25-vjetori i grevës së studentëve, Basha: Sfidat thërrasin rininë

February 17, 2016 17:15

25-vjetori i grevës së studentëve, Basha: Sfidat thërrasin rininë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbajtur sot një fjalim në kuadër të përkujtimit të 25-vjetorit të Grevës së Studentëve.

Në një ceremoni që po zhvillohet në Qytetin Studenti, bashkë me figura të tjera të PD-së por edhe ish-studentë grevistë, Basha deklaroi se kjo sakrificë e të rinjve para 25-vitesh u bë në emër të idealit të lirisë.

Ai shtoi se edhe sfidat që sot kanë përpara demokratët thërrasin sërish të rinjtë në skenë. “Domethënia e grevës, vlera e madhe e guximit edhe pas 25 vitesh mbetet sfida e së ardhmes që po e thërret sërish rininë shqiptare, e cila nuk do zhgënjejë, do ngrihet për liri dhe demokraci”.

February 17, 2016 17:15
Komento

1 Koment

  1. D,Kola February 17, 23:14

    Ala s’eshte gjykuar ky mercenari?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*