26 gusht 2018

August 26, 2018 01:50

26 gusht 2018

August 26, 2018 01:50
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH August 26, 11:21

  KALIFI SALI ISIS DHE LSI!
  ‘Kleriku i pare eshte mashtruesi i pare qe takoi idjotin e pare’Volter
  —————–
  Sjhqipetare ngelur gjalle ku do qe jeni!
  Dje qarkulloi nje VIDEO ku krere te ISIS pjese e kalifatit te Bathores kishin marre peng nje grup femijesh dhe grash te perdorur si paramilitare e kamiklaze duke bere demostrim force njesoj si ISIS ne Irak,Mosul Raqa,Siri!!

  Alarmi S.O.S!
  Asnje nga mjetet e vdizinformacionit te nje vendi tashme pa shtet zevendesuar nga kalifati i Bathores jo vetem qe nuk dha alarmin e ketij demostrimi RRENQETHES per kedo qe ndihet shqipetar por edhe nje e perditeshmre ne editorialin e saj me nje injorance qe tremb dhe gomaret nuk shqetesohej qe ne nje vend te quajtur JALE eshte krijuar nje kamp i ISIS ku sterviten per luften e ‘shenjte’ ne emer te Allahut e Like Baba fetahut dhe me krriminalja ashtu si ISIS kish marre peng nje grup femijesh te mitur e goca te reja!

  Kjo eshte me teper se sa nje tragjedi ne mes te Europes ku ne prezencen 28 vjet te kaubojsave ‘ambasadore’ te SHBA-ve dhe misionareve te BE-se me prezencen dhe asistencen e tyre vendin e ish shtetit shqipetar e ka zene shteti fondamentalist islamik apo kalifati i Bathores ku ne krye te xhihadit qendrojnev ‘burrat e shtetitì’ me ne krye guiden Supreme aèpo kalifin Sali dhe ne krah te tij Mulla Meta me emer arti Like flori!

  Ngjarja teper e vrende qe perben disa vepra penale jo vetem dfuhet te shqetesonte perfaqesite diplomatike te akredituara tashme ne nje vend pa shtet por mbi te gjitha SHBA-te e BE-ne si pergjegjesit kryesore te krijimit te vkesaj gjendje tragjike per popullin shqipetar tashme ngelur pa shtet bpa pasuri pa siguri e kufi ku tere ish teritori i ish Shqiperise bashke me hapesirat ajrore tokesore e detare jane ne duar te shtetit te KALIFATIT shtruar ketu ne mes te Europes kembekryq.

  Organizmat nderkombetare,SHBA-te,BE e pse jo edhe NATO jo vetem qe duhet te kishin dhene alarmin me kohe per fondamentalizmin islamik ne kete vend pa POPULL por nepermjet edhe interpolit duhet te shpallnin gjendjen e kjashtezakoneshme ku te nderhyjne forcat nderkombetare kur dihet boterisht se ky vend nuk ka shtet nuk funksionon asnje nga 3 PUSHTETET e aqe me teper ‘pushteti i katert’ qe quhet INFORMACION qe te jepte alarmin!

  Nderkohe qe ne shkollen e ISIS jale krere te ISIS ardhur nga jashte trojeve shqipetare mbanin ‘GATITU’ grup femijesh e grash ,nje antishqipetare xhihadiste prej Golloborde e inkriminuar deri ne gryke demostronte bythet me pantallona ushtarake,ku ne cilin do vend te Botes do ish arrestuar ne flagerance,ndersa do mblidhej me urgjence parlamenti e do ta shpallte banden e ISIS LSI jashte ligjit e do kerkohej me urgjence doreheqja e menjehereshme e te ashtuquajturit ‘presiden’ i kalifatit qe shqipetaret mbasi i vret kalifi SALI i perdhunon 28 vjet te VDEKUR duke i konsideruar ‘Koke palare’!

  E shte per te ardhur keq qe nje popull i tere po perjeton mjerimin e shperberjen nen pushtimin xhihadist e tere agjenturave e ISIS dhe tere vendet e BE-se mbajne sehir tragjedine qe ka si objektiv shperberjen e nje populli dhe kthimin e ish shtetit shqipetar tashme ‘SHPREHJE GJEOGRAFIK’!

  P.S Ne nje gjendje te renduar psiqike nje mender kryeminister ne vend qe te shpallte gjendjen e jashtezakonesh,me e te rimerte nen kontroll situaten vesh ATLETET ashtu si babai i tij shpirteror ZOGOLLI dhe del jashte shtetit te marre avdes e daòle fotografi si femijet me DAWN dhe nuk ka shqipetar te gjalle apo informacion ti kerkoje doreheqje te menjehereshme nje QNJEJE tashme daòle ne ORBITE qe nuk fora graviteti qe ta ule ne toke!
  O sot o kurre!Shqipetaret dhe ish Shqiperija asnjehere nuk kane wqene me keq se kaqe ne 100 vjet shtet sepse me pare i dshpetuam shperberjes se kish POPULL,. burra shqipetare e mbi te gjitha intelektuale!

  Reply to this comment
 2. V.F.L.P August 26, 12:45

  Dita ,
  Po si nuk u shqetesuat ju per kete video qe publikoi qellimisht anmtishqipetari Berisha!?
  Si eshte e mundur te mosc investoigoni kush ish aji qer recitonte ne gjuhen e isis qe dukej qe nuk ish shqipetar po kosovar krriminel paraushtarak io AISIS .Nuk ja gjeni dot emerin kush eshte nga vjen e kush eshte misioni i tij???????????VETEGJYQESI!!!!!!

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit August 26, 12:49

  SKIPERIJA NE UDHEKRYQ…..
  O DO FITOJNE SHQIPTARET O HAJDARET O KRRIMINELI SALI SERBI E KRYEHAJDUTI META O FEMIJET SHQIPETARE QE THEREN SI QINGJA PER PJESE KEMBIMI ORGANESH E GRATE QE SHITEN SI MISH I BARDHE…PERENDI TE BEFSHA MUTIN….

  Reply to this comment
 4. SLLOBODANKA August 26, 12:56

  NATO!!
  Po je organizem per paqe fillo bombardimet kunderv krrimineleve islamike e kaòloifatit Sali.Meta,Mul Noka,Monika,Besnik Mustafaj,Edvin Rama,Mausa Ulqini,M,M,M,M,M,M……
  Bombardo parlamentin e kalifatit,bombardo presidencen e kalifatit,bombardo rezidencen e islamikut e dsheikut Sli,bombardo rezidencat e Nishaneve,Gjirizin e Lalesiyt e tere bregdetin e pushtuar nga ISIS,ISIS,ISIS,ISIS…..Jale,.ISIS.,
  Lojra fati,ISIS,ministri,ISIS., banka,ISIS,konçensione,ISIS,monopole,ISIS

  Reply to this comment
 5. L.H August 26, 13:08

  Vidjoja e djeshme ishte vertet nje moment qe rrenqethte te madh e te vogel e turperohej kushdo qe ndihet shqipetar.Femije tev moshave 10-17 vjeç ti maresh peng e strumetalizosh ose èpaguash per tu bere K A M I K A Z Ë ne emer te allahut e mish per top per krrimionelet ne pushtet te kujton :
  Jo vetem femijet OSTAGIO nga ISIS por edhe mobilizimin e Adol Hitlerit te 10_125 vjeçareve ti perdorte si kavje e skalon i dyte ne prag te H U M B J E S—-Berisha,Meta,,Mona e tere krriminelet bashke me Lubonjat e Besnik Mustafajve mos kerkojne ti vene zjarrin edhe HIRIT per te shpetuar S U M EN..

  Reply to this comment
 6. Kosovari August 26, 13:13

  “Fjalimi i Enver Hoxhës më 3 Tetor 1974”
  (poezi e pavdekshme nga i madhi Ismail Kadare)

  Fjalët e tij ikin larg, n’eter fluturojnë,
  Ku dimrat mbi pullaze shtetesh brerojnë kudo,
  Ku nën retë e mëdha monumente e kupola çohen
  Kolona me fjalë latine e hieroglife gdhendur mbi to
  Bronx e rituale parlamentesh, formula pompoze,
  Fjalë gjëmimtare për lirinë, të tingullta e të mëdha,
  Por me gjithë kupolat a jehonen solemne bronzore
  Bota pavarësine më të rrallë se uraniumin e ka
  Ndaj kur një fjalë e gjallë për të
  Çan mes sarkofagësh të vdekjes,
  Një fjalë e gjallë për lirinë,
  Bota vë veshin në përgjim.
  Ndaj kur midis qiellit memorial të kësaj vjeshte
  Fjalët e Enver Hoxhës ndeshin,
  Bubullimat mënjanohen me nderim.

  Reply to this comment
 7. ROBERSPIER August 26, 13:28

  MONIKSA KRYEMADHI SIMBOL I HAJDUTERISE INJORANCES E ANTISHQWIPETARIZMES SOT KA ZEVENDESUAR ISH MBRETERESHEN FRANCEZE MARIJA ANTONIETA QE SHKOI NE GIOTINE VETEM PER SHPREHJEN QE THA KUR I THANE SE POPULLI DO BUKLE SAJO THA:’Po nuk kane te hane Buke le te hane ‘briosh’ apo biskote’…
  ,Monika o duhet te kalbet ne burg per tere jeten o nje revolucion si dikur ne France do ja rruaje kokenm e do tja shperev ne AGaiotiner.bashke me Arxhiden,xhoanen.Autrelet,LAindat e Slllobodanka Lirine

  Reply to this comment
 8. Mark .U.K August 26, 16:13

  Pse nuk sulmoj ne vitin 1968,ne demostratat e vitit 1981.Kish sulmue pillin nanes se tij.Shkoni injorant se na nxierrni per cdo dite ket qen bir qeni.

  Reply to this comment
 9. VETEGJYQESI August 26, 19:25

  NJE VEND PA PROKURI E PUSHTET GJYQESOR DO TE THOTE QE KRRIMINERLET ME IMUNITET JANE EDHE LIGJI DHE MALIQI DHE HAJDARET KSAMIKAZE KRETRKOJNMRE SHTYRJE AFATI PER SALMITR TAHIRIN ME URDHER TE SALISE LIKE FLORISE DHE FAZLLIQ RE KALIT TE SADIJES..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin