24 prill 2018

April 24, 2018 02:00 Updated

24 prill 2018

April 24, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. Zini April 24, 10:19

  PENGU I LIRIS ISHTE QE SU BE DOT E PARA E VENDIT TË TJERAT JAN PRRALLA NE KOHEN E VET KESAJ I PRISTE SHPATA NGA TE TERA ANET

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH April 24, 13:54

  2018-TA!PAK DRITE!
  Shqiperija 28 vjet digjet,keto ‘qenje’ vazhdojnee krifen!
  ————
  Qenjet njerezore ndryshojne nga KAFSHET jo vetem prej gjuhes(ketu 28 vjet nuk flitet shqip),por edhe se qenjet njerezore ndryshe nga kafshet jane ne gjendje ose arrijne te bejne dallimin e vleresimin se çfar pozicioni kane ne shoqeri ne funksion te arsyes intelektit edhe pse i ‘limituar’!

  Pak drite!Qe ta mbare vesh Bota mbare edhe Trump e dhe TRAP edhe TRUSK se ketu ne krye te vendit dhe ‘koke palareve’ jane jo vetem antishqipetare e GOMARE por njerez pa TRU ose pa RRUDHA idjote te lindur qe nuk arrijne te kuptojne se jane te gjithe per BURG pa perjashtim se 28 vjet vetem kane DJEGUR kane VJEDHUR kane NGRENE e kane DHJERE mbi ‘Koke palaret’ dikur Shqipetare!

  Pak drite!Qe ta marre vesh Bota mbare se dikur ky vend e ky popull eshte udhehequr e drejtuar ne tere historine e tij nga BURRA-SHQIPETARE qe u peshonin KOQET-7 OKE sot e 28 vjet po drejtohen nga ‘Bura shteti’ e yje ne ngjitje salisjane metiste e socialSSaliste Edvine,Lulashe e Erjone qe ne vend te KOQEVE kane ‘Fiq te thate!

  Pak drite!Ta marre vesh Bota mbare TRUMP ne Ameriqi e TRUSK ne Europe se ketu ne tere istitucionet e ‘pushtetet’ e nje vendi pa shtet ata qe jane ne ‘Pushtet’ eshte pjesa me injorante me e inkriminuar me antishqipetare ne sherbim te te HUAJVE ,te pa fe e pa din e iman qe ne emer te Zotit si perdhunues te 10 ‘komandamenteve te Zotit kane bere vetem krime korrupsion ndaj nje populli drejt shperberjes !
  Per ke ‘shtet’ flitet te hapen ‘negociata’ kur ketu edhe GOMARET e dine qe 28 vjet nuk ka shtet nuk egzistojne 4 pushtetet ,shtylla mbi te cilet ndertohet shteti nuk ka as legjislativ te perfaqesoje popullin as egzekutiv dale nga nje parlament antishqipetar,as gjyqesor 28 vjet avokature e KRIMIT e aqe me teper ‘pushtet i katert’ qe quhet informacion tek ne ZAGARI-FEV ZI ne sherbim 28 vjet te kalifit SALI e tere krereve xhihadiste te krimit e korrupsionit nga tere sistemi gjyqesor e deri tek simboli korrupsionit mender ‘president’ Like Flori!

  Pak drite!
  Q prostitutat e ngujuara me perixoma ne parlament te marin vesh se dikur ky vend ka patur ne Kafka TRU!
  Ndersa Fishta si shumica e intelektualve thosh:”Le ta marre vesh Bota mbare se pader Gjergj Fishta s’asht ma shqipetare’,Konica :’Shqiperi te bera mune s’arrita te te njoh kurre”
  Po shqipetaret pas 28 vjetesh ne duar te ‘kungujve te Dhjet Arit’,studenteve ‘Kristal’ agjenturave te gjith Botes se salise mul nokave medise ,pandeli bythkave monikave e like florinjve qe 28 vjet vetem vjedhin hane dhe dhjesin mbi koke palaret, Ç’far duhet te thone!!!????

  P.S–A ka njeri qe nuk i vjen per te VJELLE kur degjon nje Lope shterpe laramane ish ministre e integrimit ne Shishtufine me emerin ErMajlinda qe 25 vjet ka Vjedhur ne krah te kalif Salise e thote:’Fitorja ime eshte fitorja e vendit tim?!Per ke vend e per ke popull flet kjo LOPE me sy ne humbetire si lopa hpllandeze Aurela qe ushqehen me kocka femijesh kadavera ORGANESH!?
  Si mund te shpresojne brezat qe do vine kur nje ‘kryetar’ bashkije ‘kref’ nje Kryeminister ‘thonj pa prere’ e nuk flet per MJERIMIN po flet per ‘WINNER’!?
  ‘Winner’ kunder kujt mor IDJOT kunder shqipetareve qe gjysma eshte ne arrati,gjysma e pa pune ne ish Shqiperi dhe ish teritori i Shqioerise ndare ne 61 ÇIFLIQE me 61 kryeKare bashkish e me 1600 keshilltare ANTROPOFAGE e Topollaj qe vetem nate e dite vrasin miza me rroga MILIONESHE e jetojne me gjak femijesh shqipetare!?
  ‘Sejcili nga ‘NE’ eshte caktuar te administroje qytetin’ pergjigjet nje idjot kryebashkiak pyetjeve idjote te nje Zagari!
  Per ke qytet flet o ‘shites fiqsh’ qe do ishe shume i nderuar kur ketu kryetaret e bashkive nuk dine as detyrat e as te drejtat me kushtetute e akoma e konsiderojne veten lulishtare e nuk di qe BASHKIJ fillon nga Shen GJERGJI ne Shenavlash nga qa qf krraba ne SHISHTUFINE ku jetojne 1 MILION shqipetare te pa ngrene e nuk mund te qeverrisen as me ‘KURBAN BASHEN’ e as me me lodra kalamajsh me miliona valute e shilarese ndertuar nga te HUAJT me parate e shqipetareve per te rreshqitur dy FEMIJE-
  ‘Burre e grua’ apo ‘Mish e thua’ si Erjoni me Edvinin!

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH April 24, 13:59

  2018-TA!PAK DRITE!
  Shqiperija 28 vjet digjet,keto ‘qenje’ vazhdojnee krifen!
  ————
  Qenjet njerezore ndryshojne nga KAFSHET jo vetem prej gjuhes(ketu 28 vjet nuk flitet shqip),por edhe se qenjet njerezore ndryshe nga kafshet jane ne gjendje ose arrijne te bejne dallimin e vleresimin se çfar pozicioni kane ne shoqeri ne funksion te arsyes intelektit edhe pse i ‘limituar’!

  Pak drite!Qe ta mbare vesh Bota mbare edhe Trump e dhe TRAP edhe TRUSK se ketu ne krye te vendit dhe ‘koke palareve’ jane jo vetem antishqipetare e GOMARE por njerez pa TRU ose pa RRUDHA idjote te lindur qe nuk arrijne te kuptojne se jane te gjithe per BURG pa perjashtim se 28 vjet vetem kane DJEGUR kane VJEDHUR kane NGRENE e kane DHJERE mbi ‘Koke palaret’ dikur Shqipetare!

  Pak drite!Qe ta marre vesh Bota mbare se dikur ky vend e ky popull eshte udhehequr e drejtuar ne tere historine e tij nga BURRA-SHQIPETARE qe u peshonin KOQET-7 OKE sot e 28 vjet po drejtohen nga ‘Bura shteti’ e yje ne ngjitje salisjane metiste e socialSSaliste Edvine,Lulashe e Erjone qe ne vend te KOQEVE kane ‘Fiq te thate!

  Pak drite!Ta marre vesh Bota mbare TRUMP ne Ameriqi e TRUSK ne Europe se ketu ne tere istitucionet e ‘pushtetet’ e nje vendi pa shtet ata qe jane ne ‘Pushtet’ eshte pjesa me injorante me e inkriminuar me antishqipetare ne sherbim te te HUAJVE ,te pa fe e pa din e iman qe ne emer te Zotit si perdhunues te 10 ‘komandamenteve te Zotit kane bere vetem krime korrupsion ndaj nje populli drejt shperberjes !
  Per ke ‘shtet’ flitet te hapen ‘negociata’ kur ketu edhe GOMARET e dine qe 28 vjet nuk ka shtet nuk egzistojne 4 pushtetet ,shtylla mbi te cilet ndertohet shteti nuk ka as legjislativ te perfaqesoje popullin as egzekutiv dale nga nje parlament antishqipetar,as gjyqesor 28 vjet avokature e KRIMIT e aqe me teper ‘pushtet i katert’ qe quhet informacion tek ne ZAGARI-FEV ZI ne sherbim 28 vjet te kalifit SALI e tere krereve xhihadiste te krimit e korrupsionit nga tere sistemi gjyqesor e deri tek simboli korrupsionit mender ‘president’ Like Flori!

  Pak drite!
  Q prostitutat e ngujuara me perixoma ne parlament te marin vesh se dikur ky vend ka patur ne Kafka TRU!
  Ndersa Fishta si shumica e intelektualve thosh:”Le ta marre vesh Bota mbare se pader Gjergj Fishta s’asht ma shqipetare’,Konica :’Shqiperi te bera mune s’arrita te te njoh kurre”
  Po shqipetaret pas 28 vjetesh ne duar te ‘kungujve te Dhjet Arit’,studenteve ‘Kristal’ agjenturave te gjith Botes se salise mul nokave medise ,pandeli bythkave monikave e like florinjve qe 28 vjet vetem vjedhin hane dhe dhjesin mbi koke palaret, Ç’far duhet te thone!!!????

  P.S–A ka njeri qe nuk i vjen per te VJELLE kur degjon nje Lope shterpe laramane ish ministre e integrimit ne Shishtufine me emerin ErMajlinda qe 25 vjet ka Vjedhur ne krah te kalif Salise e thote:’Fitorja ime eshte fitorja e vendit tim?!Per ke vend e per ke popull flet kjo LOPE me sy ne humbetire si lopa hpllandeze Aurela qe ushqehen me kocka femijesh kadavera ORGANESH!?
  Si mund te shpresojne brezat qe do vine kur nje ‘kryetar’ bashkije ‘kref’ nje Kryeminister ‘thonj pa prere’ e nuk flet per MJERIMIN po flet per ‘WINNER’!?
  ‘Winner’ kunder kujt mor IDJOT kunder shqipetareve qe gjysma eshte ne arrati,gjysma e pa pune ne ish Shqiperi dhe ish teritori i Shqioerise ndare ne 61 ÇIFLIQE me 61 kryeKare bashkish e me 1600 keshilltare ANTROPOFAGE e Topollaj qe vetem nate e dite vrasin miza me rroga MILIONESHE e jetojne me gjak femijesh shqipetare!?
  ‘Sejcili nga ‘NE’ eshte caktuar te administroje qytetin’ pergjigjet nje idjot kryebashkiak pyetjeve idjote te nje Zagari!
  Per ke qytet flet o ‘shites fiqsh’ qe do ishe shume i nderuar kur ketu kryetaret e bashkive nuk dine as detyrat e as te drejtat me kushtetute e akoma e konsiderojne veten lulishtare e nuk di qe BASHKIJ fillon nga Shen GJERGJI ne Shenavlash nga qa qf krraba ne SHISHTUFINE ku jetojne 1 MILION shqipetare te pa ngrene e nuk mund te qeverrisen as me ‘KURBAN BASHEN’ e as me me lodra kalamajsh me miliona valute e shilarese ndertuar nga te HUAJT me parate e shqipetareve per te rreshqitur dy FEMIJE-
  ‘Burre e grua’ apo ‘Mish e thua’ si Erjoni me Edvinin!
  Qeverrise dhe Edvinit edhe portretin edhe karakteristiken dhe vleresimin ja ben Populli e jo 20 perqindeshi i elektoratit e aqe me teper reklamat e Vorpsit apo Eri Lalit!
  qUrravija Rama per 6 vjet: NUK KA BERE ASNJE REFORME PER TU RILINDUR SHTETIN SHQIPETAREVE!–Ringjalli vetem Saliun e rilindi Meten njeri simbol i krimit tjetri korrupsionit!

  Reply to this comment
 4. XXX April 24, 14:43

  Ah mor gramsh tu befte lala
  ti s’njeh shijen qe ka ngjala!

  Ti flet per ‘fiqte’ e Edvin Velise
  po nuk di qe jane te tredhur te Serbise!

  Xherah Salija jetoi kur ne kete vend kish ‘perendi’
  Jo sot qe shpirti falur shejtanit ,pa zot e populli bageti..

  Agjenti Berishe hyri ne diktature tek numuri dy Hisnija
  Jo sot qe ky vend bordello kthyer nga shkodran Alija

  Reply to this comment
 5. L.H April 24, 14:53

  PERFEKT!
  ‘Nuk besoj se ka patur ndonje kryetar bashkije qe te kete kaqe mbeshtetje sa kam une tek Edi”!
  A ka nevoje kjo shprehje dale nga goja e kryetarit te bashkise se kryeqytetit te nje vendi ku jetojne njerez te Neandertalit qe ‘njishi’ eshte Buda,eshte muhameti eshte krishti eshte shoku Mao eshte shoku Enver e Erjoni Pal Vata eshte MUJI eshte Halili nderkohe qe EDVINIeshte thjesht nje bojaxhi me probleme te personalitetit e as qe behet fjale per kryeminister nje ish nxenes e me von ‘profesor’ ne nje istitut qe dikur femijet e bllokut e konsideronin ‘shkolla e qenve’ ndersa studentet e inxhinierise ne sheshin para universitetit kur degjonin ne mengjes ‘vokalizmat’thoshin :Tani po bejne detyrat!?
  Jo vetem Edvini po dhe E.Veliaj nuk ma ha mendja qe mund ti kalojne provimet e tetevjeòares me programet e para ’90-tes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*