23 tetor 2017

October 23, 2017 03:39

23 tetor 2017

October 23, 2017 03:39
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH October 23, 08:27

  ANARKI,QURRAVI,FBI,LESH E LI,PO VJEN PLAKU I VITETIT TE RI!?
  ‘Politika nuk eshte zanat po sherbim.Por ne sensin ti sherbehet popullit e jo asaj rrethuar me sherbetore’
  ————-
  Kryeministri i nje qeverrije qe nuk ka filluar pune se nuk ka asnje PROGRAM (ose e mban te fshehur) se popullit nuk ju tregua as ne fushate e as pas fushate ,ne ‘batuten kaps’ te fundit na ‘zbulon Ameriken’ e ne prag te vitit te RI u thote ‘BEBEVE’ sKipetare se xhaxhi policet e FBI-se do sjellin nje aparat te ‘epokes se gurit’ qe si puna e arixhofkave qe te hedhin fall ky aparat te zbulon a je KRRIMINEL!?

  Me shqip ky aparat qe bazohet mbi oshilacionet e
  presionit te gjakut bazuar ne ‘ligjet e Bernulit’ e jo te kryeminister Belulit edhe ndonje polic apo police qe nuk eshte i lidhur me krimin ase prostitute e Habilajve apo Balilave do na i nxjere jashte sherbimit!PSE!?
  Se i ndereshmi dhe ai i moraleshmi i ndjeshmi EMOCIONOHET e i ngrihet tensjoni jo atyre qe u eshte bere ‘FAQJA RROGOZ’ e ‘as skuqen e as zverdhen’!?
  Prisni ndonje dite te degjojme nepermjet dixhitalit salisjan se: Do na sjelle LU nga Amerika nje aparat qe kushton sa tere buxheti i shtetit nepermjet ‘lobizmit’ te Medise ,nje prej krrimineleve te parlamentit qe ‘Heq bajamet jo me nga goja po nga bytha’!?

  Shkurt edhe ndonje shprese qe mund te kish ndonjeri qe dekriminalizimin e antishtetit ta behet me reforma ,si ne gjithe Boten perfshi ate ne drejtesi e polici edhe ne permjet fantazmes VETTING edhe kjo shprese humbi bashke me VETTING-un qe thuhet se do vije FBI-ja ta gjeje ku ka ikur ne drejtim te pa nohur!?

  Kryeminister,
  A arrin ta kuptosh qe ky vend ka 27 vjet pa shtet e pushteti kryesor ne nje te ashtuquajtur ‘demokraci parlamentare’ quhet PARLAMENT qe tek ne nuk perfaqeson 27 vjet SOVRANIN po krimin korrupsionin me ne krye Saline Medine qe dogjen Shqiperine!?
  Po qe se e di kush do ti beje REFORMAT per ta rilindur shtetin SHQIPETAREVE tashme gjysma ne arrati e gjysma me plaòka ne krahe drejt IKJES pa kthim!?

  Kryeminister,
  A arrin ta kuptosh qe kater vitet e legjislatures se pare qe SOVRANI te dha pushtet ‘ABSOLUT’ per te bere REFORMA per te rilindur shtetin ti nuk arrite te besh ASGJE se ‘ndave’ pushtetin e popullit ose e SHPERDOROVE dhe tere pushtetet perfshi parlamentin ish dhe VAZHDOJNE te jene ne duar te tere AGJENTURAVE dhe kujjslingeve antishqipetare me ne krye Neron Saline qe dogji Shqiperine sipas regjive te Boshtit:Beograd-Biberaj-FAZLLIQ propoganduar nga nje radio Zhurme ‘Zeri i AmeriQIse’?

  Kryeminister,
  A arrin ta kuptosh ti ‘keshilltaret e tu axhamij’ e tere strukturat parlamentare e te PS se je futur ne nje ‘LOJE’ te rrezikeshme te agjenturave ulur kembekryq 27 vjet te Serbise,Arabise,turqise Xhihadit e Salise apo ‘QORRSOKAK’ ku kerkojne tu perdorin si QEN DROGE per tu hallakatur neper malet e ish Shqiperise e neper Bote pas Habilajve ,Balilave,Kopilave me te vetemin qellim :
  TE MOS MERENI ME REFORMA PER TE RILINDUR SHTETIN E SE DREJTES!?

  Kryeminister ,
  A arrini ta kuptoni si qeverri,si grup parlamentar ,si drejtues te nje subjekti qe populli ju ka besuar rilindjen e shtetit ne nje vend ku eshte restauruar ne vend te tij ISIS ne duar te te cilit jane tere PUSHTETET perfshi kryesoren PROKURORINE qe ne vend te AKUZOJE ne emer te ‘shtetit’ akuzon ne emer te ANTISHTETIT ne krye te se cilit kane qene DAMIR FAZLLIQAT,NUE KALAJT ,FLAMUR NOKAJT E BERISHAJT!?

  Kryeminister,
  Mire si nivel politik ini nen kuoten ZERO-ZERO po si nivel intelektual nuk arrini te kuptoni qe qellimi i krereve antishqipetare kerkojne tu perdorin si Zagare pas DROGES nder kohe kur ish Shqiperija eshte shitur 100 perqind me gjithe PASURINE te HUAJVE dhe pikerisht ‘ATA’ qe e kane shitur dhe hapesira ajrore tokesore detare e nuk jane me PRONE e shqipetareve por te HUAJVE dhe shqipetarit ne DET nuk i lejohet me as te beje nje Vidio dasme jo te lahet ndersa hapesiren ajrore e detare e kontrollojne Greket e Italianet.Pikerish ‘ATA’ qe duhet te denohen disa BURGIME TE PERJETESHME per TRADHETI TE LARTE NDAJ ATEDHEUT ju perdorin JU te ashtuquajtur ‘SOCIALISTE’ e QEVERRI si lecke per te fshire bythen nje Neron Sali nje Medi e Like flori se kane blere me flori tere nje LOBIZEM ne Ameriqi e pse jo edhe FBI qe po na perrallis TI!?

  Per òfar FBI-je flet o Edvin qe kerkon ti konsiderosh shqipetaret si moshatare te Zhos e tu thuash ‘SHEET! Se vjen polici’!?Po 27 vjet paraardhesit e tu me ne krye Neron Saline me ‘ASISTENCEN’ e kujt e shkaterruan nga theme,et shtetin shqipetar dhe dogjen SHQIPERINE!?
  Kush jane ‘avokatet’ qe mbrojne Saline e alabakerine qe rendojne dhjetera krime e akuza per TRADHETI te larte ndaj atedheutnvrasje e gjenocid ndaj popullit shqipetar e megahajduteri te tere pasurise KOMBETARE ndersa ‘JU’ u perdorin si zagare ‘kamikazet’ e Llalles te kerkoni ‘policet’ e Flamur Nokes me pasaporte serbe ku shkerdhehen neper Bote me Habilaj Balilat e debilat……!!!

  Kryeminister,
  Je i lodhur,konfuz apo i shantazhueshem!?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH October 23, 08:40

  ANARKI,QURRAVI,FBI,LESH E LI,PO VJEN PLAKU I VITIT TE RI!?
  ‘Politika nuk eshte zanat po sherbim.Por ne sensin ti sherbehet popullit e jo asaj rrethuar me sherbetore’
  ————-
  Kryeministri i nje qeverrije qe nuk ka filluar pune se nuk ka asnje PROGRAM (ose e mban te fshehur) se popullit nuk ju tregua as ne fushate e as pas fushate ,ne ‘batuten kaps’ te fundit na ‘zbulon Ameriken’ e ne prag te vitit te RI u thote ‘BEBEVE’ sKipetare se xhaxhi policet e FBI-se do sjellin nje aparat te ‘epokes se gurit’ qe si puna e arixhofkave qe te hedhin fall ky aparat te zbulon a je KRRIMINEL!?

  Me shqip ky aparat qe bazohet mbi oshilacionet e
  presionit te gjakut bazuar ne ‘ligjet e Bernulit’ e jo te kryeminister Belulit edhe ndonje polic apo police qe nuk eshte i lidhur me krimin ase prostitute e Habilajve apo Balilave do na i nxjere jashte sherbimit!PSE!?
  Se i ndereshmi dhe ai i moraleshmi i ndjeshmi EMOCIONOHET e i ngrihet tensjoni jo atyre qe u eshte bere ‘FAQJA RROGOZ’ e ‘as skuqen e as zverdhen’ e u ka plasur CIPA bashke me bythen!?
  Prisni ndonje dite te degjojme nepermjet dixhitalit salisjan se: Do na sjelle LU nga Amerika nje aparat qe kushton sa tere buxheti i shtetit nepermjet ‘lobizmit’ te Medise ,nje prej krrimineleve te parlamentit qe ‘Heq bajamet jo me nga goja po nga bytha’!?

  Shkurt edhe ndonje shprese qe mund te kish ndonjeri qe dekriminalizimin e antishtetit ta behet me reforma ,si ne gjithe Boten perfshi ate ne drejtesi e polici edhe ne permjet fantazmes VETTING edhe kjo shprese humbi bashke me VETTING-un qe thuhet se do vije FBI-ja ta gjeje ku ka ikur ne drejtim te pa nohur!?

  Kryeminister,
  A arrin ta kuptosh qe ky vend ka 27 vjet pa shtet e pushteti kryesor ne nje te ashtuquajtur ‘demokraci parlamentare’ quhet PARLAMENT qe tek ne nuk perfaqeson 27 vjet SOVRANIN po krimin korrupsionin me ne krye Saline Medine qe dogjen Shqiperine!?
  Po qe se e di kush do ti beje REFORMAT per ta rilindur shtetin SHQIPETAREVE tashme gjysma ne arrati e gjysma me plaçka ne krahe drejt IKJES pa kthim ,kur ti nuk ke asnje minister per REFORMAT!?

  Kryeminister,
  A arrin ta kuptosh qe kater vitet e legjislatures se pare qe SOVRANI te dha pushtet ‘ABSOLUT’ per te bere REFORMA per te rilindur shtetin ti nuk arrite te besh ASGJE se ‘ndave’ pushtetin e popullit ose e SHPERDOROVE dhe tere pushtetet perfshi parlamentin ish dhe VAZHDOJNE te jene ne duar te tere AGJENTURAVE dhe kujjslingeve antishqipetare me ne krye Neron Saline qe dogji Shqiperine sipas regjive te Boshtit:Beograd-Biberaj-FAZLLIQ propoganduar nga nje radio Zhurme ‘Zeri i AmeriQIse’?

  Kryeminister,
  A arrin ta kuptosh ti ‘keshilltaret e tu axhamij’ e tere strukturat parlamentare e te PS se je futur ne nje ‘LOJE’ te rrezikeshme te agjenturave ulur kembekryq 27 vjet te Serbise,Arabise,turqise Xhihadit e Salise apo ‘QORRSOKAK’ ku kerkojne tu perdorin si QEN DROGE per tu hallakatur neper malet e ish Shqiperise e neper Bote pas Habilajve ,Balilave,Kopilave me te vetemin qellim :
  TE MOS MERENI ME REFORMA PER TE RILINDUR SHTETIN E SE DREJTES!?Kane kaluar 6 muaj pse nuk thua :Ç’fare ka bere kjo qeverri e ky Parlament qe kerkohet te kthehet si 27 vjet ne orgji!?

  Kryeminister ,
  A arrini ta kuptoni si qeverri,si grup parlamentar ,si drejtues te nje subjekti qe populli ju ka besuar rilindjen e shtetit ne nje vend ku eshte restauruar ne vend te tij ISIS ne duar te te cilit jane tere PUSHTETET perfshi kryesoren PROKURORINE qe ne vend te AKUZOJE ne emer te ‘shtetit’ akuzon ne emer te ANTISHTETIT ne krye te se cilit kane qene DAMIR FAZLLIQAT,NUE KALAJT ,FLAMUR NOKAJT E BERISHAJT!?

  Kryeminister,
  Mire si nivel politik ini nen kuoten ZERO-ZERO po si nivel intelektual nuk arrini te kuptoni qe qellimi i krereve antishqipetare kerkojne tu perdorin si Zagare pas DROGES nder kohe kur ish Shqiperija eshte shitur 100 perqind me gjithe PASURINE te HUAJVE dhe pikerisht ‘ATA’ qe e kane shitur dhe hapesira ajrore tokesore detare e nuk jane me PRONE e shqipetareve por te HUAJVE dhe shqipetarit ne DET nuk i lejohet me as te beje nje Vidio dasme jo te lahet ndersa hapesiren ajrore e detare e kontrollojne Greket e Italianet.Pikerish ‘ATA’ qe duhet te denohen disa BURGIME TE PERJETESHME per TRADHETI TE LARTE NDAJ ATEDHEUT ju perdorin JU te ashtuquajtur ‘SOCIALISTE’ e QEVERRI si lecke per te fshire bythen nje Neron Sali nje Medi e Like flori se kane blere me flori tere nje LOBIZEM ne Ameriqi e pse jo edhe FBI qe po na perrallis TI!?

  Per ç’far FBI-je flet o Edvin qe kerkon ti konsiderosh shqipetaret si moshatare te Zahos e tu thuash ‘SHEET! Se vjen polici’!?Po 27 vjet paraardhesit e tu me ne krye Neron Saline me ‘ASISTENCEN’ e kujt e shkaterruan nga theme,et shtetin shqipetar dhe dogjen SHQIPERINE!?
  Kush jane ‘avokatet’ qe mbrojne Saline si ‘burre shtet’ e alabakerine qe rendojne dhjetera krime e akuza per TRADHETI te larte ndaj atedheutnvrasje e gjenocid ndaj popullit shqipetar e megahajduteri te tere pasurise KOMBETARE ndersa ‘JU’ u perdorin si zagare ‘kamikazet’ e Llalles te kerkoni ‘policet’ e Flamur Nokes me pasaporte serbe ku shkerdhehen neper Bote me Habilaj Balilat e debilat ndersa ‘SHEFI’ i tyre mer avdes me 70 sherbetore ne ‘presidence’……!!!

  Kryeminister,
  Je i lodhur,i pa ditur konfuz apo i shantazhueshem!?

  Reply to this comment
 3. MIGJENI October 23, 08:58

  POEMA E MJERIMIT
  ‘Mjerimi s’do meshire.Por don vetem te drejte!
  Meshire?Bije bastrardhe e etenvet dinake,
  te cilet ne menyre pompoze posi farizejt
  i bijne lodertise me ndjet dhelparak
  tue ja leshue lypsit nje grosh te holle ne shplake.

  Mjerimi asht nje njolle e pa shlyme
  ne balle te njerezimit qe kalon neper shekuj.
  Dhe kete njolle kurre nuk asht e mundeshme
  ta shlyjne paçavrat qe zune myk nder tempuj”

  Reply to this comment
 4. RPT (pas 30min.) October 23, 15:27

  PERSE ASNJERI PREJ LIDERAVE TE POSTKOMUNIZMIT NUK KA ARRITUR TE FITOJE RESPEKTIN DHE DASHURINE E POPULLIT ?

  Ne vend te pergjigjes…

  Politikat mashtruese, grabitqare, shtypese, persekutuese, denigruese dhe shantazhuese kane te tera nje emerues te perbashket. Ato jane te papranueshme per shoqerine, sepse varferojne popullin, dobesojne ekonomine, rrisin borxhin publik, ulin fuqine blerese, paralizojne zhvillimin arsimor e kulturor te shoqerise, demoralizojne, frikesojne dhe i detyrojne qytetaret te heshtin, fuqizojne veprimtarine e bandave kriminale, ngjallin panik ne popull, ulin sigurine e jeteses, deri sa me ne fund gjunjezojne shtetin.

  Pyetja qe shtrohet eshte se c’ndodh nese nje shtet jo funksional del bankrot, falimenton, apo nuk eshte ne gjendje t’u sherbeje interesave te qytetareve te nje vendi? A e meriton ai te quhet akoma shtet ? Cfare e legjitimon akoma qendresen e tij ? Cfare duhet te ndodhe nese ky shtet vertet si kukull ne duart e tjeterkujt ?

  Keto dhe te tjera pyetje ne fakt u takon eksperteve juridike t’i analizojne dhe t’i shtjellojne duke iu referuar rrethanave aktuale, POR nje gje eshte mese e sigurte.

  Gjate gjithe ketyre 27 viteve DHJEROKRACI, ne asnje periudhe qytetaret nuk e kane ndjere doren e ngrohte te shtetit. Ne asnje sekonde shteti nuk u eshte pergjigjur nevojave imediate te qytetareve, duke filluar nga siguria per jeten e duke perfunduar me ndihmat e mjaftueshme sociale per qytetaret nevojtare.

  Nga gjithe sa u permend me lart, vecanerisht ne katervjecarin e fundit te qeverisjes se rilindjes komuniste, shqiptaret u detyruan ta braktisin ne menyre masive vendlindjen. Nuk eshte largim si ai i korrikut te 1990-es kur rreth 5000 shqiptare i vunde shqelmin diktatures me te eger qe njohu Evropa e pas luftes, dhe as si ai marsit 1991-shit kur Adriatiku u be deshmitar i dyndjes masive drejt Italise.

  Jo, te nderuar lexues!

  Braktisja e Shqiperise ne dy vitet e fundit eshte quajtur EKSOD, cfare do te thote se per nga numuri i te larguarve, kjo qe ndodhi ne 2015-2016 dhe po vazhdon edhe ne ditet e sotme eshte nje TRAGJEDI e vertete, dhe fajtori numer nje per kete situate kaq emergjente te krijuar eshte kanabizimi i vendit dhe shtimi i frikshem i krimit te organizuar qe po terrorizon qytetaret, njelloj si dikur te njejten gje bente dhe SIGURIMI “i shtetit” me perndjekjet, rahjet dhe burgosjet per “agjitacion dhe propagande” kunder diktatures. Ne komunizem u burgosen, vuajten ndeshkimet dhe vdiqen neper burgje shqiptare te pafajshem vetem pse donin te jetonin te lire njelloj si qytetaret e civilizuar te botes perendimore,

  Sot me qindra shqiptare jane burgosur gjate “rilindjes komuniste” vetem e vetem se nuk kishin mundesi te paguanin detyrimet e konsumit te energjise elektrike, dhe ajo me hipokritja, me e papranueshmja, me djallezorja eshte se ai “PERENDIM” i dikurshem, si simbol i demokracise dhe lirive njerezore, me heshtjen dhe symbylljen para ketyre tragjedive ai po deshmon te kunderten.

  C’mund te pritet akoma prej atyre, te cilet edhe pse aq te fuqishem nuk munden pas gjithe ketyre viteve hipokrizi, cinizem, dhe pertallje me popullin shqiptar te ndeshkoje kriminelet e Gerdecit dhe te 21 Janarit ?

  ZGJOHUNI !

  Kurrë s’kemi shijuar, çfarë kemi ëndërruar,
  Se të tërë sojzinjtë, na kanë poshtëruar,
  Çohu shqipëtar, të gjithë të bashkuar,
  Të zhdukim errësirën, që na ka mbuluar,
  Çohu për të ardhmen, të vendosësh ti,
  Të shpëtosh nga hallet, të çlirosh Shqiperi !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim