25 shkurt 2018

February 25, 2018 03:54

25 shkurt 2018

February 25, 2018 03:54
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH February 25, 10:05

  2018-TA?PAK DRITE!
  Jean -Claude Junker!’Où allez vous'(ku te shpije mushka)!?
  ——————
  Sipas te dhenave te Zagarise thuhet se do vije kreu i komisionit Europian ne Bathore!?
  As Zoti nuk e di pse vjen se nga keto ane edhe Zoti mungon pasi 28 vjet i perdhunuan edhe ’10 Komandamentet’ e tij!Pak drite!

  Pak drite!Qe ‘Koke palaret’ po qe se vjen si sot e 28 vjet me pare si tere misionaret diplomatet e antishqipetaret e huaj te takohet me kreret e KRIMIT,KORRUPSIONIT -SHPERBERJES l,’Burrat e shtetit ‘Le ti kurseje ato MILIONA te vizites e tua dedikoje femijeve shqipetare me te mjeruarit e Europes !Ne cilin do vend tjeter do pritej me PROTESTA!

  Pak drite! Po qe se vjen te takohet direkt me POPULLIN shqipetar ngelur gjysmak ne mes te kater rrugeve 28 vjet pa SHTET pa pasuri ligje te se drejtes e shoqerise e gjysma ne ARRATI atehere mirse te vije dhe SHQIPETARET do ta INFORMOJNE pas 28 vjetesh ‘Terr informativ’ per kete vend e per kete popull HARRUAR nga BE-ja e nga perendija :

  1.-Ne kete vend mungon SHTETI sepse ju shkaterrua baza ekonomike bashke me pasurine,nuk egzistojne ligjet e se drejtes e shoqerise dhe mbi te gjitha mungon POPULLI.Pjesa e popullit te ngelur i eshte hequr SOVRANITETI dhe as VOTON dhe as VOTOHET! Edhe 40 perqind qe voton nuk di se per ke voton dhe voten nuk ja administron shteti qe nuk egziston po nje fantazme krriminale e quajtur KQZ qe perfaqeson 128 bandat parti!

  2.-Mungon ‘bibla’ e shtetit inegzistent KUSHTETUTA qe nuk shpreh asgje si ligji themelor por eshte pershtatur kushtetutes se shtetit islamik xhihadist ku nga fillimi deri ne fund flitet me ‘besim tek Zoti’ dhe presidenti simbol i hajduterise e korrupsionit ne formulen e ‘betimit’ mund te thote ‘Me ndihmen e zotit’!
  Me kushtetuten qe i eshte hequr LAIÇITETI shtetit bashke me SOVRANITETIN eshte shkruar ne kushtetute QELLIMISHT edhe forma e sistemit elektoral ‘Proporcional’ me qellim shperberjen ,peròarjen vllavrasjen ndermjet 128 bandave parti!

  3.-Shqipetareve me kushtetute te IMAMIT i jane hequr te gjitha te DREJTAT qe parashikohen ne tratatin e Mastricht per vendet dhe popujt qe duhet te plotesojne per te ADERUAR ne BE!?

  4.-Sa i takon treguesve ekonomike e sociale qe parashikon ‘traktati Mastricht’ ketu nuk behet fjale fare 28 vjet jo vetem se ka ‘terr informativ’ por mungesa e shtetit te se drejtes eshte shoqeruar me mungesat e STATISTIKAVE ne vendin me te varfer ku nuk ka EMER sistemi ekonomik e as qe behet fjale per treguesit e PRONES-PUNES-MIREQENJES e treguesve te tjere ‘debit’,borxh ne nje ekonomi INEGZISTENTE me PASURI komplet te vjedhura perfshi kapitalet strategjike qe ne cilin do vend i kane rrenjet tek SHTETI tek ne jane arratisur ne drejtim te pa ditur!
  Shqipetaret nga i sapo linduri deri tek aji qe vdes SOT jane 7 MILIARD Euro borxh pa ditur pse jane borxh ne emer te kujt jane mmarre borxhet e kujt ja kane brezat e ardhshem per borxh!?

  5.-Krimi dhe korrupsioni ka perfshire tere ISTITUCIONET e antishtetit bashke me 4 pushtetet pa perjashtim LEGJISLATIV-GJYQESOR-EGZEKUTIV-MEDJA!
  Tere sistemi ekonomik-financiar e bankar jane ne duar JO te SHQIPETAREVE po OLIGARKEVE duke i shtrire KTHETRAT ne çdo qelize te shoqerise nepermjet INJORANCES apo nepotizmit e klientalizmit bizneseve e monopoleve,’affereve’ e konòensioneve duke SHPRONESUAR komplet popullin shqipetar nga e drejta thelbesore ndaj PRONES dhe Pasurise kombetare!
  Organizmat nderkombetare politike e ekonomike por mbi te gjitha ato financiare e bankare 28 vjet kane vepruar si KOLONIZATORE dhe ushteri çfarosese per ta lene kete vend pas 28 vjetesh TOKE E DJEGUR nen keshillat e LOBIZMIT antishqipetar dhe ‘AMBASADOREVE’ te SHBA-ve dhe BE-se se HALESE!
  Edhe FMN dhe BB ne sherbim te padroneve qe i kane krijuar jo vetem nuk kane ndihmuar per RILINDJEN e ekonomise se ketij vendi pa shtet sipas parimeve te ‘Ekonomise se tregut te lire’ por perkundrazi nuk kane perkrahur INVESTIME te PILOTUARA per zhvillimin e ketij vendi sipas parimeve te meritokracise e konkurences por sipas KLIENTALIZMIT e NEPOTIZMIT dhe eshte :FINANCUAR 28 VJET KRIMI DHE KORRUPSIONI…Duke ndertuar ‘KESHTJELLA NE RERE’ ‘Autostrada’ qe nuk mbarojne kurre se te HUAJT kane marre me shume perqindjet e interesit se sa kushtojne veprat dhe kane ‘NDERTUAR URA DHE ATJE KU SKA LUMENJ’ per te ndare parate HAJDUTET e huaj me ‘Burrat e shtetit?!

  PS-Po qe se Jean-Claude-Junker vjen per te ‘hapur negociatat’ me popullin shqipetar sa me siper jane problemet ne kete vend qe perjeton sistemin SKLLAVOPRONAR dhe detyrat qe duhet te lere jane :
  -Riberja e kushtetutes
  -Kryereforma e sistemit elektoral ku SOVRANIT ti rikthehet SOVRANITETI
  -SHPRONESIMI SHPRONESUESVE
  -‘Ligji i barabarte per te gjithe’ e jo si sot ‘Jo te gjithe jane te barabarte para ligjit’
  -HAPJA E GJYQIT TE HAGES NE BATHORE me 24 kreret e ktimit e korrupsionit ish presidente ,kryeministra,deputete,bankjere prokurore,kryetare gjykatash si dikur ne gjyqin e NOREMBERGUT!

  Po qe se vjen te hapi negociata me krimin per tu dhene imunitet te perhershem e te integroje malet kthyer ne gurore e fushat ne kenete nga frika e Rusise apo Turqinise :Où allez-Vous’-Ku te shpije mushka JUNKER!?Shqipetaret nuk jane me bageti!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit February 25, 10:43

  PERFEKT!NJE PRESIDENT I KOMISIONIT EUROPIAN QE VJEN NE NJE VEND PA SHTET PO ME SIMBOLIN E KORRUPSIONIT ‘KRYETAR’ SHTETI,PA PARLAMENT PO ME SALI SHQINEN E MONIKEN NGUJUAR NE NJE BORDELLO,PA GJYQESOR PO ME GJIN GJONA,PA SISTEM BANKAR PO ME FULLHANE,PA PROKURORI PO ME HAJDARE ATEHERE PERSE VJEN!?Per te ngrene per te pire apo per te Q… si bordello qe jemi bere per te çfryre koqet te huajt e ambasadoret qe u ka rene infarkt mbi dafllak …..????????????????????

  Reply to this comment
 3. V.F.L.P February 25, 11:29

  O Milet!Nje fare Spartak Braho flet per vetting!!!!!!!
  Taku me òante te zeze e me femije e familje qe duhet te kalben ne burg bashke me te salise e like florise e ky ka qene kryetar i komisionit te sigurise ne duar te Fazlliq Serbise…..Perendi te befsha mutin…qe po shfaros temijet shqipetare e mban gjalle spartake alabake hajdute krriminele e fevzinj gomare….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*