24 maj 2018

May 24, 2018 02:00 Updated

24 maj 2018

May 24, 2018 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH May 24, 08:08

  2018-TA?PAK DRITE!
  Paraushtaraket e Divizionit ‘Hajdari’ç’fare race jane e ç’far origjine kane!?Shqipetare JO!
  ———————–
  Shprehja sa tragjike aqe edhe fatale,edhe pse dale nga goje intelektualesh shqipetare qe eshte edhe nje ‘vetevrasje’ apo ‘vetebaltosje’ eshte shprehja:

  1.-‘Shqipetaret te keqen e kane nga shqipetaret’!
  Si ta kuptojme e aqe me teper kete lloj shprehjeje tragjike e aqe me teper ta pranojme kur ne vetevehte eshte edhe kontradiktore!?
  Si mund te quhet shqipetar edhe ai qe vret edhe ai qe vritet!?
  Si mund te quhet shqipetar edhe ai qe plaçkit dhe ai qe plaçkitet!
  Si mund te quhen shqipetare 3000 veta nder 3 MILION shqipetare qe nuk perben as 1/1000 e mban 28 vjet peng nje vend e nje popull duke e terrorrizuar vrare plaçkitur SHPRONESUAR e perzene nga kufijte e vend lindjes me gjenocit me shume se gjysmen e popullsise,ajken e shoqerise ,RININE e brezat qe do vine?

  2,-A mund te konsiderohet nje bande parti ‘Demokratike’ qe si fjale rrenjet i ka ne popull e eshte si fjale sinonim i POPULLIT!

  Si mund te perdhunohet fjala ‘demokraci’ me nje bande xhihadisto-fashiste qe ka te strukturuara te deklaruara e te legalizuara 28 vjet ‘polici partiake’ e struktura PARAUSHTARAKESH te organizuara ne divizionin ‘Hajdari’ qe te kujton policine partiake te viteve ’30 te Adolf Hitlerit e Benito Musolinit!

  Si mund te perdhoset fjala ‘Demokratike’ nga nje bande apo trust i lulelakres apo geshtenjave qe ka te mire strukturuar ‘shtet paralel’ apo kalifatin e Bathores ne nje vend pa shtet si kreret e xhihadit ka ne dispozicion 3000 kamikaze apo HAJDARE qe mban ne terror 28 vjet nje vend e nje popull!?

  Si mund te konsiderohet nje bande gjakatare e krriminale ‘DEMOKRATIKE’ qe eshte sinonim i POPULLIT kur vret 4 SHQIPETARE ne mes te Bulevardit te POPULLIT si te ishin BAGETI e te vriten me ‘justifikimin’ se po ‘KULLOSNIN’ afer SARAJEVE te xhihadit qe e quajne ‘Kryeministri’!?

  Si mund te konsiderohet nje banda ‘Demokratike’ qe rrenjet i ka tek POPULLI kur ka 28 vjet qe si ISIS shkaterroi tere bazen ekonomike te nje vendi e vodhi tere pasurine kombetare e shkaterroi çdo gje nga themelet vlerat llogaritur ne MILIARDA e permbysur historine fale 3000 kamikazeve -Hajdare qe behen theror ne emer te ALLAHUT e Sali babafetaut!

  A mund te konsiderohen shqipetare 3000 kamikaze -hajdare qe ne emer te allahut e Sali Baba fetaut nen emerin e shenjte ‘Demokratike’ hedhin ne ere shtylla elektrike e lene ne ERRESIRE 28 vjet nje popull te tere!

  A mund te konsiderohen shqipetare 3000 kamikaze hajdare vetem se jane paisur me pashaporta nga krere te xhihadit apo Nishane qe shkelin me kembe mbi TORTEN e jubileut te pavaresise e SHQIPNJEN DY KRENARE!?

  A mund te konsiderohen QENJE HUMANE 3000 kamikaze Hajdare qe terheqin zvarre gjysmen e shqipetareve per ti hedhur kunder gjysmes tjeter me urdher te krereve te xhihadit e kalif Salise si ne ’97 e me von nen udheheqjen e krereve te xhihadit me KOBURE ne brez e me kreret e kalifatit perfshi trafikantin xhihadist e islamikun fondamentalist LEKA ZOGOLLIN kerkojne me FORCE ne mes te Europes ne shekullin e 21-te te ndertojne shtetin e kalifatit duke ndertuar me shume XHAMI se besimtare e me shume IMAME te iportuar se SHQIPETARE!?

  3.-Ne duar te kujt jane 3 MILION shqipetare dhe ish vendi i te pareve qe quhej SHQIPERI!
  Ne duar te kujt do jete e ARDHMJA e ketij vendi e POPULLI tasme me shume se gjysma ne ARRATI!?

  Nga e presim rilindjen e shtetit dhe te ardhmen e ketij vendi e populli nga 128 banda parti qe qe nuk kane ASNJE ndryshim e asnje alternative per rilindjen e shtetit dhe mireqenjen e ketij populli se jane BANDA te krijuara o nga te HUAJT o jane 100 perqind te korruptuara e inkriminuara !

  Nga e presin rilindjen e shtetit shqipetaret kur 2 vjet TEMPULLI i demokracise qe ne Bote quhet parlament tek ne eshte 28 vjet i pushtuar nga XHIHADISTE te vete emeruar qe e kane kthyer parlamentin e popullit ne STALLE majmerije te lopeve shterpa laramane qe vetem VJEDHIN hane pine Q… dhe dhjesin mbi koke palaret!?

  Nga e presin rilindjen e shtetit nga krahu i djathte i kalif Salise ‘presidenti’ simbol i hajduterise apo nga pallati i gjin gjonave e llallave qe quhet i ‘DREJTESISE’!?

  Nga e presim rilindjen kur vendi dhe me tere pasurite mbi e nen tokesre me tere kapitalet e tubndeshme e pa tundeshme me tere hapesirat AJRORE-TOKESORE-DETARE pa shtet pa siguri pa kufi jane ne duar te XHIHADIT dhe 128 bandave parti qe udhehiqen 28 vjet nga ‘GUIDA SUPREME’ i derguari i tere agjenturave dhe xhihadit serbi SALI qe ka nga pas nje USHTERI me paraushtarake te inkuadruar ne Divizionin HAJDARI ne shenje nderimi per kryeterroristin AZEM ARKANI qe tek vorrezat e kombit te qelbe vorrezat e deshmoreve te kombit e ka shpene Salija ,like florija dhe NISHANI!?

  SHQIPTARE!
  Pse nuk beni vehtes vetem nje pyetje te thjeshte:
  Po te ishin shqipetare keta 3000 kamikaze -hajdare dhe te pararoje e pandes PD qe ‘luftojne’ per ‘demokraci’ sinonim i emerit te shenjte POPULL:
  PSE NUK ÇLIROJNE TEMPULLIN E POPULLIT TE QUAJTUR PARLAMENT E TJA RIKTHEJNE SOVRANIT PO 28 VJET VETEM KERKOJNE TE LUFTOJNE ME TULLAT E NJE GODINE QE QUHET KRYEMINISTRI!?

  P.S Trupi diplomatik akredituar 28 vjet ne nje vend pa shtet a e ka te qarte qe ketu ne vend te shtetit eshte restauruar shtet paralel i mire organizuar ku propogandohet nga ZAGARE e populli eshte ne TERR INFORMATIV dhe i terrorizuar nga nje ‘divizion SS ”HAJDARI’ me origjine te HUAJ e asnjeri prej tyre SHQIPETAR si dikur divizioni SS qe mbante emerin e heroit kombetar Skenderbeu qe bashkepunojne vetem me te HUAJIN me PUSHTUESIT dhe 28 vjet SURVEJOJNE,PERGJOJNE TERRORRIZOJNE nje popull ne mes te Europes si kamikazet e ISIS nje Bote te tere! A arrijne te kuptojne se vetem 3000 veta po mbajne peng 3 MILION shqipetare qe mbi 55 perqind apo shumica nuk voton e ketu sundon PAKICA si ne asnje vend edhe te BALLKANIT!?

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit May 24, 10:29

  PYETJA! ”Pse nuk òlirohet parlamenti po luftohet me tullat e nje godine e quajtur kryeministri”???????
  Sepse ketu o i nderuar nuk ka e as imagjinohet fjala D E M O K R A C I!
  Sepse ketu jetohet sistemi gjysem feudal e nuk ka demokraci parlamentare e parlamenti eshte i popullit dhe eshte pushteti kryesor qe shpreh me shumice vullnetin e tij!!!!!!!
  JO!Ketu si ne tere vendet me demokraci parlamentare nuk kerkohet zgjidhja nga parlamenti e marja e pushtetit ne rruge demokratike me shumice por ketu jetojme sistem bajraqesh ku rendesi nuk populli qe konsiderohet turma po ka rendesi njishi bajraktari dhe kulla e bajraktarit.Shteti nuk eshte populli e qeverrisja nuk eshte shumica por NJISHI dhe kulla e bajraktarit apo kryetarit te fisit.
  Nuk preket parlamenti se eshte thjesht nje mejhane ku defrehen kanibalet e popullit e nuk mund tu prishet festa …por kerkohet kulla e quajtur kryeministri.Nuk flitet as per shtet as per popull as per 4 pushtetet as per themelin e tere pushteteve legjislativ gjyqesor apo edhe qeverri po flitet vetem e vetem per kryeministri dhe Edvinin e radhes…sepse kemi mbi njezet e pese vjet qe ne kete vend kur themi Salija i kuptojme te gjitha partija drejtesija ligji maliqi e pse jo dhe perendija dhe ne emer te allahut atje ku shkel Salija vene koken edhe kreret e tjere mul nokat salinjanet shqionat medija monat e like florija se ai i ka te gjithe pa perjashtim edhe ambasadoret te skeduar e shantazhuar perfshi dhe shba- te e be-ne se i ka blere me para………….Mbi nje òerek shekulli me regji te huaja jane pergatitur e vene ne zbatim skenare per òfarosjen e ketij populli e popullimin me tere racat e huaja e kryqezuara……Kodi gjenetik i races shqipetare o ka ndryshuar o eshte deformuar o nuk egziston me dhe jo me kot jane quajtur …koke palare dhe te vdekur

  Reply to this comment
 3. Pashko Vaso May 24, 10:44

  ‘..E s’te ka mbetun as em’n as bese
  Vet e ke prishun per faqe t’zeze.
  Shqypetar’ me vllazen jeni tu ju vra,
  Nder njiqind çeta jeni shpernda,
  Ca thon kam fe ca thon kam din,
  Njeni:”Jam turk”,tjetri :”latin”
  Do thon:”Jam grek””shkje’ disa tjere
  Por jeni vllazen t’gjith more t’mjere…
  ..Vjen nji i huej e u rri ne voter
  Me ju turpnue me grue e moter,
  E per ca pare qe do fitoni
  Besen e te pareve te gjith harroni….

  Reply to this comment
 4. GIOTINA May 24, 10:54

  ska me burra me ky vend
  Nuk mund te quhen as burra as shqipetare ata qe presin ti vdese vellai i ti shkerdhejne gruan ndersa grate motrat nenat vajzat e ‘supermbesat’ ua nderzejne si kafshet te huajt ambasadoret ,fazlliqat ,nue kalajt,malltezet rezart Taçat muxhahedine e imame….
  Si mund te konsiderohemi popull kur prostitucionin e kemi kthyer ne industri per te mbijetuar ndersa dy shtresat me te dobeta grate e femijet plaçke tregu si mall apo ‘mish i bardhe’ pare vetem ne projeksion horizontal ne sherbim te antropofageve kanibale qe ushqehen me gjak femijesh te uritur……

  Reply to this comment
 5. QInam QIrio QIriazi May 24, 12:55

  Per truçkulurit….

  Kane thene te paret tane
  te dalim zot per vatane
  se perendija te fal koqet e mija
  e Allahu te fal koqe ‘vllahu’!

  Une kam ‘shprese’ tek perenija
  se do behet shQIpnija
  me rikthimin e ‘djaloshit’ Taku
  Halese ju vu pergjithmon Kapaku

  Rikthim i ‘gjakut te ri’ me çanten e zise
  do rilinde Saline LSI-ne e like florine
  E do i vere per jete shamine e zeze
  ne koke shqipetareve dhe Shqiperise!

  Dhe me kaqe ta mbyllim per sot
  Jete te gjate Sllobodankave Beograd deri ne Milot
  Jete te gjate dhe tere grekofoneve halesh MINJ
  Nga Ksamili Çamerija deri ne shkumbin!

  Dhe ta gezojme ish sKiperine e Toptanit Esad
  Qe na la pa atedhe Nene dhe EVLAD
  Ta gezojne shtetin e Bathores keta hajvane
  qe vetem vjedhin dhjesin dhe hane!

  Dhe une i gerthas perendise fantazem
  pse lejove ti vrasin femijet me kazem
  ‘Po kur bere derrin dhe arine
  pse bere dhe serb saline e like florine’!?

  Me mire te fillonim nga ‘HIÇI’
  shQIna si EVA e Salinian KRIÇI
  E ne vend te shqipetareve trima e pa frike
  do lindenin Xena fevzinj bushate e zvarranike..

  Reply to this comment
 6. L.H May 24, 14:10

  Bir Bedri i ‘Dites’ ke te qaj me pare
  Fevzon e kam nip e ty te kam djale!

  Armoku me i rezikshem eshte ai qe nuk duket,se te vret ne befasi!Shqipetare t sot per sot nuk kane armikun kryesor as Saline e as Like florine e Fevzine qe e dine qe jane antishqipetaret me te medhenj e krriminelet e te inkriminuarit ne sherbim te agjenturave dhe kete e dine te pakten 80 perind e shqaipetareve!
  JO!’Armiq’ apo ‘grevethyes’ te shqipetareve po behen te ‘dyshimtit’ islamiket Bedri qe pas 28 vjetesh tragjedi i bejne reklame mbeshtetesve te Neronit Sali apo ‘Arturo UI!!!!!!!!!’.Eshte po ky Bedri qe 25 vjet e quante ‘socialist’ e ‘shpetimtar’ kryehajdutin dhe perdhunuesin e ‘koke palareve’ Like flori dhe sot pa piken e turpit na permend nje OLLDASH krau me ekstremist i partise fashiso-xhihadiste te serb Salise hajdut krriminel pa moral pasardhes i ish bllokut te udheheqjes ,shume me i rezikshem se bytheQIri Luli ,autor i thenies:’Po te isha une minister i brendshem nuk do kisha vrare 3 po 300 SHQIPETARE!
  Pikerisht ketij pasardhes te bllokut nipit te krriminelit Dasnor Mamaqi e thoma olldashi xhihadist hajdut krau i djathte i doktorit serb Berisha po tu kujtohet mire nje mender kryeminister me probleme te renda PSIQIKE me emerin EDVIN i shpalli dite ZIJE e hapi dyert parlamentit njesoj si parardhesit e tij BE NA ME-Berisha-Nano_Meta kontrabandistit e terrorristit Leka Zogolli nderkohe qe veteranet e luftes kane ngelur pa varre e te madhit Dritero Agolli nuk ju hapen dyert e parlamentit te pakten si deputet!!!!!!!

  Redaksi,
  mE mire djepin bosh se brenda nje ‘grevethyes’ Bedri!

  Reply to this comment
 7. L.H May 24, 14:13

  Bir Bedri i ‘Dites’ ke te qaj me pare
  Fevzon e kam nip e ty te kam djale!

  ‘Armiku me i rezikshem eshte ai qe nuk duket’-thote populli,,se te vret ne befasi!Shqipetare t sot per sot nuk kane armikun kryesor as Saline e as Like florine e Fevzine qe e dine qe jane antishqipetaret me te medhenj e krriminelet e te inkriminuarit ne sherbim te agjenturave dhe kete e dine te pakten 80 perind e shqaipetareve!
  JO!’Armiq’ apo ‘grevethyes’ te shqipetareve po behen te ‘dyshimtit’ islamiket Bedri qe pas 28 vjetesh tragjedi i bejne reklame mbeshtetesve te Neronit Sali apo ‘Arturo UI!!!!!!!!!’.Eshte po ky Bedri qe 25 vjet e quante ‘socialist’ e ‘shpetimtar’ kryehajdutin dhe perdhunuesin e ‘koke palareve’ Like flori dhe sot pa piken e turpit na permend nje OLLDASH krau me ekstremist i partise fashiso-xhihadiste te serb Salise hajdut krriminel pa moral pasardhes i ish bllokut te udheheqjes ,shume me i rezikshem se bytheQIri Luli ,autor i thenies:’Po te isha une minister i brendshem nuk do kisha vrare 3 po 300 SHQIPETARE!
  Pikerisht ketij pasardhes te bllokut nipit te krriminelit Dasnor Mamaqi e thoma olldashi xhihadist hajdut krau i djathte i doktorit serb Berisha po tu kujtohet mire nje mender kryeminister me probleme te renda PSIQIKE me emerin EDVIN i shpalli dite ZIJE e hapi dyert parlamentit njesoj si parardhesit e tij BE NA ME-Berisha-Nano_Meta kontrabandistit e terrorristit Leka Zogolli nderkohe qe veteranet e luftes kane ngelur pa varre e te madhit Dritero Agolli nuk ju hapen dyert e parlamentit te pakten si deputet!!!!!!!

  Redaksi,
  mE mire djepin bosh se brenda nje ‘grevethyes’ Bedri!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin