25 nentor 2017

November 25, 2017 02:00 Updated

25 nentor 2017

November 25, 2017 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH November 25, 11:08

  PIRATI PRESIDENT,PROKURORI PAPE!?
  ‘Vakumi’ i uturakut mediatik pas 25 vjetesh kerkohet te mbushet me LLALLE’!
  ———–
  Edhe kur vdes nje Pape nuk permbyset Bota dhe deri ne zgjedhjen e Papes tjeter vendi i kreut te shtetit te Vatikanit eshte BOSH e nuk perben ‘Vakum’ ne tere sistemin e fese se krishterimit!

  Kamikazet e informacionit apo zagaret qe ne kete vend kane zevendesuar ‘gazetaret’ parashikojne nje ‘tragjedi’ se mund te krijohet ‘vakum’ ose ‘vrime e ozonit’ pas dates 4 Dhjetor kur na i mbaron mandati LLALLES!?

  Zagaret e informacionit ne sherbim 25 vjet te krimit e korrupsionit nuk arrijne ta kuptojne qe tek ne nuk behet me fjale per ‘vakum’ institucional por vakum MENDOR se jemi 27 vjet pa shtet dhe vendin e ish shtetit e ka zene antishteti apo shteti i kalifatit!
  Zagaret e informacionit nuk i shqeteson se ne jemi jo vetem pa shtet po dhe pa KUSHTETUTE qe eshte kthyer ne leter higjenike per ti sherbyer krereve te krimit e korrupsionit ne PERJETESI dhe nuk mund te behet ASNJE reforme sepse ‘PENGON’ kushtetuta e Imamit!?

  Kreret e kalifatit edhe KRYEREFORMEN e sistemit elektoral per ti kthyer SOVRANITETIN popullit shqipetar te perdhunuar 27 vjet nuk MUNDET e nuk DUAN ta bejne sepse per ta bere duhet NDRYSHIME kushtetuese dhe ndryshimet kushtetuese nuk mund ti beje ‘shumica’ e bojaxhi Edvinit pa ‘pakicen’ e Lulash bytheqirit!?

  Per çfare ‘VAKUMI’ flasin zagaret e informacionit per zgjedhjen e ‘prokurorit’!?
  Perse i eshte dashur 27 vjet prokurori i pergjithshem nje vendi pa shtet kur e di gjithe Bota mbare se ketu nuk funksionon asnje nga 4 pushtetet e tere istitucionet jane te pushtuara nga ‘nepotizmi’ e klientalizmi qe rrenjet i kane tek kreret e KRIMIT salise e Like Florise!?

  Si mund te flitet per VAKUM te mbushet me LLALLE kur tere istitucionet e drejtesise nga gjykata kushtetuese ,gjykata e larte tere sistemi gjyqesor deri ne keshillin e larte te sigurise jane VAKUM se deri tani ishin mbushur me FAZLLIQE ,Arvizu e ‘burra shteti’ antishqipetare!!?

  A e dine zagaret e informacionit qe me kushtetuten e Imamit prokurorin kush e emeron!?Presidenti me ANTIKUSHTETUES ne historine e ish shtetit shqipetar ne 100 vjet shtet:LIKE FLORIRI qe jo vetem nuk perfaqeson ‘unitetin’ e shqipetareve por unitetin e krereve te krimit e korrupsionit kunder ‘KOKE PALAREVE’!

  Pse krijohet ‘vakum’ po iku i inkriminuari LLALLA apo nuk mundet nje prokuror i Tropojes apo Tepelenes qe te firmose BLLOKIMIN e tere pasurive te krereve te krimit e korrupsionit jashte e brenda perfshi ato te LLALLES si ndodh ne gjithe Boten!?

  Pse na u krijokerka ‘VAKUM’ po ngelem 2 muaj pa LLALLE apo nuk ka nje prokuror qe nga Tropoja apo Tepelena te kerkoje ‘ekstradim’ te ish shefit te shtabit te pergjithshem nga SHBA-TE ku fshihet tek ‘shtepija’ e Arvizuse per te hapur proçesin e tragjedise se GERDECIT!?

  Pse na u krijoka vakum po ngelem pa LLALLE te thartuar edhe nje vit nuk paskerka te drejte nje prokuror i thjeshte nga Tropoja apo Tepelena te kerkoje arrestimin e ‘LUPOVE’ e te rihape dosjen e 21 Janarit dhe te kerkoje shtetit amerikan te dergoje si deshmitar ish ambasadorin Arvizu e ta marre ne ndjekje penale per ‘deshmi fallso’ qe ‘plumbat kishin bere rikoshet ne qiell’ e jo direkt ne MISH shqipetari nga VRRASESIT ‘burra shteti’!?

  Si u krijokerka ‘VAKUM’ mungesa e LLALLES kur ai me shume rri neper maternitetet e Gjermanise per ti asistuar kur PIELL e shoqja si tere LOPET laramane te krereve te krimit e korrupsionit neper kryeqytetet e Botes me parate e gjakun e ‘Koke palareve’ e nuk mundet qe nje prokuror province te kerkoje rihapjen e dosjes se LIKE FLORIRIT me ZE dhe FIGURE dhe me ekspertize te FBI-se!

  Si nuk u quajkerka ‘VAKUM’ kur shqipetaret jane pa shtet pa parlament pa sistem gjyqesor pa ‘informacion’ pa BUKE pa siguri pa ushteri pa mbrojtje pa kufij pa ekonomi pa kapitale strategjike pa TOKE-AJER-DET ose ‘Shprehje gjeografike’ ,pa sherbim informativ e ulur kembekryq tere agjenturat e na u quajkerka ‘VAKUM’ mungesa e LLALLES!?

  P.S -Prokurori i pergjithshem emri i te cilit ne Bote as qe njihet FARE nderkohe qe ka emra te prokuroreve te perfiresise qe jane kthyer ne simbole te DREJTESISE,ne periudhen transitore tek ne o te rrije ‘Djepi bosh se sa djalli brenda’ OSE nje FEMER me moral te larte me mbi 15 vjet pune ,juriste e pa perluer ne bandat parti dhe ne HAJDUTERI!
  Idjotesite se Edvini na emeroka prokurorin jane lehje ne ‘vakum’ kur Edvini nuk komandon dot ne kete ANARKI as Zahon imagjino te beje reforma per te rilindur nje shtet tashme ne gremine!

  Reply to this comment
 2. Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare November 25, 12:56

  VINI RE! VINI RE!
  Popull idjot i Bathores,
  Flitet se nje ish i ndjekur penalisht me ZE e Figure i mbiquajtur Like Flori eshte arratisur ne Gjermani!
  A mbasadorja e shtetit gjerman qe i ka dhene ‘vizen’:
  -A e di qe shtangisti nga skarapari ka qene ne ndjekje penale per korrupsion aktiv e pasiv!?
  -A e di qe vrasja e shekullit me 21 Janar ka qene pasoje e njeriut me te korruptuar te sistemit politik shqipetar Like Florise krah i djathte i krriminel Salise!?
  -A e di qe Like floriri nuk ka asnje mandat te popullit e nuk mund te perfaqesoje ne asnje vend popullin me parate e vjedhura te popullit!?
  -A e di ambasadorja qe nje ish minister qytetar normal me emer arti ‘Saje Qorri’ i ndalohet nga shteti islamik i Kalif Salise te shkoje ne gjermani me shpenzimet e veta ndersa nje me emer arti ‘Like flori’ i vertetuar si i inkriminuar i hapen rruget e krimit e korrupsionit per Gjermani me miliardat borxh te ish shqipetareve tani ‘Koke palareve’….!!!!?????
  -Ambasadorja gjermane kush te paguan e perse te paguajne ne kete vend ke perfaqeson e ke ke si ‘interlekutore’ ne kete vend pa shtet e qeverri po vetem me Sali e Like flori…..????????

  Reply to this comment
 3. Shqiperija e shqipetareve November 25, 13:15

  SA KRRIMINELEVE,XHIHADISTE,MUXHAEDINE,SALISJANE,KOSOVARE QE FLASIN VETEM SERBISHT E SERBE QE FLASIN SHQIP JANE PAISUR ME PASAPORTA E SHTETESI SHQIPETARE E KUR DO TU HIQEN E TE PERZIHEN JASHTE KUFIJVE QOFSHIN EDHE ME EMER E TU SHPRONESOHEN TERE VILAT NE BREGDETIN E SHQIPETAREVE??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*