24 orë në një foto (FOTO)

Redaksia Online August 9, 2013 15:36

24 orë në një foto (FOTO)

Për shumë fotografë, lindja e diellit dhe perëndimi janë momentet më të bukura për të fotografuar peizazhin. Por një artist i ka bashkuar lindjen dhe perëndimin e diellit në një foto të vetme. Fotot janë realizuar në vende në ndryshme që nga Shangai në Kinë e deri te Parku Qendror në Nju Jork.

Stephen Wilkes kaloi më shumë se 15 orë duke bërë foto dhe shkrepi të paktën 1500 të tilla. Ai ka fotografuar të njëjtin peizazh në disa momente të ditës dhe më pas fotot e 24 orëve i ka bashkuar në një.

2 1345678910111213

Redaksia Online August 9, 2013 15:36
Komento

1 Koment

  1. jeta August 12, 11:50

    foto mahnitese,mrekullu e ZOTIT ne bashkpunim me njeriun

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin