24 nentor 2017

November 24, 2017 02:00 Updated

24 nentor 2017

November 24, 2017 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH November 24, 08:00

  NA MUNGON SHTETI,JO ARVIZU DHE ‘BURRAT E SHTETIT’!
  ‘Nga populli me popullin ,per popullin’A.Linkoln
  —————————–
  Shprehja ‘Gomarin e nxjer i zoti nga balta’ tek ne 27 vjet eshte kthyer ‘Izoti kupto shqipetaret presin ti nxjerin nga balta Gomaret kupto edhe ambasadoret bashke me politikanet idjotet e antishqipetaret!

  Nuk arrita ta mbaroj se lexuari nje te ashtuquajtur ‘nterviste’ nga bere nga nje i ashtuquajturi ‘gazetar’ ,nje te ashtuquajturi ‘ambasador’ sepse te dukej vetja sikur lexoje ‘Shvejk’ si sot e 25 vjet me pare pyetje IDJOTESH dhe pergjigje idjotesh deri ne PESHTIROSJE kur nje vend eshte trejt shperberjes,nje popull ngelur 27 vjet pa shtet dhe aty kerkohej te PERRALLISEJ per ‘burrat e shtetit’ qe bashke me ambasadoret duhet te ‘gjykohen’ne mos si bashkepunetore ne krim e korrupsion ndaj popullit shqipetar te pakten si te pa AFTE e duhet te zhduken ne terrin e Harreses!

  Sa e peshtire aqe edhe per te vjelle ish dhe nje e ashtuquajtura ‘interviste’ ne nje nga studjot HALE kur nje i ashtuquajturi Zheji apo ZHULS sikur te vinte nga nje planet tjeter ,nuk i drejtohet nje kryeministri axhami :’Pse ke 6 muaj e nuk po ben ASGJE per te rilindur shtetin shqipetareve nepermjet REFORMAVE po ne nje gjendje te mjeruar ‘mendimi’ arrin e thote se nje i OSBE(te befsha mutin ty bashke me OSBE) me origjine amerikane (te befsha mutin ty edhe amerikanit tend) na paskerka thene se nje ish minister na qenkerka bashkepunetor ne trafikimin e droges!?

  ‘Bir Selman i nenes ,ke te qash me pare’!
  Te qash nje ‘kazan’ Zheji apo gjithe ‘ZHUL’ apo te qash nje ‘kryeminister’ te pa pune qe kerkon te behet KALAJXHI 27 vjet nga bojaxhi tani ne pleqeri qe te duket si balle kazani!?

  Shqipetare me tru ngelur gjalle!
  Jemi pa shtet !E qe te rilinde shteti duhen REFORMA dhe kryereforma e gjithe reformave nuk eshte ajo e ‘drejtesise’ qe kerkojne te na i bejne te huajt e as ‘fantazma’ VETTING qe do ngelet nje ZHGENJIM i madh si fantazma tjeter INTEGRIM por eshte REFORMA RADIKALE E SISTEMIT ELEKTORAL qe ti ktheje shqipetareve SHTETIN e tyre deri me sot ne duar te tere AGJENTURAVE,’burrave te shtetit’ antishqipetareve dhe ambasadoreve!?

  Kryereformen e sistemit elektoral qe ne gjithe vendet me ‘demokraci parlamentare’ tregon shkallen e demokracise ne kete vend nuk mund ta bejne as ky ‘parlament’ antishqipetar qe nuk perfaqeson popullin e as kjo qUrravi qe u provua 4 vjet me pare dhe nuk u mor me REFORMA por me TEPSI se jane 100 perqind ne konflikt te rende INTERESASH!!

  Vetem REFORMA e sistemit radikal elektoral ben DEKRIMINALIZIMIN ne shtyllen kryesore apo pushtetin kryesor qe quhet parlament ku ja kthen TEMPULLIN shqipetareve te ndershem me INTELEKT e MORAL dhe qe aty fillojne tere reformat e tjera per RILINDJE!Kete nuk mund ta bejne kreret e krimit e korrupsionit mberthyer karriket e parlamentit e presidentit mbas bythe 25 vjet se nuk mund te bejne ‘VETEVRASJE’ apo te shkojne si ciapi tek kasapi!

  Kush do ti kerkoje kesaj qUrravije diletante dhe te pa afte te shpjere ne parlament projekt reformen e sistemit elektoral me shumicen qe ka ku shqipetareve tu kthehet SOVRANITETI e bashke me te parlamenti ku te zgjedhe DIREKT me ‘maxhoritar’ e me emer e mbiemer DIREKT 70 shqipetaret me te MIRE qe ndodhen neper Bote ti perfaqesojne e tu rilindin SHTETIN!?

  Askush nuk do te rilinde shteti as kreret e krimit e korrupsionit me imunitet as ‘burrat e shtetit’ e as ‘ambasadoret e xhixhilese’ qe ne kete vend ‘kane gjetur shesh e bejne pershesh’ se po te kete shtet u ve kufirin tek thana edhe KRIMIT dhe Salise,medise e like florise e bashke me Edvinin dhe ‘ambasadoreve’ qe e kane kthyer kete vend BORDELLO dhe shqipetaret i konsiderojne njerez me bisht duke i perzene neper Bote dhe ne vend te tyre sjellin muxhahedine,sllave e xhihadiste!

  Kryeminister,po nuk je ne gjendje me ‘shumicen’ tende qe ke emeruar e nuk perfaqesojne popullin tu japesh shqipetareve brenda vitit REFORMEN e sistemit elektoral qe te ZGJEDHIN perfaqesuesit e tyre ne parlament brenda muajit MARS jep doreheqje te menjehereshme ndryshe do gjykohesh nga shqipetaret si BASHKEPUNETOR ne KRIM e KORRUPSION!

  Loja ‘nuse dajash’ me droge me Tahire e patenta Sajmire e Sota jane pjese e LOJES KRRIMINALE per te shpetuar tere kreret e krimit e korrupsionit ne kurriz te SHQIPETAREVE si gjenocid,vrasje,prostitucion,vjedhje te tere pasurise mbi e nentokesore te tere kapitaleve financiare e bankare ose shkurt :SHPRONESIM TOTAL I POPULLIT SHQIPETAR-Ngelur pa shtet e ATEDHE ku tere pasurite dhe hapesirat Tokesore-Detare-Ajrore jane ne pronesi te TJETER KUJT!?

  P.S-SHBA-te e BE para se te vazhdojne te shkaterrojne nga themelet ish Shqiperine te bejne VETTING-un e tere ambasadoreve e emisareve te tyre ne kete vend e do kuptojne se ne ‘sherbim’ te kujt kane qene e kane punuar e sa jane te inkriminuar!?

  Reply to this comment
 2. L.H November 24, 08:15

  KUSH NGA BURRAT E SHTETIT ME ZE E FIGURE E KA PAGUAR E SA E KA PAGUAR KETE INTERVISTE TE NJE TE PA PUNI NE AMERIQI ME EMERIN ARVI ZI(ZU)…………..’Kaqe budallenj ky fisi yne’………….???????????

  Reply to this comment
 3. Fan S Noli November 24, 08:29

  KENGA E SAPEP SULLTANIT
  Nje mexhilis te madh na çeli
  Pandeli Jano Vangjeli
  Me Sulltan -llokum na veli
  Si kofini pas te vjeli.

  Fyti Floqit po pellet
  Top’ i Krosit po kercet:
  Ç’eshte ky sheqer-kesmet?
  Hallvaxhin’ pame mbret!

  –Koço Kota mjek hanxhari
  Nis nje valle palikari
  Se me nje firman kusari
  Sadrazem u be firari.

  Reply to this comment
 4. Idjoti i Bathores November 24, 08:34

  DASH -Duhet te ule shkallen e perfaqesimit me keta lloj ambasadoresh se deskrititon figura e burra shteti apo personalitete presidentesh si Linkoln,Kenedy e pse jo edhe Obama……Deskrititon edhe diplomacine amerikane dhe shtetin amerikan

  Reply to this comment
 5. TRAP November 24, 11:26

  JU FLET AMERIKA APO AFRIKA???????????

  Reply to this comment
 6. QIrio QInam QInami November 24, 13:02

  Per ambasadoret e AmeriQse…………

  Raisonin ardhur nga Serbija-ja
  nuk e di kush e QI-u Elez Biberaj apo Salija!?

  Ambasadoret e tjere mbas atij te pare
  Kush i QI-u e ne qafe u vari kare!?

  Vetem nje ish i forte si VIDH
  Atij qe i ra infarkt ne Lure mbi Pidh!

  Sa i takon Arvizu-se si aga-Bej
  Rrintee shum n’Elbason,mos ishte GEJ!?

  Ky i fundit si LU lush
  shpresojm’ mos jete KARABUSH….

  Trump perveç Pidhit ka nje merite
  Qe idjotet e amerikes i trajton si dhite
  Njesoj si Nano,Salija e Like Florija
  Qe shqipetaret i trajtojne si BAGETIJA…

  Reply to this comment
 7. Koba November 24, 22:46

  More Z.Amerikan .Sali kriminelin e bere BURRE SHTETI.Tashti po na thua se Like Floriri na qenka “I DUHURI” per President.Po a e ke pyetur FBI? cfare thote ajo per Videon e Dritan Priftit????.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?