24 qershor 2017

June 24, 2017 02:54

24 qershor 2017

June 24, 2017 02:54
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH June 24, 08:41

  KUJDES SHQIPETARE,’BURIMI’ HELMUAR!
  ‘Ashu si nuk do te doja te isha nje skllav,po ashtu nuk do te doja te isha nje padron.Kjo shpreh idene time per demokracine”A.Linkoln
  —————-
  Ne respekt te demokracise qe perfaqeson popullin nga i ka edhe rrenjet edhe ligjit qe eshte po demokraci sot kjo e perditeshme ndoshta e vetemja qe ben informacion te lire te pa varur e profesionist jo vetem nuk duhet te bente ‘fushate elektorale’ por aqe me teper nuk duhej tu jepte hapesire ca ‘BURIMEVE’ me uje te QELBUR(H2S)!
  Te arrije nje antishqipetar te krriminalizoie deri ne kete shkalle nformacionin ,nderkohe qe jemi 27 vjet TERR INFORMATIV jo vetem tregon se eshte i paguar apo shantazhuar nga nje Like kokedhjamur apo Koço kokedhjere te propogandoje ‘BOJKOTIN’ kur 27 vjet shqipetaret kane ngelur katerciperisht ne mes te kater rrugeve dhe bredhin neper Bote si mize pa koke si dikur izraelitet 40 vjet ne shkretetire !O nga e quajtura ‘Task force’ o nga KQZ duhet te kerkohet urgjent organeve te prokurorise dhe autoriteteve franceze po qe se banon atje te ndalohet e te jepet per ndjekje penale ose :’Te mbyllet ne qendra te specializuara e ti behet trajtim sanitar i detyruar!

  Keta krriminele te disinformacionit dhe veçanerisht ustallaret qe ua tundin fijet nga mbas si kukulla te PESHTIRA jo vetem qe nuk dine qe ky vend e popull eshte drejt shperberjes por nuk duan tja dine qe ne 27 vjet jemi pa SHTET-qe jo vetem i mungojne 4 pushtetet po i mungojne tre shtyllat qe e mbajne shtetin -Teritori me gjithe pasurite 100 perqind te VJEDHURA nga koke medhenjte kokedhjeret e tere salisjanet e like florinjte-Ligjet e shoqerise e te shtetit te se drejtes dhe mbi te gjitha POPULLI qe gjysma e plakur eshte ne prag vdekje tu bashkohet 1 MILION vdekur ne 25 vjet e GJYSMA jashte ajka e shqipetarizmes qe ke ikur me bilete vetem vajtje si SKLLEVER e te perzene nga KOKEDHJAMOSURIT ,kokedhimet e KOKEDHJERETdhe jo vetem kaqe por tere mosha e re AJKA e se ardhmes 1-30 vjeç nuk di shkrim e kendim SHQIP dhe sherbimin ushtarak e bejne per te HUAJT dhe BETIMIN ne gjuhe te HUAJ!!!Per ‘merite’ te kokedhimave kokedhjereve e kokemedhenjve dhe ‘buroimeve’ qe 27 vjet u bejne fresk!

  A ka me krim qe perben veper te rende PENALE kur nje ‘BURIM’ me uje te QELBUR ne prag shèperberje e nje dite para zgjedhjeve pas 25 vjetesh shitur tere pasurija kombetare te huajve dhe zagareve kokedhime kokedhjere e kokemedhenj,tashme pa emer te sistemit ekonomik pa shtet me 4 MILIARD borxh per te marre avdes Liket veshur me FLORI nga gjaku e djersa e ‘KOKEPALAREVE’ me numurin e shqipetareve te zhdukur pa nam e nishan e pa asnje lloj statistike ne nje vend pa shtet ku nuk dihet sa kane vdekur sa jane pa buke sa te ngujuar sa te perdhunuar sa prostituohen sa te shitur per organe–Del nje krriminel e antishqipetar ne duar te agjenturave dhe kujslingeve antishqipetare kokedhimave kokemedhenjve dhe kokedhjereve qe i bene GJEMEN ishj Shqiperise per 27 vjet e na e flet per BOJKOT!?’Perendi!Ku je?’Mire qe e ke lindur idjot po tani pse e le kete ‘burim’ me uje te qelbur te qelbe te ardhmen e nje populli te vene ne pikepyetje!?

  Ke te ‘BOJKOTOJE’ populli apo elektorati pas 27 vjetesh ngelur sa nje ‘grusht’ mor antishqipetar injorant e krriminel :
  -Te bojkotoje edhe vetrvehten kur 27 vjet ershte i bojkotuar i harruar e abandonuar edhe nga Salija edhe nga like florija edhe nga kokedhimet e si puna jote kokeDhija!?
  A e di ti mor idjot i lindur se injoranmca edhe kurohet qe ky vend e ky popull nuk i mungon vetem shteti por edhe kushtetuta eshte thjesht nje leter higjenike qe i ka hequr SOVRANITETIN shqipetareve te votojne e te VOTOHET dhe 25 vjet eshte kthyer vendi ne sistem skllavopronar dhe SKLLLAVOPRONARET jane salija KOKEDHIMET kokedhjeret dhe like florija!?

  A e di ti mor fatkeqesija e informacionit qe ne kushtetuten e Imamit leterr higjenike si ne asnje vend te ‘Botes se trete ‘ eshte shkruajtur fjala ‘PROPORCIONAL’ per ta perdorur 27 vjet si arme e demtimit ne mase qe shqipetaret e ngelur sa nje grusht te behen kashte e koqe e te vrasin vellai vellane te ndare ne 128 banda te qiuajtura ‘parti’-njeri kokedhime kokedhjere e like flori qe ky vend te kthehet si eshte kthyer ne bajraqe te krereve kujslinge antishqipetare!??

  Se fundi a e di ti o idjot i pa sherueshem qe ne vend te TRUVE te kane montuar BOBINE miliarderet kokedhime e kokedhjere se i ashtu quajturi ‘ligj elektoral’ sa antikushtetues e antishqipetar me armen e demtimit ne mase ‘PROPORCIONAL’sikur nga 3 milion ZGJEDHES te degjonin fjalet e tua e te kokedhjereve e kokedhimeve e te ‘BOJKOTONIN’ edhe sikur vetem 3 (TRE) te shkojne te votojne ata do jen: DYkamikaz te betuar te Salise dhe NJE I blere I Like florise!?
  Me rregullin e treshit :pjesemarja TRE -DY per Saline e NJE per Like florine ose 33 perqind dhe 66 perqind njeri president e tjetrio kryeminister i kokepalareve me qene se shqipetaret qe bojkotuan zgjedhjet sipas ‘radiozhurmes’ ‘burimi’ ne duar te kokedhimave kokedhjereve apo koke medhave!!???

  ‘Zgjedhjet dolen me sukses shqipetaret degjuan 2 milion e 999 mije 997 degjuan ‘Burimin’ vetem 3 Dy te Salise e NJE i Kokedhimes e like florise u treguan te ‘pa bindur’ dhe i votuan zgjedhjet 66 perqind e 33 perqind!

  ‘Rofte mbreti yne rrofte shakaxhiu i perparimit,brez pas brezi u kujtofte si sternip i nastradinit’!
  Me fjalet e ketyre palo burimesh qe nuk e pijne ujen as gomaret shqipetaret nuk shkojne as ne HALE kur thote populli perkundrazi edhe ndonje i pa vendosur apo i semure ne shtrat per vdekje do shkoje dhe DUHET te shkoje te votoje.

  Reply to this comment
 2. Jetimet e 21 Janarit June 24, 08:47

  E nderuara redaksi,
  Si ka mundesi nje e perditeshme si puna juaj boton shkriome nga njerez me probleme mendore si keto te ca Burimeve e buzhalave berishave e blushave bytherve e bajgave kur nga dije ka filluar heshtje elektorale!?
  Eshte thjesht nje ‘LAPSUS’ apo pa dashje ini bere kamikaze te pushteteve okulte e mafjoze????????

  Reply to this comment
 3. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB June 24, 08:51

  ORE ZGJEDHJET JANE NESER ME 25 QERSHOR APO 25 KORRIK SE PO DEGJOJME E LEXOJME FJALEN BOJKOT DHE NGA KUSH NGA MJETET E INFORMACIONIT QE DUHET TE PROPOGANDONIN PJESEMARJE SI SHKALLA ME E LARTE E DEMOKRACISE KU POPULLIT I JEPET E DREJTA NJE HERE NE 4 VJET

  Reply to this comment
 4. Sllobodanka Kryemadhi June 24, 09:09

  Shkrimi i agjentit ‘burimi’ eshte dhurate para zgjedhjeve e ‘krushkes’ Serbi e ‘nenes’ Rusi!
  Po kerkohet perfundimisht shperberja prandaj nuk hapen 27 vjet dosjet se i vetemi shqipetar ne krye te shtetit ngelet Enver Hoxha dhe heronjte Shefqet Peçi haxhi lleshi mylim Peza e ndonje tjeter kallam kusuri nga klani kapo sali serbi liket medinjte kokedhimat nga ameriQiuja e CIA i nderruan flamuret duke u kthuer nga serbija e rusija….

  Reply to this comment
 5. alarmi S.O.S June 24, 13:33

  OGramsh,
  Fatkeqesija jote eshte qe flet shqip.Le te shpresojme qe shqipetaret te jene zgjuar e te degjojne ‘fjalet e tua ne vesh te perendise’ e ta marin vesh qe gomarin e nxjer i zoti nga balte.Te votosh pas 27 vjetesh krimin korrupsionin antishqipetarizmin hajduterine eshte njesoj te vuash nga ‘sindroma e Stokolmit’ e te vrasesh te ardhmen rinine e femijerine’

  Reply to this comment
 6. shqipetar Kanada June 24, 13:37

  ‘Per memedhene,per memedhene
  vraponi burra se ska me prit…’

  Reply to this comment
 7. Zdravstvuje ,znajesh po ruski? June 24, 17:01

  Visho Ajazi,
  Agjrentet si dhendurri serb zakonisht jane poliagjente dhe kane listen e agjenteve qe nga CIA punojne per KGB.
  Ke te dhena ne sherbim te kujt jane sot Sali Berisha ,ilir meta,Koço Kokedhima dhe minoritari çoban Beni i dinastise Blushi!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*