25 dhjetor 2017

December 25, 2017 02:00 Updated

25 dhjetor 2017

December 25, 2017 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH December 25, 08:53

  KRISHTI,XHUDA META DHE JANULLA!

  ”Tradhetor,t’i na nxive,na le pa atedhe
  Ti na çthure,na çkule,na çduke çdo fe,
  Varferi,poshtersi roberi ti na dhe,
  Derbeder,ujk e derr:Hosana,Baraba.”Noli
  ————-
  Kur e pyeten ndjekesit,profetin izraelit Yoshua,Jozef Krishtin ,se ”pse nuk na udheheq per te luftuar edhe korrupsionin ne tempullin e izraelit edhe kunder pushtuesve te huaj”,AI ju pergjegj:Mua me ka dhene mision Zoti per tu mbreteruar ne Boten tjeter,prandaj ti japim Çezarit (jo Like Skraparit)ate qe i takon Çezarit e Zotit ate qe i takon Zotit”!

  Ne kete vend ku 27 vjet jemi pa shtet e ku mbizoterojne ì’5 Anarike’ e Nolit ekonomike politike sociale fetare etj jo vetem jane perdhunuar te ’10 komandamentet e Zotit’ por KRIMI me i madh ne shtetin er kalifatit eshte se perdhunuar dhe kerkohet te KORRUPTOHET edhe vete ZOTI nga tere kreret e XHIHADIT e nje mender ‘PRESIDENT’ me emer arti Like Floriri!

  Shprehja profetike e KRISHTIT ti jalim Çezarit aqe qe i takon Çezarit e Zotit ate qe i takon Zotit qe ne THEMEL ka ndarjen e KISHES nga SHTETI!
  Dje nje idjot skraparlli e i pa FE ne emer te nje Shteti qe nuk egziston e ne emer te nje ‘presidenti’ fantazem ,’Kryqezoi’ Krishtin e rilindi nje prift grek Janullatus duke permbysur te 10 kkomandamentet e shprehjen e Krishtit e ktheu ne :’Janullatos shqipetarija,Pasurite e vjedhura Like florija’!

  Pra kemi te bejme me Nje mender GLASE politike alabakesh e te pa fe qe 27 vjet ne kundeshtim me 10 komandamentet e Zotit:VJEDHIN-BVRASIN-PERDHUNOJNE dhe mbi te gjitha te tere krimet si MEKATARE i bejne ne emer te Zotit duke e PERGOJUAR Zotin i cili ne komandamentin e dyte thote:”Mos me pergojo vend e pa vend se nje dite do te hakmerrem”!

  Keta perdhunues te shqipetareve e bashke me ta edhe te Zotit jo vetem jane MEKATARE qe duhet tu dergjet TRUPI neper QLI ku i presin me dhjetra burgime te perjeteshme por edhe ‘shpirti’ per kete rrace pa shpirt duhet tu shkojne ne shtate rrathet e Ferrit se kane KOMPREMENTUAR tere ISTITUCIONET fetare drejtuar nga prifterinj e imame qe per tu falur ‘MEKATETì’ qe ska det e lume tua laje u kane vene ne dispozicion edhe GRATE bashke me ‘Zonjat e para’ qe mezi presin festat tu ngrejne bythet perpjete hoxhallareve dhe zgjidhin ushkuret Prifterinjve e Janullave greke:!

  Ne ‘dekretimin’ e nje qytetarije te nje qytetari te thjeshte grek do ish mese normale ashtu si u eshte dhene pasaporta shqipetare tashme leter higjernike mijera e mijera muxhahedineve kosovareve qe flasin vetem serbisht e serbeve qe flasin shqip ,por ti japesh kreut te kishes autoqefale shqipetare qytetari shqipetare nga te gjitha pikepamjet ka jo vetem TRADHETI e VILIAKERI por perben perdhunimin e radhes te KOKE PALAREVE me te vetemin qellim qe kreret e KRIMIT e KORRUPSIONIT si mekatare te fusin si AVOKATE e te blejne e korruptojne edhe kreret e istitucioneve fetare per ti SHPETUAR nga VETTING-u ne emer te ‘Zotit’!?

  Kush eshte motivazioni i dhenjes se qytetarise shqipetare ne nje vend ku historikisht shteti ka qene i ndare nga feja dhe vetem keto 27 vjet nuk meret vesh kush eshte prifti e kush kryeministri kush eshte hajduti e kush perdhunuesi ne emer te Zotit!

  Kush jane ‘MIRESITE’ qe gezojne shqipetaret nga bemat e Janullatus!?Qe gjysma e shqipetareve eshte arratisur ne Greqi dhe punojne si SKLLEVER per te jetuar ne ORGJI me ‘bekimin’ e Janulles nje Sali e Like Flori!?
  Qe shumica e shqipetareve ashjtu si Sklleverit kane arrfitur te ndryshojne dhe EMERAT si mallkim i zotit kur thuhet ‘Tu shofte emeri’ dhe tere Hasanet,HAysenet,Hajdaret jane kthyer ne LKristo,Kristaq e Dhimityraq..!?

  Qe mbi nje MILION te rinj shqipetare te moshave 1-35 vjeç nuk dine as te shkruajne e as LEXOJNE gjuhen e te pareve SHQIP dhe sherbimin ushtarak e bejne per Greqine per tu mbrojtur apo ‘sulmuar’ ish Shqiperine dhe ‘BETIMIN’ e bejne ne gjuhen GREKE bashke me tere ritet e femijeve te porsalindur ne immigrazion!

  A arrijne dot kreret e krimit e korrupsionit 27 vjet si te pa FE qe ne emer te Zotit po shperbejne nje popull te tere duke e lene pa shtet pa òpasuri,pa kapitale strategjikle e mbi te gjitha pa POPUILL dhe pa GJUHE!

  Kur do te shkojne ne GIOTINE keto mostra antinjerezore qe 27 vjet kane perdhunuar nje popull drejt shperberjes ne emer te ‘Zotit’ si ìKoke palare’ dhe te shkojne ne ‘Gjyqet e inkujzicionit’ se kane perdhunuar tere ’10 Komandamentet’ e zotit e korruptuar tere KRERET e istitucioneve fetare qe kane zaptuar tyere qendrat e qyteteve e kryeqytetit sikur te jetonim ne Kandahar!

  ‘Kishat te ndertohen ne periferi-Thote Papa Françesku-atje ku ,mbijeton varferija e mjerimi’ ndersa tek ne kishat e xhamijat ne mes te kryeqytetit jane kthyer ne vende ORGJKISH e korrupsione per Zonjat e para e ‘burrat e shtetit’ qe per krimet kunder njerezimit e kerkojne shpetimin nga ZOTI nepermjet edhe mekatarit Janullatus!?
  Islamiku fondamentalist ‘Baba’ Meta dje jo vetem perdhunoi e tradhetoi Krishtin pas 2 mije vjetesh por e kryqezoi ate ne Bathore duke ‘rilindur’ Jaanullen si SIMBOL i korrupsionit e perdhunues i ‘210 komandamenteve”!!

  Reply to this comment
 2. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetarte e shjtyetare December 25, 09:12

  NJE KLERIK I KESAJ SHKALLE NE JERARKINE E KISHES ORTODOKESE QE PRANON TI JAPE DOREN PA LE TI FIRMOSE PASHAPPORTE NJE SHTANGISTI NGA ÇEPANI NUMURI DY I ALKAIDES PAS SALI BIN LA DENIT….O ESHTE BLERE ME FLORI O ESHTE KRYEAGJENT QE DAJ METEN E KA TE REKRUTUAR E NE THES SI ANTISHQIPETAR………!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. QInam QIrjo QIrjazi December 25, 10:18

  Race muti,fund i legenit
  Jemi pa din e iman
  na shkerdhen kali Xenit
  shtrire barkas ne hamam

  Kaqe poshte kemi rene
  na eshte mbaruar livadhi
  Mbi kokat tona bythet ka vene
  Nje prostitute Kryemadhi

  Si s’vrisni veten shqipetare
  Tall bythen shtangist hajduti
  Ju vret e thote ‘koke palare’
  Si te Ishim jo prej mishi po prej MUTI

  Reply to this comment
 4. nipi A.Rustemit December 25, 10:21

  NE KETE VEND MOS PRISNI AVNI RIUSTEME TE VRASIN PER IDERALE E SHQIPETARIZEM POR PER PARA E ILIR META KA AQE PARA SA TE VTRASE KE TI DOJEB VRIMA E MONIKES ,LLAGEM GJITHE GJIZE…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*