH e kreret e shtetit kur leshonin batuta krriminale batjava kur vriteshin 4 Shqiptare me 21 Janar dhe ata deklaronin se ‘Plumbat kishin bere rikoshet ne qiellin blu shetitje neper lulishte e peme e pastaj ne MISH-Shqiptari’ si te ishin DERRA!

  5.-Mire ben qe pas 30 vjetesh na e ‘kritikon’ kalifin serb Sali qe dogji Shqiperi po nuk na thua ASGJE se ku e gjeti tere kete force kjo qenje serbe ANTINJERI qe per 30 vjet ne krah te ‘ambasadoreve’ te beje fushata elektorale,ti vere ne pune ti numurojne edhe votat ne bashkine e Tiranes ne favor te tij,te krijoje struktura paralel,divizionin famekeq Hajdari me ‘kosovare’ si grup Zjarri e ti stervise me IMAME edhe ne Jale e perdore permes kryqezatash ne emer te ‘alla akbar’ per te VRARE-SHQIPTARE!?

  6.-Mire ben ti edhe pse si askush tjeter nga ZAGARET e dizinformacionit ne sherbim te krereve te xhihadit KRIMIT dhe KORRUPSIONIT,ta ‘kritikosh’ serbin SALI qe po te kish shtet do kish 20 vjet te pakten ne QELI po nuk mund te besh avokatine as te ‘ambasadoreve’ e pse jo edhe te SHBA-ve dhe BE-Hale kur na perrallis se.
  ”Na paskerkan ndihmuar duke u prpjekur per konsolidimin e demokracise..e jo vetem kaqe po dhe kane investuar edhe materialisht me burime njerezore monetare…”!!??
  Si mund te ‘konsolidohet’ demokracija ne nje vend pa shtet pa baze ekonomike pa asnje pushtet,pa a asnje istitucion pa ASGJE kur shqiptareve 30 vjet bashke me Lirine,Pavaresine i kane hequr edhe SOVRANITETIN e u eshte deleguar nga ‘ambasadoret-governatore’ 128 bandave ‘parti’ qe tani pas 30 vjetesh u LUTEN mos vini krriminele kandidate neper lista!?

  Si na paskerkan ndihmuar materialisht 30 vjet SHBA-te e BE-Hale kur ketu edhe gAmoret e Peqinit e dine perjashtu Pezave e Patozeveqe ne na shkaterruan bazen ekonomike me ‘keshilltare’ te paguar ne miliarda,na shkaterruan tere infrastrukturen,pasurite kombetare e kapitalet strategjike,permes ‘keshilltareve’ te ardhur nga SHBA-te e BE-Hale si Nue kalajte,Rezart Taçat,Damir Fazlliqat shoket e tere çunat adoleshente te AmeriQIse shoke te Xen sy peshkaqenit te paguar me FLORI prej sekser MEDISE shoke te Erik fullhaneve e krriminel FEV ZISE duke na lene toke te djegur ne emer te demoKroacise e eksportyimit te demokracise duke na mesuar jo vetem si lidhen kepucet po edhe si behet seks e si te rregullojne krevatet ushtaret ‘IDJOTE’ sKipetare nga kapterat e NATOS me rroga milioneshe!?

  Administrate SHPRESEDHENESE e SHBA-ver dhe istitucionet e BE-se gjene e pare qe duhet te bejne ne kete vend 30 vjet pa shtet e pa Zot eshte ‘TRASFORMIMI’ ‘REVOLUCIONARIZIMI’ I TRUPIT DIPLOMATIK ne kete vend qe o per INJORANCE e pa aftesi,o te inkriminuar,korruptuar ose ndoshta dhe ne sherbim te te huajve kryesisht UDB-KGB kane demtuar RENDE imazhin e SHBA-ve dhe BE-se!

  P.S ‘Mua pake me intereson nese humb apo fitoj.Ajo qe me intereson eshte ta pranoj i qete HUMBJEN”A.Linkoln

  Reply to this comment
  • B.CERRIK February 23, 15:20

   Lavdi lavdiplotit te lavdishem me lavdi te perjetsheme Enver Bastard Loqendari. Kaq. Heren tjeter me shume per tradhetine e Enver Bastardit ne favor te Jugosllavise, qe kur i pelqeu Koçi me shume, bastardi i dha bythen Stalinit, pastaj kur Krushovi deshte ta qerronte si Stalinist, shkoi i puthi bythen Mao Ce Dunit. Kur Mao ia dhjeu e u takua me Nixonin, Loqendari nuk kishte kujt t’ia lepinte me dhe u vetedeklarua marksist-leninisti me i madh i te gjitha koherave dhe i dha popullit te vet bar.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim