26 dhjetor 2017

December 26, 2017 02:34

26 dhjetor 2017

December 26, 2017 02:34
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH December 26, 09:57

  KUSH JANE ALEATET E KETIJ POPULLI DHE A JEMI ME POPULL!?
  Shqipetaret si bagetija edhe çobenjte edhe kasapet apo ‘aleatet’ u ‘zgjedhin’ Salija,Medija Edvini e Like Florija
  ——————-
  A mund te quhemi me POPULL kur nuk kemi as shtet asnje nga kater pushtetet pa ekonomi e me pasuri 100 perqind te arratisura e mbi te gjitha 27 vjet nuk na dihet as NUMURI e bredhim neper Bote si dikur izraelitet ne shkretetire pa nam e pa nishan vime verdalle rreth VEHTES si ‘mize pa koke’ sikur te mos Ishim Qenje njerezore po KAFSHE!

  A mund te quhemi me popull kur 27 vjet nje BANDE krriminelesh shkaterruan shqipetareve shtetin dhe bashke me te tere ‘bazen e konomike’ e tere pasurite ne emer te ZOTIT ku kreret e krimit me ne krye Sali Neronin vrane prene shkaterruan perdhunuan nen shprehjet fantazma:’Zoti e bekoft’ Shqipenine’ dhe ne ‘SATER’ shkuan tere nje popull e mbi te gjitha GRATE,FEMIJET E RININE!

  A mund tre quhemi me popull kur edhe ‘kasapet’ edhe ‘Aleatet’ na i zgjedhin 25 vjet XHELATET- serbi Kalif Salija,çami Medija,simboli korrfupsionit Like Floria e tere 128 kreret e bandave qe quhen Parti me nje Edvin ‘psikopatologjik’ Edvin Mavri!?

  Kush jane ‘aleatet’ e ketij populli drejt shperberjes 27 vjet ,aleatet e krereve te KRIMIT e korrupsionit kur vendi eshte pa shtet e pa kushtetute i 27 vjet shqipetareve u eshte hequr komplet SOVRANITETI si asnje vend i Ballkanit pa le i Europes!?

  -Jemi ‘aleate’ te lidhjes ISLAMIKE ku e mbushen kete vend me xhamija e teqera ku falet ‘zxonjat’ e para’ e marin avdes 27 vjet kalif Salija,Medija e Like florija!
  Kush jane krriminelet qe e futen ne lidhjen islamike ke pyeten e mbi bazen e kujt kushtetute nje popull si BAGETIJA i vene ferexhe ne koke ta shkerdhejne gjithe IMAMET ne Bote!?

  -Jemi aleate te TurQInise qe pas 500 vjet roberi kerkojne edhe heroin kombetar ta bejne shkrumb e hi e te na lene pa hoistori dhe ne vend te TIJ permendore ti ngrejne ZOGUT te ZI dhe ‘Skenderbeut te trete’ LKalifit SALI!?

  -Jemi aleate te vendeve me fondamentaliste islamike si Arabia Saudite ku shkon e mer avdes Islamiko xhihadisti Bujar Mehmeti allias NISHANI qe me parate e xhihadit ne mes te Ballkanit kane krijuar shtetin e XHIHADIT ku behen KEMBIM -SKLLEVERISH:Ikin shqipetare e zevendesohen me tere racat e Botes Mjuxhahedine dhe ‘opozite’ me Iraniane!?

  -Kush eshte aleat i ketij populli ‘krushka’ SERBI qe eshte nga ‘partneret’ kryesore ne tregeti qe e ka bilançin ne favor te saj 1:20 ne eksporte dhe na mban me ‘BUKE’ me miell kafshesh qe nuk e hane as QENTE!

  -Kush eshte aleati i ketij populli ,gfqinji GREK ku punojne e jetojne gati 1 MILION shqipetare e nje e treta sipas grup,moshave ose 300 MIJE nga 1-35 vjeç nuk di shkrim e kendim SHQIP e ushterine e bejne ne radhet e asaj GREKE e betimin ushtarak GREQISHT–Apo nuk eshte Greqija po vetem JANULLATUS se keshtu ka vendosur per ‘BAGETITE SHQIPETARE’-Like Florija,Basha e kalif Salija!?

  -Eshte fqinji Italija ku punojne e jetojne mbi 25 vjet mbi 600 mije shqipetare qe mbajne me buke pjesen tjeter te ketij populli ngelur me GISHT NE GOJE se Token -detin-Ajrin ua kane pushtuar LUBITE:Salija.Nano-Medija-Like Florija qe ushqehen 27 vjet me MISH FEMIJESH SHQIPETARE qe prostituohen neper Bote e shiten per organe !!!

  APO!Aleati strategjik eshte AmeriQIja se keshtu na kane trajtuar si bagetija tere kreret e KRIMIT drejtuar nga poliagjenti Neron Salija!?
  A jemi ne gjendje si popull te kuptojme fjalen ALEAT midis popujsh e qeverrish shtetesh e XHIHADISTESH!
  Kush e pyeti kete POPULL me ke te jete ALEAT e kush jane te MIRAT e te KEQIJAT e ketyre ALEATEVE apo aleancave qe kane firmosur KRERET e KRIMIT 27 vjet !?
  Aleati i shqipetareve eshte populli amerikan qe nuk e ve askush ne dyshim apo e ARVI-ZIUT dhe ‘Burrave te shtetit’krereve te krimit DSalise Medise e Like florise!?
  Aleati i shqipetareve eshte populli amerikan apo aleat eshte ‘Ylli ne ngjitje’ lyer duart me gjak shqipetaresh e futur duart e TIJ me gjak edhe ne xhepat e tyre bashke me niperit e mbesat apo ‘supermbesat’ serbe!?

  Aleati i shqipetareve eshte populli amerikan pse jo edhe shteti amerikan qe nuk e ve askush ne dyshim APO tere LLUMI i SHBA-ve ardhur ne kete vend si kontrabandiste biznesmOne affariste,monopoliste e konçensionere ne bashkepunim me FEMIJET -BASTARDE Xenat e SYPESHKAQENAT u vodhen 27 vjet gjithe PASURITE popullit SHQIPETAR dhe po e lene pa Aytedhe e drejt shperberjes ndersa ‘Amnbasadoret’ vazhdojne e kane si INTERLEKUTORE kreret e KRIMIT te KORRUPSIONIT antishqipetarizmes!?

  Shqipetaret aleate kane popullin amerikan ashtu si ate italian e grek ku punojne gjysma e tyre APO ‘aleate’ quhen tere krreret e krimit e korrupsionit ne kete vend SALIJA.NANO.LIKE FLORIJA MEDIJA e tere alabakerija qe per ‘aleate’ kane Biberajt-agjenturat e tere LOBIZMIN antishqipetar amerikan te BLERE me FLORI nga tere pasurija e ketij populli tashme pa KTHIM ne ARRATI!

  Kush quhet ‘aleat’ e kush i trajton shqipetaret si bagetija qe kryehajdutet e krriminelet e ketij poptu thone ‘Te nenshtrohet e te lutetet per PERDHUNUESIT,si popull me ‘sindromen e Stokolmit’ se ndryshe E kercenojne me ALEATIT-GOGOL qe na e quajne A MER IKE!?

  P.S –DASH-FBI-PRESIDENTE !A e njihni gjendjen ne kete vend sa nje fshat se çfare eshte bere ne emerin TUAJ duke BALTOSUR tere nje POPULL Amerikan e nje ‘demokraci amerikane’ ne emer te LIRISE kur nje popullsa nje fshat i eshte hequr ‘LIRIJA e BUKES’!?

  Reply to this comment
 2. gruaja e FullHanit gjykatese e likes December 26, 11:08

  gramsh,presidenti Trup apo trap nuk dinte ku binte Belgjika jo te dije ku bije Bathorja!!!!!!!!!!!!!
  Ameriken ne kete vend e perfaqresojne Fazlliq Nue kalai,Taçi qe u bene pronare me ca ish gjenerale e bagetine na i shtuan e femijet ne i grezuan.Mund te quhet aleat nje vend ku te vjedh tere pasurite e nuk te thote as faleminderit,,nafte krom enrergji e tere lendet e para e te dergon vetem plehera muhaxhedine isis e iraniane …………..???????????????????
  Ambasadoret amerikane te pa pune qe i dergojne ne kete vend pa emer qe i emeron Elez Biberaj njeri nuk la Wiski pa pire me Nanon tjetri nuk la kafene pa hyre me burat e shurres tjetrit i ra infarkt mbi dafllak andej nga Lura…pune arixhinjsh mjere ky popull e ky vend….

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare December 26, 11:19

  TE DUASH ME SHUME TE HUAJT SE SA VELLAI VELLANE SKA NEVOJE PER KOMENT.
  Popull idjot qe mbahet gjalle nga gjysma e shqipetareve ne Itali e Greqi dhe aleatin e kerkon ne ameriQIIIIIIIIIIIII

  Reply to this comment
 4. supermbesa me pirDhsingje mbyll çdo vrime December 26, 12:37

  27 VJET HAME BUKEN E TURKUT E BEJME DUVANE E KAURIT….

  Reply to this comment
 5. Jetimet e 21 Janarit December 26, 12:50

  SI KA MUNDESI QE NJE KRYEKRRIMINEL ME EMEROIN SALI DHE NJE KRYEHAJDUT LIKE FLORI TERHEQIN 27 VJET ZVARRE NJE SHQIPERI?????

  Reply to this comment
 6. QInam QIrjo QIrjazi December 26, 13:18

  Shkerdhyesi i grave te politikes—

  -Kush ta shkerdheu Lirine
  me emerin Sllobodanke o Sali?
  -Nuk ka ngelur qen ne Bote
  paguar veç ne dollare e flori!

  -Pse ndave gruan e pare
  djali Thanasit Fatos?
  -Mora nje prostitute greke
  para e ,mbrapa vajosur me ‘kos’

  -A e njeh ti Moniken
  o koke lope turp per Skrapar?
  gjalle sa ishte kare therriste
  nuk heq dore deri ne varr…

  A i njihni me ju grate
  Pandelinj bytheQire?
  Jeni turpi ketij vendi
  te peshtire e gjith kellhire!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*