26 mars 2020

March 26, 2020 00:07

26 mars 2020

March 26, 2020 00:07
Komento

6 Komente

 1. besi March 26, 09:20

  UDB – Isa mustafa, sali berisha, hashim thaci edvin rama te gjithe antishqiptare kunder te parit km shqiptar ne shqiperi dhe kosove qe kerkoi te vendoste shtetin ligjor dhe te godiste klanet mafioze te thacit, mustafes haradinajt. Harram ju qofte bq qe ne kohe krize votoni per te rrezuar qeverine.

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH March 26, 11:27

  KKK-‘KORONAVIRUS’-KRRIMINELET-KAMUNISTET?!

  ‘Njeriu ashtu si ha mendon,’;’Stomaku para trurit’!?
  ——————————————–

  Ne vend te paraDhenjes:
  ‘Informacion i xhixhilese’!
  Tridhjet vjet na ke dhene si ushqim ‘politike’ qe nuk e hane as qente dhe ne 30 vjet lufte me mullinjte me ere te kAmunizmit ke dashur te na mbushesh stomakun me fene xhihadizem dhe frymen e shenjte!

  Nuk eshte momenti qe te flasim e filozofojme apo krifemi si putanat kur Bota po digjet por te na bashkoje te pakten ‘koronavirus’ si dikur ‘kAmunistat’ per te luftuar se bashku kete Epidemi!
  Duhet te ‘heqim bishtin’ qe nuk e shohim si strucat per 30 vjet e te na bashkoje arsyeja nderkohe qe ky vend e ky popull i quajtur Shqiptar ka 30 vjet pa ‘SHTET’ ndersa ai KOSOVAR nuk ka kush tu ndertoje 20 vjet shtet!?
  Shkaku?Injoranca,feja lopesimi i karaktereve qe na kane perçare ne 128 banda ‘parti’ dhe kerkojne te na udheheqin te HUAJT si koloni me kujslinge serbin SALI ,idjote Like Flori apo minoritare agjente,xhihadiste Albine hajdut pulash e Edvin Bojaxhi!

  Imagjino pas 30 vjetesh te degjosh te propogandohet popullit ne epidemi
  ‘Me mire te dalim jashte e te vdesim nga ‘KORONAVIRUS’ se sa te zbatojme dekretin e nje ‘qeverrije’ mbeshtetur ne mendimin intelektual shkencor vetem e vetem se ai qe e ka firmosur quhet EDVIN!?
  Ne cilin do vend te Botes dhe Ballkanit ne kohe epidemish popujt e civilizuar i lene menjane edhe hasmerite imagjino ‘banda’ partite dhe i bashkohen qeverrive edhe sikur per kryeminister te kete nje HU!

  Si mund te bjere nje qeverri ne kohe te tille krrize ne Kosove e nje kryeminister dhe jo vetem kaqe por ‘njerezit me bisht’ nuk i shqeteson ngelja e vendit pa shtet e qeverri por te diskutojne per nje ALBIN eshte kAmunist apo muxhahedin!
  Pikerisht tani ne kohe lufte e kolere do tu bejme karakteristikat bojaxhi Edvinit e islamiko fondamentalist ALBINIT!

  Kush tjeter perveç kesaj te perditeshme tha para 2 muajsh qe Albin Kurtit jo vetem nuk duhet te lejohet te hyje ne Shqiperi po tu hiqen dhe ‘shtetesine’ po ja ka dhene Nishanet sepse me veprimet e tij jo vetem nuk ka gje te perbashket me politikanin,LAIK por as gje fare me te ‘majten’ si e propogandojne idjote e ‘kosovare’ sepse e majta nuk ka te beje me TRITOLIN dhe MOLOTOVIN per te shkaterruar 30 vjet pasurite kombetare por me ISIS-Xhihadfin ,kalifin Sali dhe Mulla omar Like Flori qe pushtetin kerkojne ta mbajne me struktura te ISIS ku si grup zjarri te bejne koke turku ‘KOSOVARE’!

  Kush ka folur para perveç kesaj te perditeshme qe kjo qeverri dhe EDVINI nuk perfaqesojne as shumice absolute si ne 2014 as relative ne 2017 dhe vete EDVINI me ato qe thote dhe ben ne tere historine e ketyre 30 vjeteve nuk perfaqeson as ‘qeverritarin’ as ‘politikanin’ por aqe me teper ‘burrin e shtetit’ por si ish nxenes i kalifit serb SALISE agjent i tere agjenturave dhe dhenderr i Serbise Ka qene dhe mbetet nje zogolljan qe perfaqeson pikerisht ate ‘pakice tradhetaresh’ qe e thote vete tani ne kohe krrize dhe epidemi!Pakicen tradhetare pasardhes te tere koloboracionisteve tradhetise zogolljaneve e zogisteve perfaqesuar nga kreu i koloboracionizmit Mit’hat BEJ Frasheri qe u nderua me flamurin kombetar kthyer ne lerter HIGJENIKE per 30 vjet per te nderuar tradhetine ne parlamentin shqiptar e duke perulur me gjugje edhe minoritarin NANO edhe serb SALINE dhe Like kryehajdut FLORINE!

  E megjithate ne kohe ‘morti’ e ne epidemi nuk duhet ‘Te nderrohen kuajt ne mes te udhes’ as ne Kosove e as ne sKiperi se do bejme veç lojen e ‘KORONAVIRUS’ e te krushkes SERBI qe historikisht kane thene e propoganduar se :”Shqiptaret nuk jane ne gjendje te ndertojne shtet’!

  Me hir apo pahir duhet ti ‘bashkohemi’ Edvinit sepse ne gjendje te jashtezakoneshme eshte e vetemja pike riferimi qe mund te na e lehtesoje DHIMBJEN ne kohe lufte e jo vetem kaqe por edhe ta NDIHMOJME e ti perserisim ato qe i kemi thene edhe ne kohe PAQE:

  Edvin!
  1.-Bej kujdes,mer mendimin e te moshuarve e zgjidh keshilltare qe e njohin edhe eren e barutit dhe te djerses ,intelektuale te mirefillte e te moralshem po mbi te gjitha SHQIPTARE sepse ky vend pa shtet pa asnje lloj pushteti e istitucione ka me teper se kurre nevoje ne kohe lufte per ta si ‘stratege’!

  2.-Ne kohe paqe aqe me teper lufte qeverrite dhe kryeministri edhe ne te ashtuquajturen ‘Demokraci parlamentare’ nuk merret me DETAJET me ‘CINGERRIMAT’ duke u futur ne XHUNGEL por ‘ZGJEDH’ PERZGJEDH ate qe kerkon e qe eshte kryesorja!Ti vazhdon ashtu si parardhesit antishqiptare idjote e inkriminuar SALI dhe Like flori te drejtosh me ‘facebook’ te besh debat e humbje kohe me ndjekesit e tu qe nuk kane te bejne fare po fare fare me POPULLIN e aqe me teper te dalesh ne mes te mejdanit xhungles e futesh ne shtepi ndonje plake apo plak me ALZAJMER!

  3.-Qeverrija kryeministri nuk merren me detaje apo individe te caktuar qofshin ato ‘pakica tradhetaresh’ po meret me perpunimin e ‘politikave qeverrisese’ si politikat ekonomike,politikat,sociale,financiare e ato SANITARE per momentin e jo te dalin ministrat e kryeministrat ne sheshin skenderbej te kapin ‘ÇËFESHT’ te pa bindurit ‘pakicat tradhetare’ ato lenja MONIT si simpatizant i Zogollit!”!

  4.-Mos vazhdo te maresh leksione aqe me teper urdhera nga te ‘HUAJIT’ aqe me teper nga kalif Salija e Like florija shkaketare te kesaj tragjedije por nga keshilkltare shqiptare jashte kesaj politike qe te te mbushin mendjen se keto 30 vjet anarki ketij vendi dhe populli i kini nxjere UJE TE ZI dhe duhet te bindesh njehere e mire se tek ne 30 vjet nuk ka as EMER ‘sistemi ekonomik’ qe per rrjedhoje s’ka as ‘sistemi politik’ e tragjikja eshte se nuk kemi shtet ose ASNJE forme shteti te njohur ne historine e njerezimit!

  5.-Se fundi edhe pse ke qene ne krye te luftes me mullinjte me ere te kAmunizmit kerko te lexosh ndonje rresht te veprave te klasikeve apo Marksit po arrin te kuptosh ndonje rresht nga ‘KAPITALI’ dhe aty do gjesh midis shume e shume ZGJIDHJESH por mbi te gjitha do te mesosh nje te vertete qe nuk e ke ditur KURRE bashke me qUrravine te perbere nga analfabete me Spirpale e Pandeline se:

  ”Gjithe sistemi ekonomik Boteror mund te konsiderohet SOCIALIST sepse ne OQEANIN apo ekonomine Boterore òdo grimce uji qe do te thote òdo individ cdo ndermarje apo sipermarje çdo kompani deri ato ‘multinacionale’ jo vetem PLANIFIKON deri ne detaje si ne ekonomite SOCIALISTE por edhe drejtimin prodhimin,fitimin e riprodhimin e ben shumica me metodat klasike te mendimit Marksist!
  Per kete mjafton te shikohet ZHVILLIMI i tere vendeve te lindjes se LARGET e ne menyre te veòante Kina por mbi te gjitha KOREJA e Jugut!

  Kete te VERTETE po e tregon edhe potenciali ekonomik shkencor e NJEREZOR ku Italija fqinje nje nga vendet me te zhvilluara po i kerkon NDIHME me shume te drejte dhe po i afrohet ndihme nga vendet ish ‘kAmuniste’ Kina-KUBA!

  Ne vend te ambasades Kubane kush u vendos keto 30 vjet ajo e XHIHADIT,Tuqinise apo Saudite Arabise me urdher te kalif SALISE e mulla Omar Like florise!?

  P.S N’JERIU KA LINDUR I BARABARTE DHE DUHET TE VDESE I TILLE’!
  Kjo eshte propoganduar nga feja,krishterimi kjo gjen vend dhe ne vepren shkencore te klasikeve te mendimit ekonomik e marksit vepra e 224 e te cilit studjohet ne 3 istitute Amsterdam-San Pjeterburg-Berlin shume materjale te gjetura ne Hollande te fshehura gjate luftes qe botohen per here te pare.
  Era qe po fryn do sjelle profumin e humanizmit,çeshtjeve SOCIALE,Publike (shendetesi,arsim,progres shkence) Eren e NJERIUT te ri e jo te kafshes se eger me bisht SALI e tere orgjine 30 vjet rreth tij qe si ‘koronavirus’ ka vrare nje popull dhe dogji nje Shqiperi ne emer te alla akbar permes kamikazesh hajdaresh muxhahedinesh Biberaj ‘kosovaresh’ qe nbuk dine shqip per te vrare SHQIPTARE!!

  Reply to this comment
 3. SHQIPTAR March 26, 12:03

  PERFEKT! MANIFEST!SHQIPTAR!

  Reply to this comment
 4. gjaku i te reneve March 26, 13:26

  ‘Mbaju Nene mos ki frike…’ ke krriminel Berishat ne Shqipni e koloboracionistet Biberaj n’Ameriker…

  Reply to this comment
 5. NOLI March 26, 13:37

  Sulltani dhe kabineti
  (vijon pjesa e V-te)
  Bejm imam bajalldi
  Kukurec dhe jani,
  mbush nje torbe kaçkavall
  Dhe ma lidh ne kapistall

  Bej llokum e bej hoshaf
  Mos çaj koken pèer mostraf,
  Ketye pune e ka Hajdari,
  Hesapçiu e taksidari.

  Mos harro jam trim dhe ha
  Sa nje buall dhe nje ka,
  Pastaj sillme tri kafe
  Dhe dy shishe nargjile.

  Kur te shtrihem nga çdo ane
  Verme nga nje shishe prane,
  Verme kupa dhe mezé
  Ndryshe gjumi or vlla s’me zé

  Ty or Hajrullah sevda
  Ty te bej kezllar -aga’
  Ti haremin ma permbush
  Plot me çupa sheg’ e rrush

  Sillme lule dhe burbuqe
  Qime zeza,Qime kuqe,
  Ca te vogla e ca te gjata
  Ca te kolme e ca te thata…vijon

  Reply to this comment
 6. jetimet e 21 Janarit Nenat e femijeve Gerdecit March 26, 14:05

  Monika kryemadhi bashkeshkerdhata e Like Flori
  Qe po jep leksione SEKSI ne kete epidemi
  pse nuk vret vehten po beson ne allah e perendi
  E te shkoje ne partajse ku e presin 7 zezake me e QI
  Para se ta bejne shishqebap ne prush e hi!!!!!???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim