26 dhjetor 2012

December 26, 2012 01:30

26 dhjetor 2012

Rrëfimi befasues i një prej 11 njerëzve që Leka Zogu mblodhi në Johanesburg për të organizuar hakmarrjen për dëbimin nga
Tirana. Cilët janë 11 emrat që u ngarkuan për të rrëzuar Berishën në mars ‘94

Flet këshilltari i Oborrit Mbretëror, dëshmitar okular i asaj që ndodhi natën mes 19-20 nëntorit ‘93 në dhomën 214 të Hotel
Dajtit ku flinte Leka Zogu i sapombërritur në Tiranë për herë të parë, 54 vjet pasi kishte ikur foshnje:
“Berisha na dërgoi pas mesnate Agim Shehun dhe shefin e SHIK-ut Rexhep Karapici në dhomën 214 ku po flinte Leka Zogu. Hoteli ishte rrethuar. Abedin Mulosmanaj i kaloi Agim Shehut në telefon Azem Hajdarin. Rrëfej bisedën mes tyre…”

Sot ne DITA bashke me komentet e Daut Gumenit dhe Eduard Zaloshnjes

 

December 26, 2012 01:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*