24 shkurt 2018

February 24, 2018 02:00 Updated

24 shkurt 2018

February 24, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH February 24, 09:40

  2018-TA?PAK DRITE!
  Shkaterrimi i nje shteti me ‘rregullin e treshit’!
  ————
  Lajmet kryesore qe vine nga Zagarija nder me kryesoret jane:
  -Mbyll dyert xhamija e Et-hem Beut!?
  -Edvini hap dyert e punesimit nepermjet’fokusimit social do ta lancoje ne Pranvere'(na falni per perkthimin
  -Shqipetareve ka 28 vjet qe u eshte ‘bere nafta’ e flitet per nafte ne fund te detit ish JON(i)!?
  -Ne Honolulu ndodhi nje mrekulli ku nje qenje u hodh nga kati 23-te e shpetoi!?
  -‘Hajdaret’ e prokurorise se LLalles urdherojne prokurorite e shtetit Italian te hapin tere proçeset dhe te pyetet SEITI ne gjuhen italiane se nuk dine hajdaret te lexojne e shkruajne shqip(Per te pyetur Xenin dhe babain e Xenit per krimet ndaj popullit shqipetar do ti drejtohen prokurorise se Serbise,ndersa per Like floririn prokurorive te Greqise)!?QIRIO,QIRIO!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ ta marin vesh se deri para 2 vjetesh ne vend te shtetit kishim ANTISHTETIN ose shtetin e kalifatit qe vidhte dhe ripte shqipetaret ,popullin me te farfer te Ballkanit,ndersa ka 2 vjet qe krahas ANTISHTETIT te Salise,llallave e Like Florise ka dhe istitucione te nje te ashtuquajturi VETTING me rroga MILIONERESH ose DY ‘shtet’ paralele me dy ‘buxhete’ Nje i SALES nje i LALES!?

  Pak drite!Qe koke palaret te marin vesh se se deri me sot NUK KA ASNJE SHPRESE te ‘rilinde’ shteti ne kete vend nderkohe qe tere istitucionet dhe te 4 pushtetet jane ne funksion te antishtetit ose xhihadit me ne krye kalif SALINE dhe Like florine!
  Kreret e antishtetit ose ‘burrat e shtetit’ me ambasadoret ALABAKE -injorante-antishqipetare te SHBA-ve dhe BE-se mbasi i dhane rruget popullit shqipetar dhe e lane pa PASURI pa SHTET e pa kufij i kane KTHYER permbys tere PARIMET e shtetit te se drejtes duke i hequr katerciperisht SOVRANITETIN popullit shqipetar nga ‘kushtetuta’ si ‘bibla’ e shtetit tek ‘referendumi’ si shkalla me e larte e pjesemarjes direkte tek KRYEREFORMA e sistemit elektoral qe ne cilin do vend te Ballkanit dhe Europes tregues KRYESOR i demokracise e shtetit te se drejtes!

  Pak drite!Qe rinija ‘kristal’ ta mari vesh se NUK KA TE ARDHME sepse e ardhmja e tyre eshte ne duar te XHIHADIT e xhihadisteve te vete EMERUAR ne parlamentin antishqipetar 28 vjet dhe te tere KREREVE te MAFJES qe nepermjet nepotizmit e klientalizmit ka UZURPUAR te kater pushtetet .Legjislativ-GJYQESOR-EGZEKUTIV e tragjikisht MEDIAN dhe ne duar te 128 BANDAVE-PARTI qe skane te bejne fare as me demokraci e te vetemen ‘alternative’ kane HAJDUTERINE!

  P.S ‘Koke palare’,ambasadore dhe gomare!
  Ne kushtetuten e IMAMIT eshte shkruar fjala krriminale ‘PROPORCIONAL’ simbol i perçarjes e shperberjes se ketij populli e vllavrasjes!
  Nder 3 MILION ZGJEDHES edhe sikur te ndergjegjesohen tere zgjedhesit e mos VOTOJNE me KRIMIN e KORRUPSIONIN ,krereve te XHIHADIT nuk u ‘RRUHET’ .Atyre u mjaftojne edhe vetem 300 familjaret e ca te blere ku 180 te votojne per banden ‘socialSSaliste,90 per partine ‘Salisjane’ te Salise dhe 30 per LIS-Lidhja integrim Skrapar te like florise dhe me ‘RREGULLIN E TRESHIT’:Edvini ka fituar 60 perqind,Salija 30 perqind e Like florija 10 perqind–Shqipetaret si BAGETI edhe pse nuk votojne kane shkuar per LESH si sot e 28 vjet me pare ne duar te pakicave barbare xhihadiste e kalif Salise!

  Reply to this comment
 2. NOLI February 24, 10:10

  ‘O i çgryer,i zhyer,i vyer per hu,
  Turp-e-ndot-Kundermonjes te krrusur mbi gju
  Dallkauket ,kopuket e turmat pa tru
  Zemer-krund-e-gerdhu;Hosana,Baraba

  Reply to this comment
 3. antikrishti February 24, 10:18

  Shkrimet e gramsh i kuptojne tere popujt perjashtu shqiptareve qe nuk dine as shkrim e as kendim shqip.Popujt injorante jane te destinuar te shtypen kaqe meritojne qe tua shkerdhejne 25 vjet grate motrat femijet te huajt e tu thone faleminderit ndersa po i hyri ne baòe pula e vellait e vrasin dhe koqevaret thone shyqyr qe tani ti mar gruan e tja q..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*