24 dhjetor 2017

December 24, 2017 04:43

24 dhjetor 2017

December 24, 2017 04:43
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH December 24, 09:30

  KUSH HELMOSI SHQIPETARET ÇEREK SHEKULLI?
  Zagarija e informacionit mbas 25 vjet ne sherbim te krimit e korrupsionit ka marre rolin e ‘grevethyesit’!?
  ——————–
  Te vazhdosh e propogandosh ‘doktoret’ e ish BLLOKUT te vjeter DJE ne sherbim te tere agjenturave e 27 vjet ne krye te antishtetit SOT nuk ka emer tjeter veçse ‘Grevethyes’ ne sherbim te antishtetit ne sherbim te antireformes ne drejtesi ne sherbim te antivettingut ne sherbim te tere krereve ‘SS’-Sali-Sabit-Servet..’Salisjane’,socialSSaliste’—qe ashtu si DJE e dhe SOT kane gezuar te ‘Drejten borgjeze pa borgjezine dhe vazhdojne ta gezojne ndersa SHQIPETARET po i HELMOSIN me import PLEHRASH me kimikate ,me miell kafshesh SERB me mish te kalbur brazilian ne kembim te eksportit te VALUTES,lendeve te para e tere pasurise kombetare tashme ne sherbim E PRONESIM te gte huajve e krereve ‘SS’ kujslinge antishqipetare..Sali,Sabit,aServret,S,S,S,S,….!

  Po shperbehemi!!!!!!
  FBI-ja,VETTING-ashet e putanes Europe dhe tere ‘ekspertet’ e Botes perfshi Ameriqija ne Tirane!Po miliardat e shqipetareve,avokatet e keshilltaret e krimit e korrupsionit pas 27 vjetesh a kane emera e mbiemera e ku jane!?

  Kush do ta beje VETTING-un.kunder kujt do behet VETTING-u kur ne kete vend nuk i eshte vene EMER krimit dhe MILIARDAT e shqipetareve ,bashke me ‘pronaret’ anonime keshilltaret dhe avokatet e krimit jane ne SHBA dhe BE!?

  Ke do ‘hetoje’ FBI-ja si nje agjensi e pa varur dhe nga me prestigjiozet ne Bote kur ne kete vend kane ngelur as GJURMET se UQERIT e ÇAKEJTE i kane depozituar tere pasurite jashte nme tere BANKAT e Botes si i kanme keshilluar ‘LOBISTET’,AVOKATET e keshilltaret e ‘ALEATEVE’ strategjike!?

  FBI-ja si e vetemja ‘shprese’ do hetoje femijet e grate shqipetare qe perjetojne MJERIMIN 27 vjet ne vendin me te varfer te Ballkanit apo do HETOJE Ambasadore,diplomate deputete e senatore DI GUARD-iane e Katerin Spak e tere MISIONARE te SHBA-ve e BE qe kane VJEDHUR ne bashkepunim nepermjet tere ‘fondacioneve’ e ‘dhomave te Tregetise’ tere PASURINE e nje kombi e popilli 27 vjet me radhe !?

  Ku jane PASURITE e krereve ‘SS’ qe HELMOSEN 27 vjet popullin shqipetar me miell kafshesh SERBE si agjente te tere agjenturave dhe ‘keshilltaret’ ‘lobistet’ ‘avokatet e krereve te krimit e korrupsionit ardhur nga Ameriqija dhe BE si perfaqesues te ‘Biznesit’ ‘afferave’,’monopoleve’,’konçensioneve’ kur ne fakt kane qene ‘perfaqesues’ te KRIMIT ekonomik financiar e bankar qe skane patur te bejne FARE as me parimet e ekonomise se tregut e as me ASNJE parim te konventave nderkombetare ne fushen e ekonomise e tregetise ku ky vend pa shtet ka qene anetar!?

  FBI-ja a eshte ne gjendje te HETOJE krimet qe jane bere ne kurriz te ketij populli ne emer te ‘aleateve’ strategjike si SHBA e BE kur ne fakt nuk kane perfaqesuar ASGJE nga shteti i se drejtes e te drejtat nderkombetare por thjesht TRAFIKANTE kondrabandiste e shoqeri OFFSHORE mafjoze te perfaqresuar nga Damir Fazlliqa,Nue Kalaj,Taçllinj e te tjere qe i vodhen tere PASURITE ketij populli ne emer te ‘MIQESIDSE’ se Salise-medise-Like florirse e tere krereve te krimit e kofrrupsionit se bashku me ‘amerikane’ e ‘sorrosiane’ te DYSHIMTE qe i kane vene NJOLLE te zeze dhe AmetriQIse!?

  FBI-ja po nuk zbuloi rrenjet e krimit ne SHBA dhe BE eshte e kote te ‘deskrititohet’ si tere ‘keshilltaret’ ‘avokatet’ e diplomatet e SHBA-se dhe BE-se qe 27 vjet me rroga MILIONSHE paguar nga femijet e pa ngrene e vodhen kete popull duke u dhene leksione per ‘demoKroacine’ si te ‘lidhin kepucet ushtaret injorante shqipetare’ e si te lidhin ushkuret policet shqipetare!?

  Shqiperija tashme ‘shprehje gjeografike’ ,shqipetaret 27 vjet po HELMOSEN ‘ambasadoret’ vazhdojne e kane si INTERLEKUTORE kreret e KRIMIT e korrupdsionit qe vetequhen ‘PRESIDENT’,’kryeminister’,’kryeKar opozite’ qe arrin dhe urdheron e mbledh edhe 5 ‘ambasadore njeheresh ne nje zyre SHQUPI!?
  Keta mender ‘Ambasadore’ jane te pa pune ,jane idjote,apo te KORRUPTIUAR BLERE E SHANTAZHUAR……!!!!?????

  Kreu i trufes financiare ne SHBA Bernie Madof u denua 170 vjet BURG e i biri u vete var bashke me shume gjyqtare e bankjere!
  Kaqe te VESHTIRE e ka FBI-ja dhe INTERPOL brenda 1c muaji ti shpjere ne HAGE 100 kreret e ‘SS’ me ne krye kalif Saline qe dogjen ish Shqiperine e VRANE dhe HELMOSEN nje popull te tere ne mes te Europes me ‘keshilltare’,avokate,lobiste ,diplomate e ‘ambasadore’ 27 vjet me tradhe!!!!!!!!!!!!

  Kush i helmoi shqipetaret 27 vjet duke eksperimentuar tere llojet e HELMEVE perfshi helmin mer tye rrezkikshem DIZINFORMACION!?Kush jane ‘miqte’ e kush ‘armiqte’ e shqipetareve pas 27 vjetesh e si ti ‘dallojme’ ata qe 27 vjet ‘Edhe bagetine na i shtuan dhe femijet na i gezuan’!?

  Reply to this comment
 2. Enea Nauni December 24, 10:16

  Sabit Brokaj duhet te fliste me mire per Vloren e 1997 es kur Gramoz Ruci e nxorri nga vemendja Tepelenen permes nipit te tij Gjoleke Malaj ne menyre qe te fokusohej Vlora si rebele.Te tregoje se si pergatiteshin vizitat e udheheqesve ne kohen e diktetures ne mbare vendin dhe si u pergatit vizita e shefit te Cia s ne Vlore ne 1997 kur per ta pritur sa me mire vrane te rinjte e Vlores qe ti zgjonin kenaqesi shefit te CIa s .Te tregoje pse vlonjatet konsideroheshin nga socialistet si leproze ,se si banda e Coles nuk u arrestua neper shtepi per te mos ngjallur armiqesin e vlonjateve por me pabesi larg syve te tyre dhe si pastaj pasi i liruan i vrane ndofta ne bashkepunim me snajpere serbe deri ne afersi te drejtorise se policise Tirane dhe se si ndertuan legjenden per zevendesimin e kufomes se Kakamit me nje tjeter per te theksuar idene se vetem “proruset” e Coles meritonin te vriteshin.Te tregoje se si shish e kishte situataten nen kontroll sepse nga njera ane urdheronte banden e Dukagjinasve ti zinte prite Fatos Nanos qe kthehej nga Tepelena dhe nga ana tjeter dergonte policine te eliminonte dukagjinasit e gjitha per te ndertuar legjenden agjenturore te Nanos si njeri jashte realitetit ,legjende qe filloi ta krijonte qe ne kohen e mocionit dhe qe do ta theksonte edhe ne 14 shtator 1998 kur Nano do tentohej serish “te vritej”Nano si nje njeri jashte realitetit i ngjante Hoxhes Shehut dhe Alise qe ishin gjoja te ndikuar nga te dy palet nga sovjetiket dhe jugosllavet dhe po ashtu Rames si psikopatBrokaj te mos beje sikur e kane perdorur por te tregoje realisht se si bashkepunoi me Aline si gjoja pretendenti i shefit te ardhshem te PD se ne menyre qe te pergatiste levizjen tjeter ,ekuilibrimin e pushtetit te Berishes ne PD me klanin e Kapove dhe paralejmerimin qe u be qe ne kete moment se Berisha i urdheruar nga sherbimet sekrete “do te dilte jashte kontrollit” kur interesat greke te avanconin.Te pranoje se si pranoi te krijonte idene se ne Vlore “po pergatitej dicka e madhe” kur porositi ne telefon “pergatituni se do te godasim fort”dhe te ndihmoje Ngjelen te kuptoje se si u organizua sulmi mbi shikun e Vlores njelloj si ngjarja me banden e dukaghjinasve ,per te cilin Ngjela nuk arriti te gjente pjesemarresit dhe deshmitaret pasi shume prej tyre do te eliminoheshin dhe ne kete inerci u pergatit edhe vrasja e Azem Hajdarit nje vit me vone si deshmitari dhe vegla qe solli ne krye te PD se Berishen dhe spiunazhin serb.Te tregoje se si ne 2002 shtepine ia rregullonin pedistet sepse si njeri i sherbiumeve sekrete qendron mbi partite .Te tregoje se ke ka pasur te afert mes udheheqesve komuniste per te cilen ka shkrojtur Shinasi Rama ,te tregoje se sa mjeke realisht lyenin me formaline dokumente sekrete qe vinin nga Moska per Enver Hoxhen ,cilen ishin keta te tjere pervec tij ,cfare lidhje kishin me sherbimet sekrete qe u mundesohej te dinin po aq sa aneetaret e Byrose politike.Te tregoje se cili “drejtues i respektuar dhe i nderuar i PS se” ishte ai qe i tha se 1997 se vellai i Izet Haxhise donte “ta vriste” dhe te na e tregoje edhe njehere ate takimin me vellane e Izet Haxhise pasi per naive si shqiptaret eshte nje histori interesante dhe qe ngjit.Ka shume per te treguar Sabit Brokaj!

  Reply to this comment
 3. L.H December 24, 10:47

  OMILET!!!!!!!!!!
  A kane ngelur nder 3 milion sKipetare jo shume po vetem 3 TRE te na thone se :Ne cilin vend te ‘Botes se trete’ FMN-Fondi monetar nderkomb etar dhe BB-Banka bopterore kane ‘invrestuar’ per ti ‘zhvilluar’!?
  Ke perfaqesojne FMN dhe BB!? A M E R I K E !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*