25 prill 2018

April 25, 2018 04:48

25 prill 2018

Nga Arkiva

April 25, 2018 04:48
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH April 25, 09:02

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Po i nxjerim syte njeri tjetrit’.Nga terr informativ 28 vjet kerkojme te komunikojme me fabulat e La Fontenit nje hap para apo dy mbrapa!?
  ————–
  Pak drite!Nuk kemi pse ti fshihemi thenjes popullore :’o korbec (qen)po te ha tenja,te keqen e ke nga brenda’!
  Tere burrat e mençur shqipetare ne thenjet e tyre kane arritur ne te njejtin konkluzion:’Shqipetaret e kane patur te keqen nga shqipetaret’!Dhe kete e dine mire edhe te huajt e veòanerisht fqinjet qe e shfrytezojne si te duan e kur te duan me parimin e vjeter sa jeta:’Peròa e sundo’!

  Pak drite!Nuk ka pse ta kerkojme ‘integrimin’ tek fylet kukanet,Hanet Ermajlindat ,gjoshat liket e kodoshat ,salisjanet xhihadistet e hajvanet pa njohur nje te vertete tragjike:Ketij vendi e populli 28 vjet i mungojne TRURI qe quhet INTELIGJENCE dhe DRITA e SYVE qe quhet INFORMACION–Ilire,i PAVARUR,Profesionist!

  Pak drite!Ka ardhur koha qe ish shqipetaret trajtuar si bageti apo ‘Koke palare’ se pari duhet te zgjohen e me pas te reflektojne e pergjegjesohen se 28 vjet jane ne duar te nje ‘PAKICE’ bastardesh e antishqipetaresh te ndara ne tre kategori;
  -Agjente besnike te ish nomeklatures se vjeter qe kane jetuar me 2 bordero ish sigurimsa e agjente te stervitur mire qe kryesohen nga kalifi Sali dhe tere femijet bastarde te ish bllokut te vjeter te nomeklatures se Mihal Bishes Nanove,Pollove,Lubonjave,Ngjelave,Fugave,Blushave Biushateve e tere karabushave!
  A e imagjinojne dot ‘koke palaret’ qe pas 28 vjetesh ‘integrimi’ i tyre varet tek nje qenje e PESHTIRE me mbiemrin POLLO djali i profesorit te Enver Hoxhes qe o do KALBEJ ne burg per ‘krimet ‘para ’90 qe ka bere i jati o duhej te KALBEJ ne burg si nje nga kreret e XHIHADIT ne krah 28 vjet te kalif Salise per krime e korrupsion!?

  -Lloji tjeter i kesaj rrace bastardesh e antishqipetaresh jane ish ‘studentet e Dhjet Arit’ qe pa asnje dite shkolle e as nje dite pune ne jete u bene ‘Burra shteti’ e ‘yje ne ngjitje’ fale MILIARDAVE te popullit e pasurise shqipetare qe blene tere senatore e ambasadore lobiste e Fazlliqe duke u vene ne dispozicion te HUAJVE jo vetem ish shtetin shqipetar me tere pasurite kombetare por edhe GRATE,NENAT,MOTRAT,FEMIJET te prostituohen.!
  Kjo rrace bastardesh apo ‘Kungijt e dhjetorit’ qe nuk u poqen kurre se dhe kungulli qe eshte kungull do nje ore diell te piqet qe perfaqesohen nga Pandeli Bythkat populli u var teneqene e u thote:’Pa vaditur e pa prashitur marshalla sa qenka rritur’ose LOQE!
  Nga kjo rrace bastarde e presin integrimin ‘koke palaret’ qe si eunuke i ferkojne koqet Kalifit Sali ne bordellon parlament!

  -Raca tjeter po aqe AXHAMI dhe nuk thote kot populli:
  ”Ate qe ta ben axhanija (dhe femija)nuk ta ben as Perendija”jane ajo pjese perfshi me shurranjozet e ish bllokut te vjeter e te ri qe per kufij te Shqiperise njohin ato te ish Shqiperise mesme ISLAMIKE te Esad Pashe Toptanit e ‘integrimin’ e shohin nga Bathorja nga lojerat e fatit,nga gradaçelat,nga klubet e nates nga MOTELET ku bejne orgji deputetet e shQInat diten me ferexhe ne universitete e tere naten pa breke neper ‘shtepi ‘studenti’.
  Kjo rrace nuk di jo vetem se MBILLET e si KORRET po nuk DI asgje qe INTEGRIMI eshte Ekonomi,mireqenje BUKE-SIGURI!
  Tere kjo rrace bastarde qe ka uzurpuar tere 4 pushtetet e tragjikisht jo vetem parlamentin gjyqesorin,egzekutiv e tere sistemet ekonomik,financiar e bankar ka UZURPUAR informacionin duke e vene ne sherbim 28 vjet te krereve te XHIHADIT krimit e korrupsionit qe ashtu si AGJENTET dhe ZAGARET jane vene ne sherbim te Padronit!
  Nga keta e presin ‘INTEGRIMIN’koke palaret!

  Pak drite!Si mund te pergjegjesohet mbasi te ZGJOHET nje POPULL kur nuk ka kush ti thote 28 vjet se ke ngelur LAKURIQ se te kane çfeshur nga te gjitha te drejtat me HUMANE ,te kane lene pa pasuri pa shtet te se drejtes e me shume se gjysma ne ARRATI!?
  Kush do ti thote ketij populli tashme qe na ka lene shendene vetem nje shembull te thjeshte:
  Se ish doktori i bllokut Kalif Salija ne vitet ’70 me rrogen 12 mije lek te vjetra mund te merte proteina si tregues i mireqenjes nepermjet 60 kg mish (200 lek KG) bashke me xhihadisin POLLO se gezonin ‘Te drejten borgjeze pa borgjezine’!
  Ndesa sot nje MJEK po qe se ka Pune e po nuk vodhi mer 30.000 lek te reja dhe me çmimet e tregut pa marre parasysh qira shtepije e shpenzimet e tjera mund te marre vetem 30 KG mish sa GJYSMA e serbit SALI dhe GREKUT POLLO e pse jo edhe djalit te Kristaqit antikAmunistit Edvin!

  Pak drite! Kryeredaktori i kesaj te perditeshme ne nje shkrim perdori nje fabul si dikur kur informacioni ish i òensuruar e nuk ka asgje te keqe ,perkundrazi!
  E keqja eshte se me gjuhen e fabulave komunikohet me njerez me TRU e personalitete,’burrat e shtetit’ perfshi dhe ZAGARET e imagjino lexuesin ‘kristal’ nuk e njohin as ‘gjuhen e kafsheve’ se jane nje lloj ‘antropofagesh’ apo parazitesh si thosh NOLI qe nuk shqiten nga trupi as tu presesh krahet as koken si ati heroit grek po GJITHE trupin!
  Ketu UJI eshte qelbur tek ‘BURIMI’ qe ngaterrohen edhe bretkosat me ZHABAT e pse jo dhe me THITHE LOPET apo Akrepat me karkalecat!
  ‘Une le te ngelem pa Baba- thote idjoti-mjafton nenen ta shoh pa burre’!
  ‘Une let te ngelem pa Baba Saline-thone Burimi e zagaret e dizinformacionit-mjafton ta shohim pa EDVININ Qeverrine???!!!

  P.S-Atehere lind pyetja ne kete vend mesjetar te periudhes se inkujzicionit ku analfabetet ne krye te antishtetit jane me nga 4-5 mastera e si ‘guide’ kane ‘guiden e letersise ‘ se ‘supermbeses’ serbo-boshnjake te kalif SALISE ,fabula dhe gjuha e kafsheve eshte hap PARA apo 2 hapa MBRAPA!?

  Reply to this comment
 2. fantazma Bismark April 25, 10:40

  SAKTE,QARTE DREJT SHQIP…..
  Me mire te shperbehemi si komb e nuk jemi te paret ne historine e njerezimit se sa vendin e te pareve ta pushtojne minoranca e te perdhunohemi prej tyre e kuqove pollo,pollo,pollo.pollo……………..
  Ne kete vend ska me shqipetare po minoranca Çobenjsh ,serbe boshnjake greke maqedonas….
  Berisha serb,Nano çoban,Ngjela òoban,Lubonja çoban,Blushi çoban,Pollo grek,Malltezi boshnjak ,Pandi maqedonas,…….
  Si mund te quhet popull autokton e sovran te shkerdhehet nje jete te tere nga njerezit me te degjeneruar e ish bllokut te udheheqjes nga familja Kapo e kuqot Pollo ……!!!!!!!!!!
  Faji me i madh i Enver Hoxhes qe burgosi baballaret si agjente e antishqipetare e la femijet bastarde……
  Si mund te konsiderohet popull zvarranike qe mbi nje çerek shekulli i shkerdhen kali i nje nipi serb e nate e dite i perdhunojne te njejtet emera Berisha,nano,pollo,meta Berisha,lubonja blushi Berisha pollo ngjela nano Berisha,berisha,Berisha……

  Reply to this comment
 3. NOLI April 25, 10:44

  Se ç’e shempne derbederet
  Mercenaret dhe bejleret
  Se ç’e shtypne jabanxhinjte
  Se ç’e shtrydhne fajdexhinjte
  Se ç’e prene e se ç’e vrane,
  Ç’e shkretuan anembane,
  Nene thundren e perdhunes
  Anes Vjoses anes Bunes!

  Reply to this comment
 4. L.H April 25, 10:54

  ‘Hapje negociatash pa kushte me keto lloj kafshesh!?
  O ti japesh imunitet ne perjetesi krimit!
  O te shkrien tere istitucionet e antishtetit perjashtu policise financave doganave,e te dergohen ne Reç kreret e krimit e korrupsi0nit e BE te dergoje nje princ Widi o nje Kushner te rilini shtetin shqipetareve….Rruge te mesme nuk ka!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. QInam QIrio QIrjazi April 25, 12:38

  Ah mor gramsh keta kopuke
  s’jane shqipetare,han turpin me buke!

  Ti flet per Pollo kusar hajvani
  Qe ish vjerren ja shkerdhente Ajlushani!

  Dhe ish e shoqja i ngjau se jemes
  Nuk i la kusur as bythes e as veres!

  Ky zhapik neveri,alabak peshtirje
  Flet gjuhe naziskine e shqip vetem fjalen QIRJE!

  Po qe se zyrat e SHQUP-it do ti kthehen ushtrise
  para Bashes ,Pollo duhet var teg dega e Selvise!

  Antishqiptarizmin ne gjuhe te huaja ,
  Ku shqipetaret behen sterre e ‘elaq
  i propogandon ky Gobbels i Sali Hitlerit
  Pollo koke kuqi qe babai quhej greku Stefanaq!
  E propogandon ky ‘Gobbels’ i sali Hitlerit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?