25 gusht 2018

August 25, 2018 02:27

25 gusht 2018

August 25, 2018 02:27
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH August 25, 09:12

  KU E DO SALA E KU JA FUT LALA!
  Te flsasesh pas mbi nje çerek shekulli per Droge e Neronin Sali do te thote ti propogandosh e ti besh protagoniste e harrohet vetting e reforme ne drejtesi!

  Mashtrues e Zagare!!
  Vendin i KRIMIT e korrupsionit ndaj popullit shqipetar mos e kerkoni ne Kosove por ne Shqiperi,mos e kerkoni tek Droga sot qe ka mbi 25 vjet qe eshte e vetemja ‘kulture’ qe mbillet e korret nder keto troje ish Shqiperi tashme prone e te huajve.

  Te meresh me kalif Saline me embargon ndaj Serbise do te thote te harrosh qe ZJARRVENJEN qe i bere ish Shqiperise e mos kerkosh shperndarjen e nje parlamenti antishqipetar pengesa kryesore e drejtesise !

  Te lehesh per kalif Saline e ta intervistosh ate do te thote se je jo vetem Zagar ne sherbim te tij po kerkon te humbesh gjurmet e mos kerkosh qe ne Shtator te bllokohen dyert e parlamentit qe mos lejohet te hyje asnje nga kreret e krimit e korrupsionit qe nuk perfaqesojne popullin po xhihadin.

  Te flasesh per lufte kunder Droges do te thote tu japesh sinjal Hajdareve qe mos hapin kurre DOSJET e krimit e korrupsionit gjenocidit vjedhjes e vrasjeve te SHQIPETAREVE perfshi Gerdec e 21 Janar dhe tere MEGA-HAJDUTERINE e pasurive kombetare e shpronesimin e POPULLIT!

  Propoganda me NERONIN Sali nuk u intereson vetem qarqeve me antishqipetare ne AmeriQI e mergates se qyqeve qe jane blere me flori por dhe tere agjenturave per ta lene kete vend pa shtet drejt shperberjes kur KLRRIMINELET jane te ngujuar ne perjetesi ne parlament e qe nuk perfaqesojne shqipetaret po KRIMIN_SHPERBERJEN.

  Te propogandosh kalifin Sali do te thote te legjimitodsh banden e Hajdareve PD.
  Te propogandosh çdo dite nje bytheqire hollandez me emerin LUlash vrases e hajdut do te thote te HARROSH qe ky vend nuk ka ‘opozite’ e as alternative kunder krimit ev korrupsionit dhe vpa opozite nuk ka si te quhet demokraci!!

  Ti rikthehesh ‘luftes’ me mullinjte me ere te kAmunisteve me ne krye nje donkishot antikAmunist me emerin EDVIN do te thote te ‘HARROSH’ qe ne jemi jo vetrem pa shtet te se drejtes e ska si te kemi Qeverri me 20 perqind e dale nga nje parlament antishqipetar i krimit e korrupsionit!

  Te propogandosh qofte edhe duke e ‘share’ kalifin Sali perfshi kreret e xhihadit aga Mustafajte,Mul Nokat ,Nishanet e Like Flori do te thote te jesh KUNDER reformeds ne DREJTESI qe ka 2 vjet qe diten i vihet ndonje gur si keshtjella e Rozafes e naten mblidhen Edvinet,Lulasht e Qurrashet dhe ja heqin e VETTING-u ska per tu bere KURRE se nuk u intyereson ASKUJT nga kjo politike antishqipetare!

  Te vazhdosh te flasesh per ‘droge’ e jo krim e korrupsion do te thote te HARROSH qe MILIARDAT e pasurise kombetare mbi e nen toke perfshi dhe kapitalet strategjike jane ne duar te krereve te xhihadit ,kalif Salise,zagareve te dizinformacionit e Like Florise!

  Te propogandosh nje bytheqire Lulash do te thote qe ti japesh imunitet per KRIMIN e vjedhjes e te VRASJES e gjakut te te reneve ta lash me shurre
  Te propogandosh mbledhjet e nje qUrravije qe nuk egziston e ne ‘mergim’ ben mbledhje nuse dajash ne vendin me te varfer te Botes do te thote s e jemi ne duar INJORANTESH e paciente me probleme te personalitetit e te HARROSH qe ti kerkosh o te JAPE doreheqje,o te kerkoje shperndarjen e vparlamentit dhe caktoje diten e referendumit ku dshqipetaret ti riktherjne SOVRANITETIN popullit me reformen elektorale e zgjedhje te parakoheshme.

  Te meresh me Tepelenen kur shqipetaret kane 28 vjet qe kanev humbur SHQIPERINE do te thote se vne krye te antishtetit e istitucioneve jo vetem nuk kemi shqipetare po kujslinge te INKRIMINUAR deri ne gryke qe jane pupace ne duar te xhihadit agjenturave ,mergates se qyqes ne Ameriqi e lobizmit antishqipetar bletre me FLORI.

  Te propogandosh nje Bordello ne Jale ku marin leksione NUDO çuperlina ku ne vend te KOKAVE kane vetem BYTHE dhe ne vend te ‘VRIMES’ gryka çizmeje do te thote te ‘harrosh’ qe ne krye te bandes LSI qendron nje ‘president’ i ‘koke palareve’ simbol jo i unitetit te popullit po korrupsionit emeruar nga socialSSalisti antikAmunist EDVIN qe me mandatin e popullit dhe 1 milion shuplakat fshi BYTHEN dhe Bathoren e konsideron prone te Aneters.

  Te kerkosh te keqen tek Droga dhe jo tek KRIMI dhe KORRUPSIONI mndaj nje populli tashme drejt shperberjes do te thote qe jemi tashme te HARRUAR edhe nga BE-ja AmetriQIja dhe Perendija dhe ish Shqiperija eshte tashme PRONE e xhihadit kryesuar nga guida Supreme apo kalif Salija,Like Florija e shakaxhiu i perparimit Edvin Zogoll Mavrija..

  PS-Propoganda nga jashte e brenda per ‘lufte’ prape me mullinjte me ere te kAmunistave e me droge apo patentat e Saje Qorrit nuk eshte gje tjeter veçse te HARROHET rilindja e shtetit e aqe me teper e ashtuquajtura reforme ne Drejtesi e filluar dy vjet me pare e qe vazhdon e fle ne plazhe e shtepi dhe HAJDARET e drejtesise marin akoma detyrat nga Kalifi Sali e Like flori.

  Propoganda ‘lufte kunder droges’ ne Albanistan drejtuar nga kaubojsat ambasadore amerikane te harruar nga keto ane eshte si lufta kunder droges ne Afganistan ku ka 30 vjet qe vriten edhe shqipetare e jane mbi 1 Milion njerez te pa fajshem te vrare dhe DROGA 96 perqin eshte ne duar te Talebaneve si tek ne te CXenave e salinjanerve nderkohe qe administrata e AmeriQIse perkrah qeverrine me te korruptuar ne Bote!?
  Me Lulashin dhe Edvine Like florione e kalif Saline presin sKipetaret tu rilindin shtetin e tju rikthejne PASURINE e bashke me te SHQIPERINE??

  Reply to this comment
 2. gjyqi i Hages August 25, 09:51

  Eshte me i forte antishteti se shteti qe nuk egziston…
  Tere politikanet zagharet hajdaret gjin gjonat llallat frangajt jane ne unitet rreth krimit ,me imunitet e nuk mund e nuk kane asnje interes te rilinde shteti.Edhe kinezet LU jane te blere me frlori ashtu si Podesta…

  Reply to this comment
 3. 007 KGB.UDB.SIM-CIA August 25, 12:28

  SHQIPETARE!
  Sali Ram Berisha eshte poliagjent qe ka avokate shtete nga Serbija,Rusija,dhe Amerika e Biberajve.
  Lojret me komunizem nga doktori serb i numurit dy te diktatures Hysni Kapos e me pas Simon Stefanin qe mbulonin edhe sigurimin edhe sherbimin informativ me agjenturat e kunderzbulimin kane nje emerues te perbashket qe quhet AGJENTURA!
  Agjenturat per mos djegur krye AGJENTIN Sali Karaxhixh vazhdojne te meren me Honolulune,Tepelenen e ,Kosoven ,Tepelenen,mullinjte me ere per te mos e shpene ne GJYQIN E HAGES per krime kunder njerezimit…
  Puna me embargo per kalifin Sali jane qofte daje qe as e rruan trapin fare bilesw e vorganizon vete kete lloj informacioni alabaklesh me djemkat e bllokut qe i ka bere synet te vegjel nga Lubonja tek Ngjela e tere vklanin KAPO e andushin qe ka perdhunuar te vogel me gishta ne Paris eb gjyshe vitos qe i jep medalje si ish presidente e BGSH e gruaja e shokut HYSNI krahut te djathte te Enver Hoxhes e agjente krushkes Serbi bashke me myslimanin Ramiz Ali…..

  Reply to this comment
 4. VETEGJYQESI August 25, 12:31

  SALA E DO NE LULE TE BALLIT DHE NE MOS NGA JETIMET E 21 JANARIT NGA NDONJE AVNI RUSTEM QE DO LINDI NDER KETO TRPOJE

  Reply to this comment
 5. L.H August 25, 13:23

  VETEM INTELEKTUALET KOSOVARE JA NJOHIN ‘THEMBREN E AKILIT’ SALI SERBIT DHE MUND TA VARROSIN TE GJALLE.
  KOSOVARET QE NDER DEJET E TYRE RRIEDH GKJAK SHQIPETARI DUHET TE PERGJEGJRESOHEN SE SALI SERBI KETO 28 VJET I KA PERDORUR VSI KOKE TURKU E SI HAJDARE PER TE VRARE SHQIPETARE….

  Reply to this comment
 6. MH August 25, 16:01

  L.H

  Nuk ke lexue ne kohen kur Sali Bej Vicidoli mbrohesh nga gazetar kosovar tek njifare gazete servile hipokrite,mjerane komplet e nji anshme si zemer me titullin “Zemra Shqiptarte”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*