26 korrik 2018

July 26, 2018 04:11

26 korrik 2018

Nga Arkiva

July 26, 2018 04:11
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH July 26, 08:44

  TSH SHQIPERIJA ‘TROJE’,VETEM ‘KALI’ ESHTE SERB!
  ‘Spiunet shkojne per ‘gjah’ per llogari te te tjereve ashtu si qente….’V.Hugo
  ——————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Dje nje trushpelare paraushtarak i ISIS me emerin Elvis,as me pake e as me shume po djali bastard i nje bastardi islamikut fondamentalist Fari qe per nje çerek shekulli po propogandon xhihadin e luften kunder mullinjve me ere te kAmunizmit tha:
  ‘Vendi ne rrezik se po vine ne pushtet femijet e kAmunisteve…”!?
  Nuk eshte problemi i bajgave qe nxjer nga goja nje ushtar i ISIS qe ne vend te truve ka MUT e ashtu si i jati ne sherbim te tere agjenturave ,perfshi i ish sigurimit te shtetit me pseudonimin ‘Rjepsi’,qe vetem ta sjhikosh si ‘Qorr Oglly’ te iken deshira e te qenurir shqipetar.
  JO! Problemi eshte kush do tua shkruaje brezave qe do vine historine e ketyre 28 viteve qe jane me shume se nje e katerta e viteve qe kur u krijua shteti shqipetar e ç’fare do shkruajne?

  Nje popull pa te shkuar e pa histori nuk ka te ardhme..
  Kush do tua shkruaje historine brezave qe kane marre arratine??Elvisi trushpelare i ‘Rjepesit’ Balliu ish gazetar qe u lepinte bythen kryeredaktoreve te Zerit te Popullit qe i shkerdhenin gruan perfshi Xhelil Gjonat qe i permend i biri,ndoshta mund te jete femija e tij,Historianet qe te gjithe ashtu si intelektualet jane puthur me MILON apo tere ish kAmunistat e ish bllokmenet Nanoot,Mejdanet,Brokajt ,Alfredet,Pollot,Lubonjat,Ngjelat ,Blushat qe ne karah te Kalifit serb SALI ishin 28 vjet ‘ZABITE’ te tij dhe si 3000 vjet me pare TROJA dogjen tere nje ish SHQIPERI?

  Troja dhe ‘kali Trojes’!!
  Tre mije vjet me pare si dihet nga legjenda qe ashtu si tere legjendat nuk jane perralla por duhen ‘LEXUAR’ e kuptuar simbolizmat e metaforat,mbas 10 Vjet lufte Trojanet me Greket ,keta te fundit nderruan taktika e strategji per te arritur qellimin,ne vend te luftes se ‘Nxehte’ qe nuk u jepte sukses perdoren dredhine ,luften e ftote,tradhetine,pa besine,thiken pas shpine ,’KALIN E TROJES’ lene si dhurate ne brigjet e Trojes dhe bene sikur u terhoqen!?
  Ne projektin apo ‘regjine’ ishin autore njerez te zgjuar e luftetare perfshi Agamemnone e Ullisse etj.Ne barkun e ‘Kalit’ sipas legjendes varjonin nga 35 deri 50 luftetare.Njeri prej luftetareve greke djale shume i ri me emerin Sinone shkoi e i bindi trojanet se ushterija greke u largua dhe trojanet shperthyen ne festa duke pire gjithe naten.
  Ivetemi qe u beri thirrje trojaneve mos besonin ish luftetari e prifti LAOOKONTE ! Vetem se kuptoi apo nuhati dredhine e Grekerve u ‘shperblye’ bashke me dy djemte me vdekje te llahtareshme kur dy gjarperinj te medhenj dale nga deti (kupto Gjirizin e Lalesit) derguar nga ‘zoti’, qe nxirnin zjarr nga goja i gelltiten fillimisht femijet e pastaj edhe priftin.
  Fundi?U pranua ‘dhurata’,hyri brenda mureve ‘Kali i Trojes’ ,ndersa trojanet te dehur nga gezimi nuk moren vesh se nga barku i kalit dolen 35 luftetare qe u hapen portat ushtrise greke dhe u dogj TROJA bashke me shumien e trojaneve!!

  PARALELIZEM::::::::::::::::
  -A luftuan tere agjenturat kunder ish shtetit shqipetar para ’90 ta permbysnin ‘diktaturen’ ne te ashtuquajturin sistem ‘soialist’ per 50 vjet rresht me te tere mjetet e regjite diversionit e provokimeve agjenturave e diversanteve?

  -Mbas 50 vjet ‘lufte’ te pa sukseseshme a u perdor ne vitet ’90 -te a u vu ne skene sipas regjive te huaja marja e kalase nga brenda,futja e ujit nen rrogos dhe ‘zgjimi’ i tere agjenturave deri ne ish BLLOKUN e udheheqjes e kreret me te larte te ish nomeklatures se Mihal Bishes?
  -Kush ishin ne BARKUN E ‘KALIT SERB’ qe u hapen dyert e kufijte e Shqiperise te huajve qe e donjen e i vune zjarrin e ‘studentet e DhjetArit’ te DEHUR nga demoKroacija u futen gishtin ne BYTHE e i perzune e ca u vrane e ca u mbyten e sot perdhunohen lypin ngujohen e burgosen neper Bote..

  -Kush i shroli i Agamemnoneve Ullisave e tjere nga doktori i Bllokut islamiku Sali Serb Berisha,roli i muslimanit,veriorit Ramiz Alija,roli i veriorit islamikut Elez Biberaj,Roli i islamikut te ish nomeklatures Mehmet Elezi,Roli i islamikut xhihadist profesorit Rustem Gjata,Roli i muslimanit te familjes KAPO ku sherbente me devoteshmeri Neroni Sali XHELIL gjoni,Roli i tere ‘çunave te bllokut’ e minoritareve çobenj Ngjelat,Lubonjat,Blushat ,Kush ish roli i xhihadisteve fondamentaliste qe propoganduan shperberjen djegjen e ish Shqiperise nga Neroni Sali lene pa shtet pa baze ekonomike pa pasuri e pa te ardhme e POPULL i kamikazeve Fari Balli e Bledi FEV ZI….

  -Kush ish roli i ‘ambasadoreve’ qe dolen nga barku i ‘KALIT SERB’ apo ‘KALIT GREK’ qe ne djegjen e ish SHQIPERISE u dhane medaljen e ‘TRIMERISE’ burrave te shtetit dhe ‘yjeve ne ngjitje’ qe ne dejet e tyre nuk rrjedh gjak SHQIPETARI…..?

  -Kush e perfaqesoi rolin e priftit LAOOKONTE qe nuk i besoi as ‘KALIT SERB’ e as ‘Kalit grek’ se ish SHQIPETAR dhe njihte jo vetem eren e BARUTIT por edhe te djerses dhe TRADHETISE?
  Ishin heronjte e vertete te LUFTES per liri e pavaresi perfaqesuar nga heroi i popullit SHEVQET PEÇI qe ‘gjarperinjte’ e dale nga Gjirizi i Lalesit derguar nga krushka Serbi i rrethuan shtepine ku vuante i paralizuar ne moshen ’90 vjeçare dhe dhjetra forca te ISIS te komandyara nga xhihadisti Gazidede krahu i djathte i kalifit SALI e perplasen HEROIN shqipetar ne QELI ku ‘vetevra’ duke bere greve urije?
  Kush do tua shkruaje historine brezave kur ketu jane çensuruar veprat e rilindasve Nolit e Migjenit,Zabitat apo Zagaret qe i hapen kufijte e Shqiperise ‘KALIT TE SERBISE’??????

  P.S Dy anet e se njejtes medalje apo legjene te Trjes ishin e para TRADHETIJA qe simbolizohet nga ‘Kali i Trojes’ dhe e dyta ‘FSHIRJA E MEMORJES qe simbolizohet nga LAOOKONTE qe mos permendet me e VERTETA duke persekutuar vrare zhdukur ate qe e tha ate te VERTETEN.
  Pikerisht ketu i ka rrenjet edhe teorija e RIMOCIONIT te Frojd ose teorija e ‘Fshirjes se memorjes’ qe kane kerkuar te eksperimentojne kreret e ISIS ne kete vend dhe doktori serb Sali Karaxhixh dhe besnik aga mustafajte ish punonjes te istitutit te studimeve Marksiste-Leniniste e doktore te krereve te bllokut shumica ‘Agjente’??

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 26, 09:00

  ISH SHQIPERIJA ‘TROJE’,VETEM ‘KALI’ ESHTE SERB!
  ‘Spiunet shkojne per ‘gjah’ per llogari te te tjereve ashtu si qente….’V.Hugo
  ——————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Dje nje trushpelare paraushtarak i ISIS me emerin Elvis,as me pake e as me shume po djali bastard i nje bastardi islamikut fondamentalist Fari qe per nje çerek shekulli po propogandon xhihadin e luften kunder mullinjve me ere te kAmunizmit tha:
  ‘Vendi ne rrezik se po vine ne pushtet femijet e kAmunisteve…”!?
  Nuk eshte problemi i bajgave qe nxjer nga goja nje ushtar i ISIS qe ne vend te truve ka MUT e ashtu si i jati ne sherbim te tere agjenturave ,perfshi i ish sigurimit te shtetit me pseudonimin ‘Rjepsi’,qe vetem ta sjhikosh si ‘Qorr Oglly’ te iken deshira e te qenurir shqipetar.
  JO! Problemi eshte kush do tua shkruaje brezave qe do vine historine e ketyre 28 viteve qe jane me shume se nje e katerta e viteve qe kur u krijua shteti shqipetar e ç’fare do shkruajne?

  Nje popull pa te shkuar e pa histori nuk ka te ardhme..
  Kush do tua shkruaje historine brezave qe kane marre arratine??Elvisi trushpelare i ‘Rjepesit’ Balliu ish gazetar qe u lepinte bythen kryeredaktoreve te Zerit te Popullit qe i shkerdhenin gruan perfshi Xhelil Gjonat qe i permend i biri,ndoshta mund te jete femija e tij,Historianet qe te gjithe ashtu si intelektualet jane puthur me MILON apo tere ish kAmunistat e ish bllokmenet Nanoot,Mejdanet,Brokajt ,Alfredet,Pollot,Lubonjat,Ngjelat ,Blushat qe ne krah te Kalifit serb SALI Kane sherbyer 28 vjet ‘ZABITE’ te tij dhe si 3000 vjet me pare TROJA dogjen tere nje ish SHQIPERI?

  Troja dhe ‘kali Trojes’!
  ———-
  Tre mije vjet me pare si dihet nga legjenda qe ashtu si tere legjendat nuk jane perralla por duhen ‘LEXUAR’ e kuptuar simbolizmat e metaforat,mbas 10 Vjet lufte Trojanet me Greket ,keta te fundit nderruan taktika e strategji per te arritur qellimin,ne vend te luftes se ‘Nxehte’ qe nuk u jepte sukses perdoren dredhine ,luften e ftote,tradhetine,pa besine,thiken pas shpine ,’KALIN E TROJES’ lene si dhurate ne brigjet e Trojes dhe bene sikur u terhoqen!?
  Ne projektin apo ‘regjine’ ishin autore njerez te zgjuar e luftetare perfshi Agamemnone e Ullisse etj.Ne barkun e ‘Kalit’ sipas legjendes varjonin nga 35 deri 50 luftetare.Njeri prej luftetareve greke djale shume i ri me emerin Sinone shkoi e i bindi trojanet se ushterija greke u largua dhe trojanet shperthyen ne festa duke pire gjithe naten.?!
  I vetemi qe u beri thirrje trojaneve mos besonin ish luftetari e prifti LAOOKONTE ! Vetem se kuptoi apo nuhati dredhine e Grekerve u ‘shperblye’ bashke me dy djemte me vdekje te llahtareshme kur dy gjarperinj te medhenj dale nga deti (kupto Gjirizin e Lalesit) derguar nga ‘zoti’, qe nxirnin zjarr nga goja i gelltiten fillimisht femijet e pastaj edhe priftin.
  Fundi?U pranua ‘dhurata’,hyri brenda mureve ‘Kali i Trojes’ ,ndersa trojanet te dehur nga gezimi nuk moren vesh se nga barku i kalit dolen 35 luftetare qe u hapen portat ushtrise greke dhe u dogj TROJA bashke me shumicen e trojaneve!!

  PARALELIZEM::::::::::::::::
  -A luftuan tere agjenturat kunder ish shtetit shqipetar para ’90 ta permbysnin ‘diktaturen’ ne te ashtuquajturin sistem ‘soialist’ per 50 vjet rresht me te tere mjetet e regjite diversionit e provokimeve agjenturave e diversanteve?

  -Mbas 50 vjet ‘lufte’ te pa sukseseshme a u perdor ne vitet ’90 -te a u vu ne skene sipas regjive te huaja marja e kalase nga brenda,futja e ujit nen rrogos dhe ‘zgjimi’ i tere agjenturave deri ne ish BLLOKUN e udheheqjes e kreret me te larte te ish nomeklatures se Mihal Bishes?
  -Kush ishin ne BARKUN E ‘KALIT SERB’ qe u hapen dyert e kufijte e Shqiperise te huajve qe e donjen e i vune zjarrin e ‘studentet e DhjetArit’ te DEHUR nga demoKroacija u futen gishtin ne BYTHE e i perzune e ca u vrane e ca u mbyten e sot perdhunohen lypin ngujohen e burgosen neper Bote..

  -Kush ish roli i Agamemnoneve Ullisave e tjere nga doktori i Bllokut islamiku Sali Serb Berisha,roli i muslimanit,veriorit Ramiz Alija,roli i veriorit islamikut Elez Biberaj,Roli i islamikut te ish nomeklatures Mehmet Elezi,Roli i islamikut xhihadist profesorit Rustem Gjata,Roli i muslimanit te familjes KAPO ku sherbente me devoteshmeri Neroni Sali XHELIL gjoni,Roli i tere ‘çunave te bllokut’ e minoritareve çobenj Ngjelat,Lubonjat,Blushat ,Kush ish roli i xhihadisteve fondamentaliste qe propoganduan shperberjen djegjen e ish Shqiperise nga Neroni Sali lene pa shtet pa baze ekonomike pa pasuri e pa te ardhme e POPULL i kamikazeve Fari Balli e Bledi FEV ZI….

  -Kush ish roli i ‘ambasadoreve’ qe dolen nga barku i ‘KALIT SERB’ apo ‘KALIT GREK’ qe ne djegjen e ish SHQIPERISE u dhane medaljen e ‘TRIMERISE’ burrave te shtetit dhe ‘yjeve ne ngjitje’ qe ne dejet e tyre nuk rrjedh gjak SHQIPETARI…..?

  -Kush e perfaqesoi rolin e priftit LAOOKONTE qe nuk i besoi as ‘KALIT SERB’ e as ‘Kalit grek’ se ish SHQIPETAR dhe njihte jo vetem eren e BARUTIT por edhe te djerses dhe TRADHETISE?
  Ishin heronjte e vertete te LUFTES per liri e pavaresi perfaqesuar nga heroi i popullit SHEVQET PEÇI qe ‘gjarperinjte’ e dale nga Gjirizi i Lalesit derguar nga krushka Serbi i rrethuan shtepine ku vuante i paralizuar ne moshen ’90 vjeçare dhe dhjetra forca te ISIS te komandyara nga xhihadisti Gazidede krahu i djathte i kalifit SALI e perplasen HEROIN shqipetar ne QELI ku u ‘vetevra’ duke bere greve urije?!

  Kush do tua shkruaje historine brezave kur ketu jane çensuruar veprat e rilindasve Nolit e Migjenit,Zabitat apo Zagaret qe i hapen kufijte e Shqiperise ‘KALIT TE SERBISE’??????

  P.S Dy anet e se njejtes medalje apo legjendes se Trojes ishin e para TRADHETIJA qe simbolizohet nga ‘Kali i Trojes’ dhe e dyta ‘FSHIRJA E MEMORJES qe simbolizohet nga LAOOKONTE qe mos permendet me e VERTETA duke persekutuar vrare zhdukur ate qe e tha ate te VERTETEN.
  Pikerisht ketu i ka rrenjet edhe teorija e RIMOCIONIT te Frojd ose teorija e ‘Fshirjes se memorjes’ qe kane kerkuar te eksperimentojne kreret e ISIS ne kete vend dhe doktori serb Sali Karaxhixh dhe besnik aga mustafajte ish punonjes te istitutit te studimeve Marksiste-Leniniste e doktore te krereve te bllokut shumica ‘Agjente’??
  Pse u zhduken e kush i zhduku tere arkivat e tere dosjet e agjenteve e bashkepunetoreve te sigurimit u dogjen e nuk u hapen KURRE???
  Ketu qe ka ngelur tashme toke e djegur e mungojne intelektuate si tragjedija e tragjedive vetem te huajt gazetare investigative e pse jo shkrimtare investigative mund te hedhin drite mbi kete tragjedi ne shekullin e 20-te e 21-te ne mes te Europes ndaj nje vendi e populli.

  Reply to this comment
 3. NOLI July 26, 11:26

  Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe,
  Ti na çthure,na çkule,na çduke çdo fe,
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe,
  Derbeder,ujk e derr;Hosana,Baraba!

  O i çgryer,i zhyer,i vyer per hu,
  Turp-e-ndot-kundermonjes te krrusen mbi gju
  Dallkauket ,kopuket e turmat pa tru
  Zemer -krund-e-gerdhu;Hosana ,Baraba.

  Reply to this comment
 4. Pashko Vaso July 26, 11:32

  E s’te ka mbetun as em’en as bese;
  Vet e ke prishun per faqe t’zeze.
  ……………..
  Vjen njeri i huej,e u rri ne voter
  Me ju turpnue me grue e moter,
  E per ca pare qe do fitoni,
  Besen e t’pareve t’gjith e harroni…

  Reply to this comment
 5. GIOTINA July 26, 11:52

  SHKRIME PERFEKTE QE NA KUJTOJNE TRIDHJET VJET TRAGJEDINE E SHPERBERJES SE NJE POPULLI……DHE ATA QE KANE NGELUR JANE TE INFEKTUAR NGA SINDROMA E STOKOLMIT QE NUK JETOJNE DOT PA VRASESIN SALI,HAJDUTIN LIKE FLORI E ZAGARIN BALLI!!!!!!!!!1

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*